Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

έχει φτιάξει το camera/torch bug? όχι ότι είναι και πολύ σπαστικό αλλά ξέρεις, τελειομανία :lol:

οι υπέρυθρες για το Mi remote?

το screen mirroring/wifi display?

απο μπαταρία σε σχέση με miui?

 

αν και δεν έχω κανένα πρόβλημα με την miui μου έχει λείψει κάπως η stock εμπειρία

είμαι ανάμεσα σε RR , NOS , και pure nexus :):):)

 

Εγώ έβαλα χθες nitrogen (ακόμα μαζεύω εντυπώσεις, προς το παρόν θετικότατες) και όπως είπε και ο φίλος, όλα που είπες δουλεύουν, όπως και στην rr.

Για το screen mirroring ΔΕΝ γνωρίζω στην συγκεκριμένη ρομ αλλά ξέρω για την rr και την επίσημη lineageos, οπότε τα πράγματα δεν θα διαφέρουν εδω.

Το screen mirroring ΔΟΥΛΕΎΕΙ (αν και δυστυχώς δεν μπορώ να το τεσταρω, μιας και το χρησιμοποιώ μόνο στην tv ενός φίλου) αλλά έχει ακόμα κάποια θεματάκια. Να υποθέσω το θέλεις για να δεις καμιά ταινία μέσα από το κινητό. Ενώ συνδέεται κανονικά και παίζει κανονικά, ανά τυχαία διαστήματα (ίσως να μην είναι τυχαία αλλά να μην κατάλαβα εγώ ακόμα πότε ακριβώς συμβαίνει) κάνει μια διακόπτει στον ήχο, σταματάει να τον συγχρονιζει με την εικόνα και παίζει μια επανάληψη 5 δευτερολεπτων πριν την διακοπή του, όσο η εικόνα συνεχίζει κανονικα. Είναι λίγο περίεργο να το εξηγήσω μιας και δεν μπορώ να καταλάβω πότε ακριβώς συμβαίνει ούτε γιατι. Πάντως κατά την διάρκεια μιας ταινίας εμένα θα μου το κάνει 3-4 φορές και για να λυθεί θέλει επανασύνδεση. Φυσικά υπάρχει η πιθανότητα να έχει λυθεί και να στο εξηγώ τζάμπα :p σίγουρα αυτό ίσχυε μέχρι την προτελευταια rr.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εγώ έβαλα χθες nitrogen (ακόμα μαζεύω εντυπώσεις, προς το παρόν θετικότατες) και όπως είπε και ο φίλος, όλα που είπες δουλεύουν, όπως και στην rr.

Για το screen mirroring ΔΕΝ γνωρίζω στην συγκεκριμένη ρομ αλλά ξέρω για την rr και την επίσημη lineageos, οπότε τα πράγματα δεν θα διαφέρουν εδω.

Το screen mirroring ΔΟΥΛΕΎΕΙ (αν και δυστυχώς δεν μπορώ να το τεσταρω, μιας και το χρησιμοποιώ μόνο στην tv ενός φίλου) αλλά έχει ακόμα κάποια θεματάκια. Να υποθέσω το θέλεις για να δεις καμιά ταινία μέσα από το κινητό. Ενώ συνδέεται κανονικά και παίζει κανονικά, ανά τυχαία διαστήματα (ίσως να μην είναι τυχαία αλλά να μην κατάλαβα εγώ ακόμα πότε ακριβώς συμβαίνει) κάνει μια διακόπτει στον ήχο, σταματάει να τον συγχρονιζει με την εικόνα και παίζει μια επανάληψη 5 δευτερολεπτων πριν την διακοπή του, όσο η εικόνα συνεχίζει κανονικα. Είναι λίγο περίεργο να το εξηγήσω μιας και δεν μπορώ να καταλάβω πότε ακριβώς συμβαίνει ούτε γιατι. Πάντως κατά την διάρκεια μιας ταινίας εμένα θα μου το κάνει 3-4 φορές και για να λυθεί θέλει επανασύνδεση. Φυσικά υπάρχει η πιθανότητα να έχει λυθεί και να στο εξηγώ τζάμπα :p σίγουρα αυτό ίσχυε μέχρι την προτελευταια rr.

 

Αυτή είναι η τελευταία?τα περνάω κ τα δύο?δεν χρειάζεται άλλο firmware, μόνο gapps έτσι?

 

----- προσθήκη μηνύματος 68 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν μου ανεβάζει το screenshot που έβγαλα

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι η τελευταία?τα περνάω κ τα δύο?δεν χρειάζεται άλλο firmware, μόνο gapps έτσι?

