Jump to content

Samsung Galaxy A3 (2016 Edition)


stefanospets
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κυκλοφόρησε και στην Ελλάδα το ανανεωμένο Α3.

 

Specs

Display

Type Super AMOLED capacitive touchscreen, 16M colors

Size 4.7 inches (~69.4% screen-to-body ratio)

Resolution 720 x 1280 pixels (~312 ppi pixel density)

Multitouch Yes

Protection Corning Gorilla Glass 4

Platform

OS Android OS, v5.1.1 (Lollipop)

Chipset

Qualcomm MSM8916 Snapdragon 410

CPU Quad-core 1.5 GHz Cortex-A53

GPU Adreno 306

Memory Card slot microSD, up to 128 GB

Internal 16 GB, 1.5 GB RAM

Camera

Primary 13 MP, f/1.9, autofocus, LED flash

Features Geo-tagging, touch focus, face detection, panorama

Video 1080p@30fps

Secondary 5 MP, f/1.9

 

Mερικές φωτογραφίες

 

http://cdn2.gsmarena.com/vv/pics/samsung/samsung-galaxy-a3-2016-1.jpg

 

http://naginamobile.com/wp-content/uploads/2015/12/Samsung-Galaxy-A3-2016-Edition.jpg

 

Tιμές στο skroutz από 295.

 

Προσωπικά πιστεύω αξίζει μόλις πέσει στα 250 για ένα low range κινητό με φοβερή εμφάνιση και ποιότητα κατασκευής.

Edited by m7ixalis
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 343
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ξερςι καποιος αν θα βγει δικαρτο;

 

Τα περισσοτερα site αναφερουν sim2 optional. Μηπως ειναι combo με τη sd card slot?

 

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_a3_(2016)-7791.php

Link to comment
Share on other sites

To αγόρασε κανείς να μας πει καμια άποψη? :)

 

κανείς ακόμη ε?

είναι πολύ ακριβό αλλά πανέμορφο το άτιμο

Link to comment
Share on other sites

Αγορα μολις εχθες το δικαρτο. Μπορω να πω οτι το κολλαει ελαχιστα σε σημειο που δεν σε ενοχλει (για mid range συσκευη) πραγμα λογικο για 1,5gb ram. Καμερα, οθονη αρκετα καλη για τα δεδομενα μου. Σαν αισθηση κ ποιοτητα ειναι αλλο πραγμα. Φοβερο design, ελαφρια συσκευη κ ιδανικοτατο μεγεθος 4,7 inches οθονης. Στις επομενες μερες θα εχω πιο ολοκλητωμενη αποψη,
Link to comment
Share on other sites

Αγορα μολις εχθες το δικαρτο. Μπορω να πω οτι το κολλαει ελαχιστα σε σημειο που δεν σε ενοχλει (για mid range συσκευη) πραγμα λογικο για 1,5gb ram. Καμερα, οθονη αρκετα καλη για τα δεδομενα μου. Σαν αισθηση κ ποιοτητα ειναι αλλο πραγμα. Φοβερο design, ελαφρια συσκευη κ ιδανικοτατο μεγεθος 4,7 inches οθονης. Στις επομενες μερες θα εχω πιο ολοκλητωμενη αποψη,

 

καλοριζικο, ειναι ευκολο να μου πεις, πως τα παει με τον ηχο κλησης? ειναι δυνατος, μετριος ή χαμηλος?

Link to comment
Share on other sites

Αγορα μολις εχθες το δικαρτο. Μπορω να πω οτι το κολλαει ελαχιστα σε σημειο που δεν σε ενοχλει (για mid range συσκευη) πραγμα λογικο για 1,5gb ram. Καμερα, οθονη αρκετα καλη για τα δεδομενα μου. Σαν αισθηση κ ποιοτητα ειναι αλλο πραγμα. Φοβερο design, ελαφρια συσκευη κ ιδανικοτατο μεγεθος 4,7 inches οθονης. Στις επομενες μερες θα εχω πιο ολοκλητωμενη αποψη,

 

Το δικαρτο που το βρήκες?

Link to comment
Share on other sites

Τελειο εμφανισιακα σαν κινητο, αλλα απο χαρακτηριστικα τα αξιζει τα λεφτα του?? Απο θεμα μπαταριας κραταει?Ψαχνοντας καλυτερα το κινητο, βλεπω οτι κυκλοφορει σε 2 εκδοσεις με exynos 7578 και snapdragon 410. Σε γνωστά μεγάλα καταστήματα, κυκλοφορει στα 329 ευρω και το ενα εχει τον 410 και το αλλο το 7578. Δε ξερω αν το εχει προσεξει καποιος, αλλα αυτο καταλαβαινω. Σε reviews στο youtube στη συγκριση των a3-a5-a7 2016 ολα εχουν exynos με gpu την t720. Edited by spinos
Link to comment
Share on other sites

Τελειο εμφανισιακα σαν κινητο, αλλα απο χαρακτηριστικα τα αξιζει τα λεφτα του?? Απο θεμα μπαταριας κραταει?Ψαχνοντας καλυτερα το κινητο, βλεπω οτι κυκλοφορει σε 2 εκδοσεις με exynos 7578 και snapdragon 410. Σε γνωστά μεγάλα καταστήματα, κυκλοφορει στα 329 ευρω και το ενα εχει τον 410 και το αλλο το 7578. Δε ξερω αν το εχει προσεξει καποιος, αλλα αυτο καταλαβαινω. Σε reviews στο youtube στη συγκριση των a3-a5-a7 2016 ολα εχουν exynos με gpu την t720.[/QU

Εχω το κινητο περιπου μια βδομαδα..με μετρια χρηση η μπαταρια του κραταει 2 ημερες

