Jump to content

Samsung Galaxy A5 (2016 edition)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

έβαλε κανείς sim στη θέση της micro sd??? Δεν ταιριάζει η nano sim στο δικό μου.....σαν να θέλει κόψιμο....
Link to comment
Share on other sites

έβαλε κανείς sim στη θέση της micro sd??? Δεν ταιριάζει η nano sim στο δικό μου.....σαν να θέλει κόψιμο....

 

μάλλον δεν είναι dual........

Link to comment
Share on other sites

έβαλε κανείς sim στη θέση της micro sd??? Δεν ταιριάζει η nano sim στο δικό μου.....σαν να θέλει κόψιμο....

 

Δεν ειναι dual sim.

Link to comment
Share on other sites

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_a5_2016-review-1369.php

 

To review ειναι εξαιρετικο.

 

Το review είναι εξαιρετικό, το κινητό όχι. Σύμφωνα με το review , στην παρούσα φάση με την τιμή που έχει, δεν αξίζει η αγορά του από τη στιγμή που βρίσκεται κοντά σε τιμή με το S6. Bασική αιτία , ο μέτριος επεξεργαστής και κυρίως η μέτρια κάρτα γραφικών. Ωστόσο, κάποιος που δεν παίζει παιχνίδια δεν θα απογοητευτεί τόσο πολύ σε αυτόν τον τομέα. Άλλο μικρότερο αρνητικό , η κάμερα που είναι καλή αλλά δεν φτάνει τα επίπεδα του S6 ( περισσότερος θόρυβος σύμφωνα με το gsmarena, μέτριο dynamic range σύμφωνα με το phonearena και άλλα sites). To συγκρίνει με την περσινή ναυαρχίδα γιατί είπαμε είναι κοντά στην τιμή.

 

Βασικά το Α5 2016 θα το πρότεινα αυτή τη στιγμή σε κάποιον που τρελαίνεται για το design του ( καταπληκτικό ) , που θέλει να έχει μια πολύ καλή super amoled οθόνη ( δεν χρειάζεται QHD) και που θέλει να έχει μια πολύ καλή μπαταρία ( όχι για τα παιχνίδια αλλά πχ για την πλοήγηση με τις ώρες στο internet). Δεν θα το πρότεινα με τίποτα σε gamers, σε όσους θέλουν μια εξαιρετική κάμερα σαν του S6 και σε όσους θεωρούν σημαντικό το led notification. Η ομορφία δεν μπορεί να νικήσει τη λογική στην παρούσα φάση. Όταν αποκτήσει 150€ διαφορά από το S6 τότε η αγορά του θα είναι "έξυπνη".

Link to comment
Share on other sites

Το review είναι εξαιρετικό, το κινητό όχι. Σύμφωνα με το review , στην παρούσα φάση με την τιμή που έχει, δεν αξίζει η αγορά του από τη στιγμή που βρίσκεται κοντά σε τιμή με το S6. Bασική αιτία , ο μέτριος επεξεργαστής και κυρίως η μέτρια κάρτα γραφικών. Ωστόσο, κάποιος που δεν παίζει παιχνίδια δεν θα απογοητευτεί τόσο πολύ σε αυτόν τον τομέα. Άλλο μικρότερο αρνητικό , η κάμερα που είναι καλή αλλά δεν φτάνει τα επίπεδα του S6 ( περισσότερος θόρυβος σύμφωνα με το gsmarena, μέτριο dynamic range σύμφωνα με το phonearena και άλλα sites). To συγκρίνει με την περσινή ναυαρχίδα γιατί είπαμε είναι κοντά στην τιμή.

