Jump to content

Samsung Galaxy A5 (2016 edition)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά, το δικό μου A5 γιατί έχει μείνει στην έκδοση A510FXXU4BQCB? Αγορασμένο τα Χριστούγεννα από Γερμανό.

 

Για Ελληνικό (EUR) CSC το τελευταίο update είναι 06 Ιουνίου και είναι η android nougat

Υποθέτω το CSC σου είναι COS άρα πρέπει να περιμένεις τις εγκρίσεις της COSMOTE για τα updates. Πιο πρόσφατη έγκριση είναι στις 18 Απριλίου, security patch 1 Μαρτίου.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλημέρα θέλω να πάρω μια κάρτα μνήμης 128gb είμαι ανάμεσα σε δύο SanDisk και Samsung class 10 και οι δύο ποια θεωρείτε καλύτερη

http://www.skroutz.gr/s/7337151/Sandisk-Ultra-microSDXC-128GB-U1-80MB-s-with-Adapter-80MB-s.html

http://www.skroutz.gr/s/6899012/Samsung-Evo-microSDXC-128GB-U1-with-Adapter.html

Link to comment
Share on other sites

Όντως COS είναι. Σε ευχαριστώ. Ξέρεις μήπως που μπορώ να βλέπω τις τελευταίες ενημερώσεις;

 

https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-a5-2016/SM-A510F/

Link to comment
Share on other sites

https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-a5-2016/SM-A510F/

 

Ευχαριστώ και πάλι. Άντε να δούμε πόσο καιρό θα περιμένουμε στην Ελλαδάρα...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ και πάλι. Άντε να δούμε πόσο καιρό θα περιμένουμε στην Ελλαδάρα...

 

Παρακαλώ. Και εγώ που έχω Πολωνικό region-free ακόμα τπτ..Τα έχω ξαναπεί, τρομερή εταιρεία η Samsung αλλά όσον αφορά ενημερώσεις σε φτάνει στο αμήν.

 

Πιο πολύ αναφέρομαι στη nougat που όπως και με τη marshmallow θα έρθει με 1 χρόνο καθυστέρηση σε σχέση με την κυκλοφορία της από την Google. Όχι ότι με χαλάει κάτι στο κινητό είναι καταπληκτικό, αλλά όπως προείπα, όσον αφορά ενημερώσεις OTA σε φτάνει στο αμήν

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα θέλω να πάρω μια κάρτα μνήμης 128gb είμαι ανάμεσα σε δύο SanDisk και Samsung class 10 και οι δύο ποια θεωρείτε καλύτερη

http://www.skroutz.gr/s/7337151/Sandisk-Ultra-microSDXC-128GB-U1-80MB-s-with-Adapter-80MB-s.html

http://www.skroutz.gr/s/6899012/Samsung-Evo-microSDXC-128GB-U1-with-Adapter.html

 

Εχω SanDisk 128gb στο note εδώ και 3 χρόνια… Ολα καλά… Εχω χιλιάδες photos και πάρα πολλά video… Δουλεύει απροβλημάτιστα χωρίς καθυστερήσεις και έχω 21Gb ελεύθερα ακόμα διαθέσιμα… Την προτείνω.. ;)

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ. Και εγώ που έχω Πολωνικό region-free ακόμα τπτ..Τα έχω ξαναπεί, τρομερή εταιρεία η Samsung αλλά όσον αφορά ενημερώσεις σε φτάνει στο αμήν.

 

Πιο πολύ αναφέρομαι στη nougat που όπως και με τη marshmallow θα έρθει με 1 χρόνο καθυστέρηση σε σχέση με την κυκλοφορία της από την Google. Όχι ότι με χαλάει κάτι στο κινητό είναι καταπληκτικό, αλλά όπως προείπα, όσον αφορά ενημερώσεις OTA σε φτάνει στο αμήν

 

Ούτε εγώ έχω κάποιο πρόβλημα, απλά εχθρός του καλού το καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Ξαναρωταω γτ απαντηση δεν πηρα.

Υπαρχει τροπος να επιλεγω ποτε να φορτιζει με γρηγορη φορτηση και ποτε οχι χρησιμοποιωντας το φορτηστη που βρισκεται στην συσκευασια;

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Ξαναρωταω γτ απαντηση δεν πηρα.

Υπαρχει τροπος να επιλεγω ποτε να φορτιζει με γρηγορη φορτηση και ποτε οχι χρησιμοποιωντας το φορτηστη που βρισκεται στην συσκευασια;

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Αν είσαι με Android 6.0.1 δεν γίνεται αυτο!

