Jump to content

Redmi Note 3 Pro

akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτή εδώ είναι φίλε μου. ΤΡΟΜΕΡΉ ΑΥΤΟΝΟΜΊΑ. Μπράβο τους κ το κινητό σφαίρα.

https://ibb.co/d5LSAL

• Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δουλεύουν όλα όπως πρέπει; Όπως σε μια stable δηλαδή;

Αυτά...

Δουλεύουν όλα όπως πρέπει; Όπως σε μια stable δηλαδή;

Όλα δουλεύουν σωστά κ πολύ γρήγορα. Σε όλα το social Viber fb chat όλα σωστά. Θα πάθετε πλάκα με την αυτονομία Εγώ δεν το περίμενα αυτό τόσο μεγάλο άλμα.

Έχεις κανένα θέμα με τον proximity sensor ; απο οταν αναβαθμιστικε σε miui 10 δεν μαυρίζει η οθόνη στις κλήσεις. Του κάνω calibration και πάλι τιποτα. Μόνο reset to factory δεν έκανα γιατί βαριέμαι την διαδικασία να τα περάσω όλα πάλι. gobal dev ρομ έχω από την αρχη. Ιούνιος 2016

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Πήγαινε ρυθμίσεις, εφαρμογές συστήματος, τηλέφωνο, ρυθμίσεις εισερχομένων κλήσεων και κοίταξε μήπως είναι απενεργοποιημενος.

Έκανες το test μέσα από το cit αν δουλεύει?

για να έχεις την ελληνική rom λογικά έχεις TWRP recovery

μπαίνεις λοιπόν σε αυτό και από το WIPE τικάρεις τα cache,dalvic cache & data (θα χάσεις ρυθμίσεις,εφαρμογές,μνμ κτλ, πάρε backup από "τοπικά αντίγραφα")

και μετά INSTALL την νέα rom (έχεις πολύ παλιά rom οπότε είναι υποχρεωτική η καθαρή εγκατάσταση)

για rom εγώ θα πρότεινα την XTRV_8.10.18

κατέβασέ την από εδώ: https://androidfilehost.com/?w=files&flid=284465

το αρχείο: xiaomi-miui-hellas-6.0_kenzo_V10_XTRV_8.10.18.zip

*αν τυχόν σου ήρθε με αυτήν την rom από Κίνα, θα σου έλεγα να τσεκάρεις αν είναι σωστά ξεκλείδωτος ο bootloader

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/13298-%CE%A0%CF%89%CF%82-%CE%B5%CE%BB%CE%AD%CE%B3%CF%87%CE%BF%CF%85%CE%BC%CE%B5-%CE%B1%CE%BD-%CE%BF-bootloader-%CE%B5%CE%AF%CE%BD%CE%B1%CE%B9-%CE%BA%CE%BB%CE%B5%CE%B9%CE%B4%CF%89%CE%BC%CE%AD%CE%BD%CE%BF%CF%82-%CE%AE-%CE%BE%CE%B5%CE%BA%CE%BB%CE%B5%CE%AF%CE%B4%CF%89%CF%84%CE%BF%CF%82/

επειδη έχει twrp recovery,απλά περνάω την ρομ(zip όπως είναι η ξεζιπάρω?) που προτείνεις στην εσωτερική μνήμη και κάνω install?....και η ρομ που προτείνεις είναι σταθερή,η θα έχω τίποτα προβλήματα?

συγγνώμη που ρωτάω,αλλά δεν το πολύ κατέχω το αντικείμενο....το τηλέφωνο το πήρα από διπλανό φόρουμ, καινούργιο κινέζικο, με περασμένη την ρομ που φοράει,από το παιδί που μου το πούλησε κι από τότε δεν έχω πειράξει.

Edited by tarif16nikos
2i6fhs-5.png

επειδη έχει twrp recovery,απλά περνάω την ρομ που προτείνεις στην εσωτερική μνήμη και κάνω install?....και η ρομ που προτείνεις είναι σταθερή,η θα έχω τίποτα προβλήματα?

συγγνώμη που ρωτάω,αλλά δεν το πολύ κατέχω το αντικείμενο....το τηλέφωνο το πήρα από διπλανό φόρουμ, καινούργιο κινέζικο, με περασμένη την ρομ που φοράει,από το παιδί που μου το πούλησε κι από τότε δεν έχω πειράξει.

Φίλε λόγου ότι η Rom είναι πολύ παλιά lollipop (Android 5) και η καινούργια είναι marshmallow (Android 6) μην προσπαθήσεις να την περασεις με το twrp γιατί θα αντιμετωπίσεις προβλήματά όπως μεγάλη πιθανότητα να σε κλειδώσει ο bootloader και αν δεν τον έχεις ξεκλειδωσες εσύ με δικό σου λογαριασμό το κινητό θα πέσει σε bootloop και έχει φασαρία για να το επαναφέρεις (edl Mode). Το twrp που έχει είναι παλιό και χρειάζεται πιο νέο για να φλασαρει marshmallow Rom.

