Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τη Multi την ξεχνάς.

Η Official DEV Global Rom(Greek language&OTA update) είναι η Official Global Dev Rom.

Τέσσερεις είναι οι Official:

China Dev

China Stable

Global Dev

Global Stable

Όλες έχουν ΟΤΑ.

 

Ακριβως 3-4 RN3pro που εχω παρει για μενα και για φιλους αυτη απο vickmall ειναι πολυ καλη και γινονται ολεςοι ενημερωσεις

[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Για πες μας εσύ που έχεις άποψη.... πως την έβαλες? έχεις 2 κάρτες μέσα? Για βάλε να δούμε..

Πες μας και τι είχες και τι έβαλες...

 

οταν ειχε πρωτοβγει το android 6 πολλοι που γυρισαν ειχαν θεμα...

το γεγονος οτι εσυ γυρισες χωρις θεμα δεν αποτελει κανονα..

 

ωφειλεις να πληροφορησεις αμα υπαρχει θεμα στην επιστροφη ωστε να μην τρεχει (γιατι δεν ειναι και ευκολη διαδικασια)..

δηλαδη "αμα αποφασισεις να γυρισεις εχε backup απο twrp μηπως χρειαστει και αλλες πιθανες λυσεις που υπαρχουν στο ιντερνετ"

 

Είχα 6.9.29 dev ελληνική και πήγα σε stable 7.5.2 ελληνική..Δεν έχω δύο κάρτες σιμ..χρησιμοποιώ μία και sd...δεν έχω δευτερη σιμ να δοκιμάσω....δεν είδα κάποιος να αναφέρθηκε σε τέτοιο πρόβλημα χάνοντας το imei του στο φορουμ εκτός και αν δεν το δοκίμασε κανένας...το φλασαρισμα το έκανα με twrp.... τώρα κατά πόσο σώζει το twrp το Imei Με την επιλογή efs δεν γνωρίζω γιατί δεν μου χρειάστηκε...εγώ προσωπικά πιστεύω ότι οι αλλοι δεν κάνανε κάτι σωστά και το χάσανε...δεν μου φάνηκε ποτέ λογικό το να χάνεις το imei... αυτά τα πάθαινα μόνο στο μούφα το jiayu g4s και κάθε φορά έσωζα την κατάσταση με το mtk tools...αλλά δεν πιστεύω ότι άμα κανεις σωστά την διαδικασία χάνεις Imei σε κινητό xiaomi....το Miui 7 τουλάχιστον μέχρι να στρώσει το 8 είναι κορυφή απο άποψη μπαταρίας σας το προτείνω

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είχε και ένα άλλο πρόβλημα που με κάνει να πιστεύω ότι είχε πρόβλημα από το εργοστάσιο

Κατά την διάρκεια της κλίσης πατιόταν το mute. Απλά δεν μπορούσα να καταλάβω τι γινόταν, αν πχ εγώ απομάκρυνα το πρόσωπο ή όχι, αλλά με βάση το γεγονός ότι δεν αλλάζουμε συνήθειες δεν γίνεται μόνο αυτή η συσκευή να είχε αυτο το πρόβλημα στην κλίση.

Του ζήτησα να μου το αντικαταστήσουν με την international έκδοση (kate) και να πληρώσω την διαφορά. Για να δούμε.

 

 

Ναι βέβαια

Καλά έκανες. Πιστευώ έπεσες στην εξαίρεση του ελαττωματικού κομματιού. Υπομονή.

My Hall of Fame: Motorola V360, Samsung E590 & F700.

6.3.28 Xiaomi R3 'IDO' - 2/16 - Gold-Black (custom) - Global Dev

7.6.08 Xiaomi RN4 'MIDO' - 3/32 - All Black - Global Stable

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να περάσω και δεύτερη sim έχει αναφερθεί πως γίνεται να έχω 2sim και την sd ταυτόχρονα με πατέντα κάνενα βίντεο υπάρχει να δω στο utube?
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να περάσω και δεύτερη sim έχει αναφερθεί πως γίνεται να έχω 2sim και την sd ταυτόχρονα με πατέντα κάνενα βίντεο υπάρχει να δω στο utube?

