Jump to content

Samsung Galaxy A3 (2016 Edition)


stefanospets
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους... Γνωρίζει κάποιος να μου πει αν το αγοράσω από τα Public θα είναι branded;

 

ΟΧΙ, φιλε δεν θα ειναι branded. τα branded απο μαγαζια κινητης η και απο κανα σκρουτζομαγαζο που θα λεει οτι ειναι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 343
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Guys να ρωτησω κατι;

Μετα την αναβάθμιση σε ΜΜ, οταν ανοίγω την οθόνη με το κουμπί, πρέπει να συρω με το δαχτυλογια να ανοιξει το μοτίβο. Πριν με το πατημα του κουμπιού εμφανιζοταν αμεσα.

Είναι μια εξτρα κινηση μόνο, αλλά πολλές φορές την ημέρα. Υπάρχει κάποια ρύθμιση ;

 

Στάλθηκε από το LG-V500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Guys να ρωτησω κατι;

Μετα την αναβάθμιση σε ΜΜ, οταν ανοίγω την οθόνη με το κουμπί, πρέπει να συρω με το δαχτυλογια να ανοιξει το μοτίβο. Πριν με το πατημα του κουμπιού εμφανιζοταν αμεσα.

Είναι μια εξτρα κινηση μόνο, αλλά πολλές φορές την ημέρα. Υπάρχει κάποια ρύθμιση ;

 

Στάλθηκε από το LG-V500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και εμένα αυτό με χάλασε και όσο αν έψαξα δεν βρήκα κάτι. Όλες οι άλλες αλλαγές μου άρεσαν εκτός από αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Η φωτογραφική του τι λέει αξιζει? Θέλω να το πάρω στη γυναίκα μου που έχει ένα s3 neo και κατά κύριο λόγο την ενδιαφέρει η φωτογραφική.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά την βρισκω, αξιοπρεπέστατη σε χρώματα , ταχυτητα ιδιαίτερα την ημέρα

 

Στάλθηκε από το LG-V500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά την δυνατότητα να περνάς ολόκληρη την εφαρμογή στην sd και όχι μόνο ένα μέρος την έχει η MM από ότι άκουσα..θέλει όμως να κάνεις root το τηλέφωνο..αυτό θα κοστίσει την εγγύηση όμως?ξέρει κάποιος?
Link to comment
Share on other sites

Εννοειται. Κάνεις root χάνεις εγγύηση. Δεν ξέρω βέβαια με το A3 αν γράφει τo Knox ή κάτι τέτοιο.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά την δυνατότητα να περνάς ολόκληρη την εφαρμογή στην sd και όχι μόνο ένα μέρος την έχει η MM από ότι άκουσα..θέλει όμως να κάνεις root το τηλέφωνο..αυτό θα κοστίσει την εγγύηση όμως?ξέρει κάποιος?

 

Ναι, κάνοντας ρουτ αποχαιρετάς την εγγύηση μια για πάντα.

Γράφει ο knox και δεν υπάρχει γυρισμός μετά.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε και σε μένα η ενημέρωση και την κατεβάζω (Πορτογαλικό). Θα πω σε λίγο εντυπώσεις, αν παρατήρησα διαφορά, αν είναι πιο γρήγορο κτλπ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας… θα ήθελα την βοήθεια σας. Έχω το Samsung Α3 2016 dual sim και έχω ενεργοποιήσει την αναμονή κλήσεων και όταν μιλώ στην γραμμή με κάποιον και δεχτώ μια κλήση ακούω τον ήχο ότι κάποιος άλλος με καλεί αλλά συγχρόνως τον ήχο τον ακούει και ο συνομιλητής μου. Σε ένα Sony που είχα πριν, τον ήχο ειδοποίησης δεν το άκουγε ο συνομιλητής. Πως μπορώ να κάνω να μην ακούει ο συνομιλητής μου ότι εγώ δέχομαι και άλλη κλήση εκείνη την στιγμή. Σας ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
έμενα παρουσίασε πρόβλημα στην φόρτιση και το έστειλα για σερβις ..ελπίζω να το καλύψει η εγγύηση..

 

Σε συνέχεια του μηνύματος μου .. το κινητό επέστρεψε από το σέρβις μετά από μια βδομάδα με απλή ενημέρωση λογισμικού (τραγικό), δηλαδή αυτό ήταν το πρόβλημα.. Τέλος πάντων λέω κάτι θα ξέρουν καλύτερα..

