Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά προσοχή με τις θήκες πήρα 2 τσάμπα και το κινητό είναι λίγο μεγαλύτερο. Έχω το gold απο Κωτσόβολο και αποτι είδα τελικά αυτό είναι το special edition (global edition) και είναι λίγο μεγαλύτερο από το κλασικό κινέζικο. Ένας φίλος από εδώ (vazos) ενώ είχα πει ότι είναι από Κωτσόβολο μου είχε δώσει link ότι κάθεται μια χαρά η θήκη αλλά δεν ίσχυε. Βέβαια δεν γνωρίζω γιατί στο δικό του κούμπωσε. Γιαυτό επισημαίνω μην την πατήσουν και άλλοι, δεν είμαστε για πεταμένα 10ευρα. Edited by TOM-F
http://eppforum.cretaforce.net/TOM-F/F43001.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παιδιά προσοχή με τις θήκες πήρα 2 τσάμπα και το κινητό είναι λίγο μεγαλύτερο. Έχω το gold απο Κωτσόβολο και αποτι είδα τελικά αυτό είναι το special edition (global edition) και είναι λίγο μεγαλύτερο από το κλασικό κινέζικο. Ένας φίλος από εδώ (vazos) ενώ είχα πει ότι είναι από Κωτσόβολο μου είχε δώσει link ότι κάθεται μια χαρά η θήκη αλλά δεν ίσχυε. Βέβαια δεν γνωρίζω γιατί στο δικό του κούμπωσε. Γιαυτό επισημαίνω μην την πατήσουν και άλλοι, δεν είμαστε για πεταμένα 10ευρα.

Φίλε μου αν πήρες το se όπως εγώ και πήρες την θήκη που πήρα και ανέβασα θα σου έκανα,μήπως σου έστειλαν θήκη από το απλό

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προσοχή με τις θήκες πήρα 2 τσάμπα και το κινητό είναι λίγο μεγαλύτερο. Έχω το gold απο Κωτσόβολο και αποτι είδα τελικά αυτό είναι το special edition (global edition) και είναι λίγο μεγαλύτερο από το κλασικό κινέζικο. Ένας φίλος από εδώ (vazos) ενώ είχα πει ότι είναι από Κωτσόβολο μου είχε δώσει link ότι κάθεται μια χαρά η θήκη αλλά δεν ίσχυε. Βέβαια δεν γνωρίζω γιατί στο δικό του κούμπωσε. Γιαυτό επισημαίνω μην την πατήσουν και άλλοι, δεν είμαστε για πεταμένα 10ευρα.

 

τζαμακι και θηκη διαφανη

για το special edition 152,mm εδω να γραφει kate , γιατι υπαρχουν και kenzo στο καταστημα

mobiletech.com.gr θηκη

 

mobiletech.com.gr τζαμακι

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου αν πήρες το se όπως εγώ και πήρες την θήκη που πήρα και ανέβασα θα σου έκανα,μήπως σου έστειλαν θήκη από το απλό

Πήρα ακριβως την θηκη που μου εδωσες στο link και τους πηρα τηλεφωνο οταν είδα οτι δεν κάνει. Αυτοί μου είπαν περι special edition κλπ και οτι δεν έχουν για το se. Μήπως το δικό σου δεν είναι se.

http://eppforum.cretaforce.net/TOM-F/F43001.jpg
Link to comment
Share on other sites

Απο που μπορώ να παραγγείλω το γνήσιο tempered? Εχω παρει nilkin και ενα ακόμα στα 13 ευρώ αλλά με το παραμικρό σπάνε. Θυμάμαι ότι το γνήσιο ήταν ποιο αντοχής... Νομίζω....

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

Για δες το πρωτο ποστ

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Thanks

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

γεια σας μια ερωτηση θελω να κανω , γινεται να βαλω 2 σιμ ΚΑΙ την καρτα SD μαζι η οχι ??

 

Όχι. Μπορείς να βάλεις ή 2 sim ή μια sim + sd

Link to comment
Share on other sites

γεια σας μια ερωτηση θελω να κανω , γινεται να βαλω 2 σιμ ΚΑΙ την καρτα SD μαζι η οχι ??