 

Βασικά το Α5 2016 θα το πρότεινα αυτή τη στιγμή σε κάποιον που τρελαίνεται για το design του ( καταπληκτικό ) , που θέλει να έχει μια πολύ καλή super amoled οθόνη ( δεν χρειάζεται QHD) και που θέλει να έχει μια πολύ καλή μπαταρία ( όχι για τα παιχνίδια αλλά πχ για την πλοήγηση με τις ώρες στο internet). Δεν θα το πρότεινα με τίποτα σε gamers, σε όσους θέλουν μια εξαιρετική κάμερα σαν του S6 και σε όσους θεωρούν σημαντικό το led notification. Η ομορφία δεν μπορεί να νικήσει τη λογική στην παρούσα φάση. Όταν αποκτήσει 150€ διαφορά από το S6 τότε η αγορά του θα είναι "έξυπνη".

 

Jesus Holy Christ. Η ιστορια με τους επεξεργαστες ειναι σαν τις μεγαλες υποσχεσεις του Συριζα.

Αφησα ενα κινητο με τετραπυρηνο Mediatek στο 1 Ghz και δεν κολλουσε ποτε, και θα μου πεις οτι ο 615 (ή ο Exynos) ειναι κακος επεξεργαστης ;

Οταν συγκρινετε τιμες, να γινεται με κοινα δεδομενα. Στις αλυσιδες καταστηματων η διαφορα των δυο ειναι στα 150 ευρω. Αρα δεν ειναι παραλογη η τιμολογηση του. Στα 300 φυσικα θα ειναι πιο σωστη αγορα.

Link to comment
Share on other sites

Jesus Holy Christ. Η ιστορια με τους επεξεργαστες ειναι σαν τις μεγαλες υποσχεσεις του Συριζα.

Αφησα ενα κινητο με τετραπυρηνο Mediatek στο 1 Ghz και δεν κολλουσε ποτε, και θα μου πεις οτι ο 615 (ή ο Exynos) ειναι κακος επεξεργαστης ;

Οταν συγκρινετε τιμες, να γινεται με κοινα δεδομενα. Στις αλυσιδες καταστηματων η διαφορα των δυο ειναι στα 150 ευρω. Αρα δεν ειναι παραλογη η τιμολογηση του. Στα 300 φυσικα θα ειναι πιο σωστη αγορα.

 

Δεν αποτελώ fan της τρέλας με τους επεξεργαστές αλλά από την άλλη δεν μπορώ να ισοπεδώσω την αξία τους όπως και της κάρτας γραφικών. Συγκρίνοντας πχ κινητό με 50.000 antutu με κινητά που πιάνουν 30.000, η διαφορά είναι αισθητή στην ταχύτητα του loading των εφαρμογών. Δεν μιλάω καν για games. Μιλώ για τις πιο απλές των εφαρμογών είτε stock είτε 3rd party. Εννοείται πως παίζει ρόλο και η rom που φορά κάθε κινητό αλλά ας μην τα ισοπεδώνουμε τα πράγματα. Υπάρχει πολύς κόσμος που τον ενδιαφέρει να φορτώνονται όσο το δυνατό γρηγορότερα οι εφαρμογές στο κινητό του. Επίσης δεν είπα "κακός επεξεργαστής", είπα "μέτριος".

 

Φυσικά και συγκρίνω τιμές με κοινά δεδομένα. Παίρνω τη διαφορά στα σκρουτζομάγαζα και όχι μεταξύ σκρουτζομάγαζου και μεγάλου καταστήματος. Η διαφορά λοιπόν των 40€ αυτή την περίοδο δεν δικαιολογεί την αγορά του A5 2016 παρά μόνο αν κάποιος θέτει τη μπαταρία ως πολύ σημαντικότερο κριτήριο αγοράς σε σχέση με την ταχύτητα και την κάμερα . Δεν νομίζω ότι λέω κάτι παράλογο. Απλά δεν είμαι από αυτούς που τα βλέπουν όλα εξαιρετικά όταν δεν είναι. Kανένα site άλλωστε στο review του δεν το είδε έτσι. Είναι ένα πανέμορφο κινητό με μια πολύ καλή μπαταρία αλλά με midrange απόδοση στην ταχύτητα επεξεργασίας και στην κάμερα. Το αν κάποιος το πάρει και μου πει ότι είναι ταχύτατο και με τέλεια κάμερα δεν μου λέει τίποτα. Είμαι χρόνια στο forum και έχω μάθει να φιλτράρω τα feedbacks των χρηστών που τα βλέπουν όλα τέλεια. Για το Alpha μου πχ λέω πολύ καλά λόγια αλλά δεν το συστήνω σε όσους δίνουν μεγάλη σημασία στη μπαταρία. Επίσης δεν το σύστηνα τους πρώτους μήνες κυκλοφορίας του καθώς η τιμή του δεν δικαιολογούσε τα χαρακτηριστικά του.

