Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Ρουταρα, κατεβασα κ καποια apk αλλα κανένα δεν δουλεύει. Αρχικά ανοιγαν κ εκλειναν απευθειας.μετα Στο build.prop εβαλα μια γραμμή με =1 , καθως δεν βρήκα την εντολη για να την αλλαξω. Τότε ανοιγαν αλλά κολλούσαν κ έκλειναν. Στη συνέχεια κατεβασα αλλες δυο απο xda, αλλα αυτες δεν μπορουσαν ούτε έγκατασταση να τις κανω.

 

Εχετε καποια εφαρμογή π δουλεύει σίγουρα? Δεν ξερω τι λάθος έκανα κ δν δουλεύουν.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Έχει κανείς περασμένο το igo σε αρουταριστη συσκευή ;

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς περασμένο το igo σε αρουταριστη συσκευή ;

 

Τι σχέση έχει το root με το iGO;

Φυσικά και δουλεύει χωρίς root.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Ρουταρα, κατεβασα κ καποια apk αλλα κανένα δεν δουλεύει. Αρχικά ανοιγαν κ εκλειναν απευθειας.μετα Στο build.prop εβαλα μια γραμμή με =1 , καθως δεν βρήκα την εντολη για να την αλλαξω. Τότε ανοιγαν αλλά κολλούσαν κ έκλειναν. Στη συνέχεια κατεβασα αλλες δυο απο xda, αλλα αυτες δεν μπορουσαν ούτε έγκατασταση να τις κανω.

 

Εχετε καποια εφαρμογή π δουλεύει σίγουρα? Δεν ξερω τι λάθος έκανα κ δν δουλεύουν.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

https://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/themes/mod-updated-6-11-17-google-camera-hdr-t3701190

 

Μπες εδώ πάτα show more και κάπου εκεί που λέει working on redmi note 3 από κάτω λέει folders κατέβασε αυτό που serjo87mods... Αυτήν έχω και δουλεύουν όλα ρολόι portrait μπροστά πίσω και τα λοιπά

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ

 

Απο εκεί κατέβαζα κυρίως αλλα κλείνανε κτλ. Τελικά κατάλαβα οτι οι τελευταίες εκδόσεις θέλουν αντροιντ 7+, και εγω ειναι με stable official,αρα 6.

 

Βρήκα μια εκδοση που δούλευε μια χαρα αλλα στις σελφιε τις εβγαζε προς το πράσινο με το hdr+.

 

Οπως και να εχει σκεφτομαι να παω σε ελληνική miui, αλλιώς ποια προτείνεται?

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ

 

Απο εκεί κατέβαζα κυρίως αλλα κλείνανε κτλ. Τελικά κατάλαβα οτι οι τελευταίες εκδόσεις θέλουν αντροιντ 7+, και εγω ειναι με stable official,αρα 6.

 

Βρήκα μια εκδοση που δούλευε μια χαρα αλλα στις σελφιε τις εβγαζε προς το πράσινο με το hdr+.

 

Οπως και να εχει σκεφτομαι να παω σε ελληνική miui, αλλιώς ποια προτείνεται?

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

Αν βάλεις του serjo δεν είναι πράσινη η selfie....γιατί και εγώ είχα κατεβάσει μια που ήταν πράσινα όλα στην selfie... Σου προτείνω miui 10 android nougat 7.0 ported από το mi max.. Δες στο xda

Link to comment
Share on other sites

Ρουταρισμενο με custom Android pie. Τρόπος να γυρίσω στην εργοστασιακή ρομ με χαλασμένη θύρα USB υπάρχει; Ή έστω κάποια καλή miui. Αυτό που φοβάμαι είναι το κλείδωμα του bootloader γιατί μετά, χωρίς να μπορώ να συνδεθώ στον υπολογιστή, θα κολλήσω εκεί. Για να μην τα πολυλογω, το κινητό έπεσε στο νερό και ενώ γενικά δουλεύει, και κουτσα στραβά φορτίζει, η θύρα δεν κρατάει αρκετά για να αναγνωριστεί από τον υπολογιστή. Όποτε θέλω να το πάω σε μαμά miui για να είμαι σίγουρος πως ότι άλλο κουσουρι απέκτησε (πχ χαλασμένες κάμερες) είναι από το νερό και όχι από το custom software. Και είτε από εκεί και πέρα να αρχίσω να επισκευάζω, ή να πάρω μια και καλή άλλο κινητό :p
Link to comment
Share on other sites

