Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να 'σαι καλά.

 

@Cathel, δοκίμασε να πας σε αυτήν την διαδρομή: Settings>Lock screen & password>Advanced settings>Pocket mode και να απενεργοποίησης το pocket mode.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παίδες καλημέρα.

 

Η γυναίκα τις πρώτες πρωινές κατάφερε να ρίξει το κινητό της από μερικά εκατοστά απόσταση με την οθόνη προς τα κάτω. Δεν έγινε ορατή ζημιά, αλλά από εκείνη τη στιγμή το κινητό παρέμεινε σβηστό, δείχνει μόνο κόκκινο led (που αναβοσβήνει) σε σύνδεση με φορτιστή και δεν υπακούει σε power + vol up/down εντολές.

 

Δεν έχω πάει ακόμα σπίτι, επειδή εργάζομαι νύχτα αλλά θα πρέπει να το πιάσω σχετικά άμεσα γιατί το λειτουργεί καθημερινά.

 

Πρόκειται για Kenzo με "πειραγμένη" Rom απο you.gr (δε γνωρίζω κάτι περισσότερο γιατί το πήρα από φίλο 2ο χέρι), το οποίο δεν πείραξα ποτέ. Πριν πέσει είχε -συμφωνα με τη γυναικα- "αρκετή μπαταρία".

 

Διαβάζοντας καποια νήματα στο ελληνικό φόρουμ της κοινότητας xiaomi το έβαλα στη φόρτιση και περιμένω μήπως επανέλθει.

 

Τι άλλο να κάνω? Να σημειώσω ότι δεν έχω 64bit υπολογιστή κτλ, αν παίζει κάποιο ρόλο.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

 

Edit: επέστρεψα, το έλεγξα. Άνοιξα μέσα τη συσκευή, δείχνουν όλα οκ. Αποσύνδεσα και επανασύνδεσα τη μπαταρια. Αναβοσβήνει κοκκινο και οταν πατήσεις συνδυασμούς πλήκτρων απλώς καθυστερεί ή αλλάζει η συχνότητα αναλαμπης του led χωρίς όμως η συσκευή να ανταποκρίνεται. Ακούω το φορτιστή να δίνει ρεύμα όσο το led είναι σβηστο, αλλά πατώντας κάποιο πλήκτρο και ανάβοντας το led και πάλι, κόβει ο φορτιστής.

 

Πέφτω να κοιμηθώ λίγο και ελπίζω κάποιος να με βοηθήσει γιατί έχω χαθεί. Αν διατίθεται κάποιος φίλος που κατέχει από αυτά και μενει προς Ηλιούπολη μεριά ας μου στείλει ένα πμ και βρισκόμαστε κιόλας. ;)

Edited by mafinnen
I'll sleep when I die..
Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά είχε κάποιος το ίδιο πρόβλημα και ήταν η μπαταρία.

Πρέπει να δει το τηλέφωνο τεχνικός.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το είδε τεχνικός (εγώ :p). Το άνοιξα μέτρησα μπαταρία και έδειχνε φορτισμένη, οπότε αποφάσισα να κάνω ένα.."simulation" της αρχικής βλάβης. Έτσι το έριξα ξανά από την ίδια απόσταση απλώς επάνω σε χαλί για να μην σπάσει κάτι.

 

Bootάρει κανονικά, όλα μια χαρά, φορτίζει, λειτουργεί κάνει επανεκκίνηση, καλεί, μπαίνει internet κτλ κτλ. Σαν να μη συνέβη τίποτα.

 

Λύση τρεχαγυρευόπουλος, αλλά αφού δούλεψε δεν θα κάτσω να το ψάξω περισσότερο. :)

I'll sleep when I die..
Link to comment
Share on other sites

Παπατρεχαγυρευόπουλος, σωστά! :p

 

Βέβαια αυτό τώρα κατι έχει και αν ξαναφάει καλή "σούπα" θα αρχίσει τα περίεργα..αλλα ας το κρατήσει όσο αντέξει και βλέποντας.