 

----- προσθήκη μηνύματος 68 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν μου ανεβάζει το screenshot που έβγαλα

 

κοιτα εφοσον εισαι με miui θεωρητικα εχεις και το τελευταιο firmware.. αν δεν κανω λαθος.

εσυ απλα κατεβασε το τελευταιο απο εδω και ΑΝ η εγκατασταση της rom δεν παει καλα, δοκιμασε να φλασαρεις αυτο και μετα παλι απο πανω την ρομ. αυτο ξαναλεω ΑΝ δεν γινει επιτυχημενη εγκατασταση.

gapps εγω εβαλα αυτα εδω. arm64 , 7.1, pico. τα δυο πρωτα ειναι στανταρ, εσυ διαλεξε το πακετο που σαρεσει περισσοτερο. παντα βαζω το μικροτερο και απο εκει και περα κατεβαζω στην συνεχεια οτι θελω.

 

και το λινκ της ρομ

https://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/development/rom-nitrogen-os-11-01-2017-t3536211

 

απο μπαταρία σε σχέση με miui?

 

τωρα προσεξα και αυτη την ερωτηση. αυτο που εχω παρατηρησει μεχρι στιγμης ειναι το εξης. η rr ειχε ιδια, αν οχι καλυτερη μπαταρια απο την miui (ημουν με radon kernel). με την nitrogen που ειμαι τωρα βλεπω σιγουρα πολυ καλυτερη ταχυτητα αλλα νομιζω ελαφρως χειροτερη μπαταρια απο την rr. νομιζω πως για αυτο φταιει καθαρα ο kernel ομως. και ο radon, οπως τον εστηνα, ηταν λιγο πιο φιλικος ως προς αυτην.

για το αν βγαζει την μερα εννοειται πως δεν μιλαω καν.. εννοειται πως συνεχιζει να το κανει με ανεση.

Edited by NickName98
Link to comment
Share on other sites

κοιτα εφοσον εισαι με miui θεωρητικα εχεις και το τελευταιο firmware.. αν δεν κανω λαθος.

εσυ απλα κατεβασε το τελευταιο απο εδω και ΑΝ η εγκατασταση της rom δεν παει καλα, δοκιμασε να φλασαρεις αυτο και μετα παλι απο πανω την ρομ. αυτο ξαναλεω ΑΝ δεν γινει επιτυχημενη εγκατασταση.

gapps εγω εβαλα αυτα εδω. arm64 , 7.1, pico. τα δυο πρωτα ειναι στανταρ, εσυ διαλεξε το πακετο που σαρεσει περισσοτερο. παντα βαζω το μικροτερο και απο εκει και περα κατεβαζω στην συνεχεια οτι θελω.

 

και το λινκ της ρομ

https://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/development/rom-nitrogen-os-11-01-2017-t3536211

 

 

 

τωρα προσεξα και αυτη την ερωτηση. αυτο που εχω παρατηρησει μεχρι στιγμης ειναι το εξης. η rr ειχε ιδια, αν οχι καλυτερη μπαταρια απο την miui (ημουν με radon kernel). με την nitrogen που ειμαι τωρα βλεπω σιγουρα πολυ καλυτερη ταχυτητα αλλα νομιζω ελαφρως χειροτερη μπαταρια απο την rr. νομιζω πως για αυτο φταιει καθαρα ο kernel ομως. και ο radon, οπως τον εστηνα, ηταν λιγο πιο φιλικος ως προς αυτην.

για το αν βγαζει την μερα εννοειται πως δεν μιλαω καν.. εννοειται πως συνεχιζει να το κανει με ανεση.

 

Ευχαριστώ πολύ αδερφέ μου.Να φανταστώ είσαι άκρως ευχαριστημένος με την nitrogen.Ημουν μεταξύ linage κ viper os αλλά με βλέπω για nitrogen τελικά

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ αδερφέ μου.Να φανταστώ είσαι άκρως ευχαριστημένος με την nitrogen.Ημουν μεταξύ linage κ viper os αλλά με βλέπω για nitrogen τελικά

 

ακρως ευχαριστημενος ήμουν και με την rr... μεχρι που πηγα nitrogen :P

εχει ενα κλικ λιγοτερες ρυθμισεις απο την rr (που απλα εχει τα ΠΑΝΤΑ) αλλα αυτο εμενα δεν με απασχολει. και η nitrogen εχει πολλες παραπανω απ οσες χρειαζομαι.. δεν υπαρχει πιθανοτητα να μην σε καλυψει.

 

αλλα κατα τ αλλα ειναι πραγματι πιο γρηγορη και πιο σταθερη, τουλαχιστον με τον στοκ κενρελ! :) ορμα!