 

 

απλα δοκιμασε με καμια παλια σιμ πρωτα και με δικια σου ευθυνη παντα:)

Link to comment
Share on other sites

Είχα 6.9.29 dev ελληνική και πήγα σε stable 7.5.2 ελληνική..Δεν έχω δύο κάρτες σιμ..χρησιμοποιώ μία και sd...δεν έχω δευτερη σιμ να δοκιμάσω....δεν είδα κάποιος να αναφέρθηκε σε τέτοιο πρόβλημα χάνοντας το imei του στο φορουμ εκτός και αν δεν το δοκίμασε κανένας...το φλασαρισμα το έκανα με twrp.... τώρα κατά πόσο σώζει το twrp το Imei Με την επιλογή efs δεν γνωρίζω γιατί δεν μου χρειάστηκε...εγώ προσωπικά πιστεύω ότι οι αλλοι δεν κάνανε κάτι σωστά και το χάσανε...δεν μου φάνηκε ποτέ λογικό το να χάνεις το imei... αυτά τα πάθαινα μόνο στο μούφα το jiayu g4s και κάθε φορά έσωζα την κατάσταση με το mtk tools...αλλά δεν πιστεύω ότι άμα κανεις σωστά την διαδικασία χάνεις Imei σε κινητό xiaomi....το Miui 7 τουλάχιστον μέχρι να στρώσει το 8 είναι κορυφή απο άποψη μπαταρίας σας το προτείνω

 

Είμαι από τους πρώτους που το κανα και έχασα ιμει.... Όπως λες μάλλον δεν θα κανα κάτι σωστά...

Το ίδιο και ένας ακόμη που ξεκινήσαμε μαζί στο νήμα πριν 8-10 μήνες...

Επίσης αν θέλεις μπορείς να έρθεις δίπλα να σου δείξω εκατοντάδες άτομα που γύρισαν αλλά στην δεύτερη κάρτα έχουν θέμα και ζητάει κάθε 15 δεύτερα πιν...

Και να σου πω και το λόγο... (αν και δεν θα πρεπε γτ δείχνεις ότι ..ότι κάνεις το κάνεις καλάααα)

Στις πρώτες rom android 6 πχ την 6,9,9 δεν μπορούσες να κάνεις με τίποτα σωστή επιστροφή γτ έχαναν τον μπούσουλα.

Σιγά σιγά το θέμα βελτιώθηκε και έφτασες σήμερα εσύ να μας την πεις ότι

παραπληροφορούμε τον κόσμό και δεν κάνουμε σωστά την διαδικασία..

 

Σόρρυ που είμαι αυστηρός αλλά δεν περίμενα να ακούσω από κάποιον τέτοια εξυπνάδα.....

Άκου εκεί παραπληροφορούμε όταν προσπαθούμε να προστατέψουμε τον κόσμο...

 

Υ.γ Εύχομαι να μην σε ακούσει κανείς και την πατήσει... Τουλάχιστον αν έχει τις πρώτες marshmallow..

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα την βοήθεια σας γιατί δεν γνωρίζω πολλά από κινητά και έχω σοβαρό πρόβλημα. Εχθές παρέλαβα από bangood το redmi note 3 pro με την global έκδοση. Το τηλέφωνο σχεδόν δεν δουλεύει. Δεν αναγνωρίζει τις κάρτες sim που βάζω και δεν έχει ποτέ σήμα. Η κάμερα δεν συνδέεται, δεν δέχεται δακτυλικο αποτύπωμα και γενικά δεν δουλεύει σωστά. Υπάρχει κάποια λύση η να το στείλω πίσω ?
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα την βοήθεια σας γιατί δεν γνωρίζω πολλά από κινητά και έχω σοβαρό πρόβλημα. Εχθές παρέλαβα από bangood το redmi note 3 pro με την global έκδοση. Το τηλέφωνο σχεδόν δεν δουλεύει. Δεν αναγνωρίζει τις κάρτες sim που βάζω και δεν έχει ποτέ σήμα. Η κάμερα δεν συνδέεται, δεν δέχεται δακτυλικο αποτύπωμα και γενικά δεν δουλεύει σωστά. Υπάρχει κάποια λύση η να το στείλω πίσω ?

