Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σας ευχαριστώ πολύ παιδιά.....θα το ρίξω στο διάβασμα,που θα πάει,η που θ αναβαθμίσω η που θα γίνει φρίσμπι
2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εάν ένας λογαριασμός που έχει πάρει πριν δύο χρόνια άδεια για ξεκλείδωμα bootloader και δεν έχει ξεκλειδώσει ποτέ καμία συσκευή, μπορεί σήμερα να ξεκλειδώσει το κινητό του;

Μήπως χρειάζεται ξανά αίτηση;

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να κάνεις αίτηση πλέον έχει αλλάξει, το μόνο που κάνεις είναι να κατεβάσεις το miunlock και να το τρέξεις για ξεκλείδωμα
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να κάνεις αίτηση πλέον έχει αλλάξει, το μόνο που κάνεις είναι να κατεβάσεις το miunlock και να το τρέξεις για ξεκλείδωμα

 

Ευχαριστώ.

Και αυτό που διαβάζω για αρκετές ημέρες αναμονής που μάλιστα αυξήθηκαν τώρα τελευταία;

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.

Και αυτό που διαβάζω για αρκετές ημέρες αναμονής που μάλιστα αυξήθηκαν τώρα τελευταία;

Ισχύει η αναμονή, πόσες ώρες θα σε βγάλει δεν είναι στάνταρ, σε άλλους βγάζει 720 ώρες (νέα μοντέλα) σε άλλους 320 σε άλλους 72 (πιο παλιά μοντέλα. Αν είσαι τυχερός δεν θα περιμένεις πολύ
Link to comment
Share on other sites

Οκ.

Κατανοητό.

Σε ευχαριστώ για τον χρόνο σου!!!

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καμιά γνήσια μπαταρία παίζει για το τηλέφωνο? ή έστω κάποια μαϊμού που να είναι δοκιμασμένα καλή.Μετα από 2,5 χρόνια χρήσης άρχισε να τα φτύνει.Εχει αλλάξει κανένας?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καμιά γνήσια μπαταρία παίζει για το τηλέφωνο? ή έστω κάποια μαϊμού που να είναι δοκιμασμένα καλή.Μετα από 2,5 χρόνια χρήσης άρχισε να τα φτύνει.Εχει αλλάξει κανένας?

 

Πρόσφατα αγόρασα απο το aliexpress μπαταρία NOHON.Πραγματική χωρητικότητα, κρατάει όπως το πρώτο καιρό! Αγόρασε την με κλειστά μάτια, κοστίζει γύρω στα 10 ευρώ

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα αγόρασα απο το aliexpress μπαταρία NOHON.Πραγματική χωρητικότητα, κρατάει όπως το πρώτο καιρό! Αγόρασε την με κλειστά μάτια, κοστίζει γύρω στα 10 ευρώ

 

Λινκ αδερφέ γιατί παίζουν πολλές?Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση

Link to comment
Share on other sites

Λινκ αδερφέ γιατί παίζουν πολλές?Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση

 

https://www.aliexpress.com/item/2017-NOHON-For-Xiaomi-BM46-Battery-For-Xiaomi-Redmi-Note-3-Mi-Note3-4000mAh-Original-Mobile/32809803482.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.543b4c4dNJPg8G

 

Καλορίζική :p

Link to comment
Share on other sites

 

Οκ αφού την έχεις δοκιμάσει και την προτείνεις...να την χαίρομαι

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Ήρθε η ώρα να αποχωριστώ το Kate, λόγω αγοράς του Mi Mix 2S.:(

Αν ενδιαφέρεται κάποιος ας στείλει pm:)

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Και εγω μετα απο σχεδον 3 χρονια,το εδωσα στη κοπελα μου γιατι πηρα το poco.

Να πω την αληθεια το λυπαμαι που το αποχωριζομαι.Κραταγε πολυ καλα ακομα,αλλα ειχε καποια ζημια η πλακετα φορτισης και εκανε 3,5 ωρες να φορτισει ενω πλεον μου εβγαζε και 4,5 ωρες οθονη.

Ασε που το optimization δεν ειναι και το καλυτερο στις τελευταιρες ρομ αφου πραγματα που ετρεχε απροβληματιστα παλαιοτερα,πλεον ψιλοκολλαγε.

Ηταν παντως η συσκευη που κρατησα περισσοτερο και αν δεν ειχε το θεμα με τη μπαταρια θα την κραταγα και αλλο.

Και ηταν και δυσκολο να βρω και κατι καλυτερο,χωρις να παω ψηλα σε μπατζετ.Τα πιο πολλα mainstream φορανε χειροτερο soc απο τον 650.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα μακακία... Πήγα να εγκαταστησω (από recovery) το Magisk Manager και πρέπει κατά την εγκατάσταση να άλλαξε το boot image. Έχει πλέον κολλήσει στο Mi logo αλλά μπορώ να μπω και σε recovery και σε fastboot. Στο recovery έχω back up από τον 12/2017 αλλά αν υπάρχει τρόπος επαναφοράς του boto image θα το προτιμούσα να μην πήγαινα τόσο παλιά στο backup μου..... Rom stable 7.5.1.0.

Εκτος αν ειναι σημάδι για αναβάθμιση...

