Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας εχω το 32gb... Εχω το εξης προβλημα μερικες φορες η αφη δν πιανει καθολου και πρπει να του κανω επανεκκίνηση για να ξαναφτιάξει τι να ακνω τι φταει??
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας εχω το 32gb... Εχω το εξης προβλημα μερικες φορες η αφη δν πιανει καθολου και πρπει να του κανω επανεκκίνηση για να ξαναφτιάξει τι να ακνω τι φταει??

 

Αν έχεις multilanguage rom μπορεί να φταίει η ρομ που είναι για τα μπάζα... Αλλά αν έχεις global stable ή dev τότε μάλλον είναι θέμα hardware και πρέπει να το στείλεις πίσω.. Γενικά είναι το μόνο αρνητικό της xiaomi.. Ότι έχει πολλά κινητά σε σχέση με άλλες εταιρείες που είναι προβληματικά

Link to comment
Share on other sites

Η xiaomi εχει πολλά προβληματικά?

Κάποιο λάθος κανεις μαλλον φιλικα παντα.

Έχουν περασει αρκετες δεκαδες να μην πω εκατονταδες κινητα απο τα χερια μου απι κινα μερια τα περισσότερα εξ αυτών xiaomi.

Ουτε ενα εδω και τρια γεματα χρονια δεν εβγαλε προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Η xiaomi εχει πολλά προβληματικά?

Κάποιο λάθος κανεις μαλλον φιλικα παντα.

Έχουν περασει αρκετες δεκαδες να μην πω εκατονταδες κινητα απο τα χερια μου απι κινα μερια τα περισσότερα εξ αυτών xiaomi.

Ουτε ενα εδω και τρια γεματα χρονια δεν εβγαλε προβλημα

 

Εντάξει και εγώ έχω 3 μοντέλα της xiaomi... Κανένα δεν έχει βγάλει πρόβλημα,αλλά ενός φίλου μου έβγαλε μια κιτρινιλα η οθόνη στο redmi note 2 του. Και γενικά και εδώ μέσα στο φόρουμ ακούω πολλά προβλήματα.. Βέβαια θα μου πεις δεν ξέρω αν προσέχουν τα κινητά τους και δεν τα πετάνε από εδώ και από εκεί.. Ίσως να είναι όπως τα λες.. Αλλά θεωρώ τα προβληματικά μοντέλα της xiaomi από εργοστάσιο και όχι μετά από χρήση είναι περισσότερα.. Διόρθωσε με αν κάνω λάθος. Προσωπική γνώμη.. Φυσικά όμως δεν παύει να είναι η αγαπημένη μου εταιρία βγάζοντας τα καλύτερα value for money κινητά με την καλύτερη υποστήριξη

Edited by oraiustepe
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση, μπορώ να βρω απο ελλάδα με εγγύηση της ελληνικής αντιπροσωπείας το kenzo? Διότι διάβασα οτι το kate δεν ξεκλειδώνει επίσημα ο bootloader ( δεν θέλω να τον ξεκλειδώσω ανεπίσημα) και θέλω root οποσδήποτε. Δεν με ενδιαφέρει και τόσο η 800αρα, καθώς επίσης βρίσκεις και πιο πολλές θήκες για το kenzo.
Link to comment
Share on other sites

εχω την cm13 και πριν την βαλω δεν ειχα μπορεσει να κανω backup την miui. Σε περίπτωση που θελησω να παω σε global stable πώς θα το κανω; τσεκαρα και ειμαι ξεκλειδωτος...

 

Χρονια πολλα !!!

Link to comment
Share on other sites

Η xiaomi εχει πολλά προβληματικά?

Κάποιο λάθος κανεις μαλλον φιλικα παντα.

Έχουν περασει αρκετες δεκαδες να μην πω εκατονταδες κινητα απο τα χερια μου απι κινα μερια τα περισσότερα εξ αυτών xiaomi.

Ουτε ενα εδω και τρια γεματα χρονια δεν εβγαλε προβλημα

Έχω πάρει 7 xiaomi. Τα 4 εβγαλαν πρόβλημα. Ενα δεν έπιανε wifi πάρα μονο δίπλα στο μοντεμ μετά απο 6 μηνες. Ενα ηρθε με 2 καμμένα pixel. Ενα χαλασε το φλας στο μηνα. Ενα χαλασε η υποδοχή των ακουστικών στο διμηνο.

