Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1. μονο με custom kernel προς το παρον.

2. υπαρχει και η custom ελληνικη (χωρις ota) και οι επισημες της xiaomi που εχουν ελληνικα πλεον (κανονικα ota).

 

Custom kernel ειναι διαδικασια ευκολη;Πρεπει να γινει ροοτ πχ...;μπορεις να μου δωσεις ενα λινκ;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Με την official rom σας παιζει κανονικα το remote control?Γιατι διαβαζω για διάφορους που δεν μπορουν να συνδεθουν στις τηλεοράσεις κλπ...
Link to comment
Share on other sites

Custom kernel ειναι διαδικασια ευκολη;Πρεπει να γινει ροοτ πχ...;μπορεις να μου δωσεις ενα λινκ;

 

Αν σε ενδιαφέρει να το ξυπνάς έτσι περνά την Ελληνική miui Ρομ,δες στην πρώτη σελίδα.

Μετα κοιτά για radon kernel.http://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/development/kernel-t3414884

Πρέπει να παίζει σωστα σε miui,αν ξέρει κάποιος περισσότερα ας με διορθώσει.

 

 

:offtopic:

Βρε παιδιά έλεος με αυτές τις συζητήσεις.:mad:

Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτησω,το kate με το kenzo,διαβασα τις διαφορες που εχουν.Σαν υποστήριξη,ή σε ρομ εχουν διαφορές,ή παιρνουν τις ίδιες;

Το ρωταω γιατι εχω βρει κ τα δυο σε μεταχειρισμένα κ το σκέφτομαι,μην κανω καμμια πατατα...

Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτησω,το kate με το kenzo,διαβασα τις διαφορες που εχουν.Σαν υποστήριξη,ή σε ρομ εχουν διαφορές,ή παιρνουν τις ίδιες;

Το ρωταω γιατι εχω βρει κ τα δυο σε μεταχειρισμένα κ το σκέφτομαι,μην κανω καμμια πατατα...

 

διαφορετικες ρομ..

 

αλλα υπαρχει και στις 2 ελληνικη

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις μου ήρθε ΟΤΑ MIUI V8.1.1.0.MHOMIDI Stable 1.3g.

Έχω MIUI Global 8.0.6.0 LHOMIDG stable.

 

Αυτό που λέτε παραπάνω για factory reset και bugs είναι γι αυτούς που έχουν την ελληνική ρομ κι ότι την global stable σωστά;

Μπορώ να προχωρήσω στο update άφοβα;

Το update είναι αρκετά μεγάλο και η αλλαγή έκδοσης λειτουργικού με φοβίζει λίγο..

Link to comment
Share on other sites

διαφορετικες ρομ..

 

αλλα υπαρχει και στις 2 ελληνικη

Ωχ την έβαλα :

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161216/debb77734755f56e459ca30f2dbb4ab1.jpg

 

Δεν είχα πάρει χαμπάρι ότι θα είναι marshmallow.... Άντε να δούμε τι θα δούνε τα ματάκια μας!

Παιδιά μόλις μου ήρθε ΟΤΑ MIUI V8.1.1.0.MHOMIDI Stable 1.3g.

Έχω MIUI Global 8.0.6.0 LHOMIDG stable.

 

Αυτό που λέτε παραπάνω για factory reset και bugs είναι γι αυτούς που έχουν την ελληνική ρομ κι ότι την global stable σωστά;

Μπορώ να προχωρήσω στο update άφοβα;

Το update είναι αρκετά μεγάλο και η αλλαγή έκδοσης λειτουργικού με φοβίζει λίγο..

 

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ωχ την έβαλα :

 

Δεν είχα πάρει χαμπάρι ότι θα είναι marshmallow.... Άντε να δούμε τι θα δούνε τα ματάκια μας!

 

Δεν ξέρω αν σε ενδιαφέρει, αλλά να πας στις ρυθμίσεις θα δεις πως έχει και Ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Από global dev σε global stable θέλει κάτι να γίνει πρώτα ή πέρασμα το zip από την ενημέρωση του τηλεφώνου με full wipes αρκεί;

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

Ωχ την έβαλα :

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161216/debb77734755f56e459ca30f2dbb4ab1.jpg

 

Δεν είχα πάρει χαμπάρι ότι θα είναι marshmallow.... Άντε να δούμε τι θα δούνε τα ματάκια μας!

 

 

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

 

Θα περιμένω εντυπώσεις πριν τη βάλω κι εγώ.