Edited by ipred
Link to comment
Share on other sites

Επίσης να προσθέσω πως η διαφορά των 40e μικραίνει με την προσθήκη sd card για να φτάσει τα 32gb όπως του s6. Η ύπαρξη από την άλλη sd slot είναι ένα επιπλέον ατού.

Ελπίζω σε κάνα μήνα που θα έχει ανακοινωθεί και το s7, να έχουμε κάνα 20-25% μείωση τιμής, και στα 2 αν γίνεται ακόμα καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν αποτελώ fan της τρέλας με τους επεξεργαστές αλλά από την άλλη δεν μπορώ να ισοπεδώσω την αξία τους όπως και της κάρτας γραφικών. Συγκρίνοντας πχ κινητό με 50.000 antutu με κινητά που πιάνουν 30.000, η διαφορά είναι αισθητή στην ταχύτητα του loading των εφαρμογών. Δεν μιλάω καν για games. Μιλώ για τις πιο απλές των εφαρμογών είτε stock είτε 3rd party. Εννοείται πως παίζει ρόλο και η rom που φορά κάθε κινητό αλλά ας μην τα ισοπεδώνουμε τα πράγματα. Υπάρχει πολύς κόσμος που τον ενδιαφέρει να φορτώνονται όσο το δυνατό γρηγορότερα οι εφαρμογές στο κινητό του. Επίσης δεν είπα "κακός επεξεργαστής", είπα "μέτριος".

 

Φυσικά και συγκρίνω τιμές με κοινά δεδομένα. Παίρνω τη διαφορά στα σκρουτζομάγαζα και όχι μεταξύ σκρουτζομάγαζου και μεγάλου καταστήματος. Η διαφορά λοιπόν των 40€ αυτή την περίοδο δεν δικαιολογεί την αγορά του A5 2016 παρά μόνο αν κάποιος θέτει τη μπαταρία ως πολύ σημαντικότερο κριτήριο αγοράς σε σχέση με την ταχύτητα και την κάμερα . Δεν νομίζω ότι λέω κάτι παράλογο. Απλά δεν είμαι από αυτούς που τα βλέπουν όλα εξαιρετικά όταν δεν είναι. Kανένα site άλλωστε στο review του δεν το είδε έτσι. Είναι ένα πανέμορφο κινητό με μια πολύ καλή μπαταρία αλλά με midrange απόδοση στην ταχύτητα επεξεργασίας και στην κάμερα. Το αν κάποιος το πάρει και μου πει ότι είναι ταχύτατο και με τέλεια κάμερα δεν μου λέει τίποτα. Είμαι χρόνια στο forum και έχω μάθει να φιλτράρω τα feedbacks των χρηστών που τα βλέπουν όλα τέλεια. Για το Alpha μου πχ λέω πολύ καλά λόγια αλλά δεν το συστήνω σε όσους δίνουν μεγάλη σημασία στη μπαταρία. Επίσης δεν το σύστηνα τους πρώτους μήνες κυκλοφορίας του καθώς η τιμή του δεν δικαιολογούσε τα χαρακτηριστικά του.

