Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Τελικά,μετά από 5 χρόνια, αποφάσισα να τσιμπήσω το kenzo (2GB/16GB) μέρες που είναι για Daily Driver μιας η τωρινή μου συσκευή, Galaxy S2 δεν καλύπτει πλέον τις ανάγκες μου αν προσθέσουμε το Developing σε ROMs πάνω σε αυτό.

Το τσίμπησα από ένα κατάστημα που λέγεται hedy. Ορίστε το Link hedy.gr/index.php?route=product/product&product_id=317&ref=bestprice.gr

 

Όλα καλά η παραγγελία, θα το παραλάβω Τετάρτη 3 Γενάρη 2017 λόγω δυπρόσιτης περιοχής.

 

Έχω κάποιες απορίες. έκανα και μια βόλτα στην ελληνική κοινότητα του miui και επίσης και εδώ, ειδικά σε διάφορους οδηγούς, αλλά χάθηκα.

 

1) Αν έρθει με κινέζικη ROM θα χρειαστεί να περάσω την global ROM ?

2) Παίζει ρόλο ο φορτιστής;

3) Από θερμοκρασίες πως πάει; η χρήση μου δεν περιλαμβάνει Gaming.

Αλέξανδρος...:cool:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μου είπαν πως η global stable υποστηρίζει Ελληνικά αλλα τελικα και μετά απο όλες τις αναβαθμίσεις που έκανα δεν υποστηρίζει .

 

Υπάρχει κάποια rom βρε παιδιά που να υποστηρίζει Ελληνικά και να μην χρειάζεται να ξεκλειδώσω bootloader για να την εγκαταστήσω ;

Ψ Ω Μ Ι - Κ Ι Ν Α - Τ Η Λ Ε Φ Ω Ν Ι Α . -
Link to comment
Share on other sites

Μου είπαν πως η global stable υποστηρίζει Ελληνικά αλλα τελικα και μετά απο όλες τις αναβαθμίσεις που έκανα δεν υποστηρίζει .

 

Υπάρχει κάποια rom βρε παιδιά που να υποστηρίζει Ελληνικά και να μην χρειάζεται να ξεκλειδώσω bootloader για να την εγκαταστήσω ;

 

Όπως ειπες η global http://en.miui.com/download-301.html έχει κανονικά ελληνική γλώσσα εδώ και καιρό, τώρα και η stable απο όσα ξέρω.Δεν θέλει ξεκλειδωμα .

Το έχω δουλέψει σε δυο συσκευές με dev global χωρίς προβλήμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Τελικά,μετά από 5 χρόνια, αποφάσισα να τσιμπήσω το kenzo (2GB/16GB) μέρες που είναι για Daily Driver μιας η τωρινή μου συσκευή, Galaxy S2 δεν καλύπτει πλέον τις ανάγκες μου αν προσθέσουμε το Developing σε ROMs πάνω σε αυτό.

Το τσίμπησα από ένα κατάστημα που λέγεται hedy. Ορίστε το Link hedy.gr/index.php?route=product/product&product_id=317&ref=bestprice.gr

 

Όλα καλά η παραγγελία, θα το παραλάβω Τετάρτη 3 Γενάρη 2017 λόγω δυπρόσιτης περιοχής.

 

Έχω κάποιες απορίες. έκανα και μια βόλτα στην ελληνική κοινότητα του miui και επίσης και εδώ, ειδικά σε διάφορους οδηγούς, αλλά χάθηκα.

 

1) Αν έρθει με κινέζικη ROM θα χρειαστεί να περάσω την global ROM ?

2) Παίζει ρόλο ο φορτιστής;

3) Από θερμοκρασίες πως πάει; η χρήση μου δεν περιλαμβάνει Gaming.

 

Καλησπέρα και χρόνια πολλά... Αν έρθει με multi που συνήθως με αυτήν έρχεται καλό θα είναι να περάσεις την global για να μην έχεις προβλήματα.. Καλό είναι να χρησιμοποιείς τον φορτιστή του κινητού αλλά και άλλον να χρησιμοποιήσεις με λιγότερα ή ίσα amber δεν νομίζω να έχεις θέμα και φυσικά ίδια volt με τον εργοστασιακο... Οι θερμοκρασίες του είναι πολύ καλές δεν θα νιώθεις το κινητό να ζεματαει σε καμία περίπτωση που να μην μπορείς να το κρατήσεις... Η μόνη περίπτωση που ανεβάζει θερμοκρασίες το κινητό είναι στην χρήση του vr που κάνω όπου κυριολεκτικά δεν παίρνει ανάσα και πάλι φτάνει 42 βαθμούς η μπαταρία και 55 ο επεξεργαστής που και πάλι δεν είναι πολύ

Link to comment
Share on other sites

Όπως ειπες η global http://en.miui.com/download-301.html έχει κανονικά ελληνική γλώσσα εδώ και καιρό, τώρα και η stable απο όσα ξέρω.Δεν θέλει ξεκλειδωμα .