Ρωτήσα και τις προάλλες αλλά δε πηρα απάντηση. Ποια είναι η πιο πρόσφατη απροβλημάτιστη ελληνική miui rom? Lollipop, marshmallow δε με πολυενδιαφερει

 

Στάλθηκε από το Coolpad 8675-W00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by nikos_nia86
Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει 7 xiaomi. Τα 4 εβγαλαν πρόβλημα. Ενα δεν έπιανε wifi πάρα μονο δίπλα στο μοντεμ μετά απο 6 μηνες. Ενα ηρθε με 2 καμμένα pixel. Ενα χαλασε το φλας στο μηνα. Ενα χαλασε η υποδοχή των ακουστικών στο διμηνο

 

Στάλθηκε από το Coolpad 8675-W00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ΕΕ θα πρέπει να πάρεις το βραβείο του πιο γκαντέμη, 4 στα 7 σου έβγαλαν θέμα; έχουν περάσει 6 συσκευές από εμένα και όλες λειτουργούσαν υποδειγματικά πέρα από ένα xiaomi redmi note που έβγαλε κιτρινίλα μετά από 1μιση χρόνο και μετά από ένα χοντρό πέσιμο στο πάτωμα.

Link to comment
Share on other sites

ΕΕ θα πρέπει να πάρεις το βραβείο του πιο γκαντέμη, 4 στα 7 σου έβγαλαν θέμα; έχουν περάσει 6 συσκευές από εμένα και όλες λειτουργούσαν υποδειγματικά πέρα από ένα xiaomi redmi note που έβγαλε κιτρινίλα μετά από 1μιση χρόνο και μετά από ένα χοντρό πέσιμο στο πάτωμα.

Είμαι λίγο γκαντέμης η αλήθεια είναι αλλά...

 

Στάλθηκε από το Coolpad 8675-W00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Πρόσφατα παράγγειλα το Xiaomi Redmi Note 3 Pro και θα ήθελα αν έχετε κάποια θήκη με πορτάκι και glass να μου προτείνετε. Edited by xristosle

LeEco Χ829(4/64)

EUI 28s New Rom.V10

Meizu pro 6 plus

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Την πάτησα παιδιά. Μου έπεσε του τηλέφωνο και ενώ νόμιζα πως την σκαπούλαρα χωρίς προβλήματα, διαπίστωσα ότι τα έπαιξε το πίσω ηχείο!. Στο διάολο. Ξέρει κανείς αν υπάρχει περίπτωση επιδιώρθωσης ή πάμε για πέταμα; :(:(:(:(
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Ήμουν κάτοχος rn3 και πριν από 6 μήνες πήρα το προ. Επειδή έχω πειραματιστεί πάρα πολύ με τις rom. Πλέον μπορώ να πω ένα πράγμα. miflash tool και official 8.1 που έχει playstore και ελληνικά. Η μπαταρία βγάζει 4 ώρες οθόνη, αρκετή χρήση 3g kai wifi. Πλέον το κινητό το φορτίζω κάθε δεύτερη μέρα. Έιχα πριν την stable του ελληνικού φόρουμ αλλά η official αποδείχτηκε ανώτερη και κυρίως πιο σταθερή. ούτε ξεκλειδώματα ούτε ξενύχτια πάνω από μπρικαρισμένες συσκευές :wacko: :wacko: :wacko: . Την συνιστώ για να έχετε το κεφάλι σας ήσυχο. :ninja:

 

Χρόνια Πολλά.

 

ΥΓ δεν θέλω να αφήσω κακή εντύπωση για τα παιδιά που δουλεύουν πάνω στις ρομ στο ελληνικό φόρουμ ίσα ίσα το εκτιμώ και τους στηρίζω σαν vip μέλος και θα συνεχίσω να το κάνω...

Edited by c0rle0ne
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια χτες εκανα ota update σε official global developer και δεν με αφηνει να χρησιμοποιησω τα data. Ειναι σαν να μην τα παταω, τι φαση?

rom 6.12.22

Edited by gdimitris

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια χτες εκανα ota update σε official global developer και δεν με αφηνει να χρησιμοποιησω τα data. Ειναι σαν να μην τα παταω, τι φαση?

rom 6.12.22

 

 

και εγω ακριβως το ιδιο προβλημα απο χθες σε redmi 3s.

το θεμα ειναι οτι το πηρα με dev global για να μην μπαινω στην διαδικασια να αλλαζω συνεχεια roms αλλα να κανω απλα αναβαθμιση μεσα απο το κινητο.

gdimitris αν βρεις λυση πες μας.

 

 

ψαχνοντας το λιγο βρηκα σε διπλανο φορουμ την λυση.

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/22057-Redmi-3s-%CF%80%CF%81%CF%8C%CE%B2%CE%BB%CE%B7%CE%BC%CE%B1-%CE%BC%CE%B5-%CE%B4%CE%B5%CE%B4%CE%BF%CE%BC%CE%AD%CE%BD%CE%B1-%CF%80%CE%B1%CF%81%CF%8C%CF%87%CE%BF%CF%85-%CE%BC%CE%B5%CF%84%CE%AC-%CE%B1%CF%80%CF%8C-%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%B2%CE%AC%CE%B8%CE%BC%CE%B9%CF%83%CE%B7-miui-8-global-6-12-22/?postID=298014#post298014

σε εμενα δουλεψε με κοσμοτε καρτα.