 

Μπορείς να δεις βίντεο στο YouTube και να το κάνεις. Αλλά είναι λίγο ρίσκο...

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δεις βίντεο στο YouTube και να το κάνεις. Αλλά είναι λίγο ρίσκο...

 

εγω το εκανα και μου φανηκε ευκολο.. λιγο αγχωτικο στην διαδικασια αλλα στο τελος ολα δουλευουν τελεια :D

Link to comment
Share on other sites

Και εγω το έκανα.. Χαλασα μια καρτα απο βιασύνη αλλά 5 ευρώ κάνει . Με προσοχή έγινε σωστά. Για μενα αν σου χρειάζεται χώρος καντο. Εχω μια 64gb και ολα καλά αν και με τον έξτρα ογκο της κάρτας κλείνει λίγο δύσκολα και σε μια Τούμπα του κινητού κουνιέται η άλλη και χάνει το σήμα. Ανοίγεις κλείνεις πορτάκι και οκ πάλι....

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις δοκιμασει την lineageos λειτουργουν ολα; Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις δοκιμασει την lineageos λειτουργουν ολα; Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στην lineageos όπως και σε όλες τις Nougat το βασικό θέμα είναι η κάμερα.

Κάνει κρασαρισματα, άλλοι έχουν θέματα με εγγραφή βίντεο, γενικά είναι ασταθής.

Άλλο ένα θεματακι είναι ότι δεν έχει Screen cast στις ρυθμίσεις. Μερικά παιδιά είπαν πως η εφαρμογή Google home σου δίνει αυτή τη λειτουργία αλλά δεν το δοκίμασα.

Κατά τα άλλα φαίνεται Οκ αλλά δεν μπορούμε να την προτείνουμε. Περιμένουμε πρώτα της επίσημη Nougat για να σώσουμε την κατάσταση με την κάμερα και μετά ορμάτε.

 

ΥΓ: αν είσαι Ινδός μπορείς να έχεις VOLTE :p

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρεα,

πηρε ενας φιλος ενα Redmi note 3 pro MIUI Global 7.3 Stable πως μπορει να βαλει ΕΛΛΗΝΙΚΑ? Έχει και κωδικο για ξεκλείδωμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρεα,

πηρε ενας φιλος ενα Redmi note 3 pro MIUI Global 7.3 Stable πως μπορει να βαλει ΕΛΛΗΝΙΚΑ? Έχει και κωδικο για ξεκλείδωμα.

Δες το πρώτο post στο παρόν thread...

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Παιδιά το κινητό υποστηρίζει knock on; Δηλαδή να ανάβει και να σβήνει η οθόνη με double tap στην οθόνη, όπως έχουν τα τελευταία LG κινητά;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Παιδιά το κινητό υποστηρίζει knock on; Δηλαδή να ανάβει και να σβήνει η οθόνη με double tap στην οθόνη, όπως έχουν τα τελευταία LG κινητά;

 

μονο με custom kernel οπως τον radon. εχε στον νου σου οτι δεν θα δουλευει τοσο καλα μιας και δεν ειναι κατι επισημο (συγκεκριμενα σε εμενα ανοιγε πολυ ευκολα ακομα και στην τσεπη οποτε το εβαλα να ανοιγει με swipe up) και θεωρητικα τρωει παραπανω μπαταρια μιας και δεν υποστηριζεται απο το κινητο κατι που βεβαια δεν επιβεβαιωνω καθως η μπαταρια πεταει!

Link to comment
Share on other sites

έχω το rn3 pro 2/16 με official 8.1.1.0.(MHOMIDI).εδώ: http://en.miui.com/download-301.html

 

βλέπω μία νέα έκδοση.την κατεβαζω και την περνάω μέσω του updater?ισχύει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

HELP!!!

Παω να κανω Unlock και κολλαει στο 50% ! Τι γινεται γιατι το κανει αυτο; Στο Device Manager οταν το κινητο ειναι σε FastBoot εμφανιζεται σαν Android Phone -> Android Bootloader interface.

 

Καμια ιδεα???????