Για να περάσεις νέα Rom το καλύτερο και πιο ασφαλές είναι να την περασεις με το miFlash official fastboot rom να κλειδώσεις τον bootloader και να τον ξεκλειδώσεις με δικό σου λογαριασμό, αν θέλεις να μείνεις με την official global Rom και δεν θέλεις να περάσεις κάποια custom Rom η twrp όπως αυτή που έχεις δεν χρειάζεστε να ξεκλειδωσεις. Θα χρειαστείς κάποιους οδηγούς για να κάνεις τα πιο πάνω, όπως να περάσεις driver στο pc. Και πως να κάνεις flash fastboot rom και όπως λες δεν το κατέχεις, καλύτερα πήγαινε στο forum xiaomi- miui. gr όπου υπάρχουν και οι οδηγοί και να σου πουν τι ακριβώς να κάνεις

Φίλε μου μπορείς να ανεβάσεις κάπου το zip της 8.11.8 ρομ γιατί στο επίσημο φόρουμ έχει μόνο την τελευταία (8.11.15)

Παιδιά επειδή έχω αλλάξει αμέτρητες ρομ στο κινητό και miui και aosp μπορώ να πω μετά από 2 χρόνια ότι η καλύτερη ρομ είναι η nitrogen 8.1 oreo τελευταία nightly νομίζω 08082018.. Είναι λίγο παλια όσο αναφορά το security patch και ο developer σταμάτησε την ανάπτυξη αλλά πραγματικά η συγκεκριμένη ρομ είναι η πιο γρήγορη ρομ που μπορείτε να βάλετε στο κινητό... Έχει αρκετές ρυθμίσεις, την καλύτερη μπαταρία από οποιαδήποτε ρομ έχω βάλει (γύρω στις 6 ώρες με δεδομένα όλη μέρα ανοικτά και χρήση μόνο με αυτά φβ, messenger, YouTube και Chrome σε δύο ετών κινητό είναι τρομερά σε μια μέρα από την φόρτιση)... Φαντάζομαι πως με WiFi με αυτήν την χρήση θα φτάνει τις 8 ώρες... Έβαλα και το miui firmware 7.7.6 καθώς και gcam by serjo και viper4android για καλύτερο ήχο και πραγματικά δεν έχω κανένα πρόβλημα... Όποιος θέλει την καλύτερη εμπειρία επιβάλλεται να την βάλει... Είναι σαν να αλλάζει κινητό ειδικά αν έχει την έκδοση με τα 2gb Ram όπως εγώ..

Πήγαινε ρυθμίσεις, εφαρμογές συστήματος, τηλέφωνο, ρυθμίσεις εισερχομένων κλήσεων και κοίταξε μήπως είναι απενεργοποιημενος.

Έκανες το test μέσα από το cit αν δουλεύει?

Τόσο καιρό δεν έμπαινα να κάνω μια ερώτηση και εγώ. Αυτό ήταν. Κάθε φορά έκανα κατά λάθος ηχογράφηση να φανταστείς . Ναι είχα κάνει τεστ και ήταν οκ αλλά δεν έβρισκα την ρύθμιση που μου είπες. Ευχαριστώ.

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

επειδη έχει twrp recovery,απλά περνάω την ρομ(zip όπως είναι η ξεζιπάρω?) που προτείνεις στην εσωτερική μνήμη και κάνω install?....και η ρομ που προτείνεις είναι σταθερή,η θα έχω τίποτα προβλήματα?

όσα γράφει παραπάνω ο makisfz είναι σωστά. Το θέμα είναι ποιο είναι το πιο εύκολο για σένα...Εγώ ας πούμε θα έβαζα νεότερο TWRP και θα προχωρούσα, αλλά αν κάτι πάει στραβά θα χρειαστείς περισσότερη βοήθεια...

(σε αυτήν την περίπτωση τσέκαρε πρώτα αν ο λογαριασμός σου έχει δικαίωμα unlock)

Αφού μάλλον δεν ασχολείσαι πολύ ίσως η official να είναι καλύτερη για σένα, αλλά και για αυτήν θα χρειαστεί λίγο διάβασμα,

ψάξε για φλασάρισμα fastboot rom με το mi flash tool

οδηγίες: http://en.miui.com/thread-28640-1-1.html

η fastboot rom(Redmi Note 3 SD): http://en.miui.com/thread-3769342-1-1.html

*εδώ νεότερο TWRP:

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/25256-TWRP-3-2-X-X-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%83%CF%85%CF%83%CE%BA%CE%B5%CF%85%CE%AD%CF%82-XIAOMI/