 

Δεν έχεις το κενζο φίλε έχεις το κατε....

 

Από το banggood σου βάλανε ρομ κενζο γι αυτό έχεις αυτά τα προβλήματα...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια. μπηκα στην παρεα σας εδω και 15 μερες. το μονο προβλημα που αντιμετωπιζω ειναι οτι ενω το fingerprint δουλευει κανονικα, ξαφνικα σταματαει να δουλευει και πρεπει να κανω επανεκινηση για να στρωσει.εχω την MIUI Global 8.0 Stable 8.0.5.0.

να ελπιζω σε κανενα update ή κατι αλλο παιζει?

Περπατάμε παράλληλα...και όλα θα γίνουν κατάλληλα (?) για να σμίξουμε πάλι...Μέχρι τότε θα.... έχω εναν πόλεμο ανοιχτό....ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ...
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις το κενζο φίλε έχεις το κατε....

 

Από το banggood σου βάλανε ρομ κενζο γι αυτό έχεις αυτά τα προβλήματα...

 

Και τι κάνω τώρα ?

Link to comment
Share on other sites

Tελικά με την τελευταία αναβάθμιση της global dev δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένη. Εκτός απ αυτό που είχα αναφέρει πριν κάποιες μέρες ότι κρασάρει σε κάποιες ρυθμίσεις όταν είναι ελληνικά, σήμερα εκεί που μιλούσα στο τηλ ξαφνικά έκανε επανεκκίνηση, πρώτη φορά όσο το έχω. Θα περιμένω αύριο για να δω βελτιώσεις, πιστεύω στη νέα αναβάθμιση να μην έχω το ίδιο θέμα.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Εχω ένα θεμα με το τηλεφωνο.Μετα την αναβαθμιση σε Official 6.10.13 όταν τερματίζεται μια κληση και απομακρυνω το τηλεφωνο από το αυτι η οθονη του κινητου δεν αναβει με αποτέλεσμα να μην μπορω να κλεισω την κληση.Εβαλα να κλεινω την κληση από το κουμπι που ανοιγει το τηλεφωνο αλλα δεν είναι λυση αυτό.Κατι παιζει με τον proximity sensor.Εχει καποιος άλλος το ιδιο πρόβλημα υπαρχει καποια άλλη ρυθμιση η είναι bug της rom?

Κάντε ένα καλιμπραρισμα της πυξιδας..

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και τι κάνω τώρα ?

 

Πρέπει να κάνεις αρχικά έναν έλεγχο bootloader... Αν είναι ξεκλείδωτο

φλασάρεις με το νεο miflash την kate rom σε fastboot mode..

Αν είναι κλειδωμένο σε EDL MODE

Link to comment
Share on other sites

Tελικά με την τελευταία αναβάθμιση της global dev δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένη. Εκτός απ αυτό που είχα αναφέρει πριν κάποιες μέρες ότι κρασάρει σε κάποιες ρυθμίσεις όταν είναι ελληνικά, σήμερα εκεί που μιλούσα στο τηλ ξαφνικά έκανε επανεκκίνηση, πρώτη φορά όσο το έχω. Θα περιμένω αύριο για να δω βελτιώσεις, πιστεύω στη νέα αναβάθμιση να μην έχω το ίδιο θέμα.

 

Παρ όλα αυτά νομίζω ότι είναι ή μόνη 8αρα rom που πλησιάζει σε απόδοση μπαταρίας την 7. Τα κρασαρισματα λογικά αύριο θα βελτιωθούν, απ οτι είδα στο forum της global το update θα έχει σχεδόν αποκλειστικά βελτιώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι από τους πρώτους που το κανα και έχασα ιμει.... Όπως λες μάλλον δεν θα κανα κάτι σωστά...

Το ίδιο και ένας ακόμη που ξεκινήσαμε μαζί στο νήμα πριν 8-10 μήνες...

Επίσης αν θέλεις μπορείς να έρθεις δίπλα να σου δείξω εκατοντάδες άτομα που γύρισαν αλλά στην δεύτερη κάρτα έχουν θέμα και ζητάει κάθε 15 δεύτερα πιν...

