Jump to content

Meizu MX6


kostas234
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

:lol: Έχεις δίκιο αν και έχω μία σχετική εμπειρία απο MEIZU και συγκεκριμένα απο το Μ2 ΝΟΤΕ είπα να κάνω μία ερώτηση και εγώ.

Το μόνο που δεν μ αρέσει είναι ένα θέμα που διαβάζω και απ ότι βλέπω εμφανίζεται σχεδόν σε όλες τις συσκευές της και συγκεκριμένα ότι δεν εστιάζει καλά σε auto mode. Εντάξει θα μου πεις χρησιμοποιείς manual focus αλλά φαίνεται ότι δεν μπορεί να το διορθώσει η εταιρία. Βέβαια στις φώτο εδώ δεν βλέπω κάποια θολούρα αλλά σαν θέμα το διαβάζω ότι υπάρχει. Η ουσία είναι ότι θέλω να πάω σε MEIZU και ελπίζω σε μία διόρθωση

Δεν το έχω δει στο Μ1 αυτό το με αυτόματο φοκους να είναι τόσο προβληματικό, όπως λες.

Όχι ότι στις 10 φωτός, δεν θα χρειαστεί και 1-2 φορές να ξαναπατήσεις το φοκους.

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 68
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Aπο λαθος του πωλητη βρεθηκα με δυο προστασιες οθονης απο mx6 αντι για mx4 αν καποιος ενδιαφερεται τα δινω οσο τα πηρα.Glass screen protector.:)
Link to comment
Share on other sites

Aπο λαθος του πωλητη βρεθηκα με δυο προστασιες οθονης απο mx6 αντι για mx4 αν καποιος ενδιαφερεται τα δινω οσο τα πηρα.Glass screen protector.:)

Καλημέρα.

Θα με ενδιέφερε πολυ. Από πού είσαι??

Σε τι τιμή??

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Ερώτηση. έχω ένα xiaomi mi5s 3/64 το οποίο θα τ δώσω στην αδερφή μ. Από άποψη hardware σαφώς και η μετάβαση στο mx6 είναι υποβάθμιση. Δεν με ενοχλεί όμως καθώς το flyme δεν κολλάει πουθενα(είχα στο παρελθόν mx5). Με τις κάμερες τι παίζει; Έχει κανείς ιδέα ποιο υπερτερεί και σε τι βαθμό;

 

Στάλθηκε από το MI 5s μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση. έχω ένα xiaomi mi5s 3/64 το οποίο θα τ δώσω στην αδερφή μ. Από άποψη hardware σαφώς και η μετάβαση στο mx6 είναι υποβάθμιση. Δεν με ενοχλεί όμως καθώς το flyme δεν κολλάει πουθενα(είχα στο παρελθόν mx5). Με τις κάμερες τι παίζει; Έχει κανείς ιδέα ποιο υπερτερεί και σε τι βαθμό;

 

Στάλθηκε από το MI 5s μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το mi5s είναι από τα καλύτερα κινεζο σε καμερα.. Στη θέση σου θα επαιρνα mia1

Η ακόμα καλύτερα το mi note 3

Sent from my C106 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το Μ1Α1 δεν μου αρεσει εμφανησιακα, για αυτο και το ειχα αποκλεισει εξ αρχης. Εχω καταληξει σεε 3-4 που με ενδιαφερουν. Μεσα σε αυτα ειναι και το mi note 3, αλλα ειναι ψηλα σε τιμη. Για το meizu pro 6s εχει κανεις αποψη οσον αφορα την καμερα μηπως;
Link to comment
Share on other sites

Το Μ1Α1 δεν μου αρεσει εμφανησιακα, για αυτο και το ειχα αποκλεισει εξ αρχης. Εχω καταληξει σεε 3-4 που με ενδιαφερουν. Μεσα σε αυτα ειναι και το mi note 3, αλλα ειναι ψηλα σε τιμη. Για το meizu pro 6s εχει κανεις αποψη οσον αφορα την καμερα μηπως;
To mi note 3 245 €στο banggood και χω τελωνείο

 

Sent from my C106 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παλιοτερα είχα το m2 note και μου άρεσε πολύ η meizu. Θέλω να ξαναπάρω αλλά απαραίτητη προϋπόθεση να έχει την b20. Και αν υπήρχε κάτι σε 5αρι θα ήταν ιδανικό....
Link to comment
Share on other sites

Τελικά κατέληξα ανάμεσα στο mx6 και το pro 6s. Από κάμερα να φανταστώ το δεύτερο είναι καλύτερο; Επίσης από αναβαθμίσεις τι παίζει; Συνεχίζει η meizu να δίνει τακτικά;

 

Στάλθηκε από το MI 5s μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά κατέληξα ανάμεσα στο mx6 και το pro 6s. Από κάμερα να φανταστώ το δεύτερο είναι καλύτερο; Επίσης από αναβαθμίσεις τι παίζει; Συνεχίζει η meizu να δίνει τακτικά;

 

Στάλθηκε από το MI 5s μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όταν λες τακτικά τι εννοείς δεν είναι και xiaomi. Εγώ πχ με mx4 έχω πάρει 3 αναβαθμίσεις και την τελευταία καλύτερα να μην την έπαιρνα. Ψάχνω τρόπο να γυρίσω στην προηγούμενη.

Link to comment
Share on other sites

Να σ πω. Όσο είχα το mx5, από 5.1.6 είχε φτάσει 6.1.0.και αυτό σε διάστημα 9 μηνών.... Συνεχίζει να λειτουργεί έτσι η meizu;

 

Στάλθηκε από το MI 5s μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by kosaggel
Link to comment
Share on other sites

Βέβαια δεν έχει κάποιο θέμα για να χρειάζεται αναβάθμιση. Λειτουργεί άψογα απροβληματιστα.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...

Μια συσκευή από τις δυο που είχαμε πάρει , από διαφορετικά μαγαζιά τύπου Σκρουτζ, παρουσίασε το εξής πρόβλημα.

Μετά από αναβάθμιση λογισμικού , έχασε την global rom αν το γράφω καλά κα έκτοτε ελληνικά δεν ξαναγύρισε ποτέ.

Το πήραμε γύρω γύρω σε διάφορους αλλά κανένας μα κανένας δεν μπόρεσε να το γυρίσει στην ρομ που ήταν.

Έχει μείνει στο ράφι γιατί ο φίλος δεν κατέχει Αγγλικά και η προσπαθούμε να βρούμε λύση και το φτιάξουμε η να βρεθεί κανείς χριστιανός κα το πάρει.

Θα εκτιμούσα την οποία βοήθεια.

Το τηλ είναι κούτα Ελάχιστα χρησιμοποιημένο.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

του φλασαρατε την global rom ;; την δέχεται ;; τι πρόβλημα βγάζει ;;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Η global σίγουρα έχει ελληνικά, πέρασε την με wipe data.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Η global σίγουρα έχει ελληνικά, πέρασε την με wipe data.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

κοιτα εγω δεν ξερω καν τι ειναι αυτο που λες.

ευχαριστως αν εισαι σιγουρος πως γινεται να στο στειλω να το κανεις και με το αζημιωτο φυσικα.

υγ. καποιος ειπε πως θα μπορουσε να κανει να γραφει ελληνικα, αλλα σε περιπτωση αναβαθμισης νεας θα ξαναγυρισει παλι στην κινεζικη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...