Jump to content

Samsung Galaxy A3 (2016 Edition)


stefanospets
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 343
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και σε εμένα ηρθε η αναβάθμιση και πήγε η μπαταρία στο 100%!!

Ελπίζω να λύθηκαν και τα υπόλοιπα που είπατε ( προσωπικά δεν είχα δει κατι αλλο) και να μη τρέχουμε παλι !

Μαρία
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλησπερα μηπως γνωρίζετε αν η νεα ενημέρωση

https://gr.gizchina.com/2016/11/22/samsung-galaxy-a3-2016-security-update/

δημιουργεί προβληματα στο κινητο?

ειναι περιπου 13 MB

Link to comment
Share on other sites

Την έκανα το πρωί, ολα οκ φαίνονται

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Και μολις ηρθε νεα ενημερωση 253ΜΒ!

 

Στάλθηκε από το LG-H870S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει με το downgrade σε Android 6.0.1 θα του ήμουν υπόχρεος. Έχω βρει τους οδηγούς (π.χ. αυτόν) αλλά δυσκολεύομαι να κατεβάσω τη ROM / firmware λόγω των πολύ χαμηλών ταχυτήτων των servers. Αν βοηθάει έχω το Τσέχικο μοντέλο (ETL). Δεν ξέρω αν θα μπορούσα να κατεβάσω και firmware άλλης έκδοσης (π.χ. Γερμανική) χωρίς να έχω πρόβλημα.

 

Ευχαριστώ!

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει με το downgrade σε Android 6.0.1 θα του ήμουν υπόχρεος. Έχω βρει τους οδηγούς (π.χ. αυτόν) αλλά δυσκολεύομαι να κατεβάσω τη ROM / firmware λόγω των πολύ χαμηλών ταχυτήτων των servers. Αν βοηθάει έχω το Τσέχικο μοντέλο (ETL). Δεν ξέρω αν θα μπορούσα να κατεβάσω και firmware άλλης έκδοσης (π.χ. Γερμανική) χωρίς να έχω πρόβλημα.

 

Ευχαριστώ!

 

Για τη συγκεκριμένη συσκευή κατεβάζεις όποια ρομ θες από τη λίστα. Δυστυχώς, για official roms, η μόνη αξιόπιστη πηγή είναι αυτή, με αυτές τις χαμηλές ταχύτητες. Υπομονή. Η διαδικασία ό,τι λέει είναι οκ.

 

Ελληνικές Unbranded ROM

Edited by konstantinos7

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Για τη συγκεκριμένη συσκευή κατεβάζεις όποια ρομ θες από τη λίστα. Δυστυχώς, για official roms, η μόνη αξιόπιστη πηγή είναι αυτή, με αυτές τις χαμηλές ταχύτητες. Υπομονή. Η διαδικασία ό,τι λέει είναι οκ.

 

Ελληνικές Unbranded ROM

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση/επιβεβαίωση. Θα ξαναδοκιμάσω, αν και ούτε μέσα στο 10ώρο που είμαι στο γραφείο δεν κατεβαίνουν οι ROMs... θα δοκιμάσω με κάποια Ελληνική που προτείνεις μέσα στις επόμενες ημέρες.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση/επιβεβαίωση. Θα ξαναδοκιμάσω, αν και ούτε μέσα στο 10ώρο που είμαι στο γραφείο δεν κατεβαίνουν οι ROMs... θα δοκιμάσω με κάποια Ελληνική που προτείνεις μέσα στις επόμενες ημέρες.

 

κανε μια δοκιμη και εδω :http://live.samsung-updates.com/index.php?device=SM-A310F

απλα δεν ξερω αν πετυχα τον κωδικο του μοντελου που εχεις

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Έχω ξαναγράψει ότι το κινητό μετά από την αναβάθμιση σε nougat έγινε σημαντικά πιο αργό και πραγματικά είναι κρίμα γιατί κατά τα άλλα με καλύπτει απόλυτα σαν συσκευή. Τώρα μου προτείνει την αναβάθμιση A310FXXU3CQL2/A310FOXA3CQL2/A310FXXU3CQL2 με μέγεθος 223,42 Mb. Την έχει εφαρμόσει κανείς; Αν έχεις καεί από το χυλό φυσάς και το γιαούρτι!

Υ.Γ. Τώρα είμαι στο 7.0.