Γνώμη μου, αν ξέρεις σίγουρα οτι ειναι η μονο η θυρα που οφείλεται στο οτι δεν αναγνωρίζεται απο το πσ, αλλαξε την. Στο Σκρουτζ εχει ανταλλακτικό. Κ η αλλαγη ειναι πολύ εύκολη. Μπορείς να πας κ σε μάστορα.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γνώμη μου, αν ξέρεις σίγουρα οτι ειναι η μονο η θυρα που οφείλεται στο οτι δεν αναγνωρίζεται απο το πσ, αλλαξε την. Στο Σκρουτζ εχει ανταλλακτικό. Κ η αλλαγη ειναι πολύ εύκολη. Μπορείς να πας κ σε μάστορα.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Ναι.. βέβαια το κινητό έπαθε διάφορα μετά το ατύχημα. Θα τα πολυλογισω τελικά :p

Αρχικά δεν έπεσε νερό στο κινητό, έπεσε ποτό πάνω του. Και άρχισε κατευθείαν να μπουτλουπαρει ασταμάτητα.

Είχε χαβαλε εν τώ μεταξύ γιατί μου έσπασε τα νεύρα και καθόμουν νυχτιατικα μέσα στο κλαμπ και ξεκουμπωνα μπαταρίες για να το βουλώσει :p

 

Τέλος πάντων.

Την επόμενη μέρα το άνοιξα, ξεκουμπωσα τα περισσότερα κομμάτια και το καθάρισα με ζιπελαιο και μια οδοντόβουρτσα (και όντως είχε γίνει χάλια).

Και ενώ μπουταρε αρχικά μόνο σε twrp, φαινόταν σαν να είχαν σβηστεί τα ΠΑΝΤΑ από τον εσωτερικό χώρο. Και τα αρχεία συστήματος, όλα. Έβαλα μια ρομ στην sd, την φλασαρα και άνοιξε, και δουλεύει πλέον κανονικά, χωρίς να μου εγκαταστήσει όμως κάποια εφαρμογή κάμερας. Όποτε υποθέτω πως λείπουν κάποια αρχεία από εκεί. Γι'αυτό και θέλω να βάλω μια εργοστασιακή ρομ.

 

Όμως πλέον:

Ζεσταίνεται πολύ κατά την φόρτιση (δεν γνωρίζω γιατί) και η μπαταρία τελειώνει για πλάκα (αλλάζει πανευκολα ευτυχώς), οι κάμερες δεν ανοίγουν (ειδικά την πίσω κάμερα την έβγαλα και την καθάρισα πολύ καλά, δεν φαίνεται να υπάρχει πρόβλημα στο κομμάτι το ίδιο), τα πλήκτρα του ήχου δεν δουλεύουν (σίγουρα χαλασμένη η ταινιουλα που έχει. Δεν ξέρω πως έγινε αυτό από το ποτό αλλά έγινε). Και όπως είπα πριν, η θύρα φόρτισης δουλεύει και δεν δουλεύει. Σίγουρα από pc δεν αναγνωρίζεται πλέον το κινητό.

 

Οπότε αν είναι να φτιάξω όλα αυτά προτιμώ να πάρω άλλο κινητό.. ένα 60αρι νομίζω κοντά το θέλω για επισκευή (μόνος)

και ναι, θα μπορούσα να φτιάξω την θύρα και να βάλω την μαμά ρομ και να κρίνω από εκεί και πέρα αν αξίζει το ρίσκο ή αν είναι εφικτή η επισκευή γενικότερα. Μάστορας δεν είμαι απλά γνωρίζω κάποια πραγματακια. Γι'αυτό ήθελα μια γνώμη και από εδώ. Περίεργη περίπτωση νομίζω.

Ευχαριστώ και σορρυ για το κατεβατο :p

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.

έχω το εργαλείο με τα 2gb ram.

στγν φώτο τα στοιχεία της συσκευής.

τι πρέπει να κάνω γι αναβάθμιση;....το είχα πάρει με αυτή την ρομ περασμένη.

45746964852_a74897a6d3_c.jpgScreenshot_2018-11-09-16-46-21_com.android.settings by tarif16nikos, on Flickr

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ

 

Απο εκεί κατέβαζα κυρίως αλλα κλείνανε κτλ. Τελικά κατάλαβα οτι οι τελευταίες εκδόσεις θέλουν αντροιντ 7+, και εγω ειναι με stable official,αρα 6.