Link to comment
Share on other sites

Για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα σίγουρος αλλά νομίζω είχε γίνει μια συζήτηση στο XDA, όταν πρωτοβγηκε η lineageos, σχετικά με το αν θα έπρεπε να ενσωματωσει το firmware στην rom. Και νομίζω πως ο developer το είχε κάνει για λίγο. Το πρόβλημα είναι ότι κλειδωνε ο bootloader και πολλοί δεν ήξεραν πως να το αντιμετωπισουν. Έπρεπε κάθε φορά να πιάνεις ένα pc και να τον ξεκλειδωνεις, αλλιώς έμενες με bootloop.

 

 

Δεν ξέρω τι ακριβώς είναι αυτή η λειτουργία που λες αλλά τώρα που είμαι με nitrogenos, σε nougat, έχει και data saver και data limiter όπου σου απενεργοποιει τα δεδομένα εφόσον αγγιξουν το όριο που έχεις θεσει (πχ 2gb).

Link to comment
Share on other sites

Διαλέγεις ανά εφαρμογή πρόσβαση στο wifi και data, δηλαδή ότι θες να πετύχεις με firewall

 

Μπορεί και να βγω λάθος, δεν νομίζω να υπάρχει μέχρι στιγμής κάτι τέτοιο 'inline' με ROM αλλά μου φαίνεται πως υπάρχουν εφαρμογές για αυτήν την δουλειά με και χωρίς Xposed/Magisk Module.

Αλέξανδρος...:cool:
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω για οθόνη και frame για το κινητό καθώς έσπασαν, έχει κανείς υπόψιν από Ali express, αν είναι και γνήσια ακόμα καλύτερα.

 

Στάλθηκε από το A0001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Παιδιά!

Ξέρετε που μπορώ να βρω εδώ στην Ελλάδα γνήσιο φορτιστή redmi note 3 pro (kenzo)!

Ρωτάω γιατί μόνο με τον γνήσιο φορτιστή και το γνήσιο καλώδιο μου φορτίζει σε 2:30 ώρες περίπου!

Με άλλο καλώδιο θέλει 4+ ώρες γι αυτό ψάχνω για τον γνήσιο!

Redesigning the web! www.slumdog.gr
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Παιδιά!

Ξέρετε που μπορώ να βρω εδώ στην Ελλάδα γνήσιο φορτιστή redmi note 3 pro (kenzo)!

Ρωτάω γιατί μόνο με τον γνήσιο φορτιστή και το γνήσιο καλώδιο μου φορτίζει σε 2:30 ώρες περίπου!

Με άλλο καλώδιο θέλει 4+ ώρες γι αυτό ψάχνω για τον γνήσιο!

 

Δεν ισχύει αυτό που λες. Λογικά το άλλο καλώδιο που χρησιμοποιείς ή είναι χαλασμένο ή κακής ποιότητας.

 

Δεν χρειάζεσαι απαραίτητα αυθεντικό φορτιστή και καλώδιο απλά κάποια καλής ποιότητας. Από Κίνα έχω να σου προτείνω αρκετά από Ελλάδα όχι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει αυτό που λες. Λογικά το άλλο καλώδιο που χρησιμοποιείς ή είναι χαλασμένο ή κακής ποιότητας.

 

Δεν χρειάζεσαι απαραίτητα αυθεντικό φορτιστή και καλώδιο απλά κάποια καλής ποιότητας. Από Κίνα έχω να σου προτείνω αρκετά από Ελλάδα όχι.

 

Μπορεί να φταιει και το καλώδιο! Τι καλώδιο πρέπει να ζητήσω ακριβώς;

Redesigning the web! www.slumdog.gr
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω για οθόνη και frame για το κινητό καθώς έσπασαν, έχει κανείς υπόψιν από Ali express, αν είναι και γνήσια ακόμα καλύτερα.

 

Στάλθηκε από το A0001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπηρχε ενα post που ειχα βρει καποτε με αναφορα link σε καταστημα που ειχε γνησια οθονη digitizer και αλλα ανταλλακτικα, εκτος ebay και ali express.

Δεν μπορω να το βρω. Ισως να ηταν στο thread του note2. Εψαξα αλλα δεν....

Επειδη ενδιαφερομαι για γνησια, μηοως ξερει καποιος που μπορω να βρω;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να φταιει και το καλώδιο! Τι καλώδιο πρέπει να ζητήσω ακριβώς;

 

Να βγάζει τουλάχιστον 2a. Ψάξε στο banggood για καλώδια BlitzWolf και παρήγγειλε από εκεί αυτά που σου αρέσουν. Θα κάνουν κανένα μήνα αλλά θα είσαι σίγουρος για την ποιότητα τους

Link to comment
Share on other sites

Έχεις υπόψη και κανένα πραγματάκι να μετράει πόσο φτάνει στην άκρη του καλωδίου, χωρίς χρήση κινητού και εφαρμογής; Για να τεστάρω καλώδια θέλω

Αυτό που θες λέγεται usb tester.