Και να σου πω και το λόγο... (αν και δεν θα πρεπε γτ δείχνεις ότι ..ότι κάνεις το κάνεις καλάααα)

Στις πρώτες rom android 6 πχ την 6,9,9 δεν μπορούσες να κάνεις με τίποτα σωστή επιστροφή γτ έχαναν τον μπούσουλα.

Σιγά σιγά το θέμα βελτιώθηκε και έφτασες σήμερα εσύ να μας την πεις ότι

παραπληροφορούμε τον κόσμό και δεν κάνουμε σωστά την διαδικασία..

 

Σόρρυ που είμαι αυστηρός αλλά δεν περίμενα να ακούσω από κάποιον τέτοια εξυπνάδα.....

Άκου εκεί παραπληροφορούμε όταν προσπαθούμε να προστατέψουμε τον κόσμο...

 

Υ.γ Εύχομαι να μην σε ακούσει κανείς και την πατήσει... Τουλάχιστον αν έχει τις πρώτες marshmallow..

 

Γνωρίζω φίλε ότι και εσύ και ο kongeo γνωρίζετε αρκετά πράγματα και δεν αμφιβάλλω για όσα λες.. Ίσως ήμουν λίγο προσβλητικός απέναντι στους συμφορουμιτες και σε εσάς... Ζητώ συγγνώμη δεν γνώριζα ότι υπήρχαν και άλλοι που χάσανε imei γυρνώντας σε προηγούμενη γιατί δεν έγραψαν κάτι στο φόρουμ ή τουλάχιστον δεν το είδα εγώ .. Ίσως όπως λες ήμουν τυχερός.. Δεν είχα ποτέ τις πρώτες marshmallow για να κρίνω... Εγώ κρίνω βάσει της 6.9.29... Αλλά αυτό με το twrp ότι σώζεις imei και Mac address έπρεπε να αναφερθεί εφόσον το γνωρίζατε σε κάποια προηγούμενη ερώτηση μου γιατί για εμένα είναι και το κλειδί σε περίπτωση downgrade γιατί δεν σε νοιάζει αν χάσεις το imei σου (εφόσον ισχύει εγώ απλά backup έχω κάνει τώρα αν κάνω επαναφορά και τα επαναφέρει δεν το γνωρίζω)

Edited by oraiustepe
Link to comment
Share on other sites

Παρ όλα αυτά νομίζω ότι είναι ή μόνη 8αρα rom που πλησιάζει σε απόδοση μπαταρίας την 7. Τα κρασαρισματα λογικά αύριο θα βελτιωθούν, απ οτι είδα στο forum της global το update θα έχει σχεδόν αποκλειστικά βελτιώσεις.

Έχεις δίκιο γι αυτό επίτηδες δεν σχολίασα για μπαταρία γιατί είμαι υπέρ ευχαριστημένη! Είχα φθάσει με χαλαρή χρήση 2.5 μέρες. Γι αυτό και αναμένω επίσης στα συν ότι τα ελληνικά είναι σχεδόν παντού στη ρομ.

 

zaf_4 means Zafeira

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Αλλά αυτό με το twrp ότι σώζεις imei και Mac address έπρεπε να αναφερθεί εφόσον το γνωρίζατε σε κάποια προηγούμενη ερώτηση μου γιατί για εμένα είναι και το κλειδί σε περίπτωση downgrade γιατί δεν σε νοιάζει αν χάσεις το imei σου (εφόσον ισχύει εγώ απλά backup έχω κάνει τώρα αν κάνω επαναφορά και τα επαναφέρει δεν το γνωρίζω)

 

Εσύ το έκανες με το twrp ??? Δεν κατάλαβα..

Το έχουμε αναφέρει 10άδες φορές ότι κατέβασμα σε 5 χωρίς backup να μην κάνουν..

 

Ποιος όμως έχει πάρει???

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα έχω βάλει στο κινητό την gkalen 6.8.18 αλλά έχω πολλά λαγκαρισματα φρεεζαρισματα και τέτοια κολληματακια περιεργα. Έχει βγει κάτι καλύτερο ?
Link to comment
Share on other sites

Εσύ το έκανες με το twrp ??? Δεν κατάλαβα..