Η κάμερά του σε σύγκριση με το Alpha μας, τι << λέει >> έχεις άποψη - γνώση; Αναφέρομαι φυσικά στη κύρια πίσω κάμερα, η μπροστινή για selfie δεν με ενδιαφέρει καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

Η κάμερά του σε σύγκριση με το Alpha μας, τι << λέει >> έχεις άποψη - γνώση; Αναφέρομαι φυσικά στη κύρια πίσω κάμερα, η μπροστινή για selfie δεν με ενδιαφέρει καθόλου.

 

Eπειδή έχω μόνο το Alpha δεν μπορώ να δώσω 100% σίγουρη απάντηση. Αυτό που έχω δει βάσει samples είναι ότι η κάμερα του Α5 2016 βγάζει περισσότερο θόρυβο. Το Alpha έχει καλύτερο post-processing σε αυτόν τον τομέα. Παραθέτω δύο links για να γίνει κατανοητό αυτό που λέω :

Α5 camera :

http://postimg.org/image/9aa20vn51/full/

Alpha camera :

http://postimg.org/image/ohnokl5ur/full/

 

Tώρα σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού το Α5 θα είναι καλύτερο. Παίζει ρόλο για ποιο λόγο θέλει κυρίως ο καθένας την κάμερα. Προσωπικά τη χρειάζομαι πάντα στις διακοπές μου σε συνθήκες ημέρας.

Edited by ipred
Link to comment
Share on other sites

Eπειδή έχω μόνο το Alpha δεν μπορώ να δώσω 100% σίγουρη απάντηση. Αυτό που έχω δει βάσει samples είναι ότι η κάμερα του Α5 2016 βγάζει περισσότερο θόρυβο. Το Alpha έχει καλύτερο post-processing σε αυτόν τον τομέα. Παραθέτω δύο links για να γίνει κατανοητό αυτό που λέω :

Α5 camera :

http://postimg.org/image/9aa20vn51/full/

Alpha camera :

http://postimg.org/image/ohnokl5ur/full/

 

Tώρα σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού το Α5 θα είναι καλύτερο. Παίζει ρόλο για ποιο λόγο θέλει κυρίως ο καθένας την κάμερα. Προσωπικά τη χρειάζομαι πάντα στις διακοπές μου σε συνθήκες ημέρας.

Ευχαριστώ ήσουν κατατοπιστικότατος.

Νομίζω λοιπόν πως το Alpha που έχω με υπερκαλύπτει και σε αυτό το τομέα σε σύγκριση με το Α5 - 2016, αν και τη θεωρώ και γω μια πάρα πολύ καλή συσκευή και πολύ όμορφη. Αν λοιπόν θελήσω πράγματι να πάρω αισθητά καλύτερη φωτογραφία σε όλους τους τομείς θα πρέπει να δω σε σειρά S6 ή ίσως στην επερχόμενη S7. 'Εχουμε λοιπόν αρκετό καιρό ακόμα.

Ευχαριστώ και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ ήσουν κατατοπιστικότατος.

Νομίζω λοιπόν πως το Alpha που έχω με υπερκαλύπτει και σε αυτό το τομέα σε σύγκριση με το Α5 - 2016, αν και τη θεωρώ και γω μια πάρα πολύ καλή συσκευή και πολύ όμορφη. Αν λοιπόν θελήσω πράγματι να πάρω αισθητά καλύτερη φωτογραφία σε όλους τους τομείς θα πρέπει να δω σε σειρά S6 ή ίσως στην επερχόμενη S7. 'Εχουμε λοιπόν αρκετό καιρό ακόμα.

Ευχαριστώ και πάλι.

