Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ειναι η επισημη ρομ?επισης,γιατι οι εφαρμογες δεν ξανακανουν εγκατασταση μονες τους?

Αν είχες συγχρονίσει τη συσκευή σου με micloud θα κατεβαίναν μόνες τους κάνοντας συγχρονισμό. Η θα μπορούσες να κρατήσεις τοπικό αντίγραφο και να επαναφερεις τις εφαρμογες σου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους, εχω το redmi note3 pro (2/16) εδω και 6 μηνες, κατα διαστηματα κλεινει η οθονη στη διαρκεια κλήσης με αποτελεσμα να μην μπορω να κλεισω την συσκευη και να επανερχετε η οθονη μετα απο 5 - 6 ωρες ή την επομενα μέρα, ακρη δεν μπορω να βρω και το μονο που μενει ειναι να βαλω νεα ρομ, εχει αυτη που μου το εστειλαν.

Αν μπορει καποιος να δωσει καποιο λινκ με οδηγιες για ξελιδωμα (χρειαζετε?) και φυσικα καποια ελληνικη και σταθερη ρομ . Ενα ακομα προβλημα ειναι οτι στο κινητο δεν υπαρχρει το εικονιδιο "λογαριασμος Mi" που εχει το δικο μου και με αυτο ξεκλιδωσα την συσκευη (εστω το χρειαστικα).

Γεινικα τα λινκ με οδηγιες για να το κανω οπως το εκανα στο δικο μου διοτι εχω χαθει στο miui.gr , thanks.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους, εχω το redmi note3 pro (2/16) εδω και 6 μηνες, κατα διαστηματα κλεινει η οθονη στη διαρκεια κλήσης με αποτελεσμα να μην μπορω να κλεισω την συσκευη και να επανερχετε η οθονη μετα απο 5 - 6 ωρες ή την επομενα μέρα, ακρη δεν μπορω να βρω και το μονο που μενει ειναι να βαλω νεα ρομ, εχει αυτη που μου το εστειλαν.

Αν μπορει καποιος να δωσει καποιο λινκ με οδηγιες για ξελιδωμα (χρειαζετε?) και φυσικα καποια ελληνικη και σταθερη ρομ . Ενα ακομα προβλημα ειναι οτι στο κινητο δεν υπαρχρει το εικονιδιο "λογαριασμος Mi" που εχει το δικο μου και με αυτο ξεκλιδωσα την συσκευη (εστω το χρειαστικα).

Γεινικα τα λινκ με οδηγιες για να το κανω οπως το εκανα στο δικο μου διοτι εχω χαθει στο miui.gr , thanks.

 

Πρωτα ανεβασε μια φωτο με τι σου γραφει στο about phone για να μπορεσουμε να σε καθοδηγησουμε.

Ενα γενικο λινκ με οδηγίες εδώ.

Edited by tsigpan
Link to comment
Share on other sites

σημερα εγω μολις

καμια διαφορα ως τωρθα δειξει

 

Δεν αντεξα την εβαλα και εγω. Εξαφανιστηκαν τα γραμματα στις εφαρμογες κατω, οπως επαφες μηνυματα κλπ. Επισης μου την σπαει που το μεσαιο κατω κουμπι δεν μπορω να το αλλαξω και να βαλω το κλεισιμο εφαρμογων αλλα βγαινει το google. Παντως για miui 9 σιγα τη διαφορα σε εμφανιση. Τιποτα διαφορετικο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν αντεξα την εβαλα και εγω. Εξαφανιστηκαν τα γραμματα στις εφαρμογες κατω, οπως επαφες μηνυματα κλπ. Επισης μου την σπαει που το μεσαιο κατω κουμπι δεν μπορω να το αλλαξω και να βαλω το κλεισιμο εφαρμογων αλλα βγαινει το google. Παντως για miui 9 σιγα τη διαφορα σε εμφανιση. Τιποτα διαφορετικο.

 

Να υποθέσω ούτε nougat έτσι? Ούτε split screen?

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

ουτε ουτε

κλαιν μαιν update

σαν να παει γρηγορα.ομως

 

Περιμένω να δω αποτελέσματα και από διαχειριση μπαταρίας και μετά...

Έφυγε αεροπορικως! Αντίο miui! βζιιοοοοοοννν :lol::lol::lol:

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους, εχω το redmi note3 pro (2/16) εδω και 6 μηνες, κατα διαστηματα κλεινει η οθονη στη διαρκεια κλήσης με αποτελεσμα να μην μπορω να κλεισω την συσκευη και να επανερχετε η οθονη μετα απο 5 - 6 ωρες ή την επομενα μέρα, ακρη δεν μπορω να βρω και το μονο που μενει ειναι να βαλω νεα ρομ, εχει αυτη που μου το εστειλαν.