Πόση ώρα σου πήρε στο περίπου;

Link to comment
Share on other sites

Θα περιμένω εντυπώσεις πριν τη βάλω κι εγώ.

Πόση ώρα σου πήρε στο περίπου;

15-20 λεπτά νομίζω

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν ξέρω αν σε ενδιαφέρει, αλλά να πας στις ρυθμίσεις θα δεις πως έχει και Ελληνικά.

Ναι αυτό το περίμενα, χεχεχε!

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης μετά το update θέλει πάλι πέρασμα το δακτυλικό αποτύπωμα.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

15-20 λεπτά νομίζω

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

& λιγότερο παιδιά!

όσοι έχετε vdsl ή γρήγορο ιντερνετ γενικότερα αγοράστε 1 dual band modem/router προσέχτε μόνο να είναι AC ταχύτητας

& συνδεθείτε στα 5Ghz απ'το κινητοοοό ΣΦΑΙΡΑ λέμεεεε :lol:

 

δυστυχώς απ'όσο γνωρίζω η ΧΙΑΟΜΙ βγάζει μόνο router dual band :( καθότι σε πολλές χώρες έξω δεν χρειάζεσαι modem αφού το διαθέτει το κτίριο!!

μακάρι να κάνει στο μέλλον κάτι & για μας θα στείλω τα d-link & netgear & θα πάρω XIAOMI κι εκεί :!:

Link to comment
Share on other sites

Πάντως σα να μου φαίνεται ένα κλικ πιο σβέλτα η marshmallow?

 

Μεταφορά εφαρμογών στην sd εξακολουθεί να μη γίνεται. Γίνεται άραγε η sd σαν εσωτερικός χώρος?

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Edited by vabiris
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα! Εγω μετα την αναβαθμιση σε 8.1.1.0 (MHOMIDI) Global Stable βλεπω διαφορα ως προς το χειροτερο με τη καμερα. Γενικα οταν παω να βγαλω μια φωτογραφια και φαινεται λες και ειναι πιο αργη η ολη διαδικασια. Επισης οταν κουναω το κινητο και παρατηρω μεσα απο τη καμερα αυτο που θελω να φωτογραφισω, φαινεται λες και ''πιξελιαζει'' η εικονα μεχρι να το σταθεροποιησω.

Εχει παρατηρησει κανεις κατι αντιστοιχο? :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Ξερετε , τα τηλέφωνα που πωλούνται μέσω της infoquest (πχ στον κοστόβολο) τι μενού έχουν? Ελληνικό ή μόνο Αγγλικό

 

Πλεον και ελληνικά, αν δεν έχει απλα μια αναβάθμιση και ολα ειναι οκ!!

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Ξερετε , τα τηλέφωνα που πωλούνται μέσω της infoquest (πχ στον κοστόβολο) τι μενού έχουν? Ελληνικό ή μόνο Αγγλικό

 

Είναι η έκδοση International. Αυτά φοράνε είτε την Global stable ή την Global dev (αυτή έχει και ελληνικά).

Καλύτερα να ρωτήσεις στο κατάστημα και για περισσότερες πληροφορίες στο νήμα του international εδώ

http://yoursmiles.org/tsmile/religion/t0807.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα,

Από Greek XTRV 8.0.5.0 για να πάω σε Global 6.0 8.1.1.0 ακολουθώ αυτό τον οδηγό ;

Η fastboot rom είναι αυτή;

Μετά είμαι με κλειδωμένο bootloader, ελληνικά και ota;

 

Ευχαριστώ εκ τω προτέρων!!!

Edited by maik6600
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα! Εγω μετα την αναβαθμιση σε 8.1.1.0 (MHOMIDI) Global Stable βλεπω διαφορα ως προς το χειροτερο με τη καμερα. Γενικα οταν παω να βγαλω μια φωτογραφια και φαινεται λες και ειναι πιο αργη η ολη διαδικασια. Επισης οταν κουναω το κινητο και παρατηρω μεσα απο τη καμερα αυτο που θελω να φωτογραφισω, φαινεται λες και ''πιξελιαζει'' η εικονα μεχρι να το σταθεροποιησω.

Εχει παρατηρησει κανεις κατι αντιστοιχο? :wacko:

 

Καλησπερα και παλι. Παρατηρησα επισης, οτι ενω εχω ενεργοποιημενο το Led για τις ειδοποιησεις οταν ερχεται οποιοαδηποτε ειδοποιηση (viber, κληση, κτλπ ) δεν λειτουργει το Led. Στις ρυθμισεις λειτουργουν κανονικα ολα τα χρωματα.. Αν γνωριζει κανεις κατι ας βοηθησει!

