Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το τελευταίο security patch ειναι 5 Μαϊου εχει ποιο καινουργιο?

 

Όχι, δεν έχει βγει ακόμη Ιουνίου.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Το τελευταίο security patch ειναι 5 Μαϊου εχει ποιο καινουργιο?

 

Καλή ιδέα....Θα την δοκιμάσω να δούμε πως πάει γιατί βάζοντας πάλι την rr 5.7.4 με xposed version 87 πάλι κολλάει στο logo στην αρχή....Κανείς με rr και xposed που να του ανοίγει η συσκευή; Χωρίς xposed μια χαρά τρέχει

 

----- προσθήκη μηνύματος 86 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γιατί βάζεις Cyanogen από τον Νοέμβρη και δεν βάζεις την Linage 13 του gizmo που είχε τελευταίο update χτες προχτές και την έχει σε επίπεδο security patch Μάη 2017;

 

Καλή ιδέα....Θα την δοκιμάσω να δούμε πως πάει γιατί βάζοντας πάλι την rr 5.7.4 με xposed version 87 πάλι κολλάει στο logo στην αρχή....Κανείς με rr και xposed που να του ανοίγει η συσκευή; Χωρίς xposed μια χαρά τρέχει

 

υ.γ σόρρυ για το διπλό μήνυμα

Link to comment
Share on other sites

Παίζει να έχεις ανεπίσημα ξεκλειδωμένο bootloader και να έχεις περάσει κανένα καινούργιο firmware που έδιναν με την Lineage 14 official (7.5.4 αν θυμάμαι καλά);
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι πριν κάνα 2 βδομάδες είχα 5.7.4 RR + xposed και όλα λειτουργούσαν κανονικά...

 

Τώρα είμαι σε Nitrogen os.

Γενικά νομίζω είναι καιρός να αφήσεις το xposed...!

Link to comment
Share on other sites

Έχει επιλογή η NOS να μπαίνουν τα downloads από τις εφαρμογές στην εξωτερική SD ή τα πετάει όλα στην internal; Ο Chrome, ας πούμε, που κατεβάζει;
Link to comment
Share on other sites

Έχει επιλογή η NOS να μπαίνουν τα downloads από τις εφαρμογές στην εξωτερική SD ή τα πετάει όλα στην internal; Ο Chrome, ας πούμε, που κατεβάζει;

Νομίζω μέσω Xposed Framework μπορείς να το ρυθμίσεις, αν έχεις την 6.0.1. Αν έχεις την 7.1.2 της NITROGEN PROJECT τότε Xposed δεν έχει. Ο Chrome δεν έχει τέτοια επιλογή.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω, απλά το λέω γιατί δεν είναι τόσο απλό να λέμε "Γενικά νομίζω είναι καιρός να αφήσεις το xposed". :) Απλά, επειδή δεν έχω δοκιμάσει πολύ την NOS είπα μήπως έχει κάνει καμία μαγκιά και το έχει ενεργοποιήσει σε επίπεδο rom, ή αν επιλέξεις από το storage να πηγαίνουν όλα στην SD (όχι οι εφαρμογές όμως, μόνο τα downloads).
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι πριν κάνα 2 βδομάδες είχα 5.7.4 RR + xposed και όλα λειτουργούσαν κανονικά...

 

Τώρα είμαι σε Nitrogen os.

Γενικά νομίζω είναι καιρός να αφήσεις το xposed...!

 

Ποια rr είχες; την official ή την unofficial; γιατί να αφήσω το xposed; για μένα είναι πολύ σημαντικό με εφαρμογές όπως xinternalsd, YouTube adaway, YouTube background playback, gravity box γιαυτό και μένω σε cyanogen 13. Επίσης ποια version του xposed είχες περασμένη;

Edited by oraiustepe
Link to comment
Share on other sites

Ποια rr είχες; την official ή την unofficial; γιατί να αφήσω το xposed; για μένα είναι πολύ σημαντικό με εφαρμογές όπως xinternalsd, YouTube adaway, YouTube background playback, gravity box γιαυτό και μένω σε cyanogen 13. Επίσης ποια version του xposed είχες περασμένη;

Είχα το τελευταίο xposed και είχα περάσει και την official και την unofficial 5.7.4(δεν είχα δει διαφορά).

