Jump to content

Samsung Galaxy A3 (2016 Edition)


stefanospets
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μολις ηρθε και σε μενα αναβαθμιση

 

 

απορια ... η αλλαγη φορτιση συστηματος γενικα ποσο κοστιζει ; χωρις εγγυηση ..

Edited by jemadux

Mi 9 Lite 128 GB Aurora Blue

COSMOTE WHATS UP

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 343
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα στην παρέα!

 

Έκανα κι εγώ την αναβάθμιση σε nougat και παρατήρησα ότι όταν φορτίζει πάει μέχρι 84% και σταματάει. Να υποθέσω είναι κάποιο bug της νέας έκδοσης; στην 6.0.1 δεν μου το έκανε ποτέ

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα!

 

Έκανα κι εγώ την αναβάθμιση σε nougat και παρατήρησα ότι όταν φορτίζει πάει μέχρι 84% και σταματάει. Να υποθέσω είναι κάποιο bug της νέας έκδοσης; στην 6.0.1 δεν μου το έκανε ποτέ

Και που να δεις ποσο γρηγορα αδειαζει.

 

Στάλθηκε από το SM-A310F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

S. E. A.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες έκανα την αναβάθμιση και από τότε φορτίζει παααααααρα πολύ αργά και σχεδόν ποτέ φουλ. Επίσης πιστεύω ότι έγινε ακόμα πιο αργό από ότι ήτανε.. Εσείς τι εμπειρία έχετε; Για τη φόρτιση υπάρχει κάποια λύση;
Samsung Galaxy S6 edge, iPad mini 2, iPad air.
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι η κατάσταση ως προς την ταχύτητα μετά την αναβάθμιση διορθώθηκε λίγο μετά από τον καθαρισμό του cache partition (δεν διαγράφει αρχεία ή εφαρμογές). Δεν είχα ποτέ πρόβλημα με τη φόρτιση, ούτε πριν ούτε μετά.

 

Εγώ αντιμετώπισα και άλλο πρόβλημα όμως μετά την αναβάθμιση σε Nougat: Σταμάτησε να δουλεύει το screen mirroring στην οθόνη του αυτοκινήτου μου (το Mirrorlink εξακολουθεί να δουλεύει κανονικά), λόγος για τον οποίο είχα αγοράσει τη συσκευή...έπαιζε μέσω

(χωρίς root) αλλά προφανώς κάτι άλλαξε μετά την αναβάθμιση. :(
Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά την μπαταρία θα συμφωνήσω κι εγώ οτι αδειάζει πιο γρήγορα και δεν φορτίζει πλήρως όπως είχα αναφέρει πριν. Έγινε πιο αργό από οτι ήτανε, αλλά έκανα ένα hard reset και είναι καλύτερα τα πράγματα τώρα. Ελπίζω η samsung να βγάλει σύντομα update με διορθώσεις

 

Επίσης με καθαρισμό του cache partition όπως είπε και ο φίλος πιο πάνω θα βοηθήσει σίγουρα!

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα!

 

Έκανα κι εγώ την αναβάθμιση σε nougat και παρατήρησα ότι όταν φορτίζει πάει μέχρι 84% και σταματάει. Να υποθέσω είναι κάποιο bug της νέας έκδοσης; στην 6.0.1 δεν μου το έκανε ποτέ

και εμένα το ίδιο, πάει μεχρι 85% και μετά πεφτει στο 83% ενώ είναι στον φορτιστή.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε πρόβλημα με τη φόρτιση (που δεν φτάνει στο 100%), φορτίζετε τη συσκευή ανοικτή ή κλειστή?

Εγώ έχω την πολυτέλεια να τη φορτίζω κλειστή (είναι ακόμη 2η συσκευή και όχι η κύρια) και φτάνει μέχρι το 100% κανονικά. :blink:

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Απάντηση από support... Αναμένουμε να δούμε.