 

Βρήκα μια εκδοση που δούλευε μια χαρα αλλα στις σελφιε τις εβγαζε προς το πράσινο με το hdr+.

 

Οπως και να εχει σκεφτομαι να παω σε ελληνική miui, αλλιώς ποια προτείνεται?]p

 

σε εμένα δουλεύει καλά το MGC_3.2.045_FINAL_3.0.apk, άμα γκουγκλάρεις το βρίσκεις...είμαι με miui 10 dev αλλά δούλευε και με την 9

αν είσαι ευχαριστημένος με τα υπόλοιπα, περίμενε για την ελληνική γιατί μπερδεύτηκε πάλι λίγο η κατάσταση τώρα που γύρισαν πάλι σε china sourse. λογικά θα φτιάξει αλλά οι 3 τελευταίες έχουν θέματα (πάντα για dev μιλάω)

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Ναι.. βέβαια το κινητό έπαθε διάφορα μετά το ατύχημα. Θα τα πολυλογισω τελικά :p

Αρχικά δεν έπεσε νερό στο κινητό, έπεσε ποτό πάνω του. Και άρχισε κατευθείαν να μπουτλουπαρει ασταμάτητα.

Είχε χαβαλε εν τώ μεταξύ γιατί μου έσπασε τα νεύρα και καθόμουν νυχτιατικα μέσα στο κλαμπ και ξεκουμπωνα μπαταρίες για να το βουλώσει :p

 

Τέλος πάντων.

Την επόμενη μέρα το άνοιξα, ξεκουμπωσα τα περισσότερα κομμάτια και το καθάρισα με ζιπελαιο και μια οδοντόβουρτσα (και όντως είχε γίνει χάλια).

Και ενώ μπουταρε αρχικά μόνο σε twrp, φαινόταν σαν να είχαν σβηστεί τα ΠΑΝΤΑ από τον εσωτερικό χώρο. Και τα αρχεία συστήματος, όλα. Έβαλα μια ρομ στην sd, την φλασαρα και άνοιξε, και δουλεύει πλέον κανονικά, χωρίς να μου εγκαταστήσει όμως κάποια εφαρμογή κάμερας. Όποτε υποθέτω πως λείπουν κάποια αρχεία από εκεί. Γι'αυτό και θέλω να βάλω μια εργοστασιακή ρομ.

 

Όμως πλέον:

Ζεσταίνεται πολύ κατά την φόρτιση (δεν γνωρίζω γιατί) και η μπαταρία τελειώνει για πλάκα (αλλάζει πανευκολα ευτυχώς), οι κάμερες δεν ανοίγουν (ειδικά την πίσω κάμερα την έβγαλα και την καθάρισα πολύ καλά, δεν φαίνεται να υπάρχει πρόβλημα στο κομμάτι το ίδιο), τα πλήκτρα του ήχου δεν δουλεύουν (σίγουρα χαλασμένη η ταινιουλα που έχει. Δεν ξέρω πως έγινε αυτό από το ποτό αλλά έγινε). Και όπως είπα πριν, η θύρα φόρτισης δουλεύει και δεν δουλεύει. Σίγουρα από pc δεν αναγνωρίζεται πλέον το κινητό.

 

Οπότε αν είναι να φτιάξω όλα αυτά προτιμώ να πάρω άλλο κινητό.. ένα 60αρι νομίζω κοντά το θέλω για επισκευή (μόνος)

και ναι, θα μπορούσα να φτιάξω την θύρα και να βάλω την μαμά ρομ και να κρίνω από εκεί και πέρα αν αξίζει το ρίσκο ή αν είναι εφικτή η επισκευή γενικότερα. Μάστορας δεν είμαι απλά γνωρίζω κάποια πραγματακια. Γι'αυτό ήθελα μια γνώμη και από εδώ. Περίεργη περίπτωση νομίζω.

Ευχαριστώ και σορρυ για το κατεβατο :p

official μπορείς να φλασάρεις και από TWRP (πιθανόν ειδική έκδοση), αλλά λογικά θα κλειδώσει τον bootloader

τι rom φλάσαρες? δοκίμασε μια ελληνική ή μια από xiaomi.eu, δεν νομίζω να έχουν διαφορετικούς drivers απ την official

δοκίμασε από το wipe να διαγράψεις και το system πριν κάνεις install την rom

επίσης στο ebay οι πλακέτες usb ξεκινούν από 3 ευρώ...