Edited by ktsolkas
solved
Link to comment
Share on other sites

Και γω τα ίδια με RN4 Pro και Global και χω και το παλεύω 2 μέρες τώρα μέχρι που επειδή τα 'κανα όλα λάθος στις ρυθμίσεις, έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αλλά δεν έφτιαξε το θέμα ... περίεργο! Να φταίει κάτι στη κάρτα ? Q έχω και 4G κάρτα sim !

 

Σε RN3 Pro της συζύγου μου με Global 6.12.22 beta δουλεύουν μια χαρά !

Edited by Yannis_004
http://yoursmiles.org/tsmile/religion/t0807.gif
Link to comment
Share on other sites

Είναι απλό! Γιατί παιδευεστε? Κατεβάστε την 6.12.15 από εδώ http://en.miui.com/extra.php?mod=rom/download&r=301&mobile=no και κάντε εγκατάσταση από τον updater της συσκευής.
Link to comment
Share on other sites

Κανεις καμια αποψη?

 

Ρε παιδια χτες εκανα ota update σε official global developer και δεν με αφηνει να χρησιμοποιησω τα data. Ειναι σαν να μην τα παταω, τι φαση?

rom 6.12.22

 

πηγαινε ρυθμισεις -> σιμ -> apn -> και στα προτοκολλα apn διαλεξε ipv4/ipv6 και στα 2

Link to comment
Share on other sites

πηγαινε ρυθμισεις -> σιμ -> apn -> και στα προτοκολλα apn διαλεξε ipv4/ipv6 και στα 2

 

Εισαι πολυ ωραιος!!!!!!!!

Παιζει και να μην το διορθωσουν και ποτε αυτο στην xiaomi

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Xiaomi Redmi Note 3 Pro (32GB) €162,00

http://super.skroutzstore.gr/p.XIAOMI-Redmi-Note-3-Pro-Dual-Sim-32GB-LTE-4G.1340877.html

να το παρω ?

Κανανε λαθος μαλλον ,γιατι αυτη τη στιγμη το link εχει διαγραφτει!Χθες που το ειδα μπηκε κανονικα.

Samsung Galaxy Gio -> Sony Xperia M -> Huawei P8 lite

CyanogenMod7.1 CyanogenMod12.1+overclock to 1.7ghz Lug is-everywhere(Root,UBL)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά με υγεία χαρά και ευτυχία!!!

Είμαι μία πολύ ικανοποιημένη κάτοχος του Xiaomi redmi note 3 pro (με αγγλοκινεζική version, δεν την έχω αλλάξει) αλλά έχω μία απορία:

έχω την 8.1.3.0 (LHNCNDI) αλλά android version 5.0.2 LRX22G!!

Δεν θα έπρεπε να έχω την marshmallow?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά έχω πάρει το κινητό από το vickmall για την αδελφή μου εδώ και 6 μήνες με Official DEV CN Rom(only have Chinese and English). Παλιά που το έψαχνα για να περάσω την ελληνική ρομ, μου είχαν προτείνει να το παραγγέιλλω με αυτήν την ρομ για να περάσω πιο εύκολα την ελληνική ρομ

(https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/12354-Flash-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE-ROM-%CF%83%CF%84%CE%BF-RedMi-Note-3-PRO-%CE%93%CE%B9%CE%B1-%CF%80%CF%81%CF%8E%CF%84%CE%B7-%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%AC/?pageNo=1).

Τώρα επειδή έχει περάσει πολύς καιρός και δεν έχω παρακολουθήσει της εξελίξεις για το κινητό θέλω να μου προτείνετε αν έχει βγει καμιά καινούρια ελληνική ρομ η ακόμα την παλιά έχουμε, γιατί θέλω να την περάσω.

 

Χρόνια Πολλά

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Πρόσφατα παράγγειλα το Xiaomi Redmi Note 3 Pro και θα ήθελα αν έχετε κάποια θήκη με πορτάκι και glass να μου προτείνετε.

Κανένας δεν έχει να μου προτείνει καμία θήκη που προανέφερα... :(

LeEco Χ829(4/64)

EUI 28s New Rom.V10

Meizu pro 6 plus

Link to comment
Share on other sites

Κανένας δεν έχει να μου προτείνει καμία θήκη που προανέφερα... :(

Αν οντως εχεις το kenzo, η καλυτερη επιλογη ειναι η γνησια τηε xiaomi..

Τζαμακια τωρα, απο 70-80 λεπτα και κανουν την δουλεια τους μια χαρα.

 

Αν εχεις kate, μια δυο υπαρχουν μονο, ενω η γνησια ειναι πανακριβη.

 

Κανε και μια αναζητηση στα νηματα και των δυο συσκευων και θα βρεις οτι θελεις.

 

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...