Το έχω δουλέψει σε δυο συσκευές με dev global χωρίς προβλήμα.

Δύσκολη μέρα η σημερινή πολύ ...

Μετά απο μερικές προσπάθειες να βρω εξελληνισμένη rom και βάλε βγάλε , έχασε τελείως το wi-fi και δεν συνδέεται ,όπως επίσης σταμάτησε να αναγνωρίζει και την κάρτα ...

Τι κάνω ρε παιδιά ;Έχω φρικάρει λίγο ...

Ψ Ω Μ Ι - Κ Ι Ν Α - Τ Η Λ Ε Φ Ω Ν Ι Α . -
Link to comment
Share on other sites

Περνά μια stable global με miflash,εαν παραμενεις κλειδωμένος download mode.

Αφού τελειωσεις και δεν σε καλύπτει αυτή κατέβασε την dev βαλτην στο κινητό σου και την περνάς απο update.

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολη μέρα η σημερινή πολύ ...

Μετά απο μερικές προσπάθειες να βρω εξελληνισμένη rom και βάλε βγάλε , έχασε τελείως το wi-fi και δεν συνδέεται ,όπως επίσης σταμάτησε να αναγνωρίζει και την κάρτα ...

Τι κάνω ρε παιδιά ;Έχω φρικάρει λίγο ...

 

Καλημέρα. Αν έβαλες την τελευταία 6.12.29 μην ανησυχείς είναι bug της ρομ και θα το διορθώσουν τα παιδιά της xiaomi-miui.gr. Ή κάνε αυτό που σου είπε και ο @filosofos77 στο επάνω ποστ.. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και ευχαριστώ για την υποστήριξη πραγματικά .Το πρόβλημα ξεκίνησε μόλις το κινητό ήρθε απο Κίνα .Δεν θυμάμαι και ούτε κοίταξα ποιά ROM φόραγε .Σίγουρα όμως δεν είχε Ελληνικά που ήθελα και είπα να δοκιμάσω να βάλω καμία άλλη απο το site το Ελληνικό .Είδα πως χρειαζόμουν ξεκλείδωτο bootloader ,έστειλα μηνυμα στα κεντρικά και περίμενα να μου έρθει το μηνυμα για να προχωρήσω αλλά ...το χέρι μου με έτρωγε .

Πέρασα την Global Stable επιτυχώς μέσα απο αυτόν το οδηγό http://https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/13290-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CF%82-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-Unbrick-Flash-Official-Rom-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF-Redmi-Note-3-Pro-Kenzo/#post131353δεν είδα Ελληνικά ,καπάκι πέρασα την China Developer και έστειλα και το μηνυμα στα κεντρικά όπως σας είπα .Επειδή δεν ξαναείδα Ελληνικά όμως ,ξαναπέρασα την global γιατί με διαβεβαίωσε κάποιος απο το φορουμ πως θα εμφανιστούν μετά τις αναβαθμίσεις .Κατέβασα γύρω στα 3 gb ,πουθενά τα Ελληνικά !!!Μετα είπα να γυρίσω στην China και εκεί έγινε το κακό .

Γιατί σε όλες τις αναβαθμίσεις και σε αυτές τις 2 rom δεν είχα Ελληνικά ;

Τι πρέπει να κάνω για επαναφέρω το wifi και τα χαμένα imei ;

Filosofos77 έχω περάσει την global stable τελευταία δεν φαίνεται να αλλάζει τίποτα .Τι εννοείς με download mode ; Βεβαίως είμαι με Kenzo και βρήκα έναν τρόπο να επαναφέρω τα παραπάνω αλλά είναι ιδιαιτέρως δύσκολος και επίπονος ,αλλά αν χρειαστεί θα το κάνω .http://en.miui.com/thread-260943-1-1.html

Σας ευχαριστώ όλους ,καλή πρωτοχρονιά να έχουμε και σόρυ για το σεντόνι που έγραψα ...:X:X:X