 

"Ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε με τη Samsung Electronics Hellas καθώς και για την προτίμηση που δείχνετε στα προϊόντα και τις υπηρεσίες μας.

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι το συγκεκριμένο ζήτημα οφείλεται σε μια παράμετρο του λογισμικού. Αναμένουμε να κυκλοφορήσει αναβάθμιση η οποία και θα το επιλύσει. Θα σας παρακαλούσαμε να έχετε ενεργοποιημένη την ρύθμιση αυτόματης ενημέρωσης και να αναμένετε την αναβάθμιση."

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα. Μετά και την τελευταία αναβαθμιση μου πετάει συνέχεια ένα μηνυμα πρόβλημα διαχείριση συσκευής ότι και καλά θελει να διορθωσει τα προβλήματα αποδοσης της συσκευής και πρέπει να κλεισω προγραμματα που τρέχουν. Το κακο είναι οτι χτυπάει σαν μήνυμα ακόμα και σε άσχετες φάσεις - ενώ ακόμα και ένα πρόγραμμα να τρέχει μου το πετάει. Ξέρει κανεις πως απενεργοποιειτε η ρύθμιση ή έστω πως γίνεται αθόρυβη? Σωστε με να μην το σπάσω...
Link to comment
Share on other sites

και εμένα το ίδιο, πάει μεχρι 85% και μετά πεφτει στο 83% ενώ είναι στον φορτιστή.

Και εμένα το ίδιο!

 

Θα μπορούσε να μου πει κάποιος πως κάνω hard reset καθως και καθαρισμό cache partition μήπως και βελτιωθεί η κατάσταση;

 

Το έχω ένα χρόνο και δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα παρα μόνο τώρα αυτό με την μπαταρία μετά την αναβάθμιση.

Μαρία
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ηθελα να ρωτησω αν ξερει καποιος, εχω κατεβασει στην nuggat αλλα απο οτι βλεπω δεν αξιζει να την περασω. Στο μεταξυ ομως εχει κατεβει αυτοματα στο κινητο μου απλα δεν την εχω εγκαταστησει κ μου βγαινει στις ειδοποιησεις κ σαν εικονιδιο οτι η Ενημερωση Λογισμικου αναβληθηκε. Γινεται καπως αυτο να φυγει?
Link to comment
Share on other sites

εμένα η αναβάθμιση εκτός από την μπαταρία που πάει 86% και αδειάζει γρήγορα μου κατάστρεψε και την φωτογραφική. δεν δουλευει το auto focous ότι ρυθμίσεις και να κανω και οι φωτογραφίες είναι θολές λες και είναι με κινητό του 1990 .

στην samsoyng παραδέχθηκαν ότι φταιει το λογισμικο της αναβάθμισης και θα διορθωθεί (περασαν ηδη 20 μέρες) αλλα δεν ηξεραν για την καμερα

Εδω πρέπει κάποια στιγμη να αντιδράσουμε. δεν μπορεί να δίνεις τοσα χρήματα και να στο χαλάει η εταιρεία. έχει εκατονταδες προγραμματιστες κ δεν πιστευω οτι δεν μπορει να το φτιάξει η κλπ.Πρέπει να ζητήσουμε πλήρη αποκατάσταση συγνώμη άμμεσα η τα λαυτα μας κ νατους στείλουμε την μπακατέλα τους.

lianma
Link to comment
Share on other sites

εμένα η αναβάθμιση εκτός από την μπαταρία που πάει 86% και αδειάζει γρήγορα μου κατάστρεψε και την φωτογραφική. δεν δουλευει το auto focous ότι ρυθμίσεις και να κανω και οι φωτογραφίες είναι θολές λες και είναι με κινητό του 1990 .

