Jump to content

Samsung Galaxy A3 (2016 Edition)


stefanospets
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και σε εμενα τα ιδια γραφει με τον frogus εχει τον EXYNOS 7580 το πηρα απ το hashtatrade.gr

η μπαταρια σε 2 ημερες που κραταει μου βγαζει 25% οθονη

 

περιεργο, μπηκα στην σελιδα του καταστηματος, και στις προδιαγραφες γραφει snapdragon 410.μηπως τελικα ουτε αυτοι ξερουν με ποιο επεξεργαστη ερχετε?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 343
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επειδη το πηρα για δωρο σημερα, 230 ευρω, δε το εχω τεσταρει ποιο chipset εχει ακομα!! Γενικα στα περισσοτερα μαγαζια κυκλοφορει με snapdragon 410, αποτι λεει το site τους, αλλα και τηλεφωνικα που πηρα σε πολλα απο αυτα, το κουτι γραφει μονο quad core 1,5 . Δεν αναφερει ποιο chipset. Πηρα τηλ και τη samsung,για το συγκεκριμενο που αγορασα και μου ειπε οτι ειναι πορτογαλιας. Παντως ουτε και οι ιδιοι στη samsung δεν το ηξεραν! Στο γερμανικο mediamarkt εχει και τις δυο εκδοσεις στα 299 ευρω και στο ενα γραφει exynos 7578 και στο αλλο απλα quad core. Δηλαδη αρχισαν με τον 7578 που τελικα ειναι ο 7580 και για το κερδος να εβαλαν και το 410 προπερσινο επεξεργαστη, δεν ξερω. Το περιεργο ειναι οτι δεν υπαρχει διαφορετικη ονομασια. Ολα ειναι a310f στο skroutz. Το θεμα ειναι αν υπαρχουν διαφορες πραγματικες μεταξυ 410 και 7578 η 7580. Μηπως ο 7578 ειναι ο 7580 σε τετραπυρηνο?
Link to comment
Share on other sites

Επειδη το πηρα για δωρο σημερα, 230 ευρω, δε το εχω τεσταρει ποιο chipset εχει ακομα!! Γενικα στα περισσοτερα μαγαζια κυκλοφορει με snapdragon 410, αποτι λεει το site τους, αλλα και τηλεφωνικα που πηρα σε πολλα απο αυτα, το κουτι γραφει μονο quad core 1,5 . Δεν αναφερει ποιο chipset. Πηρα τηλ και τη samsung,για το συγκεκριμενο που αγορασα και μου ειπε οτι ειναι πορτογαλιας. Παντως ουτε και οι ιδιοι στη samsung δεν το ηξεραν! Στο γερμανικο mediamarkt εχει και τις δυο εκδοσεις στα 299 ευρω και στο ενα γραφει exynos 7578 και στο αλλο απλα quad core. Δηλαδη αρχισαν με τον 7578 που τελικα ειναι ο 7580 και για το κερδος να εβαλαν και το 410 προπερσινο επεξεργαστη, δεν ξερω. Το περιεργο ειναι οτι δεν υπαρχει διαφορετικη ονομασια. Ολα ειναι a310f στο skroutz. Το θεμα ειναι αν υπαρχουν διαφορες πραγματικες μεταξυ 410 και 7578 η 7580. Μηπως ο 7578 ειναι ο 7580 σε τετραπυρηνο?

 

οταν το τεσταρεις και δεις ποιο chipset φοραει, απλα ενημερωσε εδω, καθως και το καταστημα που το πηρες, για καποιον που ενδιαφερεται, καλοριζικο.

Link to comment
Share on other sites

Και οι μεγάλες αλυσίδες κλασσικά το 'ελληνικό' το έχουν +100 στα 330, πφφ... Επειδή το γλυκοκοιτάω για δώρο και δεν είναι να πετάμε κατοστάρια, είναι εξακριβωμένο και 101% βέβαιο ότι η samsung Ελλάδος δέχεται τις ευρωπαϊκές συσκευές αν προκύψει σέρβις εντός εγγύησης;
Link to comment
Share on other sites

Και οι μεγάλες αλυσίδες κλασσικά το 'ελληνικό' το έχουν +100 στα 330, πφφ... Επειδή το γλυκοκοιτάω για δώρο και δεν είναι να πετάμε κατοστάρια, είναι εξακριβωμένο και 101% βέβαιο ότι η samsung Ελλάδος δέχεται τις ευρωπαϊκές συσκευές αν προκύψει σέρβις εντός εγγύησης;

 

τις δεχετε, και πιο καλη η smartec στο χαιδαρι.