 

Δεν ξέρω αν προστέθηκε μετά αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Ξαναρωταω γτ απαντηση δεν πηρα.

Υπαρχει τροπος να επιλεγω ποτε να φορτιζει με γρηγορη φορτηση και ποτε οχι χρησιμοποιωντας το φορτηστη που βρισκεται στην συσκευασια;

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

Βασικά θα μπορούσα να ρωτήσω γιατί κάποιος να το επιθυμεί αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Ξαναρωταω γτ απαντηση δεν πηρα.

Υπαρχει τροπος να επιλεγω ποτε να φορτιζει με γρηγορη φορτηση και ποτε οχι χρησιμοποιωντας το φορτηστη που βρισκεται στην συσκευασια;

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Ναι με Nougat

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Αξίζει η αγορα αυτου του τηλεφώνου (240 ευρώ) ή να προτιμήσω κάποιο πιο καινούργιο?
Αξίζει πιστεύω. Είναι πολύ καλό κινητακι
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Αξίζει η αγορα αυτου του τηλεφώνου (240 ευρώ) ή να προτιμήσω κάποιο πιο καινούργιο?
Πιστευω αυτη τη στιγμη το κινητο θα επρεπε να ειναι καπου στα 180. Εκει θα αξιζε.... Στα 240-260 εχει καλυτερα κινητα.

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω αυτη τη στιγμη το κινητο θα επρεπε να ειναι καπου στα 180. Εκει θα αξιζε.... Στα 240-260 εχει καλυτερα κινητα.

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Με ενδιαφέρει κυριως η οθόνη και η κάμερα κ σε αυτα τα χρηματα δε νομιζω να παιζει κατι καλυτερο. Αυτο που με βαζει σε σκεψεις, επειδη ειναι σχετικα παλιο κινητο, ειναι αν θα λειτουργει απροβληματιστα με τις νεες αναβαθμησεις που θα λαβει.

Σιγουρα θα επρεπε να ηταν φθηνοτερο, εδω το Α5 2017 με 32GB κανει 50 ευρω παραπανω

Link to comment
Share on other sites

Απο οθονη και καμερα ναι ειναι δυνατο... Λογικα θα μεινει στην Nugat αφου βγηκε με lollipop....

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι με Nougat

 

Μπορείς να μας πεις το path γιατί σε προηγούμενες σελίδες που βρήκα ένα path δεν έχει κάπου να αποεπιλέξουμε την γρήγορη φόρτιση με nougat. Ευχαριστώ!

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Ξαναρωταω γτ απαντηση δεν πηρα.

Υπαρχει τροπος να επιλεγω ποτε να φορτιζει με γρηγορη φορτηση και ποτε οχι χρησιμοποιωντας το φορτηστη που βρισκεται στην συσκευασια;

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Μάλλον δεν είδες καλά:

 

Αν είσαι σε nougat:

Διαχείριση συσκευής -> Μπαταρία -> Πατάς τις 3 τελίτσες πάνω δεξιά -> Σύνθετες ρυθμίσεις.

 

Μπορείς να μας πεις το path γιατί σε προηγούμενες σελίδες που βρήκα ένα path δεν έχει κάπου να αποεπιλέξουμε την γρήγορη φόρτιση με nougat. Ευχαριστώ!

 

Μια χαρά υπάρχει η επιλογή:

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν είδες καλά:

 

 

 

 

 

Μια χαρά υπάρχει η επιλογή:

 

Καλησπέρα έμενα δεν μου την εμφανίζει αυτήν την λειτουργία

Xiaomi Redmi Note 7
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις- Μπαταρία πάτησε στις 3 τελίτσες πάνω δεξιά στην οθόνη μπαίνει σύνθετες ρυθμίσεις και εκεί υπάρχει η επιλογή γρήγορης ή μη φόρτισης.

Με nougat πάντα όχι marshmallow!!!

Πιο νιανιά δεν γίνεται να το εξηγήσω αν δεν υπάρχει στο δικό σας τότε μιλάτε με σέρβις αν καίγεστε τόσο πολύ.

Edited by pasgr
Link to comment
Share on other sites

Και εγω ειμαι με την 7 και δεν υπαρχει αυτη η ρύθμιση

Τι να πω το δικό μου μετά την αναβάθμιση σε nougat έχει αυτήν την επιλογή.

Αυστριακή ρομ έχει και έχει λίγο πάνω από μήνα που πήρε την 7αρα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A5 (2016 edition)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...