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πλέον στην κορυφή της οθόνης ένα εικονίδιο μισοφεγγαρου, δίπλα στο εικονίδιο του σήματος Internet και του σήματος δικτύου. Τι είναι και πως φεύγει;
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πλέον στην κορυφή της οθόνης ένα εικονίδιο μισοφεγγαρου, δίπλα στο εικονίδιο του σήματος Internet και του σήματος δικτύου. Τι είναι και πως φεύγει;

 

Do Not Disturb. Θα το βρεις αφού πατήσεις στην ταξινόμηση των εικονιδίων στη γραμμή κατάστασης

Link to comment
Share on other sites

εχω το kenzo με φορτωμενη την beta xiaomi-miui-hellas-6.0_kenzo_V8_XTRV_7.4.27

 

μεσω TWRP 3.1.0-2 by geoanto555 προσπαθω να κανω install την 7.5.18 αλλα μου βγαζει το παρακατω μηνυμα σφαλματος

 

" this package is for "kenzo" devices; this is a "". updater process ended with ERROR: 7 "

 

τι να κανω;;;;;

 

ΒΡΗΚΑ ΤΗ ΛΥΣΗ : Μάλλον εφταιγε το TWRP,,, εκανα install to twrp_kenzo_redmi-note 3-pro_3.1.0-3_miui-hellas

και μετα εκανα επιτυχη εγκατασταση της 7.5.18 χωρις κανενα μηνυμα σφάλματος

Edited by bbtp
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Από περιέργεια τι λειτουργία είναι το DND?

 

Μην ενοχλείτε. Πήγαινε στις ρυθμίσεις- μην ενοχλείτε και θα καταλάβεις λεπτομερώς τη λειτουργία του.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Θελω να παρω ενα selfie stick με bluetooth τυπος 3.0 remote control (Androind 4.2.2 και ανω). Το Redmi Note 3 Pro εχει Blutetooth 4.1 , A2DP, LE. Θα λειτουργησει το συγκεκριμενο selfie stick στο κινητο;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,

εχω το XIAOMI REDMI 3 PRO αυτο με τα 2 RAM και με MIUI εκδοση : MIUI 8 GLOBAL 7.5.4|BETA

Μερικες φορες οταν με καλει καποιος ( περιπου 1 φορα ανα 1 με 2 μερες) παταω το πρασινο να απαντησω, μιλαω κανονικα και οταν παω να κλεισω η οθονη του ειναι κλειστη και δεν ανοιγει με τιποτα , το τηλεφωνο λειτουργει κανονικα , ακουω ομιλιες αλλα η οθονη κλειστη και δεν μπορω να το κλεισω, ετσι μπορει να μεινει απο 1 ωρα εως και 10 ωρες, ουτε να κλεισω την συσκευη δεν μπορω ... αλλες φορες λειτουργει κανονικα. Του εκανα επαναφορα σε εργοστασιακες ρυθμισεις αλλα δεν αλλαξε κατι ...

Τι μπορω να του κανω ?

αν πρεπει να του αλλαξω rom παρακαλω να μου στειλει καποιος λινκ για ξεκλιδωμα και για rom με οδηγιες ...

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,

εχω το XIAOMI REDMI 3 PRO αυτο με τα 2 RAM και με MIUI εκδοση : MIUI 8 GLOBAL 7.5.4|BETA

Μερικες φορες οταν με καλει καποιος ( περιπου 1 φορα ανα 1 με 2 μερες) παταω το πρασινο να απαντησω, μιλαω κανονικα και οταν παω να κλεισω η οθονη του ειναι κλειστη και δεν ανοιγει με τιποτα , το τηλεφωνο λειτουργει κανονικα , ακουω ομιλιες αλλα η οθονη κλειστη και δεν μπορω να το κλεισω, ετσι μπορει να μεινει απο 1 ωρα εως και 10 ωρες, ουτε να κλεισω την συσκευη δεν μπορω ... αλλες φορες λειτουργει κανονικα. Του εκανα επαναφορα σε εργοστασιακες ρυθμισεις αλλα δεν αλλαξε κατι ...

Τι μπορω να του κανω ?

αν πρεπει να του αλλαξω rom παρακαλω να μου στειλει καποιος λινκ για ξεκλιδωμα και για rom με οδηγιες ...

Thanks

 

Μου έχει συμβεί και εμένα (λίγες φορές ευτυχώς) σε όλες τις 8.2 stable εκτός από την τελευταία 8.2.4 (τουλάχιστον μέχρι στιγμής) στο Special Edition (Kate)

Edited by antonius
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,

εχω το XIAOMI REDMI 3 PRO αυτο με τα 2 RAM και με MIUI εκδοση : MIUI 8 GLOBAL 7.5.4|BETA

Μερικες φορες οταν με καλει καποιος ( περιπου 1 φορα ανα 1 με 2 μερες) παταω το πρασινο να απαντησω, μιλαω κανονικα και οταν παω να κλεισω η οθονη του ειναι κλειστη και δεν ανοιγει με τιποτα , το τηλεφωνο λειτουργει κανονικα , ακουω ομιλιες αλλα η οθονη κλειστη και δεν μπορω να το κλεισω, ετσι μπορει να μεινει απο 1 ωρα εως και 10 ωρες, ουτε να κλεισω την συσκευη δεν μπορω ... αλλες φορες λειτουργει κανονικα. Του εκανα επαναφορα σε εργοστασιακες ρυθμισεις αλλα δεν αλλαξε κατι ...

Τι μπορω να του κανω ?

