Jump to content

Samsung Galaxy A5 (2016 edition)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1: οταν γινει διαθεσιμο στη χωρα εισαγωγης. (Νομιζω) 2:κατεβασε απο το play store το samsung phone info και θα θα δεις ολες τις πληροφορειες του κινητου σου.

 

Στάλθηκε από το LG-D320 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

1: οταν γινει διαθεσιμο στη χωρα εισαγωγης. (Νομιζω) 2:κατεβασε απο το play store το samsung phone info και θα θα δεις ολες τις πληροφορειες του κινητου σου.

 

Στάλθηκε από το LG-D320 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

τελεια.σε ευχαριστω πολυ :)

 

το CSC COUNTRY ειναι?

Edited by theonirvana
Smartphones:Sony Ericsson Xperia X10 mini,Sony Ericsson Xperia mini,Sony Xperia M,Samsung Galaxy A5 2016,Samsung Galaxy S10
Link to comment
Share on other sites

τελεια.σε ευχαριστω πολυ :)

 

το CSC COUNTRY ειναι?

Ναι αυτό είναι

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγω θα ελεγα να κανετε υπομονη να ερθει η επισημη να γλιτωσετε τις περιπετειες

Άντε να πείτε και εσείς εντυπώσεις, εγώ ξαναγύρισα 5.1.1!!!

Τίποτα δεν μου πρόσφερε σημαντικό η 6αρα.

Το ξανά έστεισα όπως τις παλιές καλές μέρες και θα το ξανά σκεφτώ δεόντως αν ξαναγυρίσω στην 6αρα μόνο αν με πείσετε μετά από αρκετή χρήση ότι είναι καλύτερη και σε ποια σημεία βέβαια ......

Και κάτι άλλο που μου ήρθε τώρα στο μυαλό, με την 6αρα ο εσ. απ. χώρος πέφτει αν θυμάμαι καλά κάτω από τα 10 GB

Ενώ την 5.1.1 έχω περάσει τις εφαρμογές μου και είμαι στα 10 GB. Το αναφέρω για όποιον τον ενδιαφέρει ο εσ. χώρος αποθήκευσης της συσκευής!!!

Edited by pasgr
Link to comment
Share on other sites

οποτε εγω περιμενω για Πορτογαλια

 

σε ευχαριστω και παλι :)

Smartphones:Sony Ericsson Xperia X10 mini,Sony Ericsson Xperia mini,Sony Xperia M,Samsung Galaxy A5 2016,Samsung Galaxy S10
Link to comment
Share on other sites

Καλημέραστην παρεα.Εγω θελω να δω αν στην 6 υπαρχουν αλλαγες στις.ρυθμισεις τις καμερας.Αν οχι τα υπολοιπα δεν περιμενω να προσφερουν και πολλα.Μια χαρα ρολαρρει το κινητακι οπως ειναι και τωρα...... (Αυτο που μου αρεσει και που δεν ειχα στο Α7 2015 ειναι οτι ο σταθεροποιητης κανει καλα την δουλεια του.selfie φωτο με την μπροστινη κάμερα και τα.κουμπια και παρολο το κουνημα σπανια βγαινει κουνημενη :-) )
Link to comment
Share on other sites

3ον και κυριοτερο, πηρα ενα tempered απο e-click, Μου το εβαλε ο ιδιος, 12 ευρω, αλλα στις ακρες εκτος οτι δεν πιανει ολη την οθονη γιατι λεει εχει κουρμπα και δε γινεται, και φαινεται μια αηδια, δεν εχει πατησει και καλα, δηλαδη εχει κανει αυτο το κενακι απο κατω, γυρω γυρω ολο. Ο ανθρωπος το εβαλε αψογα γιατι κοιτουσα τι εκανε, αλλα μου ειπε οτι ετσι ειναι αυτη η συσκευη, δε θα βρω κατι να πατησει καλυτερα. Εχετε καμια ιδεα για καποιο που να παταει σωστα και σε ολη την οθονη?

ΚΙ εγώ στο α5 2016 της κόρης μου έβαλα μόνος μου ένα tempered από eclick και πάνω δεξιά έχει ένα μεγάλο κομμάτι που δεν έχει κολλήσει καλά. Κάνα link από ebay με tempered της προκοπής έχει κανένας?

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Μόλις διάβασα ότι θα βγει και άλλη έκδοση του Android, ,,,nougat? ?? Θα μας τη δώσουν σε εμας??