Αν μπορει καποιος να δωσει καποιο λινκ με οδηγιες για ξελιδωμα (χρειαζετε?) και φυσικα καποια ελληνικη και σταθερη ρομ . Ενα ακομα προβλημα ειναι οτι στο κινητο δεν υπαρχρει το εικονιδιο "λογαριασμος Mi" που εχει το δικο μου και με αυτο ξεκλιδωσα την συσκευη (εστω το χρειαστικα).

Γεινικα τα λινκ με οδηγιες για να το κανω οπως το εκανα στο δικο μου διοτι εχω χαθει στο miui.gr , thanks.

 

Πρωτα ανεβασε μια φωτο με τι σου γραφει στο about phone για να μπορεσουμε να σε καθοδηγησουμε.

Ενα γενικο λινκ με οδηγίες εδώ.

 

ετρεξα το rootchecker και το κινητο δεν ειναι ROOT ...

 

https://imgur.com/a/bqGfc

 

Επισης το κινητο δεν χρεισιμοποιει αυτοματη φωτηνωτητα και οταν βαζω το δακτυλο μου στον αισθητηρα φωτος κατα την διαρκεια κλησης κλεινει η οθονη και οταν το βγαζω αναβει κανονικα...

Edited by taggelou
Link to comment
Share on other sites

ετρεξα το rootchecker και το κινητο δεν ειναι ROOT ...

 

https://imgur.com/a/bqGfc

 

Επισης το κινητο δεν χρεισιμοποιει αυτοματη φωτηνωτητα και οταν βαζω το δακτυλο μου στον αισθητηρα φωτος κατα την διαρκεια κλησης κλεινει η οθονη και οταν το βγαζω αναβει κανονικα...

 

Πρωτα να ελέγξεις Bootloader αν ειναι κλειδωμενος. Εδώ το λινκ

Link to comment
Share on other sites

ουτε ουτε

κλαιν μαιν update

σαν να παει γρηγορα.ομως

 

Απο εμφανιση μ.....κια. Αλλα πεταει οχι απλα παει πιο γρηγορα.

Τετοιο πραγμα δεν υπαρχει.

Μακραν οτι πιο γρηγορο εχω δει σε android!!!!!!!!!!!

 

Πολλη φασαρια miui 9 κλπ. εγω παλι android 6 βλεπω. Nougat δεν θα παρουμε ποτε!!!

Edited by mark1979
Link to comment
Share on other sites

Απο εμφανιση μ.....κια. Αλλα πεταει οχι απλα παει πιο γρηγορα.

Τετοιο πραγμα δεν υπαρχει.

Μακραν οτι πιο γρηγορο εχω δει σε android!!!!!!!!!!!

 

Πολλη φασαρια miui 9 κλπ. εγω παλι android 6 βλεπω. Nougat δεν θα παρουμε ποτε!!!

 

Θα μπορούσες να βάλεις το Link για κατέβασμα;

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσες να βάλεις το Link για κατέβασμα;

 

Link φιλε μου εδώ. Προσεξε να κατεβασεις την σωστή rom για να μην το μπρικαρεις.

Αν εχεις kenzo η σωστη ρομ ειναι η ★ Redmi Note 3 Qualcomm Latest Global Developer Version Fastboot File Download

Link to comment
Share on other sites

Έχω την τελευταια Stable XTRV 8.5.2.0 Να υποθέσω, θέλει factory reset ;

 

Οπως σου ειπε και ο φιλος παραπανω με miflash περνιέται. Συνδεσμος με οδηγίες εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Προτιμώ να μείνω με αυτήν που έχω. Πιστεύω κάποια στιγμή θα βγει ενημέρωση στο miui.gr.

 

Δεν θα αργησει. Mεχρι αυριο θα δοθεί η dev. Συντομα πιστευω και η stable.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα αργησει. Mεχρι αυριο θα δοθεί η dev. Συντομα πιστευω και η stable.

 

Μακάρι. Και κάτι άλλο, αυτές οι Stable, θα έχουν Ota από το miui.gr ; Μόνο για τα viper μέλη, αν κατάλαβα καλά;

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι η τελευταία global dev (miui 9 7.9.7) πάει σφαίρα!

Στρωτα και ομαλά! Ομορφιές..

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

AOSP 8.0 for Redmi Note 3 Pro

Καλησπέρα.:)

Για όποιον τού αρέσει να δοκιμάζει Ρομ..

https://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/development/rom-aosp-oreo-t3664605

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...