Jump to content

Samsung Galaxy A3 (2016 Edition)


stefanospets
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 343
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το α3 2016 δε βγαίνει σε δικαρτο παιδιά;

 

Ελα τωρα σοβαρα? Τρεις αναρτησεις πιο πανω γινεται λογος σε αυτο!

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

φιλε kostantinos7 έχεις δίκιο ,λογω βιασύνης δε διατύπωσα σωστά την ερώτηση ,το δικαρτο μπορούμε να το προμηθευτουμε από καπου εύκολα?
Link to comment
Share on other sites

φιλε kostantinos7 έχεις δίκιο ,λογω βιασύνης δε διατύπωσα σωστά την ερώτηση ,το δικαρτο μπορούμε να το προμηθευτουμε από καπου εύκολα?

 

Δεν είναι για ευρωπαική αγορά οπότε το "εύκολα" είναι σχετικό. Αν βιάζεσαι θα ψάξεις ebay, αν πάλι όχι, περιμένεις μέχρι να το φέρουν Ελλάδα.

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Έχεις μου ήρθε μια αναβάθμιση περίπου 250MB. Ξέρει κανείς αν προετοιμαζόμαστε για την ΜΜ;
Link to comment
Share on other sites

Παίδες το σκέφτομαι σοβαρά για αγορά του Α3. Ξέρω ναι το Xiaomi ή το 5Χ είναι ανώτερα απλά το Α3 είναι πανέμορφο και compact.

 

Κολλάει γενικά ή τρέχει απροβλημάτιστα? Αξίζει τα 210 ευρώ του?

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει παρα πολύ φίλε μου. Έχει απίθανη μπαταρια, είναι πανέμορφο και η οθόνη του είναι υπέροχη. Μην το σκέφτεσαι καθόλου.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας το προτείνω χωρίς αμφιβολία.Είναι σούπερ η οθόνη, καλή μπαταρία και πάει μια χαρά...προσωπικά είμαι αρκετά απαιτητικός αλλά εδώ δεν είχα θέμα..Επιπλέον και τα παιχνίδια τα τρέχει μια χαρά έχω κατεβάσει αρκετά πάει πολύ καλά. Τώρα ήθελα να ρωτήσω ένα πράγμα.Πόσο ελεύθερο χώρο πρεπει να εχω για να μην έχω πρόβλημα με την απόδοση στο μέλλον? Edited by xaroumpas
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η κάμερά του τι λέει? Μπορείτε να ανεβάσετε καμιά φωτό?

 

 

Δεν είναι τίποτα το ιδιαίτερο αλλά βγάζει αξιοπρεπείς φωτογραφίες

 

 

 

http://i795.photobucket.com/albums/yy234/sakissalonika/Mobile%20Uploads/20160423_172712.jpg

Edited by sakissalonika
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ότι όταν βρίσκομαι σε χώρο με χαμηλό φωτισμό, τότε η οθόνη γίνεται κάπως πιο "πράσινη" και μόλις βρεθεί σε χώρο με πιο πολύ φως τότε επανέρχεται στα κανονικά.

Το ίδιο κάνει αν είναι πχ κάτω από μια δυνατή λάμπα και καλύψω τον αισθητήρα φωτός με το δάχτυλο.

Το έχετε παρατηρήσει εσείς; Λέτε να έχει θέμα το δικό μου ;

 

Και εμένα το κάνει φίλε μάλλον είναι έτσι από κατασκευής για κάποιον λόγο

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδια με τη μπαταρια πως τα πατε? Ειναι λογικο τη νυχτα στο κομοδινο το κινητο να πεφτει η μπαταρια του 7-8% σε 8-9 ωρες χωρις να το ακουμπαω??

 

Στάλθηκε από το LG-D320 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια με τη μπαταρια πως τα πατε? Ειναι λογικο τη νυχτα στο κομοδινο το κινητο να πεφτει η μπαταρια του 7-8% σε 8-9 ωρες χωρις να το ακουμπαω??

 

Στάλθηκε από το LG-D320 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πολύ είναι, 2-3% σε αυτό το χρονικό διάστημα πέφτει της γυναίκας μου που το βλέπω κάποιες φορές, διότι δε πολύ προσέχει τη μπαταρία της.

Link to comment
Share on other sites

Εν το μεταξυ μεχρι κ το 85% τη τρωει νερο τη μπαταρια μολις το δουλεψω λιγο κ μετα σταθεροποιητε κααι ειναι κομπλε..το εχει κανενας αυτο το θεμε;

 

Στάλθηκε από το SM-A310F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εν το μεταξυ μεχρι κ το 85% τη τρωει νερο τη μπαταρια μολις το δουλεψω λιγο κ μετα σταθεροποιητε κααι ειναι κομπλε..το εχει κανενας αυτο το θεμε;

 

Στάλθηκε από το SM-A310F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και εμένα το κάνει αυτό αλλά γενικά τώρα τελευταία μου την τρώει γρήγορα την μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παρατήρησα ότι τις εφαρμογές που είναι περασμένες στην sd όταν τις βάζω στην αρχική οθόνη αφού κάνω restart το κινητό δεν τις δείχνει...ενώ αυτές που είναι στο τηλέφωνο τις δείχνει.Ξέρετε γιατί?το έχει πάθει κανείς?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
To αγόρασε κανείς να μας πει καμια άποψη? :)

