Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι έχω μείνει πίσω στην 8.2.4.0 .Φιλε όπως το πήρα από Κωτσο είναι το κινητό... Δεν έχω πειράξει τίποτα. Οπότε τα φώτα σου.

 

Αν το πήρες από Κωτσόβολο το Kate έχεις. Εδώ είσαι

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σε ευχαριστώ. Η ρομ που έχεις είναι καλή; Έχει ελλείψεις; Υπάρχει κάπου οδηγός εγκατάστασης;

Για την κάμερα διαβάζω για βελτίωση με την Google hdr camera. Την έχεις δοκιμάσει;

 

η rom ειναι αυτη εδω (και gapps εδω , διαλεξε ARM64, Android 7.1, και οτι θελεις απο δεξια. εγω βαζω pico συνηθως και κατεβαζω μετα οτι θελω απο play store).

 

η ρομ ειναι εξαιρετικη, δεν θα βρεις ευκολα bug. εγω την εχω ενα μηνα (και μαλιστα οχι καν την stable) και δεν ειχα το παραμικρο θεμα.

 

τωρα για οδηγιες λεει στην πρωτη σελιδα... αλλα εννοειται αν εισαι νεος στο θεμα των custom θελει λιγο διαβασμα. εισαι root? εχεις twrp?

 

ειχα ξεχασει για την google καμερα με hdr+. την εχω εγκατεστημενη, και ναι, το hdr ειναι τρομερο, απλα ειχα ενα θεματακι με το βιντεο στην συγκεκριμενη εφαρμογη (που δεν διαβαζω να εχουν αλλοι οποτε μαλλον κατι λαθος κανω εγω :P). καμια φορα τραβαω ενα βιντεο και απλα δεν αποθηκευεται ποτε, οποτε σταματησα τελειως να την χρησιμοποιω, γιαυτο και την ξεχασα. κατα τ αλλα ναι, το hdr πολυ καλο.

 

 

 

επισης θυμιζω πως ηδη υπαρχουν μερικες oreo roms, που καθε καμποσες μερες γινονται περισσοτερες, οποτε παντα μπορεις να περιμενεις για να βαλεις μια και καλη oreo. οι διαφορες με nougat δεν ειναι πολλες οποτε οπως βλεπεις ειναι ηδη σε πολυ καλο δρομο.

Edited by NickName98
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια... Εχω δοκιμάσει από Samsung και αρκετά φθηνά των 2-3 ευρώ hands free και δεν δουλεύει το μικρόφωνο. Και στο note 3 pro αλλά και στο note 4x της γυναίκας.

Επίσης δοκίμασα και με soundabout αλλά τίποτα. Εγω ακούω αλλά οι άλλοι με ακούνε απο το πηγάδι.

Έκανα και δοκιμές για βρωμιά και με απότομα βάλε βγάλε.

Αν παραγγείλω xiaomi piston θα λυθεί το πρόβλημα?

Ακόμα και με την φθηνή σειρά των 7 ευρώ?

Ευχαριστώ

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια... Εχω δοκιμάσει από Samsung και αρκετά φθηνά των 2-3 ευρώ hands free και δεν δουλεύει το μικρόφωνο. Και στο note 3 pro αλλά και στο note 4x της γυναίκας.

Επίσης δοκίμασα και με soundabout αλλά τίποτα. Εγω ακούω αλλά οι άλλοι με ακούνε απο το πηγάδι.

Έκανα και δοκιμές για βρωμιά και με απότομα βάλε βγάλε.

Αν παραγγείλω xiaomi piston θα λυθεί το πρόβλημα?

Ακόμα και με την φθηνή σειρά των 7 ευρώ?

Ευχαριστώ

 

απο rom ποια φοράνε οι συσκευές?

μου φαινεται περίεργο 2/2

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

η rom ειναι αυτη εδω (και gapps εδω , διαλεξε ARM64, Android 7.1, και οτι θελεις απο δεξια. εγω βαζω pico συνηθως και κατεβαζω μετα οτι θελω απο play store).

 

η ρομ ειναι εξαιρετικη, δεν θα βρεις ευκολα bug. εγω την εχω ενα μηνα (και μαλιστα οχι καν την stable) και δεν ειχα το παραμικρο θεμα.

 

τωρα για οδηγιες λεει στην πρωτη σελιδα... αλλα εννοειται αν εισαι νεος στο θεμα των custom θελει λιγο διαβασμα. εισαι root? εχεις twrp?