Εδώ https://gr.gizchina.com/2017/09/21/samsung-galaxy-a3-2016-bug-nougat/ είδα να μιλάνε για 7.1.1 Ισχύει ή είναι τυπογραφικό;

Edited by fagath
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Παρακαλω οποιος μπορει να μου επιβεβαιωση τη εχει παθει το κινητο και τη μπορω να κάνω,

 

υ.γ.η εγγυηση για την μπαταρια συμφωνα με τους ορους της samsung ειναι περιορισμενοι στους 6 Η 12 μηνες και ετσι εχει ληξη[url=https://ibb.co/cMLWCn][/url]

 

https://ibb.co/cMLWCn

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Παρακαλω οποιος μπορει να μου επιβεβαιωση τη εχει παθει το κινητο και τη μπορω να κάνω,

 

υ.γ.η εγγυηση για την μπαταρια συμφωνα με τους ορους της samsung ειναι περιορισμενοι στους 6 Η 12 μηνες και ετσι εχει ληξη[url=https://ibb.co/cMLWCn][/url]

 

https://ibb.co/cMLWCn

Καλησπερα το εχω το κινητο ακομα αφου το πηρα στις 31/11/2016 ειναι παρα πολυ καλο. Απ οσο ξερω οι μπαταριες ισχυουν ως και 6 μηνες.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Φίλοι μου γιατί όποια έκδοση και αν κατεβάζω από sam mobile μου βγάζει ! C:\Users\kos\Desktop\A310FXXU4CRC1_A310FOXX4CRC1_EUR.zip: Το αρχείο συμπίεσης είναι αλλοιωμένο.

Στην αποσυμπίεση του zip με winzip μου το κάνει.

Edited by kosbar
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Μήπως κάποιος έχει αλλάξει την μπαταρία; Γνωρίζετε το κόστος αντικατάστασης; Το τελευταίο διάστημα εχει πεσει η απόδοσή της και χρειάζεται φόρτιση 2 φορές την ημέρα. Η συσκευή κλείνει πλέον 2 χρόνια στην κατοχή μου.
Link to comment
Share on other sites

νομίζω η σμάρτεκ μεχρι να λήξει η εγγυηση της συσκευής εχει ή είχε προσφορά στις μπαταρίες. Πάρε τους ενα τηλ να ρωτησεις
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Καλησπέρα σας!!

Τρία χρόνια συμπλήρωσα τον Σεπτέμβρη με αυτό το κινητό χωρίς να αντιμετωπίσω ιδιαίτερα προβλήματα!

Σήμερα το πρωί πήγα να τραβήξω φωτογραφία και μου έβγαζε μήνυμα " failed camera"

Μπήκα στο ίντερνετ ακολούθησα τις οδηγίες και τα βήματα με τη σειρά μήπως το φτιάξω αλλά δυστυχώς δεν τα κατάφερα. :(

Έκανα reset factory και μου έβγαλε E:failed to find/misc partition

 

Τί σημαίνει αυτό;

Διορθώνεται;

 

Όταν άνοιξα πάλι το κινητό και δοκίμασα τη φωτογραφική, μου βγάζει πάλι το ίδιο πρόβλημα.

Μόνο τη μπαταρια δεν κατάφερα να βγάλω μήπως και τα καταφέρω.

 

ΥΓ: Προσπάθησα να βάλω φωτογραφία αλλά δε με αφήνει!

Μαρία
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!!

Τρία χρόνια συμπλήρωσα τον Σεπτέμβρη με αυτό το κινητό χωρίς να αντιμετωπίσω ιδιαίτερα προβλήματα!

Σήμερα το πρωί πήγα να τραβήξω φωτογραφία και μου έβγαζε μήνυμα " failed camera"

Μπήκα στο ίντερνετ ακολούθησα τις οδηγίες και τα βήματα με τη σειρά μήπως το φτιάξω αλλά δυστυχώς δεν τα κατάφερα. :(

Έκανα reset factory και μου έβγαλε E:failed to find/misc partition

 

Τί σημαίνει αυτό;

Διορθώνεται;

 

Όταν άνοιξα πάλι το κινητό και δοκίμασα τη φωτογραφική, μου βγάζει πάλι το ίδιο πρόβλημα.

Μόνο τη μπαταρια δεν κατάφερα να βγάλω μήπως και τα καταφέρω.

 

ΥΓ: Προσπάθησα να βάλω φωτογραφία αλλά δε με αφήνει!

 

Προς ενημέρωση, έφταιγε η κάμερα.

Η αντικατάσταση κόστισε 50 ευρώ σε εξουσιοδοτημένο κατάστημα samsung και 3 μήνες εγγύηση. Αχρείαστη να είναι!!

Μαρία
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • The title was changed to Samsung Galaxy A3 (2016 Edition)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...