Το κινητό όντος φόρτιζε όταν το συνέδεες στον φορτιστή αλλά τώρα σε τακτά χρονικά διαστήματα έκανε τον ήχο σαν να το αποσύνδεες και να το συνέδεες ξανά.. δηλαδή έχανε τον φορτιστή..ξανά στο σερβις .. 7 μερες αναμονή πάλι..

το κινητό επέστρεψε πάλι λέγοντας ότι δεν έχει κανένα πρόβλημα.. ενώ πάλι όταν το συνδεεις στον φορτιστή πάλι τον χάνει ανα τακτά διαστήματα..

ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ samsung

 

ΥΓ. δοκιμασμένο σε 3 διαφορετικούς φορτιστες και καλώδια

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα. Πρόσφατα έπεσε στα χέρια μου ενα (κομψό ομολογουμένως) A3 2016. Όλα καλά και όλα ωράια εμφανισιακά, λίγο πρόβλημα με την μπαταρία - κραταει λιγότερο από το HUAWAI P8 LITE που είχα πριν λίγο καιρό αλλα μόνο αυτό. Απλά παρατήρησα με κλειστή οθονη μικρές παράλληλες γραμμές που φαίνονται πιο έντονα όταν είναι σβηστή η οθόνη και μια λίγο πιο έντονη στην μέση της οθόνης. Φαίνεται και σε ανοιχτή οθόνη αλλά λιγότερο. Εχει συμβεί και σε εσας ή είναι κάποιο ελλάτωμα το κινητό?
Link to comment
Share on other sites

χαιρετώ την παρεα. Πρόσφατα έπεσε στα χέρια μου το A3 2016, ελαφρώς μεταχειρισμένο το πήρα. Θελω να σας ρωτήσω αν γνωριζετε γιατι δεν θελω να γίνω και ρεζίλι.

1. Το LTE που αναγράφει είναι το 4g ή πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση? Γιατί 4g δεν βγάζει ποτέ ως ένδειξη. Εαν είναι το ίδιο πράγμα να μην ανυσηχώ

2. Αν έχω κάποια αναπάντητη κλήση ή μήνυμα δεν βλέπω κάποιο led λαμπάκι να μου δείχνει σε ένδειξη. Δεν έχει το κινητο ή έχει πρόβλημα? Μήπως έχω κάνει κάτι με την ρύθμιση? Γιατί στο πάνω μέρος του κινητού βλέπω δυο κάτι σαν λαμπάκια που ποτέ δεν ανάβουν. Είναι διακοσμητικά?

Link to comment
Share on other sites

χαιρετώ την παρεα. Πρόσφατα έπεσε στα χέρια μου το A3 2016, ελαφρώς μεταχειρισμένο το πήρα. Θελω να σας ρωτήσω αν γνωριζετε γιατι δεν θελω να γίνω και ρεζίλι.

1. Το LTE που αναγράφει είναι το 4g ή πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση? Γιατί 4g δεν βγάζει ποτέ ως ένδειξη. Εαν είναι το ίδιο πράγμα να μην ανυσηχώ

2. Αν έχω κάποια αναπάντητη κλήση ή μήνυμα δεν βλέπω κάποιο led λαμπάκι να μου δείχνει σε ένδειξη. Δεν έχει το κινητο ή έχει πρόβλημα? Μήπως έχω κάνει κάτι με την ρύθμιση? Γιατί στο πάνω μέρος του κινητού βλέπω δυο κάτι σαν λαμπάκια που ποτέ δεν ανάβουν. Είναι διακοσμητικά?

Αρχικά καλοδούλευτο.

- Για το ένα, ναι το LTE είναι το 4G, πολλές συσκευές έτσι το δείχνουν.

- Για το Led, μη το ψάχνεις δυστυχώς δεν έχει.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά καλοδούλευτο.

- Για το ένα, ναι το LTE είναι το 4G, πολλές συσκευές έτσι το δείχνουν.

- Για το Led, μη το ψάχνεις δυστυχώς δεν έχει.