Θέλω να παρατηρήσετε, ,σε σχέση με άλλα κινητά που έχετε, το σήμα είναι το ίδιο.

Νομίζω ότι με τα σονη που έχω, είμαι μια γραμμή κάτω μέσα στο σπίτι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ΚΙ εγώ στο α5 2016 της κόρης μου έβαλα μόνος μου ένα tempered από eclick και πάνω δεξιά έχει ένα μεγάλο κομμάτι που δεν έχει κολλήσει καλά. Κάνα link από ebay με tempered της προκοπής έχει κανένας?

 

Όταν κρατάς όρθιο το κινητό από τις πλευρές των κουμπιών, δεξια και αριστερά σου έχει κολλήσει? ?

Link to comment
Share on other sites

Εγω πηρα το Α5 2016 λευκο απο τα καιζερ και πριν το ανοιξω καν το πηγα διπλα στο Αλφα και μου το εντυσαν,τζαμι και θηκη σιλικονης 12 ευρω και τα δυο.Το τζαμι αφηνει μια λεπτη λουριδα αριστερα και δεξια,εχει κολλησει καλα,δεν με ενοχλει αισθητικα;)
Link to comment
Share on other sites

Εγω πηρα το Α5 2016 λευκο απο τα καιζερ και πριν το ανοιξω καν το πηγα διπλα στο Αλφα και μου το εντυσαν,τζαμι και θηκη σιλικονης 12 ευρω και τα δυο.Το τζαμι αφηνει μια λεπτη λουριδα αριστερα και δεξια,εχει κολλησει καλα,δεν με ενοχλει αισθητικα;)

 

Εμενα με εχει ξενερωσει αυτο που αφηνει, συν οτι δεν παταει μεχρι την ακρη αλλα σταματαει στην ακρη της οθονης..τελος παντων.

Το θεμα ειναι οτι δεν μου το βλεπει το pc να φλασαρω και ξενερωσα. το συνδεω αλλα δεν ανοιγει το μπλε κουμπι στο odin.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εγω πηρα το Α5 2016 λευκο απο τα καιζερ και πριν το ανοιξω καν το πηγα διπλα στο Αλφα και μου το εντυσαν,τζαμι και θηκη σιλικονης 12 ευρω και τα δυο.Το τζαμι αφηνει μια λεπτη λουριδα αριστερα και δεξια,εχει κολλησει καλα,δεν με ενοχλει αισθητικα;)

 

έτσι είναι σε όλα τα Α5 '16 φίλε μου, είναι κυρτή η οθόνη αριστερά-δεξιά

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το εκανε στο sony sp οταν εβαζα τη stamina για εξοικονομηση ενεργειας.

 

Εδω δε το κανει δηλαδη με κλειστη οθονη?

 

Δεν εχουμε εδω εξοικονομηση ενεργειας?

 

Κατι αλλο που ειδα στο πληκτρολογιο,δεν εχει σε κουμπι το κομα και ενα ερωτηματικο.Πρεπει να πατησω καποιο κουμπι παρατεταμενα για να τα βρω.Αυτο λυνεται μονο με αλλο πληκτρολογιο?

 

Και κατι ακομα,που το ειχα στη σονη,εδω δε κρατα τη μνημη στα mp3.Αν σβυσει το κινητο η κανεις εκαθαριση στις ανοιγομενες εφαρμογες,χανει τη μνημη και ξεκινα το τραγουδι απο την αρχη.Πολυ με χαλασε αυτο...

 

 

Σχετικά με τα MP3 έτσι κάνει και στο 7 edge.

Και χωρίς να κανεις clear cache η επανεκκίνηση του κινητού το κάνει απλα αν εχει περάσει κάποια ώρα και πας να ξεκινήσεις το MP3 το ξεκινάει απο την αρχη και οχι εκει που το άφησα.

 

Θυμόμουν με το 6 edge με την 5.1.1 οπως και Sony δεν μου το εκανε.

Ειναι ολίγων ενοχλητικό όντως.

 

Για πληκτρολόγιο κατεβασε απο εδω και ξεμπερδεύεις μια και έξω.

https://drive.google.com/open?id=0B8FWuSqQVdOaLVdMYllLd1l1ekU

Ειναι η τελευταία έκδοση της Sony για το πληκτρολόγιο.

Λειτουργεί άψογα.