Link to comment
Share on other sites

οταν το τεσταρεις και δεις ποιο chipset φοραει, απλα ενημερωσε εδω, καθως και το καταστημα που το πηρες, για καποιον που ενδιαφερεται, καλοριζικο.

 

Σευχαριστω, μολις το δοκιμασω θα στειλω πληροφοριες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 113 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και οι μεγάλες αλυσίδες κλασσικά το 'ελληνικό' το έχουν +100 στα 330, πφφ... Επειδή το γλυκοκοιτάω για δώρο και δεν είναι να πετάμε κατοστάρια, είναι εξακριβωμένο και 101% βέβαιο ότι η samsung Ελλάδος δέχεται τις ευρωπαϊκές συσκευές αν προκύψει σέρβις εντός εγγύησης;

 

Μολις ειναι να το παρεις, καλεις τη samsung δινεις το imei και εξακριβωνεις ποιας χωρας ειναι και τι εγγυηση εχεις. Για service smartec η καλυτερη, οσο εισαι σε εγγυηση και στο καλυπτει.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς να πάω στο φυσικό κατάστημα του σκρουτζομάγαζου (κι αν όντως έχει φ.κατάστημα) ώστε να μπορώ να δω το ιμει και να τηλ. επιτόπου και πριν την αγορά;

Οnline παραγγελία θα είναι, οπότε πρακτικά δεν παίζει στην περίπτωση μου... (με αυτό το δεδομένο, το σενάριο να δεχτούν να μου δώσουν τηλεφωνικά ιμει της συσκευής που θα στείλουν, αν τελικά το αγοράσω, το θεωρώ επιστημονικής φαντασίας...)

Edited by apVga
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς να πάω στο φυσικό κατάστημα του σκρουτζομάγαζου (κι αν όντως έχει φ.κατάστημα) ώστε να μπορώ να δω το ιμει και να τηλ. επιτόπου και πριν την αγορά;

Οnline παραγγελία θα είναι, οπότε πρακτικά δεν παίζει στην περίπτωση μου... (με αυτό το δεδομένο, το σενάριο να δεχτούν να μου δώσουν τηλεφωνικά ιμει της συσκευής που θα στείλουν, αν τελικά το αγοράσω, το θεωρώ επιστημονικής φαντασίας...)

 

Ναι πριν την αγορα μπορεις να το κανεις. Μονο που δε στο δινουν τηλεφωνικα. Πρεπει να πας απο εκει. Τουλαχιστον στο μαγαζι που το πηρα, εγω αυτο εκανα. Ενταξει πιστευω οτι σε ολα τα skroutzomagaza πανω κατω δεν υπαρχει θεμα με την εγγυηση,ολα ευρωπη φερνουν, αλλιως θα γινοταν χαμος η θα ειχαν κλεισει σε περιπτωση προβληματος. Και οσα δεν εχουν στο λενε. Το θεμα ειναι αν σε νοιαζει η διαφοροποιηση snapdragon 410 και exynos 7580. Γιατι εμενα αυτο με ενοιαζε και δεν πολυεβγαλα ακρη.

Link to comment
Share on other sites

Ναι πριν την αγορα μπορεις να το κανεις. Μονο που δε στο δινουν τηλεφωνικα. Πρεπει να πας απο εκει. Τουλαχιστον στο μαγαζι που το πηρα, εγω αυτο εκανα. Ενταξει πιστευω οτι σε ολα τα skroutzomagaza πανω κατω δεν υπαρχει θεμα με την εγγυηση,ολα ευρωπη φερνουν, αλλιως θα γινοταν χαμος η θα ειχαν κλεισει σε περιπτωση προβληματος. Και οσα δεν εχουν στο λενε. Το θεμα ειναι αν σε νοιαζει η διαφοροποιηση snapdragon 410 και exynos 7580. Γιατι εμενα αυτο με ενοιαζε και δεν πολυεβγαλα ακρη.

 

επειδη ισως και τα καταστηματα να μην ξερουν με ποιον επεξεργαστη εχουν, παρολο που μπορει να αναγραφουν στην σελιδα τους snapdragon 410 , καλο θα ηταν αν καποιος αγοραζει ενα κινητο, να γραφει εδω ποιον επεξεργαστη εχει και απο ποιο καταστημα το πηρε, μπας και βγαλουμε καποια ακρη, οπως εγω που ενδιαφερομαι για τον exynos.

