Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα και καλή χρονιά σε όλους.

Έχω global stable 8.1.1.0. Αν εγκαταστήσω Suser γιατί δε βλέπω να το ξεκλειδώνω επίσημα, θα επηρεάσει τα updates της xiaomi?

Ελπίζω να μην είναι χαζή η ερώτηση :wacko:

Καλημέρα. Για να βάλεις SUPERSU θέλεις TWRP. Για να βάλεις TWRP πρέπει να έχεις ξεκλειδώσει πρώτα. Οπότε περίμενε την έγκριση και μετά....;)

καλη χρονια παιδια. δε ξερω αν το εχετε γραψει ξανα, το κινητο του αδερφου μου δε μπαινει σε 4G. εχει ενεργοποιημενη σιμ για 4G , ειναι κοσμοτε και σιγουρα στην περιοχη μου δεν δουλεθει στην 800αρα μπαντα, αρα δεν υπαρχει τετοιο θεμα. υπαρχει λυση? δε θυμαμαι πια ρομ φοραει και αν ειναι θεμα ρομ. ειναι ξεκλειδωμενο παντος και εχει ελληνικη ρομ

Το kenzo έτσι κι αλλιώς δεν έχει την 800άρα...Τσέκαρε ποιες μπάντες παίζουν στην περιοχή σου από το site της Cosmote να δεις γιατί δεν βλέπεις 4G.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα. Για να βάλεις SUPERSU θέλεις TWRP. Για να βάλεις TWRP πρέπει να έχεις ξεκλειδώσει πρώτα. Οπότε περίμενε την έγκριση και μετά....;)

Το kenzo έτσι κι αλλιώς δεν έχει την 800άρα...Τσέκαρε ποιες μπάντες παίζουν στην περιοχή σου από το site της Cosmote να δεις γιατί δεν βλέπεις 4G.

 

λαθος μου εννοουσα η κοσμοτε δεν εχει 4Gστην 800αρα μπαντα εδω. εχει σε αλλη συχνοτητα. γιατι το μειζου μχ4 τις γυναικας μου που εχει τις ιδιες συχνοτητες με το κενζο πιανει

Link to comment
Share on other sites

λαθος μου εννοουσα η κοσμοτε δεν εχει 4Gστην 800αρα μπαντα εδω. εχει σε αλλη συχνοτητα. γιατι το μειζου μχ4 τις γυναικας μου που εχει τις ιδιες συχνοτητες με το κενζο πιανει

 

Βγαλε την καρτα sim και ξαναβαλτη με προσοχη.Να πατησει ακριβως στις εγκοπες.Κατα 99 % θα πιανει μετα

Link to comment
Share on other sites

 

Μπα ούτε αυτό δουλεύει. Γενικά έχω περάσει χειροκίνητα ρυθμίσεις, αυτόματα και οτι άλλο προτείνεται στο φόρουμ τόσο εδώ όσο και στο ελληνικό xiaomi αλλά τίποτα με το 3-4g. Ενεργοποιώ mobile data και τίποτα. Έκδοση 8.1.1.0 global stable. Ρίξτε καμία άλλη ιδέα.

Link to comment
Share on other sites

Μπα ούτε αυτό δουλεύει. Γενικά έχω περάσει χειροκίνητα ρυθμίσεις, αυτόματα και οτι άλλο προτείνεται στο φόρουμ τόσο εδώ όσο και στο ελληνικό xiaomi αλλά τίποτα με το 3-4g. Ενεργοποιώ mobile data και τίποτα. Έκδοση 8.1.1.0 global stable. Ρίξτε καμία άλλη ιδέα.

 

Τελικά το βρήκα. Δεν έφταιγαν οι ρυθμίσεις αλλά έπρεπε να στείλω start day στο 1333 και παράλληλα να ενεργοποιήσω το myinternet για να μην χρεώνομαι το day pas του 1€.