Εδω αν θες κάποιο αλλο app ακόμα και Sony launcher που δουλεύει άψογα εξίσου.

http://forum.xda-developers.com/crossdevice-dev/sony-themes-apps/app-xperia-app-stock-rom-t3263403

Εχεις και double tap αν δεν θες nova να βάλεις.

 

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

ναι και εγω του εβαλα tempered glass και εχω οπως ειπατε και εσεις μια μικρη γραμμη οθονης απο τα δεξια ακαλυπτη.λογικα ναι, φταιει οτι ειναι κυρτη.
Smartphones:Sony Ericsson Xperia X10 mini,Sony Ericsson Xperia mini,Sony Xperia M,Samsung Galaxy A5 2016,Samsung Galaxy S10
Link to comment
Share on other sites

ναι και εγω του εβαλα tempered glass και εχω οπως ειπατε και εσεις μια μικρη γραμμη οθονης απο τα δεξια ακαλυπτη.λογικα ναι, φταιει οτι ειναι κυρτη.

 

Προφανώς αυτό είναι αλλά ας έβγαζαν αντίστοιχο γυαλί..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Τελικά υπάρχει κάποιος που να έβαλε ένα αξιόλογο tempered glass που να πιάνει εντελώς από άκρη ως άκρη? Ή τουλάχιστον να πιάνει ολόκληρη την οθόνη κι ας ξεχωρίζουν χιλιοστά μόνο τα bezels... Μην είναι δηλαδή τραγικό αισθητικά!
If God is for us... Who can be against us?
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς αυτό είναι αλλά ας έβγαζαν αντίστοιχο γυαλί..

 

ναι,αυτο ακριβως

Smartphones:Sony Ericsson Xperia X10 mini,Sony Ericsson Xperia mini,Sony Xperia M,Samsung Galaxy A5 2016,Samsung Galaxy S10
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να εβγαζε η σαμμυ νορμαλ οθονες φλατ.Τι τα θελει τα εφε?να μας κανει την ζωη δύσκολη;:-)
Link to comment
Share on other sites

Εχεις και double tap αν δεν θες nova να βάλεις.

 

Sent from my iPad Air 2

 

Αλεξ έχει double tap το κινητό ? Τι εννοείς ?αφού είναι θέμα hw..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Σε s6 edge plus που ειχα βαλει nova launcher, ειχε ρυθμιση για να σβηνει η οθονη με double tap. Τωρα οσον αφορα το να αναβει με double tap υπαρχουν εφαρμογες οπως αυτή για παραδειγμα αλλα συνηθως βγαζουν προβληματα: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jamworks.knockz

 

Τα πιο τελεια αποτελεσματα τα ειχα δει με μια εφαρμογη που βρηκα απο τα παιδια του XDA (δεν χρειαζεται root) , οπου μπορεις να κανεις πολλα πραγματα, μεσα σε αυτα ΚΑΙ double tap για να αναβει η οθονη ΚΑΙ σκηνικο AlwaysOn τυπου S7 και πολλα ακομη: http://forum.xda-developers.com/galaxy-s6/themes-apps/app-galaxy-s7-lg-g5-beta-t3367981/post66590994#post66590994

 

ΥΣ: Απο τις καλυτερες εφαρμογες που εχω δοκιμασει (χρειαζεται ιδιαιτερη προσοχη), που και εδω δεν θελει root. Καθαρισα τσακ μπαμ ολα τα Bloatwares της samsung και ησυχασα: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ospolice.packagedisablerpro

Edited by Rottweiler
If God is for us... Who can be against us?
Link to comment
Share on other sites

Όταν κρατάς όρθιο το κινητό από τις πλευρές των κουμπιών, δεξια και αριστερά σου έχει κολλήσει? ?

Έχει κολλήσει καλά. Απλά το κενό είναι μεγάλο και στις 2 πλευρές.

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Έχει κολλήσει καλά. Απλά το κενό είναι μεγάλο και στις 2 πλευρές.

 

Ωραία, άρα η δική σου είναι πιο στενή.

Από που την πήρες; γράψε μας μάρκα και το τηλέφωνο του μαγαζιού αν έχεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σχετικά με τα MP3 έτσι κάνει και στο 7 edge.

Και χωρίς να κανεις clear cache η επανεκκίνηση του κινητού το κάνει απλα αν εχει περάσει κάποια ώρα και πας να ξεκινήσεις το MP3 το ξεκινάει απο την αρχη και οχι εκει που το άφησα.