Edited by boymanos
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια, μετα απο το τεσταρισμα της νεας συσκευης παρολο που δεν ειναι δικο μου, το ζηλευω μπορω ν πω. Αψογη αισθηση, πανεμορφο, πολυ καλη αποκριση(ενταξει ειναι ακομα καινουριο, δεν εχει εγκατεστημενες πολλες εφαρμογες). Οθονη νοιωθω οτι ειναι πιο καλη κι απο s5 plus, πιο ζωντανα χρωματα. Το μοντελο που βγαζει στο android info τελικα ειναι exynos 7580, πραγμα που με ευχαριστησε γιατι τον 410 το θεωρουσα παλιο ημερολογιακα. Το αγορασα απο smarties που ειναι κοντα μου, στα 230 ευρω, και το περιεργο ειναι οτι στο site ελεγε snapdragon 410. Το αλλο ομως πιο περιεργο, ειναι οτι η samsung, δε μπορουσε να δικαιολογησει την υπαρξη 2 εκδοσεων με το ιδιο ακριβως ονομα a310f. Μου ανεφερε οτι υπαρχει η εκδοση με exynos Σαν a310m στην αμερικη. Οπως λεει στο gsmarena. Και τελευταιο και πιο φανταστικο ειναι οτι δινοντας το imei για να δω τι χωρας ειναι, μου ειπε οτι ειναι απο πορτογαλια και μαλιστα στην ερωτηση μου αν φαινεται τι chipset εχει μου ειπε τον 410. Μαλλον στη τυχη το ειπε αυτο. Οποτε και τη samsung να ρωτησει καποιος δε μου φαινεται αξιοπιστη. Το κουτι λεει μονο quad core 1,5. Οποτε παιδια, δεν ξερω αν εχει βγει οντως με τον 410, η ειναι καποιο λαθος της τελευταιας στιγμης. Ας πουμε να το ειχε γραψει το gsmarena σαν preview και μετα να το κρατησε. Παντως ολα τα reviews σε youtube που εχω δει δινουν exynos 7580. Αυτα παιδια, αν καποιος το βρει με 410 ας ενημερωσει.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια, μετα απο το τεσταρισμα της νεας συσκευης παρολο που δεν ειναι δικο μου, το ζηλευω μπορω ν πω. Αψογη αισθηση, πανεμορφο, πολυ καλη αποκριση(ενταξει ειναι ακομα καινουριο, δεν εχει εγκατεστημενες πολλες εφαρμογες). Οθονη νοιωθω οτι ειναι πιο καλη κι απο s5 plus, πιο ζωντανα χρωματα. Το μοντελο που βγαζει στο android info τελικα ειναι exynos 7580, πραγμα που με ευχαριστησε γιατι τον 410 το θεωρουσα παλιο ημερολογιακα. Το αγορασα απο smarties που ειναι κοντα μου, στα 230 ευρω, και το περιεργο ειναι οτι στο site ελεγε snapdragon 410. Το αλλο ομως πιο περιεργο, ειναι οτι η samsung, δε μπορουσε να δικαιολογησει την υπαρξη 2 εκδοσεων με το ιδιο ακριβως ονομα a310f. Μου ανεφερε οτι υπαρχει η εκδοση με exynos Σαν a310m στην αμερικη. Οπως λεει στο gsmarena. Και τελευταιο και πιο φανταστικο ειναι οτι δινοντας το imei για να δω τι χωρας ειναι, μου ειπε οτι ειναι απο πορτογαλια και μαλιστα στην ερωτηση μου αν φαινεται τι chipset εχει μου ειπε τον 410. Μαλλον στη τυχη το ειπε αυτο. Οποτε και τη samsung να ρωτησει καποιος δε μου φαινεται αξιοπιστη. Το κουτι λεει μονο quad core 1,5. Οποτε παιδια, δεν ξερω αν εχει βγει οντως με τον 410, η ειναι καποιο λαθος της τελευταιας στιγμης. Ας πουμε να το ειχε γραψει το gsmarena σαν preview και μετα να το κρατησε. Παντως ολα τα reviews σε youtube που εχω δει δινουν exynos 7580. Αυτα παιδια, αν καποιος το βρει με 410 ας ενημερωσει.