Edited by xnikos
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.

έχω το εργαλείο με τα 2gb ram.

στγν φώτο τα στοιχεία της συσκευής.

τι πρέπει να κάνω γι αναβάθμιση;....το είχα πάρει με αυτή την ρομ περασμένη.

45746964852_a74897a6d3_c.jpgScreenshot_2018-11-09-16-46-21_com.android.settings by tarif16nikos, on Flickr

για να έχεις την ελληνική rom λογικά έχεις TWRP recovery

μπαίνεις λοιπόν σε αυτό και από το WIPE τικάρεις τα cache,dalvic cache & data (θα χάσεις ρυθμίσεις,εφαρμογές,μνμ κτλ, πάρε backup από "τοπικά αντίγραφα")

και μετά INSTALL την νέα rom (έχεις πολύ παλιά rom οπότε είναι υποχρεωτική η καθαρή εγκατάσταση)

για rom εγώ θα πρότεινα την XTRV_8.10.18

κατέβασέ την από εδώ: https://androidfilehost.com/?w=files&flid=284465

το αρχείο: xiaomi-miui-hellas-6.0_kenzo_V10_XTRV_8.10.18.zip

 

*αν τυχόν σου ήρθε με αυτήν την rom από Κίνα, θα σου έλεγα να τσεκάρεις αν είναι σωστά ξεκλείδωτος ο bootloader

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/13298-%CE%A0%CF%89%CF%82-%CE%B5%CE%BB%CE%AD%CE%B3%CF%87%CE%BF%CF%85%CE%BC%CE%B5-%CE%B1%CE%BD-%CE%BF-bootloader-%CE%B5%CE%AF%CE%BD%CE%B1%CE%B9-%CE%BA%CE%BB%CE%B5%CE%B9%CE%B4%CF%89%CE%BC%CE%AD%CE%BD%CE%BF%CF%82-%CE%AE-%CE%BE%CE%B5%CE%BA%CE%BB%CE%B5%CE%AF%CE%B4%CF%89%CF%84%CE%BF%CF%82/

Link to comment
Share on other sites

Οοο επιτέλους με την τελευταία version η αυτονομία είναι τούμπανο. Το μόνο που με χάλασε είναι ότι βάλανε το ποσοστό της μπαταρίας μέσα στην μπαταρία αλλά κλαιν
Link to comment
Share on other sites

Οοο επιτέλους με την τελευταία version η αυτονομία είναι τούμπανο. Το μόνο που με χάλασε είναι ότι βάλανε το ποσοστό της μπαταρίας μέσα στην μπαταρία αλλά κλαιν

 

ποια ακριβώς ?

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Αυτή εδώ είναι φίλε μου. ΤΡΟΜΕΡΉ ΑΥΤΟΝΟΜΊΑ. Μπράβο τους κ το κινητό σφαίρα.

 

https://ibb.co/d5LSAL

Link to comment
Share on other sites

Αυτή εδώ είναι φίλε μου. ΤΡΟΜΕΡΉ ΑΥΤΟΝΟΜΊΑ. Μπράβο τους κ το κινητό σφαίρα.

 

https://ibb.co/d5LSAL

 

Δουλεύουν όλα όπως πρέπει; Όπως σε μια stable δηλαδή;

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Δουλεύουν όλα όπως πρέπει; Όπως σε μια stable δηλαδή;

 

Όλα δουλεύουν σωστά κ πολύ γρήγορα. Σε όλα το social Viber fb chat όλα σωστά. Θα πάθετε πλάκα με την αυτονομία Εγώ δεν το περίμενα αυτό τόσο μεγάλο άλμα.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κανένα θέμα με τον proximity sensor ; απο οταν αναβαθμιστικε σε miui 10 δεν μαυρίζει η οθόνη στις κλήσεις. Του κάνω calibration και πάλι τιποτα. Μόνο reset to factory δεν έκανα γιατί βαριέμαι την διαδικασία να τα περάσω όλα πάλι. gobal dev ρομ έχω από την αρχη. Ιούνιος 2016

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε ρυθμίσεις, εφαρμογές συστήματος, τηλέφωνο, ρυθμίσεις εισερχομένων κλήσεων και κοίταξε μήπως είναι απενεργοποιημενος.

