Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Look at this on eBay http://www.ebay.com/itm/282002733507

Το H+ pro είναι κορυφή!

Στάλθηκε από RN3 Pro

 

Εμένα είχε 2 τεμάχια οχι της nillkin αλλά China. τόσο μεγάλη διαφορά να έχουν?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εμένα είχε 2 τεμάχια οχι της nillkin αλλά China. τόσο μεγάλη διαφορά να έχουν?

Αυτό που μου ήρθε με τη συσκευή ήταν της πλάκας. Έκοβε πολύ από φωτεινότητα, χρώματα, αφή κτλ.

Το έβαλα μέχρι να έρθει της nillkin και με ενα πέσιμο από 10cm με την πλάτη (φοράει ipaky) ραγισε!

Επίσης αυτό που ήρθε δώρο με την ipaky είναι λίγο καλύτερο αλλά όχι σαν το nillkin, το οποίο είναι κορυφή και μολις 0.2mm 2.5D!

 

Στάλθηκε από RN3 Pro

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161018/3b732edb019ac6563e9f9b872c398498.jpg

 

Μπαίνω twrp και βλέπω αυτό :p

Για πείτε καμιά ιδέα εσείς οι Κινέζοι :p

 

Νομίζω λέει αν θα επιτρεψω στο recovery να γράφει (write) και όχι μόνο να διαβάζει (read) αρχεία συστήματος.

Αλλά δεν θυμάμαι αν το κάνω swipe έτσι όπως είναι ή επιλέγω κιόλας αυτό που μου έχει. (δεν είμαι απόλυτα σίγουρος αλλά νομίζω κάτι τέτοιο είναι).

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Edited by NickName98
Link to comment
Share on other sites

13) Μόλις μπούμε πατάμε το δεξί κουμπί από τα δύο περίπου στη μέση για να αλλάξουμε τη γλώσσα στα Αγγλικά.
Link to comment
Share on other sites

Ααα μάλιστα! Δεν το κατάλαβα προηγουμένως.. Το δοκιμάζω και ενημερώνω :D

 

Update: Όλα κομπλέ. Το έχεις εξασκησει το κινέζικο βλέπω :p

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Edited by NickName98
Link to comment
Share on other sites

Ααα μάλιστα! Δεν το κατάλαβα προηγουμένως.. Το δοκιμάζω και ενημερώνω :D

 

Update: Όλα κομπλέ. Το έχεις εξασκησει το κινέζικο βλέπω :p

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

Ε ναι... τόσα χρόνια μιλάω και γράφω κανονικά..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια με το automatic call recorder οταν παω να ακουσω μια κληση που κατεγραψα ακουω μονο τη φωνη μου και οχι του συνομιλητη. Μπορει καποιος να μου πει καποια καλη εφαρμογη για καταγραφη κλησεων που να δουλευει σωστα στο τηλεφωνο μας; Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Look at this on eBay http://www.ebay.com/itm/282002733507

Το H+ pro είναι κορυφή!

Στάλθηκε από RN3 Pro

Ok φίλε μου θα την παραγγείλω αλλά δεν ξέρω

Είναι εύκολο να την περάσεις χωρίς να αφήσει στίγματα στην οθόνη;

Link to comment
Share on other sites

Ok φίλε μου θα την παραγγείλω αλλά δεν ξέρω

Είναι εύκολο να την περάσεις χωρίς να αφήσει στίγματα στην οθόνη;

Δες στο youtube δεν αφηνουν στιγματα αυτα

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σε ενοχλεί η έλλειψη ελληνικών, το παίρνεις με Global Stable και είσαι έτοιμος.

Έχει κινεζιές μέσα???