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα και καλώς σας βρήκα!

Διαβάζω αρκετό καιρό το πολύ χρήσιμο forum (αυτό με οδήγησε και στην απόφαση για αγορά του redmi note μου).

Το κινητό το έχω περίπου 15 μέρες και μόνο καλά λόγια έχω να πω! Έχω την έκδοση 3/32.

 

Από χτες μου πετάει στα ξαφνικά κάτι διαφημίσεις (spam) στο άσχετο! Το έψαξα λίγο και είδα ότι είναι trojan του file manager που έχει προεγκατεστημένο! Να τον απεγκαταστήσω δεν μπορώ μιας και είναι εφαρμογή συστήματος.

 

Είμαι γενικά πολύ αρχάριος στο android (windows μεχρι τώρα) αλλά μαθαίνω εύκολα....:)

 

Θέλω την βοήθεια σας στο να κάνω τα εξής:

 

Να εγκαταστήσω μια ΣΤΑΘΕΡΗ rom που να δουλεύουν όλα χωρίς να χρειάζονται περαιτέρω διαδικασίες (για αρχή τουλάχιστον μέχρι να εξοικειωθώ με το android γενικότερα), με ελληνικά αν είναι δυνατόν.

Να μπορώ να απεγκαταστήσω όσες εφαρμογές κρίνω οτι δεν χρειάζομαι. (προφανώς χρειάζεται κάτι σαν root γι αυτό)

 

Δεν ξέρω αν είναι κλειδωμένος ο bootloader και πως μπορώ να το δω αυτό.

 

Τα στοιχεία που μπορώ να δω και που ίσως σας βοηθήσουν ώστε να μου πείτε τι να κάνω είναι:

 

Android version: 5.1.1 LMY47V

MIUI version: MIUI Global 8.0 | Stable 8.0.10.0(LHOMIDD)

 

Manos

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλοι μου,χρειάζομαι κάποιον να με βοηθήσει στο εξής πρόβλημα που αντιμετωπίζω,εάν φυσικά λύνεται,είμαι κάτοχος εδώ και 3 ημερών του συγκεκριμένου κινητού και όλα καλά εκτός του ότι δεν μπορώ να βάλω το δακτυλικό μου αποτύπωμα στον σένσορα γιατί μου λέει έχει θέμα.

Υπάρχει κάτι που πρέπει να κάνω για να λυθεί αυτό?Ας με βοηθήσει κάποιος παρακαλώ δεν γνωρίζω και πολλά,ευχαριστώ προκαταβολικά και καλές γιορτές σε όλους.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο team... Το ζαχαρωνω μηνες το κινητακι και τωρα που ηρθε και επισημα στην Ελλαδα σκεφτομαι ακομα πιο σοβαρα να το αγορασω... Πιστευετε αξίζει η μεταβαση απο LG G2 ( Ειναι σκυλι το ατιμο... Εδω και 2 μιση χρονια που το εχω δεν εχει σταματησει να λειτουργει απροβληματιστα)
Link to comment
Share on other sites

Σε chip θα κάνεις τρελή αναβάθμιση σε σζ σή με g2 στα υπόλοιπα οκ μέτρια κάμερα οθόνη καλή.Μπαταρία καλύτερη από g2 αυτά !!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλοι μου,χρειάζομαι κάποιον να με βοηθήσει στο εξής πρόβλημα που αντιμετωπίζω,εάν φυσικά λύνεται,είμαι κάτοχος εδώ και 3 ημερών του συγκεκριμένου κινητού και όλα καλά εκτός του ότι δεν μπορώ να βάλω το δακτυλικό μου αποτύπωμα στον σένσορα γιατί μου λέει έχει θέμα.

Υπάρχει κάτι που πρέπει να κάνω για να λυθεί αυτό?Ας με βοηθήσει κάποιος παρακαλώ δεν γνωρίζω και πολλά,ευχαριστώ προκαταβολικά και καλές γιορτές σε όλους.

Γύρνα τη γλώσσα στα αγγλικά βάλε δακτυλικό αποτύπωμα και ξανά γύρνα τη γλώσσα στα ελληνικά...και είσαι έτοιμος... ελπίζω στα επόμενα update να φτιάξει κεγω το έχω το θέμα αυτό αλλά το πέρασα έτσι... όπως σου λέω!!!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...