Link to comment
Share on other sites

HELP!!!

Παω να κανω Unlock και κολλαει στο 50% ! Τι γινεται γιατι το κανει αυτο; Στο Device Manager οταν το κινητο ειναι σε FastBoot εμφανιζεται σαν Android Phone -> Android Bootloader interface.

 

Καμια ιδεα???????

 

Μου έτυχε δύο φορές.

Την πρώτη σε RN3 Pro όπου ο ιδιοκτήτης τα είχε κάνει θάλασσα φτιάχνοντας δύο λογαριασμούς. Με τον πρώτο δεν ξεκλείδωσε, έβγαζε το σφάλμα στο 50‰.

Ξεκλείδωσε με τον δεύτερο.

Τη δεύτερη φορά σε Redmi Pro όπου ήταν ήδη ξεκλείδωτο και με το φλασάρισμα China Dev δεν ξανακλείδωσε (τελικά ο ΜΤΚ είναι πιό εύκολος από τον SD)

Τσέκαρε λοιπόν αν είναι ξεκλείδωτο.

Από που το πήρες και ποιά rom έχει;

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Μου έτυχε δύο φορές.

Την πρώτη σε RN3 Pro όπου ο ιδιοκτήτης τα είχε κάνει θάλασσα φτιάχνοντας δύο λογαριασμούς. Με τον πρώτο δεν ξεκλείδωσε, έβγαζε το σφάλμα στο 50‰.

Ξεκλείδωσε με τον δεύτερο.

Τη δεύτερη φορά σε Redmi Pro όπου ήταν ήδη ξεκλείδωτο και με το φλασάρισμα China Dev δεν ξανακλείδωσε (τελικά ο ΜΤΚ είναι πιό εύκολος από τον SD)

Τσέκαρε λοιπόν αν είναι ξεκλείδωτο.

Από που το πήρες και ποιά rom έχει;

 

ξεκλειδωτο δεν ειναι δες εδω: http://image.prntscr.com/image/1e6ca606e6b2405d9ad042d6fde63cd6.png

Rom τωρα εχει Stable Global v.8.0.10lhomidg

 

Πες μου τι να προσπαθήσω;;; Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

ξεκλειδωτο δεν ειναι δες εδω: http://image.prntscr.com/image/1e6ca606e6b2405d9ad042d6fde63cd6.png

Rom τωρα εχει Stable Global v.8.0.10lhomidg

 

Πες μου τι να προσπαθήσω;;; Ευχαριστώ.

 

Κλειδωμένο είναι.

Από που το αγόρασες;

Μήπως το είχε άλλος πριν από σένα;

Μήπως έκανες δύο αιτήσεις για ξεκλείδωμα με διαφορετικούς αριθμούς τηλεφώνου;

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Και εγω το έκανα.. Χαλασα μια καρτα απο βιασύνη αλλά 5 ευρώ κάνει . Με προσοχή έγινε σωστά. Για μενα αν σου χρειάζεται χώρος καντο. Εχω μια 64gb και ολα καλά αν και με τον έξτρα ογκο της κάρτας κλείνει λίγο δύσκολα και σε μια Τούμπα του κινητού κουνιέται η άλλη και χάνει το σήμα. Ανοίγεις κλείνεις πορτάκι και οκ πάλι....

 

Βαλε ταινια διπλης οψης πολυ λεπτη και εισαι οκ !!

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

μονο με custom kernel οπως τον radon. εχε στον νου σου οτι δεν θα δουλευει τοσο καλα μιας και δεν ειναι κατι επισημο (συγκεκριμενα σε εμενα ανοιγε πολυ ευκολα ακομα και στην τσεπη οποτε το εβαλα να ανοιγει με swipe up) και θεωρητικα τρωει παραπανω μπαταρια μιας και δεν υποστηριζεται απο το κινητο κατι που βεβαια δεν επιβεβαιωνω καθως η μπαταρια πεταει!

 

Ξερεις πως βαζουμε τον αριθμο τηλεφωνου εδω;εχω φαει τρελο σκαλωμα πως γινεται σε cm13

Edited by Shinig
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...