 

ειχα ξεχασει για την google καμερα με hdr+. την εχω εγκατεστημενη, και ναι, το hdr ειναι τρομερο, απλα ειχα ενα θεματακι με το βιντεο στην συγκεκριμενη εφαρμογη (που δεν διαβαζω να εχουν αλλοι οποτε μαλλον κατι λαθος κανω εγω :P). καμια φορα τραβαω ενα βιντεο και απλα δεν αποθηκευεται ποτε, οποτε σταματησα τελειως να την χρησιμοποιω, γιαυτο και την ξεχασα. κατα τ αλλα ναι, το hdr πολυ καλο.

 

 

 

επισης θυμιζω πως ηδη υπαρχουν μερικες oreo roms, που καθε καμποσες μερες γινονται περισσοτερες, οποτε παντα μπορεις να περιμενεις για να βαλεις μια και καλη oreo. οι διαφορες με nougat δεν ειναι πολλες οποτε οπως βλεπεις ειναι ηδη σε πολυ καλο δρομο.

Έκανα σχεδόν όλα όσα μου πρότεινες, όλα φαίνονται τέλεια ως τώρα. έβαλα την stable έκδοση του αυγούστου. ota παιρνει αυτόματα;

εβαλα και την hdr+ google camera και σε συνθηκες χαμηλου φωτισμου οι φωτογραφιες ειναι πλεον αξιοπρεπεις. το βιντεο δεν εχει κανενα προβλημα. ευχαριστω για την βοηθεια!

Link to comment
Share on other sites

Έκανα σχεδόν όλα όσα μου πρότεινες, όλα φαίνονται τέλεια ως τώρα. έβαλα την stable έκδοση του αυγούστου. ota παιρνει αυτόματα;

εβαλα και την hdr+ google camera και σε συνθηκες χαμηλου φωτισμου οι φωτογραφιες ειναι πλεον αξιοπρεπεις. το βιντεο δεν εχει κανενα προβλημα. ευχαριστω για την βοηθεια!

 

Στις testing εκδόσεις ξέρω πως το ota δεν δουλεύει. Λογικά εσύ που έβαλες stable θα λειτουργεί κανονικά. Δεν το έχω δοκιμάσει όμως.

Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε παιδιά δεν μου έρχονται ενημερώσεις και είμαι ακριβώς ετσι: MIUI GLOBAL 8.2 ΣΤΑΘΕΡΉ 8.2.4.0(MHRMID).... Προσπάθησα να κάνω επαναφορά και όταν πάει να κάνει μου δείχνει την συσκευή και να βάλω ένα καλώδιο. Βοηθάτε ρε παιδιά τα νεύρα μου.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα την Google camera και εγώ αλλά στο βίντεο μου βγάζει συνέχεια σφάλμα. Ποια έκδοση λειτουργεί σωστά στο κινητό μας; έχω την 9.7.9.7 global dev

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με τα hands free λύθηκε με το κόλπο με την απότομη είσοδο του βύσματος. Αν το βάλω και στα 2 κινητά αργά μέχρι τέλος μου βγάζει το σχέδιο των ακουστικών αλλά αν το βάλω απότομα τότε βγάζει το σχέδιο των ακουστικών με ενα μικρόφωνο και ολα δουλεύουν οκ...

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα αντιμετωπίζω ενα πρόβλημα με το συγκεκριμένο κινητό,η καμερα δεν δουλεύει βγάζει ενα μήνυμα ότι παρουσιάστηκε καποιο σφάλμα, τι μπορώ να κάνω; δοκίμασα επανεκκίνηση, εκκαθάριση δεδομένων της εφαρμογής, εγκατάσταση μιας άλλης εφαρμογής απο το Play Store αλλά τίποτα, κάποια λύση;

 

Θα δοκιμάσω και ενα reset αλλά ήθελα να το αποφύγω σε περίπτωση που υπάρχει αλλος τροπος

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες/όλους!

Το κινητό αγοράστηκε πριν από 14 μήνες από Κίνα και έχω την έκδοση που φαίνεται στο screenshot .Το πρόβλημα είναι ότι τις τελευταίες δύο βδομάδες περίπου η κατανάλωση της μπαταρίας είναι ξαφνικά κατά πολύ αυξημένη, χωρίς να θυμάμαι να έχω αλλάξει κάτι.Άλλωστε παιχνίδια δεν παίζω ποτέ...μόνο slim social,viber,messenger και σερφαρισμα μέσω chrome...την ίδια χρήση που έκανα πάντα.