 

Το πηρα εγω και μπορω να πω πως ηταν η καλυτερη επιλογη. Ειχα ξεχασει για καποιο καιρο τα android, ειπα ο μλκσ να δοκιμασω microsoft (μακρια απο κει). Το design τα σπαει. Τεραστια αλλαγη απο ολα τα αλλα "ιδια" μοντελα που εχουμε συνηθησει. Νταξει το 1.5 ραμ μπορουσε να ειναι 2 αλλα δεν μασαει η συσκευη. Η καμερα ειναι σουπερ. Το στηνο κοντρα με το iphone 6s της γυναικας και τρωει σκονη ο tim cook :lol:

 

Μεγαλυτερο μειωνεκτημα; Bloat software μεσα που δεν μπορεις να αφερεσεις αλλα τσιμπισα EZ Disabler με κανα ευρω η 1.5 δν θυμαμαι καλα, και μπορω τουλαχιστον να απενεργοποιησω κατι.

Το μονο καλυτερο που θα μπορουσε να κανει η samsung ειναι δικο της λογισμικο οπως οι κυριοι με iOS.

 

Αξιζει τα €€€ τουτο το μοντελο :cool:

 

----- προσθήκη μηνύματος 96 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και εμένα το κάνει αυτό αλλά γενικά τώρα τελευταία μου την τρώει γρήγορα την μπαταρία

Οντως αλλα οταν φτασει καπου στα 60-50% μετα δεν μασαει καθολου και κραταει καλα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Σκέφτομαι σοβαρά να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό αλλά με κρατάει πίσω το γεγονός ότι δεν έχει notification led. Το θεωρώ μεγάλο μείον αυτό καθώς ακόμα και φθηνότερα μοντέλα το διαθέτουν. Όσοι το έχετε σας έχει λείψει ; Διάβασα κάπου ότι υπάρχει δυνατότητα όταν ακουμπάς το χέρι σου να δονείται όταν υπάρχει κάτι. Το έχετε ενεργοποιήσει και αν ναι, πως σας φάνηκε ;
Link to comment
Share on other sites

Οταν το πας να το παρεις απο το τραπεζι πχ δονειτε αν υπαρχει κατι ναι...εγω τις πρωτες μερες παντως ειχα ξεχασει πως ειχε τετοια λειτουργεια και νομιζα οτι εχει θεμα και τρωει φλασιες η δονηση :-P εχει στις ρυθμισεις παντως και επαναλυψη ειδοποιησεων για ολα κ το βαζεις κ χτυπαει παλι αν δεν εχεις δει κατι ανα 1 λεπτο πχ οποτε με ολα αυτα πιστευω οτι ειναι κομπλε και χωρις led.οχι οτι θα μας χαλαγε αλλα...

 

Στάλθηκε από το LG-D320 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, αν παρ' ολα αυτά θέλετε οπτική ειδοποίηση, δοκιμάστε αυτό εδώ : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.led.notify&hl=en

Το χρησιμοποιώ σε J3 2016 και κάνει τη δουλεία άψογα, επιτρέποντας σου να παραμετροποιήσεις κυριολεκτικά τα πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν λάτρης των συσκευών με notification led. Πάντα ήταν το πρώτο μου κριτήριο. Επειδή δεν μπόρεσα να αντισταθώ στην ομορφιά του Α3, είπα να κάνω τα στραβά μάτια και να το δοκιμάσω. Έβαλα την εφαρμογή που προτείνει ο φίλος (No Led) και μπορώ να σου o ότι με βολεύει πιο πολύ γιατί το led με ανάγκαζε να δω την ειδοποίηση μόνο και μόνο για να σταματήσει να είναι συνέχεια στο οπτικό πεδίο μου. Είμαι σίγουρος ότι θα σε καλύψει ο συνδυασμός αυτής της συσκευής με την εφαρμογή που σου προτείνουμε. Edited by sakissalonika
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Την έκανα την παραγγελία σήμερα και περιμένω τώρα. Το κινητό το δοκίμασα λίγο σε κατάστημα και έμεινα υπέρ-ευχαριστημένος. Τρέχανε αρκετές εφαρμογές πίσω και δεν λάγκαρε ούτε στο ελάχιστο. Οθονάρα και εμφανισιακά τρομερό. Πλέον, ψάχνω και μια θήκη να βρω ώστε να το προστατέψω από τυχόν πεσίματα. Θα γράψω εντυπώσεις εδώ, όταν το πάρω και το τεστάρω πλέον στο σπίτι. :)
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Την έκανα την παραγγελία σήμερα και περιμένω τώρα. Το κινητό το δοκίμασα λίγο σε κατάστημα και έμεινα υπέρ-ευχαριστημένος. Τρέχανε αρκετές εφαρμογές πίσω και δεν λάγκαρε ούτε στο ελάχιστο. Οθονάρα και εμφανισιακά τρομερό. Πλέον, ψάχνω και μια θήκη να βρω ώστε να το προστατέψω από τυχόν πεσίματα. Θα γράψω εντυπώσεις εδώ, όταν το πάρω και το τεστάρω πλέον στο σπίτι. :)

 

Που να του φορέσεις και Nova Launcher. Εκεί πια είναι που θα το χαρείς για τα καλα (προσωπική μου άποψη) :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A3 (2016 Edition)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...