 

Όντως έτσι πρέπει να σκεφτόμαστε όσοι κατέχουμε το Alpha. Αν θέλουμε αναβάθμιση πάμε σε S6. To Α5 2016 θα μας αναβάθμιζε

α) διάρκεια μπαταρίας,

β) design ( ωραίο το Alpha αλλά το A5 2016 ομορφότερο)

γ) ppi οθόνης

 

αλλά θα μας υποβάθμιζε

α) απόδοση ( ταχύτητα και έλλειψη lag )

β) κάμερα

Link to comment
Share on other sites

Παντως οι φωτο που δοθεικαν για συγκριση δεν ειναι ιδιες, ειναι αλλη ληψη της μιας και αλλη της αλλης, εμφανως προκυπτει απο το δενδρο που βρισκεται στο κατω μερος, συνεπως δεν ξερω γιατι δοθηκαν δυο διαφορετικες ληψεις.τωρα οσον αφορα την ληψη του Α5 ειναι εμφανως υποβαθμισμενη διοτι στο δενδρο εχει χαθει τελειως η φυλωσια του.συνεπως μικρο καλαθι,για την εν λογω συγκριση.τωρα οσον αφορα την συγκριση με το alpha εκτος φωτο καμμια σχεση ειναι ξεκαθαρη η υπεροχη του alpha,εκτος του οτι δεν διαθετει sd card και ραδιο.αλλα χωρις αυτο να σημαινει οτι ειναι και επαρκη τα 32gb μνημης ρομ.καθως η διαχειριση των εφαρμογων ειναι κακιστη.βεβαια δεν εχει ιχνος lag,και η ομορφια ειναι θεμα γουστου στα περι ορεξεως υπαγεται το θεμα, εμενα πχ αυτο το διχρωμο μπροστα μαυρο πισω χρυσο εξυπναδα του μηλοφωνου δεν μ'αρεσει.αν επελεγα Α5 θα πηγαινα υποχρεωτικα στο μαυρο.και σαν γνησιος οπαδος της σαμμυ ειμαι κολημενος με τον exynos.οποτε alpha η s6 με καθε κοστος . Edited by deltaplus
Link to comment
Share on other sites

Παντως οι φωτο που δοθεικαν για συγκριση δεν ειναι ιδιες, ειναι αλλη ληψη της μιας και αλλη της αλλης, εμφανως προκυπτει απο το δενδρο που βρισκεται στο κατω μερος, συνεπως δεν ξερω γιατι δοθηκαν δυο διαφορετικες ληψεις.τωρα οσον αφορα την ληψη του Α5 ειναι εμφανως υποβαθμισμενη διοτι στο δενδρο εχει χαθει τελειως η φυλωσια του.συνεπως μικρο καλαθι,για την εν λογω συγκριση.τωρα οσον αφορα την συγκριση με το alpha εκτος φωτο καμμια σχεση ειναι ξεκαθαρη η υπεροχη του alpha,εκτος του οτι δεν διαθετει sd card και ραδιο.αλλα χωρις αυτο να σημαινει οτι ειναι και επαρκη τα 32gb μνημης ρομ.καθως η διαχειριση των εφαρμογων ειναι κακιστη.βεβαια δεν εχει ιχνος lag,και η ομορφια ειναι θεμα γουστου στα περι ορεξεως υπαγεται το θεμα, εμενα πχ αυτο το διχρωμο μπροστα μαυρο πισω χρυσο εξυπναδα του μηλοφωνου δεν μ'αρεσει.αν επελεγα Α5 θα πηγαινα υποχρεωτικα στο μαυρο.και σαν γνησιος οπαδος της σαμμυ ειμαι κολημενος με τον exynos.οποτε alpha η s6 με καθε κοστος .

 

Οι φωτογραφίες είναι τραβηγμένες από το camera review που κάνει το gsmarena σε όλα τα κινητά που εξετάζει. Το εμπιστεύομαι πάρα πολύ γιατί σε όποιο κινητό είχα στα χέρια μου το αποτέλεσμα ήταν αυτό που έβλεπα και στα samples του site. Κατά τ'άλλα συμφωνώ με όσα έγραψες με εξαίρεση ίσως την εμφάνιση του Α5 2016. Προσωπικά δεν με χαλά η διχρωμία πίσω μπρος, μου αρέσει πολύ το πως αγκαλιάζει το τζάμι την πρόσοψη και επίσης μου αρέσει που έχει μικρότερες καμπύλες στις γωνίες του σε σχέση πχ με το S6. Αν μοναδικό μου κριτήριο αγοράς ήταν η εμφάνιση θα το αγόραζα το Α5 2016. Αλλά δεν είναι...:)