 

Θυμόμουν με το 6 edge με την 5.1.1 οπως και Sony δεν μου το εκανε.

Ειναι ολίγων ενοχλητικό όντως.

 

Για πληκτρολόγιο κατεβασε απο εδω και ξεμπερδεύεις μια και έξω.

https://drive.google.com/open?id=0B8FWuSqQVdOaLVdMYllLd1l1ekU

Ειναι η τελευταία έκδοση της Sony για το πληκτρολόγιο.

Λειτουργεί άψογα.

Εδω αν θες κάποιο αλλο app ακόμα και Sony launcher που δουλεύει άψογα εξίσου.

http://forum.xda-developers.com/crossdevice-dev/sony-themes-apps/app-xperia-app-stock-rom-t3263403

Εχεις και double tap αν δεν θες nova να βάλεις.

 

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

Ευχαριστώ για την απάντηση. .

Επειδή πολλές γνώσεις δεν έχω , αυτό με το mp3 μπορεί να διορθωθεί με κάτι, ,όπως να βάλουμε κάτι από τη Sony?

Link to comment
Share on other sites

 

Επειδή πολλές γνώσεις δεν έχω , αυτό με το mp3 μπορεί να διορθωθεί με κάτι, ,όπως να βάλουμε κάτι από τη Sony?

 

 

Κατεβασε το Xperia music player απο το link πανω που σου έδωσα.

Και κάνε χειροκίνητα εγκατάσταση αφου κατέβει.

Το δοκίμασα και συνεχίζει να παίζει απο το σημείο που σταμάτησα αφου ενδιάμεσα είχα κάνει μια επανεκκίνηση.

 

Τσέκαρε και εσύ.

 

Εγώ εχω το player pro που δεν υποστηρίζει,αλλα παίζει να τον βάλω και εγώ τον Xperia για βασικό player μιας και συνεργάζεται και με τον edge player για την συσκευη μου.

Αλεξ έχει double tap το κινητό ? Τι εννοείς ?αφού είναι θέμα hw..

 

 

Ο Sony Xperia launcher εχει double tap

Αυτο εννοούσα πέρα απο τον nova.

Δες εδω.

Και η edge screen δουλεύει άψογα στο 7 edge.

Και στο Α5 φαντάζομαι θα δουλεύει άψογα,εκτος του edge που δεν εχει το Α5.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160702/6d4de9c9c223e010800a60a386c1ba24.jpg

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, άρα η δική σου είναι πιο στενή.

Από που την πήρες; γράψε μας μάρκα και το τηλέφωνο του μαγαζιού αν έχεις.

Από το e-click το είχα πάρει στο Μαρούσι. Μάρκα δεν θυμάμαι αλλά δεν φαντάζομαι να έχει και πολλά!

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνω να γράψω στα μηνύματα, και στα ελληνικά μου γράφει μόνο κεφαλαία γράμματα, δεν αλλάζει στα μικρά.

Ενώ στα αγγλικά γράφει και μικρά και κεφαλαία.

Γιατί το κάνει αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Έχω απ τον Απρίλη το Α5 ελληνικό απ το public με τον καλό τον exynos

Είχα παράλληλα και τα S7 απλό και edge.

Έχω μείνει μόνο με το Α5 εδώ και λίγο καιρό και είμαι υπέρ ικανοποιημένος μια και τελευταία κυρίως για social χρησιμοποιώ το κινητό μου.

Μπαταρία απίστευτη με Wi-Fi

Έχω βγάλει έως και 10 ώρες και κάτι ψιλά.

Τώρα είμαι στο 61% με 4 ώρες οθόνης τη στιγμή που το G4 που είχα και αυτό θα είχε ψοφήσει σχεδόν.

Οθόνη δίνει ρεσιτάλ φωτεινότητας και ποιότητας παρ όλο που είναι full HD, μόνο οι ψείρες και οι ειδήμονες έβλεπαν διαφορές απ του S7 άσε που είναι πιο φωτεινή.

Για το G5 απλά no comment με την οθόνη λυχνάρι στον ήλιο.

Αξιοπρεπέστατο κινητό με καλή rom πολύ καλύτερο δούλεμα απ του alpha που έχει η γυναίκα μου και έχουν και ίδια ΡΑΜ

Αν είχε 3 η 4 όπως τα νέα mid-range Samsung θα έσπερνε.

