Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

μερικα ερωτηματα..πως βλεπω τι αισθητηρα εχω??στις cm13 rom εχει καποιες nightly καποιες snapshot..ποια κατεβαζω??και τελος ποιες ειναι οι ρυθμισεις που πρεπει να κανω στον radon kernel?σορυ αν σε επρηξα

 

Εγω ειμαι με snapshot (τελευταια του αυγουστου)τωρα αν θες βαλε αυτην η καποια nightly αν διαβασεις καλα λογια ..με την εφαρμογη aida64 το βλεπεις στην επιλογη devices..οσο για τον radon εχει ο dev καποιες προτεινομενες ρυθμισεις στο 2-3 ποστ..κατεβαζεις το kernel adiutor και τις περνας!

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα δεν έχει update??αν ξεκλειδώσει ο bootloader λαμβάνουμε κανονικά ota??

Αναβλήθηκε για το δικό μας και γι αυτή τη βδομάδα....

Nokia 3510 - Nokia 3510i - Siemens SX1 - Sony Ericsson W300 - Motorola MING A1200e - (A-phones: Sony Ericsson J132 - Nokia 1112) - HTC Wildfire - Motorola Moto G 1st gen - Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά και από εμένα. Με την 8.0.1.0 που πέρασα πάλι έχω θέμα με την μπαταρία. Θα μπορούσατε να μου προτείνετε κάποια καλή rom με καλή διαχείριση μπαταρίας και χωρίς bugs??? Να γυρίσω σε πιο παλιά 7.3.2.0!?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά και από εμένα. Με την 8.0.1.0 που πέρασα πάλι έχω θέμα με την μπαταρία. Θα μπορούσατε να μου προτείνετε κάποια καλή rom με καλή διαχείριση μπαταρίας και χωρίς bugs??? Να γυρίσω σε πιο παλιά 7.3.2.0!?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Προτείνω να βάλεις fastboot rom.. Πιστεύω πως τα πάει αρκετά καλύτερα σε μπαταρία.. Προτείνω stable είτε miui 8 είτε 7..εγώ έχω την 7.3.7 global stable fastboot. Οσες φορές έβαλα ρομ με twrp δεν τα πηγαινε καλα με μπαταρία...δεν ξέρω γιατί...μποιρεί να μην κάνει καλά τα wipes τι να πω...μπορει να λεω και χαζομαρες...αλλά δεν καθόταν καλά καμία ακόμα και 3-4 wipe να εκανα

 

Βγάζω 7 ώρες χρήσης σε 2 μισή μέρες με κυρίως WiFi και καμιά ώρα δεδομένα με χρήση φβ, messenger, chrome και tune in radio

Edited by oraiustepe
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας έχω κάνει backup την rom και χρησιμοποιώ το TWRP για restore την rom συνέχεια. Αυτήν τη φορά χάθηκε από τα μενού το finger press και δεν λειτουργεί τι κάνουμε σε αυτήν την περίπτωση ???
Link to comment
Share on other sites

Φοραω global dev 6.10.13 miui 8.ε χω κατεβάσει την ελληνική dev. είναι ευκολη η μετάβαση??εχω ξεκλειδώσει bootloader. Να επιχειρησω??
Link to comment
Share on other sites

Έχω ενα προβληματακι με το tune in radio... ξαφνικα εκει που παιζει μουσικη το miui το κλεινει επειδη έχω ανοιξει αλλη εφαρμογη...δεν εχει καθολου καλη διαχείριση της ραμ η miui...ξερετε τις ενεργειες που πρεπει να κάνω ωστε να μένει ανοικτό...πολλές φορές το κάνει ακόμα και όταν ειναι κλειδωμένο το κινητό

Post #17159

 

Στάλθηκε από RN3 Pro

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά παιδιά...

Έχω την 8.0.1.0 gtv...

Αλλά έχω σοβαρό πρόβλημα με την κατανάλωση ενέργειας από τα Google service (μου τρώει σχεδόν το 50 % από την μπαταρία)...

