Jump to content

επιλογη dual sim


mike3550
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ειμαι αναμεσα σε meizu pro 5 και xiaomi mi note pro..ποιο προτεινετε απο τα 2?δεκτη και καποια αλλη προταση αν εχει καποιος!
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται το Xiaomi. Υπάρχει μια ολόκληρη κοινότητα ελληνική απο πίσω που δίνει καταπληκτικές ROM για να πετάει η συσκευή.
Link to comment
Share on other sites

ειμαι αναμεσα σε meizu pro 5 και xiaomi mi note pro..ποιο προτεινετε απο τα 2?δεκτη και καποια αλλη προταση αν εχει καποιος!

 

Υπάρχουν χρήστες που είναι πιο ικανοποιημένοι με το meizu κι άλλοι πιο πολύ με το xiaomi.

Εγώ προσωπικά διάλεξα το xiaomi. Επίσης πλέον έχουν (στην έκδοση 4/64 του meizu) καμιά εκατοστάρα διαφορά ( πιο φθηνό το xiaomi ), οπότε του δίνει ένα παραπάνω συν.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν χρήστες που είναι πιο ικανοποιημένοι με το meizu κι άλλοι πιο πολύ με το xiaomi.

Εγώ προσωπικά διάλεξα το xiaomi. Επίσης πλέον έχουν (στην έκδοση 4/64 του meizu) καμιά εκατοστάρα διαφορά ( πιο φθηνό το xiaomi ), οπότε του δίνει ένα παραπάνω συν.

εσυ εισαι ικανοποιημενος απο αναβαθμισεις πως τα παει?

Link to comment
Share on other sites

εσυ εισαι ικανοποιημενος απο αναβαθμισεις πως τα παει?

 

Στο μόνο που δεν θα έχεις παράπονο σε όλα τα xiaomi είναι οι αναβαθμίσεις φίλε μου.

Κανένα παράπονο από την συσκευή σε όλα της είναι πάρα πολύ καλή.

Link to comment
Share on other sites

ειμαι αναμεσα σε meizu pro 5 και xiaomi mi note pro..ποιο προτεινετε απο τα 2?δεκτη και καποια αλλη προταση αν εχει καποιος!

 

Εγώ από την άλλη έχω το meizu pro 5. Κατά πολλούς είναι το μέσα στην τριάδα των τοπ android αυτή τη στιγμή. Προσωπικά είμαι πολύ ικανοποιημένος από τη συσκευή.

Ποιότητα κατασκευής, οθόνη, ηχείο, κάμερα είναι όλα άριστα. Τα specs επίσης κορυφαία αυτή τη στιγμή και καλύτερα του xiaomi. Εγώ προτιμώ το pro 5 από τα 2 αλλά η διαφορά τιμής κάνει ανταγωνιστικότατη και επίσης πολύ καλή επιλογή το mi note pro.

 

Και οι 2 είναι εταιρειάρες φυσικά. Αναβαθμίσεις θα έχεις και από τις 2. Η meizu υποστηρίζει για χρόνια τα κινητά της. Το meizu mx2 πχ πήρε αναβάθμιση 2μιση χρόνια μετά την κυκλοφορία του.

Σημαντική υποσημείωση! Τα meizu δεν αλλάζουν ρομ, μένουν με flyme UI, το οποίο προσωπικά μου αρέσει.

 

Η τελική απόφαση, δική σου. :)

Link to comment
Share on other sites

Στο μόνο που δεν θα έχεις παράπονο σε όλα τα xiaomi είναι οι αναβαθμίσεις φίλε μου.

Κανένα παράπονο από την συσκευή σε όλα της είναι πάρα πολύ καλή.

 

το xiaomi ζεστενεται?κατι τετοιο εχω ακουσει ισχυει?

 

----- προσθήκη μηνύματος 84 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ από την άλλη έχω το meizu pro 5. Κατά πολλούς είναι το μέσα στην τριάδα των τοπ android αυτή τη στιγμή. Προσωπικά είμαι πολύ ικανοποιημένος από τη συσκευή.

Ποιότητα κατασκευής, οθόνη, ηχείο, κάμερα είναι όλα άριστα. Τα specs επίσης κορυφαία αυτή τη στιγμή και καλύτερα του xiaomi. Εγώ προτιμώ το pro 5 από τα 2 αλλά η διαφορά τιμής κάνει ανταγωνιστικότατη και επίσης πολύ καλή επιλογή το mi note pro.

 

Και οι 2 είναι εταιρειάρες φυσικά. Αναβαθμίσεις θα έχεις και από τις 2. Η meizu υποστηρίζει για χρόνια τα κινητά της. Το meizu mx2 πχ πήρε αναβάθμιση 2μιση χρόνια μετά την κυκλοφορία του.

Σημαντική υποσημείωση! Τα meizu δεν αλλάζουν ρομ, μένουν με flyme UI, το οποίο προσωπικά μου αρέσει.

 

Η τελική απόφαση, δική σου. :)

 

φιλε μ σε ευχαριστω για την απαντηση ομολογω προβληματιστικα γιατι το meizu εχει τουμπανα χαρακτηριστικα αλλα το xiaomi μαρεσει σαν εμφανισει..

Link to comment
Share on other sites

o snap 810 ειναι προβληματικος επεξεργαστης εχει θεματα με υπερθερμανση εννοειται πας σε meizu που ναι πιο δυνατο σε specs + το mi note δεν περπατησε καθολου

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

o snap 810 ειναι προβληματικος επεξεργαστης εχει θεματα με υπερθερμανση εννοειται πας σε meizu που ναι πιο δυνατο σε specs + το mi note δεν περπατησε καθολου

 

Κανένα πρόβλημα υπερθέρμανσης δεν έχω προσωπικά με το xiaomi note pro.

Ακόμα και σε βαριά παιχνίδια ζεστένετε όσο το iphone 6s plus που έχω συγχρόνως και όσο τα παλιότερα μου κινητά.

Μην είσαι τόσο απόλυτος χωρίς να χεις τσεκάρει και τα δύο.

 

το xiaomi ζεστενεται?κατι τετοιο εχω ακουσει ισχυει?

 

 

Αυτό έγινε στις αρχές που βγήκε, πλέον δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με την θερμότητα της συσκευής.

Πάντως όποιο και να πάρει ''τούμπανο'' θα είναι και θα το ευχαριστηθείς, ζύγισε τα με βάση τι θες.

Εμένα το π.χ δεν μου αρέσει καθόλου το flyme και γι'αυτό δεν έχω πάει σε meizu ποτέ όσο καλές συσκευές κι αν έχει βγάλει ( που ομολογώ είναι όλες τους πάνω κάτω πολύ καλές )

Edited by adversus
Link to comment
Share on other sites

αν θες δες και το g4 σαν επιλογη.

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

ερχομαι απο g2 και g3 και το g3 μπορω να πω με χαλασε..σαν ομορφια μαρεσει το xiaomi αλλα σαν specs το meizu ειναι καλυτερο νομιζω..βεβαιο δεν ξερω καθολου απο το λογισμικο τους γιατι δεν εχω δει καμιας εταιριας τηλ απο κοντα και ετσι δεν ξερω ποιο θα με βολευε
Link to comment
Share on other sites

σημερα ειδα την ανακοινωση της xiaomi για το κλειδωμενο bootloader..ποσο θα με επιρεασει αν κανω αγορα του xiaomi mi note pro?κατι αντιστοιχο εχει και η meizu αν παω σε pro 5?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...