Κάμερα μέτρια αντικειμενικά σε σχέση με S7 αλλά καλή με φωτεινό φακό ακόμα και η σέλφι μπροστά.

Στην 6 δε θα πάω μάλλον γιατί όταν είχα τις ναυαρχίδες με την 6 μου την έσπαγε η πολιτική ασφάλειας της google και εξηγούμε.

Έχω πάντα ξεκλείδωμα με τον αισθητήρα δαχτυλικού αποτυπώματος και κλειδώνω την συσκευή μου με 3rd part apps όπως το screen off σε συνδυασμό με χειρονομία στον Nova.

Όταν όμως στην marshmallow πας να ξεκλειδώσεις δε σε αφήνει και σου ζητάει τον εφεδρικό κωδικό ή το μοτίβο που έχεις επιλέξει εναλλακτικά για λόγους ασφάλειας λέει, πράγμα φοβερά σπαστικό όταν ανοίγω κλείνεις την συσκευή κάθε τόσο.

Οπότε αν δε το φτιάξει αυτό για μένα ακυρώνει το update τουλάχιστον γιατί δε μπορώ να χάσω εγώ την πρακτικότιτα μου για τις βλακείες της google.

Επίσης ξέχασα να πω ότι του έχω γυαλί που κλασικά δε πιάνει όλη την οθόνη αλλά πατάει καλά τουλάχιστον.

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160703/b18f87ef031b0987904d972d68ddede7.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160703/c9d03bf5654443de20f651c39646c479.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Έχω απ τον Απρίλη το Α5 ελληνικό απ το public με τον καλό τον exynos

Είχα παράλληλα και τα S7 απλό και edge.

Έχω μείνει μόνο με το Α5 εδώ και λίγο καιρό και είμαι υπέρ ικανοποιημένος μια και τελευταία κυρίως για social χρησιμοποιώ το κινητό μου.

Μπαταρία απίστευτη με Wi-Fi

Έχω βγάλει έως και 10 ώρες και κάτι ψιλά.

Τώρα είμαι στο 61% με 4 ώρες οθόνης τη στιγμή που το G4 που είχα και αυτό θα είχε ψοφήσει σχεδόν.

Οθόνη δίνει ρεσιτάλ φωτεινότητας και ποιότητας παρ όλο που είναι full HD, μόνο οι ψείρες και οι ειδήμονες έβλεπαν διαφορές απ του S7 άσε που είναι πιο φωτεινή.

Για το G5 απλά no comment με την οθόνη λυχνάρι στον ήλιο.

Αξιοπρεπέστατο κινητό με καλή rom πολύ καλύτερο δούλεμα απ του alpha που έχει η γυναίκα μου και έχουν και ίδια ΡΑΜ

Αν είχε 3 η 4 όπως τα νέα mid-range Samsung θα έσπερνε.

Κάμερα μέτρια αντικειμενικά σε σχέση με S7 αλλά καλή με φωτεινό φακό ακόμα και η σέλφι μπροστά.

Στην 6 δε θα πάω μάλλον γιατί όταν είχα τις ναυαρχίδες με την 6 μου την έσπαγε η πολιτική ασφάλειας της google και εξηγούμε.

Έχω πάντα ξεκλείδωμα με τον αισθητήρα δαχτυλικού αποτυπώματος και κλειδώνω την συσκευή μου με 3rd part apps όπως το screen off σε συνδυασμό με χειρονομία στον Nova.

Όταν όμως στην marshmallow πας να ξεκλειδώσεις δε σε αφήνει και σου ζητάει τον εφεδρικό κωδικό ή το μοτίβο που έχεις επιλέξει εναλλακτικά για λόγους ασφάλειας λέει, πράγμα φοβερά σπαστικό όταν ανοίγω κλείνεις την συσκευή κάθε τόσο.

Οπότε αν δε το φτιάξει αυτό για μένα ακυρώνει το update τουλάχιστον γιατί δε μπορώ να χάσω εγώ την πρακτικότιτα μου για τις βλακείες της google.

Επίσης ξέχασα να πω ότι του έχω γυαλί που κλασικά δε πιάνει όλη την οθόνη αλλά πατάει καλά τουλάχιστον.

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160703/b18f87ef031b0987904d972d68ddede7.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160703/c9d03bf5654443de20f651c39646c479.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Συμφωνώ με τον φίλο, lollipop και εγώ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A5 (2016 edition)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...