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να ξαναπεράσεις την ρομ; με ένα φακτορι ρισετ;

 

Τσέκαρε και bootloader και λοιπα

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να ξαναπεράσεις την ρομ; με ένα φακτορι ρισετ;

 

Τσέκαρε και bootloader και λοιπα

 

Αναρωτιομουν μήπως γλυτώσω το ξαναστησιμο.... Αλλιώς ίσως δοκιμάσω να πάω σε miui8 με την τελευταια rom V10_XTRV_8.7.3

Link to comment
Share on other sites

Εκανα μακακία... Πήγα να εγκαταστησω (από recovery) το Magisk Manager και πρέπει κατά την εγκατάσταση να άλλαξε το boot image. Έχει πλέον κολλήσει στο Mi logo αλλά μπορώ να μπω και σε recovery και σε fastboot. Στο recovery έχω back up από τον 12/2017 αλλά αν υπάρχει τρόπος επαναφοράς του boto image θα το προτιμούσα να μην πήγαινα τόσο παλιά στο backup μου..... Rom stable 7.5.1.0.

Εκτος αν ειναι σημάδι για αναβάθμιση...

κάνε restore από TWRP μόνο το boot (εφ΄όσον το είχες πάρει...)

ή ξαναβάλε την rom που έχεις μόνο με wipe τα cache, μήπως...

αν όχι, δεν θα λυθεί φυσικά ούτε με format data ή factory reset,

θα χρειαστεί flash fastboot rom μέσω mi tools

Link to comment
Share on other sites

κάνε restore από TWRP μόνο το boot (εφ΄όσον το είχες πάρει...)

ή ξαναβάλε την rom που έχεις μόνο με wipe τα cache, μήπως...

αν όχι, δεν θα λυθεί φυσικά ούτε με format data ή factory reset,

θα χρειαστεί flash fastboot rom μέσω mi tools

 

Εκανα restore το boot μόνο κ όλα κομπλέ:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ευχάριστα νέα για τους κατόχους του Kenzo .

Τα παιδιά στο xiaomi-miui.gr συνεχίζουν να δίνουν αναβαθμίσεις για την συσκευή, με rom που έφτιαξαν από port του kate.

 

Όλα δουλεύουν άψογα ...

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/34723

WIND for EVER :!:
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Η τελευταια 10.1.1 παντως ειναι αρκετα καλη.

Stable αραγε θα συνεχισουν να δινουν?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια χαρά.

Έχω ένα RN3PRO το ποίο έχει πρόβλημα με την θύρα usb του έχει χαλαρώσει υπερβολικά και θέλει άλλαγμα.

Το έστειλα σε ένα μαγαζί και μου απάντησαν ότι είναι κινέζικη έκδοση και δεν βρίσκουν πουθενά (ούτε στο εξωτερικό) το ανταλλακτικό για να το φτιάξουν.

Το κινητό το είχα πάρει από Ελλάδα την Global version όπου δούλευα mobile internet της wind όπου από ότι ξέρω χρησιμοποιεί την 800ρα μπάντα.

Γνωρίζει κάποιος κάτι για αυτήν την περίπτωση για να μου πει περίπου πως να συνεχίσω?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά.

Έχω ένα RN3PRO το ποίο έχει πρόβλημα με την θύρα usb του έχει χαλαρώσει υπερβολικά και θέλει άλλαγμα.

Το έστειλα σε ένα μαγαζί και μου απάντησαν ότι είναι κινέζικη έκδοση και δεν βρίσκουν πουθενά (ούτε στο εξωτερικό) το ανταλλακτικό για να το φτιάξουν.

Το κινητό το είχα πάρει από Ελλάδα την Global version όπου δούλευα mobile internet της wind όπου από ότι ξέρω χρησιμοποιεί την 800ρα μπάντα.

Γνωρίζει κάποιος κάτι για αυτήν την περίπτωση για να μου πει περίπου πως να συνεχίσω?

Ευχαριστώ.

 

γενικα περιεργο μου ακουγεται αυτο που σου ειπαν. η θυρα δεν ειναι να αλλαξει; δοκιμασε κανενα αλλο μαγαζι στην περιοχη σου (αθηνα βρισκεσαι?) αποκλειεται να μην στο κανουν..

Edited by NickName98
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά.

 

Έχω ένα RN3PRO το ποίο έχει πρόβλημα με την θύρα usb του έχει χαλαρώσει υπερβολικά και θέλει άλλαγμα.

 

Το έστειλα σε ένα μαγαζί και μου απάντησαν ότι είναι κινέζικη έκδοση και δεν βρίσκουν πουθενά (ούτε στο εξωτερικό) το ανταλλακτικό για να το φτιάξουν.

 

Το κινητό το είχα πάρει από Ελλάδα την Global version όπου δούλευα mobile internet της wind όπου από ότι ξέρω χρησιμοποιεί την 800ρα μπάντα.

 

Γνωρίζει κάποιος κάτι για αυτήν την περίπτωση για να μου πει περίπου πως να συνεχίσω?

 

Ευχαριστώ.

Όπως στα είπαν είναι, για το κινητό σου που είναι το Kate special edition δεν μπορείς να βρεις εύκολα ανταλλακτικά, ενώ για τα άλλα 2 hennessy, kenzo υπάρχουν.

Αν δεν μπορέσεις να βρεις (δύσκολα) να τους πεις να σε αλλάξουν μονο την θύρα usb και όχι όλοι την πλακέτα

 

Redmi n3 pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...