Το έχουμε αναφέρει 10άδες φορές ότι κατέβασμα σε 5 χωρίς backup να μην κάνουν..

 

Ποιος όμως έχει πάρει???

 

Δεν ήξερα ότι υπάρχει η επιλογή efs στο twrp γιατί στο note 2 είχα παλιότερο twrp και δεν την είχε..Σε αυτό μέχρι προχθές δεν μου είχε χρειαστεί το Backup..Επίσης δεν ήξερα τι κανει αυτή η επιλογή...Εγώ ναι έκανα backup με twrp...Άραγε το restore efs πιάνει σε όλες τις ρομ; Την έχεις δοκιμάσει αυτή την επιλογή;

Edited by oraiustepe
Link to comment
Share on other sites

Τα mediatek έχουν άλλο Partition ... nvram

Εκεί έχουν ιμει κλπ...

Με restore είναι λογικό να πήρες σωστά τα imei..

Link to comment
Share on other sites

Τα mediatek έχουν άλλο Partition ... nvram

Εκεί έχουν ιμει κλπ...

Με restore είναι λογικό να πήρες σωστά τα imei..

 

Δεν κατάλαβα την τελευταια προταση...Δεν εκανα restore efs εγω γιατι δεν χρειαστηκε...Γνωρίζεις όμως αν κανει δουλειά αυτή η επιλογή και αν μπορώ να την χρησιμοποιήσω σε οποιαδήποτε ρομ ή αν χάσω καποια στιγμή το imei μου θα πρεπει να ψαξω για άλλον τρόπο επαναφοράς του;

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα την τελευταια προταση...Δεν εκανα restore efs εγω γιατι δεν χρειαστηκε...Γνωρίζεις όμως αν κανει δουλειά αυτή η επιλογή και αν μπορώ να την χρησιμοποιήσω σε οποιαδήποτε ρομ ή αν χάσω καποια στιγμή το imei μου θα πρεπει να ψαξω για άλλον τρόπο επαναφοράς του;

 

Αν κρατήσεις το backup και ξέρεις να "παντρέψεις" το τότε twrp ναι.. θα κάνεις δουλειά....

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια με ρωταει φιλος και δεν το εχω το θεμα και δεν το βρισκω...

πως βαζουμε ταχειες κλησεις στο κινητο? δλδ να προσθεσουμε επαφη σε αριθμο στο πληκτρολογιο του τηλεφωνου?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια με ρωταει φιλος και δεν το εχω το θεμα και δεν το βρισκω...

πως βαζουμε ταχειες κλησεις στο κινητο? δλδ να προσθεσουμε επαφη σε αριθμο στο πληκτρολογιο του τηλεφωνου?

 

όντας στο κεντρικό μενό, παρατεταμένο Ξ. Widgets - Contact - επιλέγεις την επαφή που θες - και direct dial αν θες με το που το πατάς να παίρνει απευθείας τηλέφωνο, αλλιώς view contact για να σου εμφανίζει απλώς την επαφή.

 

εγώ αυτό που έχω κάνει, είναι να χω βάλει 9 επαφές σ ένα φάκελο ως ταχεία κλήση και βολεύει πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο γι αυτό επίτηδες δεν σχολίασα για μπαταρία γιατί είμαι υπέρ ευχαριστημένη! Είχα φθάσει με χαλαρή χρήση 2.5 μέρες. Γι αυτό και αναμένω επίσης στα συν ότι τα ελληνικά είναι σχεδόν παντού στη ρομ.

 

zaf_4 means Zafeira

Ναι και εγώ αυτό βλέπω. Η τελευταία dev έστρωσε την μπαταρία... είμαι με 2ημερες 12ωρες τώρα και 5ωρες οθόνη.Υπολοιπο16% . Δεν έχω όμως τα κρασαρισματα που αναφέρει η φίλη. Ούτε random reboot. Μόνο επανεκκίνηση έκανα 2φορες όταν ειδα ότι κάτι δεν το άφηνε να πέσει σε ύπνο αλλά από προχθές όλα οκ.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...