 

Μπορω να κάνω κάτι έτσι... Ή πρέπει να πάω σε αλλαγή της ρομ?

Link to comment
Share on other sites

Φοραω global dev 6.10.13 miui 8.ε χω κατεβάσει την ελληνική dev. είναι ευκολη η μετάβαση??εχω ξεκλειδώσει bootloader. Να επιχειρησω??

Καμιά βοήθεια??

Link to comment
Share on other sites

Φοραω global dev 6.10.13 miui 8.ε χω κατεβάσει την ελληνική dev. είναι ευκολη η μετάβαση??εχω ξεκλειδώσει bootloader. Να επιχειρησω??

Καμιά βοήθεια??

Πρωτο μηνυμα -> συχνες ερωτήσεις -> περασμα ελληνικης

 

----- προσθήκη μηνύματος 77 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χρόνια πολλά παιδιά...

Έχω την 8.0.1.0 gtv...

Αλλά έχω σοβαρό πρόβλημα με την κατανάλωση ενέργειας από τα Google service (μου τρώει σχεδόν το 50 % από την μπαταρία)...

 

Μπορω να κάνω κάτι έτσι... Ή πρέπει να πάω σε αλλαγή της ρομ?

Δοκιμασε ενα wipe cache+dalvik ..

 

Εισαι ρουτ;

 

Αν δεν δοκιμασε να ξαναπερασεις απο πανω την ρομ (χωρις wipe data) ωστε μην χασεις τιποτα και μετα βλεπουμε

Link to comment
Share on other sites

Ξαναρωταω δευτερη φορα γιατι ισως καποιοι δεν το ειδανε.:O

Μετα απο επαναφορα λογω hard brick με την μεθοδο testpoint,δεν δουλευει το κουμπι μειωσης της εντασης .Στην αρχη νομιζα οτι χαλασε η καλωδιοταινια και αγορασα αλλη,αλλα και με αυτη το προβλημα παραμενει.

Μηπως γνωριζει καποιος τι εχει γινει και τι μπορω να κανω,εκτος απο το να το στειλω πισω,γιατι εχει ανοιχτει και δεν θα το δεχτουνε.:confused:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είδα ότι κάμερα στο rm3 pro είναι 16mp και στο rm4 είναι 13.

Μου φτάνει η χωρητικότητα των 32 ρομ και δεν ζηλεύω τα 64 και τους 10 πυρήνες του 4.

Έχουν διαφορά οι κάμερες σε αυτά 2 κινητά;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είδα ότι κάμερα στο rm3 pro είναι 16mp και στο rm4 είναι 13.

Μου φτάνει η χωρητικότητα των 32 ρομ και δεν ζηλεύω τα 64 και τους 10 πυρήνες του 4.

Έχουν διαφορά οι κάμερες σε αυτά 2 κινητά;

 

Το 3 έχει καλύτερη κάμερα.. τουλάχιστον την ημέρα... παρόμοιο CPU και παρόμοια οθόνη.

Το 4 υπερέχει σε ήχο και σε ομορφιά...

Τα χει φίλος και τα 2 και έκανε σύγκριση..

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.Να ρωτησω κατι,εχει κανεις προβλημα με το google play store???για τι μου βγαζει συνεχεια και ειδικα σε μεγαλα παιχνιδια error σφαλμα 505 και δεν το κατεβαζει????ξερει κανεις κατι για αυτο???ειμαι με gtv ελληνικη 6.10.20
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.Να ρωτησω κατι,εχει κανεις προβλημα με το google play store???για τι μου βγαζει συνεχεια και ειδικα σε μεγαλα παιχνιδια error σφαλμα 505 και δεν το κατεβαζει????ξερει κανεις κατι για αυτο???ειμαι με gtv ελληνικη 6.10.20

 

Με δεδομένα ή και με wifi?

Link to comment
Share on other sites

Suspended..

 

Αυτό το πρόβλημα με το Bluetooth με ποια ρομ λύνεται??στην ελληνική Dev είναι οκ ας πούμε η κ εκεί υπάρχει???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...