Έχει συμβεί και σε κάποιον άλλο κάτι παρόμοιο έτσι ξαφνικά; Μήπως πείραξα κάτι κατά λάθος;

Ευχαριστώ!

https://imgur.com/a/JTeGa

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειμαι και χακερ αλλα σας λεω οτι απο την ωρα που έκανα την αναβαθμιση update 8.5.2.0 το τηλεφωνο ειναιι αψογο

παει σφαιρα και δεν εχω τα κοληματα στηην οθονη και φορτωνη ποιο γρηγορα και ουτε ζεστενεταιμ κατα την χρηση του.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με Global Stable μου έχει έρθει κάποια 8.5.6.0.MHOMIED αλλά δεν την έχω περάσει.

Άλλο πράγμα είναι αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Χάλασε το δάχτ/κο αποτ/μα,

Οι ειδοποιήσεις ,και δεν ξέρω τι άλλο.

Οι εφάρμογες ανοίγουν ταχύτερα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χάλασε το δάχτ/κο αποτ/μα,

Οι ειδοποιήσεις ,και δεν ξέρω τι άλλο.

Οι εφάρμογες ανοίγουν ταχύτερα.

Το ενσωματωμένο DLNA δεν δούλεψε ποτέ!

Link to comment
Share on other sites

Η 7.9.15 χαλια rom. Πρωτη φορα που μου κολλησε και μαλιστα δυο φορες μεσα στη βδομαδα εδω και ενα χρονο που εχω το τηλεφωνο. Τι παθανε και αυτη η miui 9 ειναι τοσο μαπα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εγώ έχω την 8.2.3.0 και μου εμφανίζει ειδοποίηση για να εγκαταστήσω την 8.2.4.0.

Δίχως να εγκαταστήσω την 8.2.4.0, θα μου έρθει ειδοποίηση για την 8.5.2.0. ή όχι;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Σαράντα καρπούζια σε μια μασχάλη...

Να δω πως θα ξανά μαζέψει πελάτες;

Από τη μια οι μπούρδες με τη rom για 546,432 συσκευές, και από την άλλη η υπερκοστολόγηση στις περισσότερες από τις καινούργιες 546,432 ίδιες συσκευές?

Link to comment
Share on other sites

Κανένα μαγαζί από Κίνα για οθόνη μαζί με digitizer και frame and back cover?

 

Στάλθηκε από το A0001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Για κοιτά απο εδώ http://www.dragon-tt.com/Products.aspx?sid=330

Πιστεύω πιο ποιοτικά απο ότι παιζει σε Ali & eBay.

Περιμένω τα αντίστοιχα για το Kate φίλου.

Link to comment
Share on other sites

Για κοιτά απο εδώ http://www.dragon-tt.com/Products.aspx?sid=330

Πιστεύω πιο ποιοτικά απο ότι παιζει σε Ali & eBay.

Περιμένω τα αντίστοιχα για το Kate φίλου.

Αυτό το μαγαζί που είναι για αποστολή, επιλέγουμε συγκεκριμένη αποστολή, θέμα τελωνείο; και από ότι είδα δεν έχει και πληρωμή PayPal. Τι κάνουμε;

 

Στάλθηκε από το Redmi 3S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by stefanidis
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το μαγαζί που είναι για αποστολή, επιλέγουμε συγκεκριμένη αποστολή, θέμα τελωνείο; και από ότι είδα δεν έχει και πληρωμή PayPal. Τι κάνουμε;

 

Στάλθηκε από το Redmi 3S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όπως είπα είναι φίλου αυτά που περιμένω,έτσι δεν μπήκα στην διαδιακασία να κάνω ο ίδιος την αγορά. Μου είπε οτι δούλεψε PayPal. http://dragon-tt.com/OrderHelp.aspx

Το λέει και στις πληρωμές αλλά μέσα που κοιτάω δεν το γράφει ξεκάθαρα.

 

Για τελώνια κτλπ δεν γνωρίζω.

 

PS.λοιπόν για PayPal που μιλησα και μεσω mail παίζει να πληρωσεις.

Edited by filosofos77
Link to comment
Share on other sites

Έχω το kate και 8.2.4.0 έχω ένα πρόβλημα, όταν μιλάω και προσπαθώ να μπω στο ίντερνετ Δυστυχώς δεν έχω.Υπάρχει κάποια λύση;

 

Η λύση βρέθηκε με ξανά πέρασμά το apn , επανεκκίνηση και είναι εντάξει

Edited by stefanidis
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...