Link to comment
Share on other sites

Τελειο εμφανισιακα σαν κινητο, αλλα απο χαρακτηριστικα τα αξιζει τα λεφτα του?? Απο θεμα μπαταριας κραταει?Ψαχνοντας καλυτερα το κινητο, βλεπω οτι κυκλοφορει σε 2 εκδοσεις με exynos 7578 και snapdragon 410. Σε γνωστά μεγάλα καταστήματα, κυκλοφορει στα 329 ευρω και το ενα εχει τον 410 και το αλλο το 7578. Δε ξερω αν το εχει προσεξει καποιος, αλλα αυτο καταλαβαινω. Σε reviews στο youtube στη συγκριση των a3-a5-a7 2016 ολα εχουν exynos με gpu την t720.[/QU

Εχω το κινητο περιπου μια βδομαδα..με μετρια χρηση η μπαταρια του κραταει 2 ημερες

 

Μετρια χρηση τι εννοεις?ποσες ωρες οθονης μπορει να σου βγαλει? δε μιλαω για παιχνιδια, απλα να συνδεθεις στο ιντερνετ, facebook, viber, email. Μπορεις να μου πεις και ποιο chipset εχει ? 410 snapdragon η 7578 exynos? Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

ποσες ωρες οθονη δεν το εχω προσεξει..παιχνιδια δεν παιζω..ως αν αφορα το chipset πες μου που μπορει να το γραφει αυτο γιατι δεν το βρισκω..
Link to comment
Share on other sites

Στα γρήγορα : πολύ καλή επιλογή πλέον που έπεσε κάτω από τα 250. Οθόνη άψογη, μικρά bezel, επειδή τα πλήκτρα είναι εκτός οθόνης ουσιαστικά κερδίζεις σε μέγεθος, μπαταρία πολύ καλή, κάμερα ικανοποιητική (το βράδυ θα δεις pixels), πολύ γρήγορο (αλλά δεν παίζω παιχνίδια), πάρα πολύ ποιοτικό.

Στα μείον - δεν έχει led ειδοποίησης, και θέλει θήκη κατευθείαν γιατί η premium κατασκευή θέλει προσοχή - εγώ πήρα με 10 ευρώ τη διάφανη της Samsung και είναι οκ και όμορφη.

Γενικά ένα άψογο κινητό για επαγγελματική χρήση (όχι παιχνίδια), επώνυμο και ποιοτικό σε καλή πλέον τιμή

Link to comment
Share on other sites

ποσες ωρες οθονη δεν το εχω προσεξει..παιχνιδια δεν παιζω..ως αν αφορα το chipset πες μου που μπορει να το γραφει αυτο γιατι δεν το βρισκω..

 

Κατεβασε το geekbench 3 απο το play store, και το λεει στο information.

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε το geekbench 3 απο το play store, και το λεει στο information.

το κατεβασα..αν εννοεις CPU: ARM SAMSUNG γραφει..δεν βλεπω πουθενα για chipset..

Link to comment
Share on other sites

[/color]

το κατεβασα..αν εννοεις CPU: ARM SAMSUNG γραφει..δεν βλεπω πουθενα για chipset..

 

Και στο antutu στο info λεει πληροφοριες, αν μπορεις να δεις. Μα τι γινεται κρυφο το εχουνε?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, εχει παρει κανεναs απο τα λεγομενα μικρα μαγαζια του skroutz που να εχει τον exynos?και εαν ναι, απο που? (στα περισοοτερα που εχω ρωτησει εχουν μονο με το snapdragon 410).
Link to comment
Share on other sites

καλημερα, εχει παρει κανεναs απο τα λεγομενα μικρα μαγαζια του skroutz που να εχει τον exynos?και εαν ναι, απο που? (στα περισοοτερα που εχω ρωτησει εχουν μονο με το snapdragon 410).

 

Ναι οντως, ποιος ειναι καλυτερος? 410 η 7578? σε reviews χρησιμοποιουν τον exynos. Παντως μπορει και λογω 410 να υπαρχει αυτη η χαμηλη τιμη

 

----- προσθήκη μηνύματος 45 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160224/ca62cc1fefba9fbdc86b79b682ae9d30.jpg

 

Έχει τον Samsung Exynos 7580 1,5 Ghz αλλά με 4 ενεργούς πυρήνες (όχι 8)

 

Αυτο ειναι screenshot απο το δικο σου? απο που το πηρες αν επιτρεπεται και ποσο?

Link to comment
Share on other sites

Ναι οντως, ποιος ειναι καλυτερος? 410 η 7578? σε reviews χρησιμοποιουν τον exynos. Παντως μπορει και λογω 410 να υπαρχει αυτη η χαμηλη τιμη

 

 

 

 

Αυτο ειναι screenshot απο το δικο σου? απο που το πηρες αν επιτρεπεται και ποσο?

 

Ναι, είναι το δικό μου.

Το πήρα από Mr gadget στη Θεσσαλονίκη, και νομίζω ήταν από Πορτογαλία (από τη γλώσσα εγκατάστασης στην αρχή πριν την αλλάξω) - στα 250 ευρώ. Είχε 2-3 κομμάτια, δεν ξέρω εάν έχει ακόμα.

http://www.themrgadget.gr/

Link to comment
Share on other sites

[/color]

 

Και στο antutu στο info λεει πληροφοριες, αν μπορεις να δεις. Μα τι γινεται κρυφο το εχουνε?

και σε εμενα τα ιδια γραφει με τον frogus εχει τον EXYNOS 7580 το πηρα απ το hashtatrade.gr

η μπαταρια σε 2 ημερες που κραταει μου βγαζει 25% οθονη

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A3 (2016 Edition)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...