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις -> κάρτες sim και κινητά δίκτυα -> επιλέγεις την κάρτα σου -> ονόματα access point -> cosmote ίντερνετ -> πρωτόκολλο apn -> επιλέγεις IPv4/IPv6

 

Στάλθηκε από το "κτήνος" V10

 

δεν απάντησες σε εμένα αλλά σε ευχαριστώ για την απάντηση... αντιμετώπιζα και εγώ το ίδιο πρόβλημα!

Link to comment
Share on other sites

μπορεί κάποιος που να έχει χρησιμοποιήσει το mi remote παλιότερα να δοκιμάσει και σήμερα να κάνει pair με ένα a/c γιατι τωρα τελευταία (android M) κάτι δεν πάει καλά με την εφαρμογη, θέλει πολλές δοκιμές για να βρει και δεν εμφανίζει πλέον όλες τις επιλογές τις συσκευής

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Μπα ούτε αυτό δουλεύει. Γενικά έχω περάσει χειροκίνητα ρυθμίσεις, αυτόματα και οτι άλλο προτείνεται στο φόρουμ τόσο εδώ όσο και στο ελληνικό xiaomi αλλά τίποτα με το 3-4g. Ενεργοποιώ mobile data και τίποτα. Έκδοση 8.1.1.0 global stable. Ρίξτε καμία άλλη ιδέα.

 

κατι που έχω κάνει παλιά και παίζει, είναι να πάω στις ρυθμίσεις του access point και απλά να το τριγκαρω κάνοντας ένα μεγαλοπρεπες save εκ νεου χωρίς να αλλάξω τίποτα.

όσο και αν ακούγεται παράξενο πολλές φορές έπαιζαν τα δεδομένα με αυτό τον τρόπο..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά!

δεν έχω καταφέρει να βρω να ρυθμίσω τις εφαρμογές email (της συσκευής) και gmail ώστε να λαμβάνουν email όσο χρησιμοποιώ δεδομένα... με το που βρίσκω wifi λαμβάνονται κανονικά. έχω την GTV/XTRV-6.12.29

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά!

δεν έχω καταφέρει να βρω να ρυθμίσω τις εφαρμογές email (της συσκευής) και gmail ώστε να λαμβάνουν email όσο χρησιμοποιώ δεδομένα... με το που βρίσκω wifi λαμβάνονται κανονικά. έχω την GTV/XTRV-6.12.29

 

Πήγαινε στις λήψεις και βάλε την λήψη δεδομένων με Data στο Απεριόριστα. Λογικά θα έρχονται μετά... :shifty:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει κανεις αλλος τα ads που λεει εδω?

http://en.miui.com/thread-294530-2-1.html

 

Και αυτά και το γνωστό μνμ με χρέωση στο+440876....

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα και εγω το kenzo μου. Μου ηρθε με Global Dev με κλειδωμενο Bootloader,εκανα αιτηση και περιμενω. Ωραιο το εργαλειο. :P
Αλέξανδρος...:cool:
Link to comment
Share on other sites

μπορεί κάποιος που να έχει χρησιμοποιήσει το mi remote παλιότερα να δοκιμάσει και σήμερα να κάνει pair με ένα a/c γιατι τωρα τελευταία (android M) κάτι δεν πάει καλά με την εφαρμογη, θέλει πολλές δοκιμές για να βρει και δεν εμφανίζει πλέον όλες τις επιλογές τις συσκευής

 

τελικα λέω να ξηλώσω την εφαρμογή mi remote (5.2.8) για να βάλω την 5.3.0 χειροκίνητα

Το θέμα είναι ότι θέλω root (xtrv stable 8.1.1.0)

Έχει κάποιος λινκ για το supersu που δεν ζητάει update απο το google play?

Αυτο το φλασάρω μέσω twrp έτσι?

επίσης πως το ξε-rootάρω μετά?