Edited by Hyper_Ban
Ψ Ω Μ Ι - Κ Ι Ν Α - Τ Η Λ Ε Φ Ω Ν Ι Α . -
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και ευχαριστώ για την υποστήριξη πραγματικά .Το πρόβλημα ξεκίνησε μόλις το κινητό ήρθε απο Κίνα .Δεν θυμάμαι και ούτε κοίταξα ποιά ROM φόραγε .... X

Οι China developer και οι China stable που πέρασες ΔΕΝ έχουν Ελληνικά. Ελληνικά κανονικά παντού, έχουν οι Official Global Developer & Official Global Stable rom's. Κανονικά για να σου επανέλθουν τα IMEI κλπ πρέπει να περάσεις fastboot rom με MiFlash ή και μέσω EDL. Κατέβασε fastboot rom με τα παραπάνω στοιχεία που σου είπα και πέρνα την με MiFlash ακόμα και με κλειδωμένο Bootloader. Αλλιώς Αν δεν.... πήγαινε με Qualcomm EDL Mode. Αν ξεκλειδώσεις κάποια στιγμή και βάλεις TWRP να πάρεις ένα backup τα EFS για να έχεις τα IMEI σου αν κάτι πάει στραβά στο μέλλον. Καλή Πρωτοχρονιά. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Cris κατέβασα απο εδώ την

Stable ROM http://en.miui.com/download-301.html και έκανα όλη την διαδικασία για να την φλασάρω .Ενεργοποίησα usb debug ,έτρεξα μια χαρά το edl και αναβοσβύνει το κόκκινο φωτάκι και ήρθε η σειρά του Miflash ,φόρτωσα το αρχείο που ξεζίπαρα και μετονομασα σε Kenzo .Μόλις ήρθε όμως η σειρά του flash μου έβγαλε error ...Τι κανω λάθος ;

Edited by Hyper_Ban
Ψ Ω Μ Ι - Κ Ι Ν Α - Τ Η Λ Ε Φ Ω Ν Ι Α . -
Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6809607#post6809607 εδώ θα τα βρεις όλα. Εγώ έχω την Official Global Stable με ελληνικά παντού.
Link to comment
Share on other sites

Cris έχεις κάποιο link για την global ;Νομίζω πως είναι καλύτερη .

 

Τσέκαρε εδώ και κατέβασε την σωστή (kenzo) έχεις σωστά? http://en.miui.com/download-301.html

Επίσης δες και ένα step ποιο πάνω για τις fastboot roms και κατέβασε την σωστή για το κινητό σου. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά... Αν έρθει με multi που συνήθως με αυτήν έρχεται καλό θα είναι να περάσεις την global για να μην έχεις προβλήματα.. Καλό είναι να χρησιμοποιείς τον φορτιστή του κινητού αλλά και άλλον να χρησιμοποιήσεις με λιγότερα ή ίσα amber δεν νομίζω να έχεις θέμα και φυσικά ίδια volt με τον εργοστασιακο... Οι θερμοκρασίες του είναι πολύ καλές δεν θα νιώθεις το κινητό να ζεματαει σε καμία περίπτωση που να μην μπορείς να το κρατήσεις... Η μόνη περίπτωση που ανεβάζει θερμοκρασίες το κινητό είναι στην χρήση του vr που κάνω όπου κυριολεκτικά δεν παίρνει ανάσα και πάλι φτάνει 42 βαθμούς η μπαταρία και 55 ο επεξεργαστής που και πάλι δεν είναι πολύ

Ευχαριστώ πολύ με τις απαντησεις σου.

 

Με το που το παρω. Θα τσεκαρω σε ποια έκδοση ειναι. Αν ειναι Multi η καμια chinese, περναω την global συμφωνα με τον οδηγο που φλασαρεις με κλειδωμενο bootloader και ειμαι εντάξει.

 

Ξερεις τι παιζει με την RAM management που έχει; Βλεπω οτι με 0 εφαρμογη ανοικτη εχεις τουλαχιστον 1GB ελεύθερο.

Αλέξανδρος...:cool:
Link to comment
Share on other sites

Τα κατάφερα εκανα flash σε global stable 8.1.1.0 αλλα το προβλημα με το μικροφωνο παραμενει, δεν με ακουνε παρα μονο οταν βαζω ανοιχτη ακροαση και τοτε δουλευει το πανω μικροφωνο. Εκανα downgrade σε 7.3.6 και παλι το ιδιο! Εχω απογοητευτει, δεν δουλευει το μικροφωνο με τιποτα... Αμα τραβαω βιντεο δουλευει κανονικα και αμα κανω ηχογραφηση αρα δεν φταιει το hardware, καποιο κολημα εχει και δεν χρησιμοποιει το κανονικο μικροφωνο. Εχετε καμια ιδεα παιδια; τα εχω προσπαθησει σχεδον ολα δεν ξερω τι μου μενει να κανω...