I'll sleep when I die..
Link to comment
Share on other sites

Πάντως από μπαταρία είναι οκ. Αν το σβήσεις βέβαια κ πατήσεις πάλι power δεν ανοίγει. Θέλει fastboot και μετά power για να νιώσει. Μας έχασε κάποια στιγμή και το σήμα κ μετά δεν έβρισκε οπότε κάναμε αναγκαστικά shutdown + boot μεσω fastboot κτλ.

 

Υπάρχει η πιθανότητα να την "ακουσε" η rom από το πέσιμο και να κάνει τρέλες?

Το κουμπωσα εν τω μεταξύ σε 2 pc και κανενα δεν το βλέπει. Θέλει ψαξιμο, αλλά που χρόνος. :/

I'll sleep when I die..
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. σημερα ξαφνικα η υποδοχη των ακουστικων παρεδωσε πνευμα. φαινονται συνεχεια συνδεμενα τα ακουστικα χωρις να ειναι μεσα το φις με αποτελεσμα να μην μπορω να απαντησω κλησεις απο το ακουστικο. μονο ανοιχτη ακροαση η bluetooth. αν τα συνδεσω ακουω καθαρα τον αλλο αλλα αυτος δεν με ακουει. η μουσικη παιζει μια χαρα. μαλλον παμε για αλλαγη υποδοχης??
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. σημερα ξαφνικα η υποδοχη των ακουστικων παρεδωσε πνευμα. φαινονται συνεχεια συνδεμενα τα ακουστικα χωρις να ειναι μεσα το φις με αποτελεσμα να μην μπορω να απαντησω κλησεις απο το ακουστικο. μονο ανοιχτη ακροαση η bluetooth. αν τα συνδεσω ακουω καθαρα τον αλλο αλλα αυτος δεν με ακουει. η μουσικη παιζει μια χαρα. μαλλον παμε για αλλαγη υποδοχης??

 

Και εμενα το ειχε παθει... βαλε βγαλε βαλε βγαλε καμια 50 φορες και εστρωσε.... για ξεκινα... χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Μια άλλη τεχνική που έχει ειπωθεί είναι με κάτι λεπτό να προσπαθήσεις να καθαρίσεις την θύρα μήπως έχει μπει κάποιο σκουπιδάκι.
Link to comment
Share on other sites

Τελικα ξερει κανενας εαν μπορουμε να δυναμωσουμε την εξοδο ακουστικων που ειναι χαμηλη;Με το mixer path γινεται κατι;το dolby atmos εχει gain;

 

Μάλλον τα ακουστικά που έχεις έχουν χαμηλό βαθμό ευαισθησίας.

 

Μια χαρά ένταση βγάζει το redmi note 3 pro στην έξοδο των ακουστικών

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα! Επειδή έχω να μπω πάρα πολύ καιρό στο forum (σχεδόν από το καλοκαίρι) έχω να κάνω τις εξής ερωτήσεις...

1) Έχω στο κινητό μου την xtrv-7.6.8 | Beta και θα ήθελα να περάσω την τελευταία 7.12.21 που έχει βγει... Παρατηρώ όμως ότι πλέον εκτός από την XTRV βγαίνει κ άλλη μια ονόματι ARΩMA... Ποιες οι διαφορές τους; Ποια από τις 2 να επιλέξω;

2) Ποιες διαδικασίες θα χρειαστεί να ακολουθήσω για να τη βάλω; Απλή αναβάθμιση ή φορμάτ που πιστεύω ότι θα ήταν το πιο σωστό;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους,καλές γιορτές.

Μία

ερώτηση γρήγορη:

Σε κινητό με την 8.5.7.0 σταθερή, ποιος ο ευκολότερος τρόπος να το κάνω root?

 

 

Δεν είναι δική μου η συσκευή.

Αλλά φίλου μου συγγενή που τον βλέπουμε σε γιορτές.

 

ΥΓ. εχει κλειδωμενο bootloader απ οτι ελεγξα, αλλα ειχαμε παρει εγκριση ξεκλειδωματος.

ΥΓ2.πρεπει να θυμηθω όσα ήξερα για τ αγαπημενα xiaomi και ν αλλαξω avatar.