Edited by Keepkouking

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

τελικα λέω να ξηλώσω την εφαρμογή mi remote (5.2.8) για να βάλω την 5.3.0 χειροκίνητα

Το θέμα είναι ότι θέλω root (xtrv stable 8.1.1.0)

Έχει κάποιος λινκ για το supersu που δεν ζητάει update απο το google play?

Αυτο το φλασάρω μέσω twrp έτσι?

επίσης πως το ξε-rootάρω μετά?

Ρίξε μια ματιά εδώ>> https://forum.xda-developers.com/apps/supersu/stable-2016-09-01supersu-v2-78-release-t3452703

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και τρεις ημέρες έχω στα χέρια μου το xiaomi redmi 3 pro . Έχω ένα θέμα με τις ειδοποιήσεις από εφαρμογές όπως το whatsapp , Viber, δεν μου έρχονται οι ειδοποιήσεις. Γνωρίζει κάποιος κάτι για αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις - Δικαιώματα - Άλλα Δικαιώματα και μπες στην εφαρμογή που θες π.χ. viber και ενεργοποίησε την προβολή αναδυόμενου παραθύρου (το τελευταίο)
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις - Δικαιώματα - Άλλα Δικαιώματα και μπες στην εφαρμογή που θες π.χ. viber και ενεργοποίησε την προβολή αναδυόμενου παραθύρου (το τελευταίο)

Το έχω κάνει αυτά αλλά το πρόβλημα εξακολουθεί να υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

Έβαλα προ ολίγου την τελευταία XTRVbeta2- 6.12.19 | Beta η οποία ρομ όμως δεν με αφήνει να βάλω κάποιο άλλο θέμα πέρα από το default βγάζοντάς μου το εξής μήνυμα:

Τα θέματα από τρίτους δεν είναι συμβατά

error: download|auth rejected 402

Γνωρίζετε τι μπορεί να έχει συμβεί;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Έκανα OTA update σε Global Stable 8.0.6.0. Δεν έπρεπε να μου έχει έρθει update για την 8.1.1.0;

 

Στάλθηκε από το GT-P7500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε ενα rn3 pro που σεταρισα τώρα τελευταία μου έκανε το ιδιο οποτε την κατεβασα την 8.1.1 και την περασα μονος μου απο το updater
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και τρεις ημέρες έχω στα χέρια μου το xiaomi redmi 3 pro . Έχω ένα θέμα με τις ειδοποιήσεις από εφαρμογές όπως το whatsapp , Viber, δεν μου έρχονται οι ειδοποιήσεις. Γνωρίζει κάποιος κάτι για αυτό;

Ρυθμίσεις->Ειδοποιήσεις και γραμμή κατάστασης->Ειδοποιήσεις εφαρμογών->Viber->Αναδυόμενες και Ειδοποιήσεις οθόνης κλειδώματος (αν θέλεις)

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και τρεις ημέρες έχω στα χέρια μου το xiaomi redmi 3 pro . Έχω ένα θέμα με τις ειδοποιήσεις από εφαρμογές όπως το whatsapp , Viber, δεν μου έρχονται οι ειδοποιήσεις. Γνωρίζει κάποιος κάτι για αυτό;

 

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/14966-Ελληνικός-οδηγός-ενεργοποίησης-Δικαιωμάτων-Ειδοποιήσεων-στην-MIUI-8/

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παρελαβα πριν μερικες ημερες το XiaoMi Redmi 3 Pro 32GB ROM 4G Smartphone απο κινα(gearbest) αλλα δεν εχει ελληνικο μενου!

Ξερει καποιος αν μπορω να κανω κατι γιατι δεν ειμαι καθολου σχετικος?

Ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παρελαβα πριν μερικες ημερες το XiaoMi Redmi 3 Pro 32GB ROM 4G Smartphone απο κινα(gearbest) αλλα δεν εχει ελληνικο μενου!

Ξερει καποιος αν μπορω να κανω κατι γιατι δεν ειμαι καθολου σχετικος?

Ευχαριστω πολυ!

 

Να αλλάξεις rom, δες στην πρώτη σελίδα.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...