 

Έχει lags το Α5;

 

Στα reviews κάνουν λόγο για lag στα παιχνίδια. Όσο αφορά το ui ή την πλοήγηση σε μια ιστοσελίδα, εκεί παρατηρούνται απλά κάποια stutters. Stutter έχουμε όταν πχ σκρολάρουμε στις home screens ή σε ένα menu ή στο internet και παρατηρούμε μια κοφτή λίγο διακοπτόμενη μετάβαση. Σαν σε ένα αυτοκίνητο να οδηγείς ομαλά, να πατάς στιγμιαία ελάχιστα φρένο και μετά αμέσως πάλι να οδηγείς ομαλά. Επίσης stutter έχουμε όταν ανοίγουμε μια εφαρμογή και αυτή δεν ανοίγει εντελώς smooth αλλά κάπως κοφτά απότομα. Πολύς κόσμος συγχέει το stutter με το lag. Άλλο το ένα, άλλο το άλλο.

Link to comment
Share on other sites

.....

Στα reviews κάνουν λόγο για lag στα παιχνίδια. Όσο αφορά το ui ή την πλοήγηση σε μια ιστοσελίδα, εκεί παρατηρούνται απλά κάποια stutters. Stutter έχουμε όταν πχ σκρολάρουμε στις home screens ή σε ένα menu ή στο internet και παρατηρούμε μια κοφτή λίγο διακοπτόμενη μετάβαση. Σαν σε ένα αυτοκίνητο να οδηγείς ομαλά, να πατάς στιγμιαία ελάχιστα φρένο και μετά αμέσως πάλι να οδηγείς ομαλά. Επίσης stutter έχουμε όταν ανοίγουμε μια εφαρμογή και αυτή δεν ανοίγει εντελώς smooth αλλά κάπως κοφτά απότομα. Πολύς κόσμος συγχέει το stutter με το lag. Άλλο το ένα, άλλο το άλλο.

 

Ευχαριστώ!!!!!!

 

Κατάλαβα....έτσι ήταν και το S3 τότε που βγήκε (και που έχω ακόμη λόγο συνδυασμού ραδιοφώνου- samsung) και έγινε ανυπόφορο όσο φορτώνονταν/ αναβαθμίζονται τα apps.

Οπότε φαντάζομαι την ίδια μοίρα θα έχει και αυτό και αφού τo S7, δεν "προβλέπεται" να παίρνει ραδιόφωνο, μάλλον πάω κατά HTC M9.

Link to comment
Share on other sites

 

Αποκαρδιωτικό το review θα ελεγα,αλλα ειναι η έκδοση με τον Qualcomm ενω υπαρχει και η έκδοση με Exynos που παντα στα Samsung αποδίδει καλυτερα και πιο αρμονικά με το software και που την δεύτερη έκδοση πουλάνε και εδω και εξω.

Πάντως μου αρεσει που θάβουν το TW στο A5 ενω στην S6 σειρα το εκθείαζαν.

 

Περίεργη η βαθμολογία που του δινουν.

Ξέρουμε οτι το phonearena ειναι φίλα προσκείμενο στην Samsung αλλα μήπως η βαθμολογία εχει σχέση με το επερχόμενο s7 ετσι ώστε να "στρώξουν" τον κόσμο εκει θάβοντας το Α5

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αποκαρδιωτικό το review θα ελεγα,αλλα ειναι η έκδοση με τον Qualcomm ενω υπαρχει και η έκδοση με Exynos που παντα στα Samsung αποδίδει καλυτερα και πιο αρμονικά με το software και που την δεύτερη έκδοση πουλάνε και εδω και εξω.