 

ΥΓ3. πρεπει να κανω ενα kenzo κ ενα kate ελληνικα και root και ν'αλλαζω καθε φορα που βγαινει καινουρια ελληνικη ρομ κρατωντας τις εφαρμογες και αρχεια μου.

Edited by Thou_Bou

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους,καλές γιορτές.

Μία

ερώτηση γρήγορη:

Σε κινητό με την 8.5.7.0 σταθερή, ποιος ο ευκολότερος τρόπος να το κάνω root?

 

 

Δεν είναι δική μου η συσκευή.

Αλλά φίλου μου συγγενή που τον βλέπουμε σε γιορτές.

 

ΥΓ. εχει κλειδωμενο bootloader απ οτι ελεγξα, αλλα ειχαμε παρει εγκριση ξεκλειδωματος.

ΥΓ2.πρεπει να θυμηθω όσα ήξερα για τ αγαπημενα xiaomi και ν αλλαξω avatar.

 

ΥΓ3. πρεπει να κανω ενα kenzo κ ενα kate ελληνικα και root και ν'αλλαζω καθε φορα που βγαινει καινουρια ελληνικη ρομ κρατωντας τις εφαρμογες και αρχεια μου.

 

 

bootloader unlocked μια χαρα :)

μενει τωρα λογικα να βαλω το twrp και μετα το supersu.zip μεσω twrp.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

100% φόρτιση και μόλις το βγάζω πέφτει κατευθείαν στα 99%....

 

Και γενικά η μπαταρία του τελευταία δεν είναι όπως ήταν..

 

 

Γουάι;;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

100% φόρτιση και μόλις το βγάζω πέφτει κατευθείαν στα 99%....

 

Και γενικά η μπαταρία του τελευταία δεν είναι όπως ήταν..

 

 

Γουάι;;;;;;;;

 

Η χωρητικότητα της μπαταρίας εξαρτάται από τη θερμοκρασία.

Όταν αυτή πέφτει πέφτει και η χωρητικότητα.

Μόλις ζεστάνει ο καιρός θα είναι πάλι όλα καλά.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Από Custom σε Official πας μόνο με MiFlash.

Την official MIUI από που την κατεβάζουμε; Δεν εννοώ την ελληνική GTRV αλλά την official αγγλική.

 

Μήπως από εδώ http://en.miui.com/a-234.html ;

Edited by mclound
Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα χθες ότι σε μαύρο φόντο δείχνει ένα μπλε σημάδι στο κάτω μέρος της οθόνης, μόνο σε μαύρο ομως. Σε άλλο χρώμα δε φαίνεται τίποτα. Το έχει πάθει κανείς άλλος;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα! Επειδή έχω να μπω πάρα πολύ καιρό στο forum (σχεδόν από το καλοκαίρι) έχω να κάνω τις εξής ερωτήσεις...

1) Έχω στο κινητό μου την xtrv-7.6.8 | Beta και θα ήθελα να περάσω την τελευταία 7.12.21 που έχει βγει... Παρατηρώ όμως ότι πλέον εκτός από την XTRV βγαίνει κ άλλη μια ονόματι ARΩMA... Ποιες οι διαφορές τους; Ποια από τις 2 να επιλέξω;

2) Ποιες διαδικασίες θα χρειαστεί να ακολουθήσω για να τη βάλω; Απλή αναβάθμιση ή φορμάτ που πιστεύω ότι θα ήταν το πιο σωστό;

 

Μπορώ να ακολουθήσω τα βήματα αυτού του βίντεο με τη rom την οποία έχω για να πάω σε αυτήν που προτείνει ώστε να παίρνω ota updates?

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να ακολουθήσω τα βήματα αυτού του βίντεο με τη rom την οποία έχω για να πάω σε αυτήν που προτείνει ώστε να παίρνω ota updates?

 

Το Aroma ειναι ενα script με το οποιο επιλεγεις εσυ τι θα εγκατασταθει στη συσκευη σου και τι οχι. Κατα τ αλλα ειναι οι ιδιες ρομ.

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...