Έκανες το test μέσα από το cit αν δουλεύει?

Link to comment
Share on other sites

για να έχεις την ελληνική rom λογικά έχεις TWRP recovery

μπαίνεις λοιπόν σε αυτό και από το WIPE τικάρεις τα cache,dalvic cache & data (θα χάσεις ρυθμίσεις,εφαρμογές,μνμ κτλ, πάρε backup από "τοπικά αντίγραφα")

και μετά INSTALL την νέα rom (έχεις πολύ παλιά rom οπότε είναι υποχρεωτική η καθαρή εγκατάσταση)

για rom εγώ θα πρότεινα την XTRV_8.10.18

κατέβασέ την από εδώ: https://androidfilehost.com/?w=files&flid=284465

το αρχείο: xiaomi-miui-hellas-6.0_kenzo_V10_XTRV_8.10.18.zip

 

*αν τυχόν σου ήρθε με αυτήν την rom από Κίνα, θα σου έλεγα να τσεκάρεις αν είναι σωστά ξεκλείδωτος ο bootloader

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/13298-%CE%A0%CF%89%CF%82-%CE%B5%CE%BB%CE%AD%CE%B3%CF%87%CE%BF%CF%85%CE%BC%CE%B5-%CE%B1%CE%BD-%CE%BF-bootloader-%CE%B5%CE%AF%CE%BD%CE%B1%CE%B9-%CE%BA%CE%BB%CE%B5%CE%B9%CE%B4%CF%89%CE%BC%CE%AD%CE%BD%CE%BF%CF%82-%CE%AE-%CE%BE%CE%B5%CE%BA%CE%BB%CE%B5%CE%AF%CE%B4%CF%89%CF%84%CE%BF%CF%82/

επειδη έχει twrp recovery,απλά περνάω την ρομ(zip όπως είναι η ξεζιπάρω?) που προτείνεις στην εσωτερική μνήμη και κάνω install?....και η ρομ που προτείνεις είναι σταθερή,η θα έχω τίποτα προβλήματα?

συγγνώμη που ρωτάω,αλλά δεν το πολύ κατέχω το αντικείμενο....το τηλέφωνο το πήρα από διπλανό φόρουμ, καινούργιο κινέζικο, με περασμένη την ρομ που φοράει,από το παιδί που μου το πούλησε κι από τότε δεν έχω πειράξει.

Edited by tarif16nikos
2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

επειδη έχει twrp recovery,απλά περνάω την ρομ που προτείνεις στην εσωτερική μνήμη και κάνω install?....και η ρομ που προτείνεις είναι σταθερή,η θα έχω τίποτα προβλήματα?

συγγνώμη που ρωτάω,αλλά δεν το πολύ κατέχω το αντικείμενο....το τηλέφωνο το πήρα από διπλανό φόρουμ, καινούργιο κινέζικο, με περασμένη την ρομ που φοράει,από το παιδί που μου το πούλησε κι από τότε δεν έχω πειράξει.

 

Φίλε λόγου ότι η Rom είναι πολύ παλιά lollipop (Android 5) και η καινούργια είναι marshmallow (Android 6) μην προσπαθήσεις να την περασεις με το twrp γιατί θα αντιμετωπίσεις προβλήματά όπως μεγάλη πιθανότητα να σε κλειδώσει ο bootloader και αν δεν τον έχεις ξεκλειδωσες εσύ με δικό σου λογαριασμό το κινητό θα πέσει σε bootloop και έχει φασαρία για να το επαναφέρεις (edl Mode). Το twrp που έχει είναι παλιό και χρειάζεται πιο νέο για να φλασαρει marshmallow Rom.

Για να περάσεις νέα Rom το καλύτερο και πιο ασφαλές είναι να την περασεις με το miFlash official fastboot rom να κλειδώσεις τον bootloader και να τον ξεκλειδώσεις με δικό σου λογαριασμό, αν θέλεις να μείνεις με την official global Rom και δεν θέλεις να περάσεις κάποια custom Rom η twrp όπως αυτή που έχεις δεν χρειάζεστε να ξεκλειδωσεις. Θα χρειαστείς κάποιους οδηγούς για να κάνεις τα πιο πάνω, όπως να περάσεις driver στο pc. Και πως να κάνεις flash fastboot rom και όπως λες δεν το κατέχεις, καλύτερα πήγαινε στο forum xiaomi- miui. gr όπου υπάρχουν και οι οδηγοί και να σου πουν τι ακριβώς να κάνεις

Link to comment
Share on other sites

Αυτή εδώ είναι φίλε μου. ΤΡΟΜΕΡΉ ΑΥΤΟΝΟΜΊΑ. Μπράβο τους κ το κινητό σφαίρα.