Πάντως μου αρεσει που θάβουν το TW στο A5 ενω στην S6 σειρα το εκθείαζαν.

 

Περίεργη η βαθμολογία που του δινουν.

Ξέρουμε οτι το phonearena ειναι φίλα προσκείμενο στην Samsung αλλα μήπως η βαθμολογία εχει σχέση με το επερχόμενο s7 ετσι ώστε να "στρώξουν" τον κόσμο εκει θάβοντας το Α5

Μου έκανε πραγματικά εντύπωση και εμένα, ας περιμένουμε να δούμε τι θα πουν για το S7:)

Link to comment
Share on other sites

Αποκαρδιωτικό το review θα ελεγα,αλλα ειναι η έκδοση με τον Qualcomm ενω υπαρχει και η έκδοση με Exynos που παντα στα Samsung αποδίδει καλυτερα και πιο αρμονικά με το software και που την δεύτερη έκδοση πουλάνε και εδω και εξω.

Πάντως μου αρεσει που θάβουν το TW στο A5 ενω στην S6 σειρα το εκθείαζαν. Περίεργη η βαθμολογία που του δινουν. Ξέρουμε οτι το phonearena ειναι φίλα προσκείμενο στην Samsung αλλα μήπως η βαθμολογία εχει σχέση με το επερχόμενο s7 ετσι ώστε να "στρώξουν" τον κόσμο εκει θάβοντας το Α5

 

Το Α5 2016 το θάβουν όλες πάντως οι κριτικές για το πως ανταποκρίνονται cpu/gpu πάνω στη rom. Το συμπέρασμα είναι ένα : Δεν ήταν το TW που έγινε καλύτερο φέτος αλλά η επεξεργαστική δύναμη του S6 που κάλυψε την αδυναμία του TW. Γι' αυτό και η διαφορετική προσέγγιση των κριτικών απέναντι στο S6.

 

Κρίμα πάντως για το Α5 2016 γιατί εξωτερικά είναι πανέμορφο ενώ παράλληλα διαθέτει πολύ καλή οθόνη και μπαταρία. Το έφαγε το εσωτερικό του ( επεξεργαστής, κάρτα γραφικών, κάμερα και έλλειψη led notification).

Link to comment
Share on other sites

Όταν πέσει στα 280-290 ευρώ, ξαναμιλάμε. Πάντως, πολλά απο τα προβλήματα που περιγράφονται στο review, μπορούν να διορθωθούν απλώς με ένα μελλοντικό update, το οποίο λογικά έρχεται γρήγορα αν αναλογιστούμε οτι από το εργοστάσιο φοράει 5.1 Edited by brokesmack
Bosch Com 509, Ericsson T10s, Ericsson T18s, Nokia 3330, Siemens C35, Panasonic GD67, Sharp GX10, Nokia 3200, Motorola E398, Nokia 9300, Nokia 6085, Motorola W490, Motorola A1200 Ming, LG HB620, Samsung B7300 OmniaLITE, Samsung Galaxy 551, Samsung Nexus S, Iphone 4, Samsung Galaxy Nexus, Motorola Moto G, LG G2 D802, HTC One M9, HTC 10, Nokia X7 (8.1), Nokia 8.3
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει,δεν ειναι ναυαρχιδα,αν ηταν καλο σε ολα δε θα υπηρχε η σειρα s.

Ειναι για μεσους χρηστες και εχει εμφαση στην μπαταρια. Αν δεν κρατα η μπαταρία τι να κανεις την καλη καμερα. Εγω μπορω να μπω σε αυτο το σκεπτικο,αλλα ειναι λιγο τσιπικη η τακτική της σαμσουνγκ να υποβαθμιζει επιτηδες την καμερα. Ισως η σειρα j του 2016 να ειναι πιο τιμια,ειδικα μ αυτα που ακουγονται για το επερχομενο j7...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A5 (2016 edition)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...