αν πρεπει να του αλλαξω rom παρακαλω να μου στειλει καποιος λινκ για ξεκλιδωμα και για rom με οδηγιες ...

Thanks

 

το κανει και σε μενα που και που. βγαλε τη σιμ για να ξεμπλοκαρει αμα στο κανει.τωρα για λυση δεν ξερω κατι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,

εχω το XIAOMI REDMI 3 PRO αυτο με τα 2 RAM και με MIUI εκδοση : MIUI 8 GLOBAL 7.5.4|BETA

Μερικες φορες οταν με καλει καποιος ( περιπου 1 φορα ανα 1 με 2 μερες) παταω το πρασινο να απαντησω, μιλαω κανονικα και οταν παω να κλεισω η οθονη του ειναι κλειστη και δεν ανοιγει με τιποτα , το τηλεφωνο λειτουργει κανονικα , ακουω ομιλιες αλλα η οθονη κλειστη και δεν μπορω να το κλεισω, ετσι μπορει να μεινει απο 1 ωρα εως και 10 ωρες, ουτε να κλεισω την συσκευη δεν μπορω ... αλλες φορες λειτουργει κανονικα. Του εκανα επαναφορα σε εργοστασιακες ρυθμισεις αλλα δεν αλλαξε κατι ...

Τι μπορω να του κανω ?

αν πρεπει να του αλλαξω rom παρακαλω να μου στειλει καποιος λινκ για ξεκλιδωμα και για rom με οδηγιες ...

Thanks

 

Μου έχει συμβεί και εμένα (λίγες φορές ευτυχώς) σε όλες τις 8.2 stable εκτός από την τελευταία 8.2.4 (τουλάχιστον μέχρι στιγμής) στο Special Edition (Kate)

 

το κανει και σε μενα που και που. βγαλε τη σιμ για να ξεμπλοκαρει αμα στο κανει.τωρα για λυση δεν ξερω κατι.

 

Σε κινητό που μου έτυχε αυτό, δε λειτουργούσε ούτε η αυτόματη περιστροφή. Πας Settings->About phone->5-6 φορές tap στο Kernel version ώστε να εφμανιστεί το CIT menu. Απο εκεί κλικ στο light sensor και βάλε έναν φακό στο light sensor του κινητού. Αν συνεχίσει να λέει 0, κάνε επανεκκίνηση και ξανά μετά Settings->About...

Το κινητό είναι με global stable. Το δικό μου με xtrv Dev δεν το έχει εμφανίσει ποτέ αυτό.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Με απλα λογια το firmware περιέχει στοιχεία της συσκευής οσο αφορά την λειτουργία της,πχ σαν τους drivers σε pc-laptop.

Δυσλειτουργίες σε μια custom ROM μετα την εγκατάστασή της οφείλονται στην μη ύπαρξη ή στο λάθος firmware.

Τώρα αν δεις στις περισσότερες custom ROM δεν συνοδεύονται με firmware και είτε προτείνουν κάποιο αρχείο ή πρωτα την εγκατάστασή μιας official miui που διαθέτει το πιο προσφατο και μέρα πέρασμα τις εκάστοτε ROM επιλογής μας.

Πχ εγώ αφού πρωτα καθαρισα την συσκευή εγκαθιστώντας μια miui με miflash πέρασα κατοπιν custom ROM (RR)χωρίς να έχω πουθενά κάποιο θέμα .

 

Φιλέ μου χρησιμοποιείς ακόμα την rr;ξερεις μήπως πως εμφανιζεται το κυκλάκι του messenger όταν έρχεται μήνυμα;

Link to comment
Share on other sites

Σε κινητό που μου έτυχε αυτό, δε λειτουργούσε ούτε η αυτόματη περιστροφή. Πας Settings->About phone->5-6 φορές tap στο Kernel version ώστε να εφμανιστεί το CIT menu. Απο εκεί κλικ στο light sensor και βάλε έναν φακό στο light sensor του κινητού. Αν συνεχίσει να λέει 0, κάνε επανεκκίνηση και ξανά μετά Settings->About...

Το κινητό είναι με global stable. Το δικό μου με xtrv Dev δεν το έχει εμφανίσει ποτέ αυτό.

 

Το εκανα και ο sensor μια χαρα δουλευει, στο 0 ειναι μονο αν τον κλεισω με το δακτυλο, δουλευει και μεταβαλετε η μετρηση του, παρολα αυτα καποιες φορες κολαει και δεν ανοιγει η οθονη ... καποια λυση ???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Θελω να παρω ενα selfie stick με bluetooth τυπος 3.0 remote control (Androind 4.2.2 και ανω). Το Redmi Note 3 Pro εχει Blutetooth 4.1 , A2DP, LE. Θα λειτουργησει το συγκεκριμενο selfie stick στο κινητο;

 

Να σε πω την αλήθεια εγώ πήρα ένα με bluetooth (5€) απο τα jumbo και δουλεύει καλύτερα απ' ότι περίμενα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...