 

https://ibb.co/d5LSAL

 

Φίλε μου μπορείς να ανεβάσεις κάπου το zip της 8.11.8 ρομ γιατί στο επίσημο φόρουμ έχει μόνο την τελευταία (8.11.15)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή έχω αλλάξει αμέτρητες ρομ στο κινητό και miui και aosp μπορώ να πω μετά από 2 χρόνια ότι η καλύτερη ρομ είναι η nitrogen 8.1 oreo τελευταία nightly νομίζω 08082018.. Είναι λίγο παλια όσο αναφορά το security patch και ο developer σταμάτησε την ανάπτυξη αλλά πραγματικά η συγκεκριμένη ρομ είναι η πιο γρήγορη ρομ που μπορείτε να βάλετε στο κινητό... Έχει αρκετές ρυθμίσεις, την καλύτερη μπαταρία από οποιαδήποτε ρομ έχω βάλει (γύρω στις 6 ώρες με δεδομένα όλη μέρα ανοικτά και χρήση μόνο με αυτά φβ, messenger, YouTube και Chrome σε δύο ετών κινητό είναι τρομερά σε μια μέρα από την φόρτιση)... Φαντάζομαι πως με WiFi με αυτήν την χρήση θα φτάνει τις 8 ώρες... Έβαλα και το miui firmware 7.7.6 καθώς και gcam by serjo και viper4android για καλύτερο ήχο και πραγματικά δεν έχω κανένα πρόβλημα... Όποιος θέλει την καλύτερη εμπειρία επιβάλλεται να την βάλει... Είναι σαν να αλλάζει κινητό ειδικά αν έχει την έκδοση με τα 2gb Ram όπως εγώ..
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε ρυθμίσεις, εφαρμογές συστήματος, τηλέφωνο, ρυθμίσεις εισερχομένων κλήσεων και κοίταξε μήπως είναι απενεργοποιημενος.

Έκανες το test μέσα από το cit αν δουλεύει?

Τόσο καιρό δεν έμπαινα να κάνω μια ερώτηση και εγώ. Αυτό ήταν. Κάθε φορά έκανα κατά λάθος ηχογράφηση να φανταστείς . Ναι είχα κάνει τεστ και ήταν οκ αλλά δεν έβρισκα την ρύθμιση που μου είπες. Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

επειδη έχει twrp recovery,απλά περνάω την ρομ(zip όπως είναι η ξεζιπάρω?) που προτείνεις στην εσωτερική μνήμη και κάνω install?....και η ρομ που προτείνεις είναι σταθερή,η θα έχω τίποτα προβλήματα?

συγγνώμη που ρωτάω,αλλά δεν το πολύ κατέχω το αντικείμενο....το τηλέφωνο το πήρα από διπλανό φόρουμ, καινούργιο κινέζικο, με περασμένη την ρομ που φοράει,από το παιδί που μου το πούλησε κι από τότε δεν έχω πειράξει.

όσα γράφει παραπάνω ο makisfz είναι σωστά. Το θέμα είναι ποιο είναι το πιο εύκολο για σένα...Εγώ ας πούμε θα έβαζα νεότερο TWRP και θα προχωρούσα, αλλά αν κάτι πάει στραβά θα χρειαστείς περισσότερη βοήθεια...

(σε αυτήν την περίπτωση τσέκαρε πρώτα αν ο λογαριασμός σου έχει δικαίωμα unlock)

Αφού μάλλον δεν ασχολείσαι πολύ ίσως η official να είναι καλύτερη για σένα, αλλά και για αυτήν θα χρειαστεί λίγο διάβασμα,

ψάξε για φλασάρισμα fastboot rom με το mi flash tool

οδηγίες: http://en.miui.com/thread-28640-1-1.html

η fastboot rom(Redmi Note 3 SD): http://en.miui.com/thread-3769342-1-1.html

 

*εδώ νεότερο TWRP:

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/25256-TWRP-3-2-X-X-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%83%CF%85%CF%83%CE%BA%CE%B5%CF%85%CE%AD%CF%82-XIAOMI/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...