 

Για να μπορέσει να χρησιμοποιεις το τηλέφωνο μέχρι να βρεις μόνιμη λύση πάρε ένα Bluetooth να κάνεις τη δουλειά σου και βλέπεις.

Αν και εμένα μου ακούγεται hardware...

Μπες και στο CΙΤ Mode να κάνεις ενα τεστ ότι όντως ΔΕΝ είναι hardware παντως.

Εαν περάσει το mic test, βάλε άλλη ρομ..

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ με τις απαντησεις σου.

 

Με το που το παρω. Θα τσεκαρω σε ποια έκδοση ειναι. Αν ειναι Multi η καμια chinese, περναω την global συμφωνα με τον οδηγο που φλασαρεις με κλειδωμενο bootloader και ειμαι εντάξει.

 

Ξερεις τι παιζει με την RAM management που έχει; Βλεπω οτι με 0 εφαρμογη ανοικτη εχεις τουλαχιστον 1GB ελεύθερο.

 

Κάπου στο 1 gb ίσως και λίγο λιγότερο.. Αλλά πηγαίνει πολύ καλά το κινητό και αρκετά καλή ρομ η miui

Link to comment
Share on other sites

Για να μπορέσει να χρησιμοποιεις το τηλέφωνο μέχρι να βρεις μόνιμη λύση πάρε ένα Bluetooth να κάνεις τη δουλειά σου και βλέπεις.

Αν και εμένα μου ακούγεται hardware...

Μπες και στο CΙΤ Mode να κάνεις ενα τεστ ότι όντως ΔΕΝ είναι hardware παντως.

Πατας options\about phone \kernel version πολλες φορες και μπαίνεις σε αυτό το μενού...

Εαν περάσει το mic test, βάλε άλλη ρομ..

 

Για κάνε μιά προσπάθεια για να σιγουρευτείς ότι δεν είναι θέμα hardware και ενημέρωσε...

Link to comment
Share on other sites

Cris κατέβασα απο εδώ την

Stable ROM http://en.miui.com/download-301.html και έκανα όλη την διαδικασία για να την φλασάρω .Ενεργοποίησα usb debug ,έτρεξα μια χαρά το edl και αναβοσβύνει το κόκκινο φωτάκι και ήρθε η σειρά του Miflash ,φόρτωσα το αρχείο που ξεζίπαρα και μετονομασα σε Kenzo .Μόλις ήρθε όμως η σειρά του flash μου έβγαλε error ...Τι κανω λάθος ;

 

Το λάθος που κανεις είναι οτι κατεβαζεις Ρομ για να περαστεί με update.

Το σωστο είναι να πάρεις μια Ρομ fastboot http://en.miui.com/a-234.html. για να περαστεί μέσω miflash που αν είσαι με κλειδωμένο bootloader το βάζεις το κινητό σε download mode/edl.

Απο εκεί βρες αυτήν: Redmi Note 3 Qualcomm Latest Global Stable Version Fastboot File Download

Αφού τελειώσει τότε κατέβασε μια dev από το σύνδεσμο που σου είχα δώσει ή των παιδιών πιο πριν που την περνάς απο update.

Για περισσότερες οδηγίες εδώ https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/13290-Ελληνικός-οδηγός-Unbrick-Flash-Official-Rom-για-το-Redmi-Note-3-Pro-Kenzo/?pageNo=1

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά να έχουμε,

έχετε ιδέα για καμιά πατέντα στον κινέζικο φορτιστή με το ευρωπαϊκό βύσμα?

Βγαίνει πολύ εύκολα. Κάπου είχε πάρει το μάτι μου κάποιον που το έκανε αλλά δεν το ξανά βρήκα για να δω τι ακριβώς έκανε...

Για ρίξτε καμία ιδέα να το πακτωσω μόνιμα...

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά να έχουμε,

έχετε ιδέα για καμιά πατέντα στον κινέζικο φορτιστή με το ευρωπαϊκό βύσμα?

Βγαίνει πολύ εύκολα. Κάπου είχε πάρει το μάτι μου κάποιον που το έκανε αλλά δεν το ξανά βρήκα για να δω τι ακριβώς έκανε...