Μαλλον κατι τετοιο θα συμβαινει, γιατι και απο αλλο καταστημα που το πηρε ενα παιδι, ενω στη σελιδα του καταστηματος εγραφε snapdragon 410, ειχε μεσα τον exynos 7580, και ενημερωθηκα οταν πηρα τηλεφωνο να ρωτησω, οτι τις προδιαγραφες τις βαζει καποιος υπαληλος που βρισκει τις πληροφοριες απο το διαδικτυο.αλλα ας δουμε μια μεγαλυτερη γκαμα καταστηματων, ωστε να βγαλουμε ενα πιο ασφαλες συμπερασμα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μακαρι να μπορουσα να βρω το Α3 με τον 410 διοτι εχει μια τεραστια διαφορα με τον exynos και ειναι οτι ο 410 ειναι 64bit σε αντιθεση με τον 7580 οποτε.... :):p
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μακαρι να μπορουσα να βρω το Α3 με τον 410 διοτι εχει μια τεραστια διαφορα με τον exynos και ειναι οτι ο 410 ειναι 64bit σε αντιθεση με τον 7580 οποτε.... :):p

 

λες να ξαχνουμε αναποδα τωρα? snapdragon 410 αντι exynos?

Link to comment
Share on other sites

Λες? Βασικά είναι ένα απλό τηλέφωνακι με πολυ μορφή ποιότητα κατασκευής τίποτα άλλο! Από δυνατότητες είναι περιορισμένες αλλά όταν το κοιτάς νιώθεις ότι είναι flagship
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια,εχω 2 ερωτησεις για το δικαρτο.

α)Εχει 1.5 γιγα μνημης η 1 γιγα οπως το προηγουμενο μοντελο?

β)Δεχεται 2σιμ και μνημη sd ?ή στη δευτερη υποδοχη μπορεις να βαλεις ετε σιμ ειτε sd οπως και στο προηγουμενο?

Edited by ikariwths
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε κάποιος κάτοχος να μας ενημερώσει αν έχει ραδιόφωνο?

Θέλω να το πάρω για την γυναίκα μου αλλά αν δεν έχει ραδιόφωνο θα παίξει κόμπλα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια,εχω 2 ερωτησεις για το δικαρτο.

α)Εχει 1.5 γιγα μνημης η 1 γιγα οπως το προηγουμενο μοντελο?

β)Δεχεται 2σιμ και μνημη sd ?ή στη δευτερη υποδοχη μπορεις να βαλεις ετε σιμ ειτε sd οπως και στο προηγουμενο?

 

Κάποια απάντηση για τα παραπάνω?

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

Κάποια απάντηση για τα παραπάνω?

 

Καλησπερα.

 

Εχει 1μιση γιγα ραμ κ εχει δυο μονο υποδοχες.

Μια για σιμ κ μια κομπο (ειτε σιμ ειτε sd).

 

----- προσθήκη μηνύματος 68 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλοριζικο, ειναι ευκολο να μου πεις, πως τα παει με τον ηχο κλησης? ειναι δυνατος, μετριος ή χαμηλος?

 

Ο ηχος κλησης νομιζω ειναι κανονικος. Δεν εχω καποιο θεμα σε αυτο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 99 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το δικαρτο που το βρήκες?

 

Το αγορασα απο εξωτερικο (αραβικα εμιρατα).

 

----- προσθήκη μηνύματος 41 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπορεις να μας πεις το δικαρτο απο που το πηρες και ποσο φιλε thodorischr ?

 

Περιπου 280 ευρω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μετρια χρηση τι εννοεις?ποσες ωρες οθονης μπορει να σου βγαλει? δε μιλαω για παιχνιδια, απλα να συνδεθεις στο ιντερνετ, facebook, viber, email. Μπορεις να μου πεις και ποιο chipset εχει ? 410 snapdragon η 7578 exynos? Ευχαριστω

 

Εμενα εχει τον 7580. Περιεργο. Ειναι οκ σχετικα με τους παραπάνω;

Link to comment
Share on other sites

Έχει αγοράσει κανείς από skroutz με exynos επεξεργαστή και από ποιο μαγαζί ???

 

Ολα με exynos ειναι.και αυτοι που θα σου πουν απο που το πηραν, οταν μπεις στην σελιδα τους θα δεις οτι γραφουν snapdragon.σε ενα μαγαζι που ρωτησα, μου ειπαν οτι το εχουν δει εξω ετσι για αυτο γραφουν snapdragon.( ουτε αυτοι δεν ξερουν με τι ερχεται).παντως πιο επανω εχουν γραψει τα παιδια 2 μαγαζια που εχουν παρει με exynos.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A3 (2016 Edition)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...