στην samsoyng παραδέχθηκαν ότι φταιει το λογισμικο της αναβάθμισης και θα διορθωθεί (περασαν ηδη 20 μέρες) αλλα δεν ηξεραν για την καμερα

Εδω πρέπει κάποια στιγμη να αντιδράσουμε. δεν μπορεί να δίνεις τοσα χρήματα και να στο χαλάει η εταιρεία. έχει εκατονταδες προγραμματιστες κ δεν πιστευω οτι δεν μπορει να το φτιάξει η κλπ.Πρέπει να ζητήσουμε πλήρη αποκατάσταση συγνώμη άμμεσα η τα λαυτα μας κ νατους στείλουμε την μπακατέλα τους.

lianma , συμφωνώ μαζι σου. Εδω κανονικά θα έπρεπε να κανουμε μήνυση στην εταιρεία ζητώντας και αποζημίωση !

Μαρία
Link to comment
Share on other sites

Εδώ κανονικά δεν ξαναπαίρνεις samsung, προσωπικά έχω κι εγώ τα ίδια προβλήματα αλλά δεν χαλιεμαι γιατι έχοντας περάσει και από ναυαρχιδες samsung ξερω οτι τα κινητα τους εχουν οριο ζωης το ενα ετος για εναν απαιτητικο χρηστη, με μονη ισως εξαιρεση τη σειρα note που στεκεται λιγο καλυτερα.

 

Στάλθηκε από το SM-A310F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

S. E. A.
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά το Samsung galaxy gt 9000 ( δε θυμαμαι καλα το μοντέλο) μου κρατησε 7 χρονια. Με είχε βοηθήσει ενα παιδι απο εδω, το είχα κανει ρουτ κ είχα περάσει κ ανεπίσημο λογισμικό.

 

Αλήθεια, υπάρχει κάποια ανεπίσημη έκδοση λογισμικού που να διορθώνει τα προβλήματα;

Μαρία
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά το Samsung galaxy gt 9000 ( δε θυμαμαι καλα το μοντέλο) μου κρατησε 7 χρονια. Με είχε βοηθήσει ενα παιδι απο εδω, το είχα κανει ρουτ κ είχα περάσει κ ανεπίσημο λογισμικό.

 

Αλήθεια, υπάρχει κάποια ανεπίσημη έκδοση λογισμικού που να διορθώνει τα προβλήματα;

 

Κοίταζα τις προάλλες στο xda-developers αλλά δεν βρήκα κάτι. Επιπλέον, από τη στιγμή που χειρίζομαι λογαριασμούς, τραπεζικούς και μη από το κινητό μου, δεν θα ρίσκαρα να βάλω ROM τρίτου που μπορεί να στέλνει τα δεδομένα μου κατευθείαν στον υπολογιστή του...παλιά που ήταν αλλιώς τα πράγματα φλάσαρα νέες ROM κάθε φορά που έβγαιναν :D

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως ήρθε σε κανέναν η αναβάθμιση επιδιόρθωσης του προβλήματος με τη φόρτιση της μπαταρίας; Πείτε μας αν λύθηκε το πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση. Έχει βρει κανένας Screen Protector τζάμι που να ταιριάζει στο κινητό; Να είναι λίγο καμπυλωτό στις άκρες γιατί όλα και οι ζελατίνες ξεκολλάνε...
Link to comment
Share on other sites

Πριν από λίγο μου ήρθε αναβάθμιση 52mb την έκανα θα τσεκάρω μήπως έφτιαξε το σημαντικότερο πρόβλημα με την μπαταρία

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει. Μετά την σημερινή αναβάθμιση το έβαλα για φόρτιση και από εκεί που τερμάτιζε στο 87 τώρα φτάνει 100%

OnePlus 8T KB2000 12/256 Global

Link to comment
Share on other sites

:!: Μόλις ήρθε και στο δικό μου! Περισσότερα στο topic Samsung Galaxy A3: Πρόβλημα με τη φόρτιση στο μοντέλο του 2016 Edited by teitzis
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A3 (2016 Edition)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...