 

Από Ελλάδα κάνει γύρω στα 5Ε, από την Κίνα μπορείς να το βρεις πολύ φθηνότερα.

 

Βέβαια πρόσεξε γιατί κάποια φθηνά μπορεί να μην δίνουν σωστές μετρήσεις όταν η ένταση του ρεύματος είναι υψηλή ( > 1.5A)

Edited by bilakos10
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Στα χαρακτηριστικά λέει ότι υποστηρίζει μέχρι 2Α οπότε κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Όσες εφαρμογές Internet radio έχω βάλει στο κινητό και παίζουν με WiFi μετά από λίγο κλείνουν. Υπάρχει κάποια λύση;

Μάλλον έχεις MIUI οπότε βάλε την εφαρμογή να μην κλείνει και να μένει ανοιχτή στο background. Από τις πρόσφατες εφαρμογές, σείρε κάτω και πάτα το λουκέτο για να κλειδώσει οπότε και θα μένει ανοιχτή πάντα.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχεις MIUI οπότε βάλε την εφαρμογή να μην κλείνει και να μένει ανοιχτή στο background. Από τις πρόσφατες εφαρμογές, σείρε κάτω και πάτα το λουκέτο για να κλειδώσει οπότε και θα μένει ανοιχτή πάντα.

 

Σε ευχαριστώ πολύ. Λύθηκε το πρόβλημα!

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω για οθόνη και frame για το κινητό καθώς έσπασαν, έχει κανείς υπόψιν από Ali express, αν είναι και γνήσια ακόμα καλύτερα.

 

Στάλθηκε από το A0001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλησπερα φιλε.

Για δες και αυτα τα δυο καταστηματα. Τα ειχα αποθηκευμένα γιατι φιλοι του φορουμ τα πρότειναν οτι πουλάνε γνήσια ανταλλακτικά. Δεν βαζω το χερι μου στη φωτια, γιατι με τους κινεζους ποτε δεν εισαι σιγουρος.

1

2

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω πολυ.

Απο το πρωτο εχω αγορασει καποτε και ηταν οκ. Δουλευε και φαινοταν γνησιο. Συν οτι ειναι γνωστο μαγαζι.

Το δευτερο μου το επισημανε συμφορουμιτης απο το νημα του note 2. Ειναι αναλυτικοτερο ως προς τη ...γνησιοτητα γιατι καποια τα αναφερει ως γνησια και καποια οχι αλλα δεν μπορω να τελειωσω την αγορα γιατι δεν παιρνει την καρτα.

Μαλλον παω για το 1. Ειναι και καλυτερη η τιμη.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα .

Στο κινητο μου xiaomi redmi note 3 pro Kenzo έσπασε η οθόνη & digitizer και δεν είμαι σίγουρος για τις διαστάσεις .

Ποιά να παραγγείλω την 150 ή την 152 mm ;

Eυχαριστώ πολύ!

Ψ Ω Μ Ι - Κ Ι Ν Α - Τ Η Λ Ε Φ Ω Ν Ι Α . -
Link to comment
Share on other sites

150.........

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην ομάδα. Έχω ενα Redmi note 3 pro με την MIUI Global 7.3 | Stable 7.3.2.0.0 (LHOCNDD). Πως μπορώ να κάνω αναβάθμιση σε MIUI 8 ή και σε 9 αν γήνετε? Το κινητό δεν έχει ουτε root ουτε τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Θα θέσω μία πραγματικά μεγάλη απορία που έχω!

Το κινητό που έχουμε σκοτώνει! Είναι καταπλητικό από κάθε άποψη!

Θεωρείτε ότι έχει βγει στην σειρά του άλλο καλύτερο;

 

Είδα από κοντά το Redmi Note 4 αλλά μου φάνηκε λίγο χειρότερο ποιοτικά και με πολύ μεγάλα μαύρα περιθώρια γύρω από την οθόνη...!

Είδα χθες και την ανακοίνωση για Redmi Note 5 και δεν θυμίζει σε τίποτα την σειρά Redmi Note! Φθηνό από κάθε άποψη μου φάνηκε!

 

Ποιο νομίζετε ότι θα αξίζει να αντικαταστήσει την κινητάρα μας;

Το Redmi Note 6 ίσως;

Redesigning the web! www.slumdog.gr
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...