σας ευχαριστώ πολύ παιδιά.....θα το ρίξω στο διάβασμα,που θα πάει,η που θ αναβαθμίσω η που θα γίνει φρίσμπι
2i6fhs-5.png

Εάν ένας λογαριασμός που έχει πάρει πριν δύο χρόνια άδεια για ξεκλείδωμα bootloader και δεν έχει ξεκλειδώσει ποτέ καμία συσκευή, μπορεί σήμερα να ξεκλειδώσει το κινητό του;

Μήπως χρειάζεται ξανά αίτηση;

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς

Δεν χρειάζεται να κάνεις αίτηση πλέον έχει αλλάξει, το μόνο που κάνεις είναι να κατεβάσεις το miunlock και να το τρέξεις για ξεκλείδωμα

Δεν χρειάζεται να κάνεις αίτηση πλέον έχει αλλάξει, το μόνο που κάνεις είναι να κατεβάσεις το miunlock και να το τρέξεις για ξεκλείδωμα

Ευχαριστώ.

Και αυτό που διαβάζω για αρκετές ημέρες αναμονής που μάλιστα αυξήθηκαν τώρα τελευταία;

Ευχαριστώ.

Και αυτό που διαβάζω για αρκετές ημέρες αναμονής που μάλιστα αυξήθηκαν τώρα τελευταία;

Ισχύει η αναμονή, πόσες ώρες θα σε βγάλει δεν είναι στάνταρ, σε άλλους βγάζει 720 ώρες (νέα μοντέλα) σε άλλους 320 σε άλλους 72 (πιο παλιά μοντέλα. Αν είσαι τυχερός δεν θα περιμένεις πολύ

Οκ.

Κατανοητό.

Σε ευχαριστώ για τον χρόνο σου!!!

Παιδιά καμιά γνήσια μπαταρία παίζει για το τηλέφωνο? ή έστω κάποια μαϊμού που να είναι δοκιμασμένα καλή.Μετα από 2,5 χρόνια χρήσης άρχισε να τα φτύνει.Εχει αλλάξει κανένας?

Παιδιά καμιά γνήσια μπαταρία παίζει για το τηλέφωνο? ή έστω κάποια μαϊμού που να είναι δοκιμασμένα καλή.Μετα από 2,5 χρόνια χρήσης άρχισε να τα φτύνει.Εχει αλλάξει κανένας?

Πρόσφατα αγόρασα απο το aliexpress μπαταρία NOHON.Πραγματική χωρητικότητα, κρατάει όπως το πρώτο καιρό! Αγόρασε την με κλειστά μάτια, κοστίζει γύρω στα 10 ευρώ

Πρόσφατα αγόρασα απο το aliexpress μπαταρία NOHON.Πραγματική χωρητικότητα, κρατάει όπως το πρώτο καιρό! Αγόρασε την με κλειστά μάτια, κοστίζει γύρω στα 10 ευρώ

Λινκ αδερφέ γιατί παίζουν πολλές?Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση

Λινκ αδερφέ γιατί παίζουν πολλές?Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση

https://www.aliexpress.com/item/2017-NOHON-For-Xiaomi-BM46-Battery-For-Xiaomi-Redmi-Note-3-Mi-Note3-4000mAh-Original-Mobile/32809803482.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.543b4c4dNJPg8G

Καλορίζική :p

Οκ αφού την έχεις δοκιμάσει και την προτείνεις...να την χαίρομαι

Καλησπέρα παιδιά,

Ήρθε η ώρα να αποχωριστώ το Kate, λόγω αγοράς του Mi Mix 2S.:(

Αν ενδιαφέρεται κάποιος ας στείλει pm:)

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Και εγω μετα απο σχεδον 3 χρονια,το εδωσα στη κοπελα μου γιατι πηρα το poco.

Να πω την αληθεια το λυπαμαι που το αποχωριζομαι.Κραταγε πολυ καλα ακομα,αλλα ειχε καποια ζημια η πλακετα φορτισης και εκανε 3,5 ωρες να φορτισει ενω πλεον μου εβγαζε και 4,5 ωρες οθονη.

Ασε που το optimization δεν ειναι και το καλυτερο στις τελευταιρες ρομ αφου πραγματα που ετρεχε απροβληματιστα παλαιοτερα,πλεον ψιλοκολλαγε.

Ηταν παντως η συσκευη που κρατησα περισσοτερο και αν δεν ειχε το θεμα με τη μπαταρια θα την κραταγα και αλλο.

Και ηταν και δυσκολο να βρω και κατι καλυτερο,χωρις να παω ψηλα σε μπατζετ.Τα πιο πολλα mainstream φορανε χειροτερο soc απο τον 650.