Για ρίξτε καμία ιδέα να το πακτωσω μόνιμα...

 

Λίγο αλουμινόχαρτο μέσα στις κινεζικες σχισμές να σφίξει το Eu φις και είσαι οκ.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους!

Έχει το κινητό η μάνα μου και κάτι μάλλον έχει πατήσει και στις κλήσεις ακούει κάτι σαν μουσικούλα. Έψαξα στις ρυθμίσεις, αλλά δεν βρήκα τίποτα. Το έχει κανένας άλλος ή ξέρει πως να το βγάλω?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!! Καλή χρονιά σε όλους με υγεία!!!

Ήθελα να ρωτήσω για το αν η ρομ που έχει το κινητό μου είναι καλή ή χρειάζεται αντικατάσταση. Υπάρχει κάποια καλύτερη (πιο αξιόπιστη, περισσότερες δυνατότητες, λιγότερα προβλήματα);

Δεν γνωρίζω πολλά από το κινητό μιας και τώρα το πήρα. Αυτά που είδα από μια γρήγορη ματιά είναι ότι δεν μπορώ να προσθέσω το widget καιρού στην οθόνη. Επίσης δεν έχω βρει τρόπο να αντιγράψω τις επαφές από την κάρτα (sim) στο τηλέφωνο. Μέχρι τώρα είχα ένα Lenovo K3 Note με την SenSation ρομ. Με έχει βολέψει ιδιαίτερα αυτή η ρομ. Υπάρχει κάτι αντίστοιχο και για το Xiaomi;

Ευχαριστώ πολύ, καλή χρονιά και πάλι!!! :)

Edited by Skydiver80
ΕΛΛΑΣ "Γονατίζω μόνο για να βάλω δύναμη και να σηκωθώ" ΕΛΛΑΣ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρονια πολλα!!! Τελικα το τσιμπησα το κινητακι απο τον γερμανο και με την επιστροφη 10 % απο την eurobank μου κατεβηκε 206 ευρω (οχι και ασχημα απο Ελλαδα) :P ... Καποιες βασικες ερωτησεις που δεν εχω καταφερει να βγαλω ακρη

 

1) Το wifi του εχει θεματακια ή μονο στο δικο μου ειναι ετσι? Απο σημα πιανει μια χαρα αλλα οσες φορες εχω δοκιμασει να κατεβασω κατι απο το playstore, μου κατεβαζει με ταχυτητα 700 kb/sec ενω η κανονικη μου ειναι 4-5 mb/sec...Ειναι καποιο κλειδωμα του κινητου ή bug της ρομ?

2) Αυτα που ερχονται απο την info quest ποια εκδοση του κινητου ειναι γιατι θελω να παραγκείλω θηκη και δεν ξερω ποια να επιλεξω...Γενικως εχω χαθει με τοσες εκδοσεις

3)Τελος εμενα φοραει marshmallow με miui 8 υπαρχει τροπος να το ρουταρω και να βαλω και recovery? Επισης απο εγγυηση τι ισχυει ειναι οπως στο LG G2 που ειχα πριν,που εκανα οτι ηθελα και αμα ηθελα να το στειλω service του φλασαρα μια επισημη ρομ και ολα οκ ή αμα το ρουταρω αυτοματως χανω την εγγυηση ( 3 χρονια ειναι αυτα).

 

Ευχαριστω και καλη χρονια !!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα καλή χρονιά εύχομαι σε όλους τους βασικό.... ΥΓΕΊΑ. Λοιπόν πήρα αυτή την τρομερή συσκευή από τον κωτσοβολο..... Απλά από τα 3 κουμπιά που βρίσκονται μπροστά στην οθόνη δεν μου φωτίζει το δεξί.... Τα φώτα σας σας παρακαλώ....
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα καλή χρονιά εύχομαι σε όλους τους βασικό.... ΥΓΕΊΑ. Λοιπόν πήρα αυτή την τρομερή συσκευή από τον κωτσοβολο..... Απλά από τα 3 κουμπιά που βρίσκονται μπροστά στην οθόνη δεν μου φωτίζει το δεξί.... Τα φώτα σας σας παρακαλώ....

Επιστροφή αύριο και αλλαγή. Αν έλεγες ότι δεν ανάβουν όλα θα έλεγα ότι είναι από επιλεγμένο. Κάνε μια βόλτα Κωτσοβολο και βλέπεις..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευές απ τον Κότσο ή Γερμανό τελικά έχουν την 800άρα μπάντα ή όχι?

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...