 

ευχαριστώ. Εμφανισιακά σκίζει, από μπαταρία οριακά καλά (τα πιο πολλά smartphones τόσο κρατάνε πάνω κάτω), αυτο με την ειδοποίηση με χαλάει κάπως (είχα ένα HUAWAI P8 LITE το οποίο είχε φωτάκι πράσινο σε τηλέφωνο και μπλε σε mail ή μήνυμα - κάτι τέτοιο). Το λειτουργικό καλό, η μνήμη επαρκεί, γενικά όλα καλά ως τλωρα - πρώτες εντυπώσεις μετά από 1 εβδομάδα

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ. Εμφανισιακά σκίζει, από μπαταρία οριακά καλά (τα πιο πολλά smartphones τόσο κρατάνε πάνω κάτω), αυτο με την ειδοποίηση με χαλάει κάπως (είχα ένα HUAWAI P8 LITE το οποίο είχε φωτάκι πράσινο σε τηλέφωνο και μπλε σε mail ή μήνυμα - κάτι τέτοιο). Το λειτουργικό καλό, η μνήμη επαρκεί, γενικά όλα καλά ως τλωρα - πρώτες εντυπώσεις μετά από 1 εβδομάδα

Σχετικά με την έλλειψη του led ειδοποίησης, δες σαν εναλλακτική λύση την εφαρμογή NoLed η οποία μπορεί να σου εμφανίσει το εικονίδιο της εφαρμογής, στην οθόνη σου για κάθε ειδοποίηση. Εγώ την χρησιμοποιώ και την συγκρίνω με το Note 4 που έχει l3d και η αλήθεια είναι ότι προτιμώ την NoLed γιατί δεν αναβοσβήνει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ήθελα να ρωτήσω πως σας φαίνεται το κινητό αξίζει από άποψη επεξεργαστή είναι δυνατό?και από θέμα μπαταρίας πως πάει?Είδα σήμερα την προσφορά στα media markt σε τιμή 179 και ήθελα να μάθω άμα αξίζει η αγορά του.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αν διαβάσεις το νήμα θα βρεις αρκετούς που λένε ότι το κινητό αξίζει και ότι η αυτονομία του είναι άριστη. Ειδικά στην τιμή που αναφέρεις, θεωρώ ότι είναι πολύ καλή αγορά. Edited by sakissalonika
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ήθελα να ρωτήσω πως σας φαίνεται το κινητό αξίζει από άποψη επεξεργαστή είναι δυνατό?και από θέμα μπαταρίας πως πάει?Είδα σήμερα την προσφορά στα media markt σε τιμή 179 και ήθελα να μάθω άμα αξίζει η αγορά του.

Ευχαριστώ

 

Για 179 μη το συζητάς, ειναι σουπερ..αρκεί να μην έχεις τρελές απαιτήσεις απο το κινητό. Τα βασικά τα κάνει μια χαρά.

 

edit: 169 στο Πλαισιο black friday

Edited by bill_thes
Link to comment
Share on other sites

το τσακωσαμε για τη γυναικα

 

2 ερωτησεις μεχρι τις....................επομενες

 

1 υπαρχει δυνατοτητα να αλλαξουμε το τετραψηφιο pin της sim card μεσα απο τις ρυθμισεις?

 

2 πηρα και μια 32αρα sdcard (class10) , απλα τη βαζω και τη διαβαζει? περα απο φωτο και μουσικη , μπορω να περασω και εφαρμογες?

 

ευχαριστω

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

το τσακωσαμε για τη γυναικα

 

2 ερωτησεις μεχρι τις....................επομενες

 

1 υπαρχει δυνατοτητα να αλλαξουμε το τετραψηφιο pin της sim card μεσα απο τις ρυθμισεις?

 

2 πηρα και μια 32αρα sdcard (class10) , απλα τη βαζω και τη διαβαζει? περα απο φωτο και μουσικη , μπορω να περασω και εφαρμογες?

 

ευχαριστω

 

θα πας ρυθμίσεις/ οθόνη κλειδ. και ασφάλεια/ άλλες ρυθμίσεις ασφαλείας/ ρύθμιση κλειδώματος κάρτας σιμ/ αλλαγή πιν

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Βασίλη

 

Κανένα άλλο τιπ;

Από φωτό δείχνει πως σκίζει

Με την micro sdcard όλα οκ

Κάτι άλλο που πρέπει να προσέξει;

 

Να της βάλω νόβα ;

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Βασίλη

 

Κανένα άλλο τιπ;

Από φωτό δείχνει πως σκίζει

Με την micro sdcard όλα οκ

Κάτι άλλο που πρέπει να προσέξει;

 

Να της βάλω νόβα ;

Βάλε nova, σε φιλαράκι που το πήρε, του έβαλα nova και απογειώθηκε :p. Αν και ακόμα και με τον stock Touchwiz ρολάρει μια χαρά.

Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

συμφωνώ κι επαυξάνω για nova, αν μπορείς να αγοράσεις και τη φουλ έκδοση prime ακόμα καλύτερα.. πολύ χρήσιμη και σημαντική εφαρμογή είναι η noled που δείχνει με εικονίδια αναπάντητες, μηνύματα,mail κλπ.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A3 (2016 Edition)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...