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Εχω ένα θεμα με το τηλεφωνο.Μετα την αναβαθμιση σε Official 6.10.13 όταν τερματίζεται μια κληση και απομακρυνω το τηλεφωνο από το αυτι η οθονη του κινητου δεν αναβει με αποτέλεσμα να μην μπορω να κλεισω την κληση.Εβαλα να κλεινω την κληση από το κουμπι που ανοιγει το τηλεφωνο αλλα δεν είναι λυση αυτό.Κατι παιζει με τον proximity sensor.Εχει καποιος άλλος το ιδιο πρόβλημα υπαρχει καποια άλλη ρυθμιση η είναι bug της rom? Edited by johnbakk
Link to comment
Share on other sites

Εχω ένα θεμα με το τηλεφωνο.Μετα την αναβαθμιση σε Official 6.10.13 όταν τερματίζεται μια κληση και απομακρυνω το τηλεφωνο από το αυτι η οθονη του κινητου δεν αναβει με αποτέλεσμα να μην μπορω να κλεισω την κληση.Εβαλα να κλεινω την κληση από το κουμπι που ανοιγει το τηλεφωνο αλλα δεν είναι λυση αυτό.Κατι παιζει με τον proximity sensor.Εχει καποιος άλλος το ιδιο πρόβλημα υπαρχει καποια άλλη ρυθμιση η είναι bug της rom?

 

Κ εμένα το έπαθε αυτό,του εκανα μια επαναφορά ρυθμίσεων κ έστρωσε

Link to comment
Share on other sites

Εχω ένα θεμα με το τηλεφωνο.Μετα την αναβαθμιση σε Official 6.10.13 όταν τερματίζεται μια κληση και απομακρυνω το τηλεφωνο από το αυτι η οθονη του κινητου δεν αναβει με αποτέλεσμα να μην μπορω να κλεισω την κληση.Εβαλα να κλεινω την κληση από το κουμπι που ανοιγει το τηλεφωνο αλλα δεν είναι λυση αυτό.Κατι παιζει με τον proximity sensor.Εχει καποιος άλλος το ιδιο πρόβλημα υπαρχει καποια άλλη ρυθμιση η είναι bug της rom?

Κολλαει γενικα σε κάποιες ρομ ο αισθητήρας . Κανε ενα reboot η μια απενεργοποιηση καλύτερα και λογικα θα ειναι οκ! Εγω αυτο κανω και φτιαχνει!

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

και μενα το ιδιο συμβαινει είτε με greek stable αλλά και με global dev ο αισθητήρας εγγύτητας δεν λειτουργει σωστα μετα απο κλήση και οταν απομακρύνεται η οθόνη από το αυτί δεν αναβει
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά βρήκα αυτό εδώ σε περίπτωση που χάσω imei φλασαροντας android 5.1 πάνω απο android 6.. Τι λέτε θα δουλέψει σε περίπτωση που χάσω το imei μου;

 

1)Flash TWRP recovery(Official & latest).

2) Backup--> nandroid Backup

3) select system checkbox.

4)Swipe to confirm.

To check that it has backed up efs partition

 

και μετα κάνω restore απο το android 5.1....παρακαλώ μια απάντηση είναι σημαντικό

Edited by oraiustepe
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα, διαβαζω οτι υπαρχουν τεσσερις ρομς στο εμποριο

a)Official china stable. Αγγλοκινέζικη ρομ με κινέζικες εφαρμογές χωρίς playstore

b)Οfficial global stable. Δεν έχει Ελληνικά , έχει playstore

c)Οfficial dev. Αγγλοκινέζικη ρομ με κινέζικες εφαρμογές χωρίς playstore

d)Multi rom. Έχει Ελληνική γλώσσα αλλά ειναι η ρομ με τα περισσότερα προβλήματα.Για μένα ακατάλληλη.

 

Εγω ομως εχω συναντησει και μια 5η. Official DEV Global Rom(Greek language&OTA update).

Ειναι καλη ? την εχει χρησιμοποιησει κανεις ? μηπως ειναι η ιδια με την Multi rom οπου εχω ακουσει πως εχει τοσα πολλα προβληματα ?

Εαν το αγορασω με αυτην την Official οπως την λενε και θελω να την βγαλω και να βαλω μια αλλη rom ειναι το ιδιο δυσκολο οπως και στην περιπτωση της Multi ?

Κανω τοσες πολλες ερωτησεις γιατι δεν ειμαι καθολου εξοικειωμενος με αλλαγες roms κλπ και θα ηθελα οσο γινετια να μην βαλω καθολου εγω χερι στο κινητο.

Ευχαριστω και συγγνωμη εαν κουρασα

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα, διαβαζω οτι υπαρχουν τεσσερις ρομς στο εμποριο

a)Official china stable. Αγγλοκινέζικη ρομ με κινέζικες εφαρμογές χωρίς playstore

b)Οfficial global stable. Δεν έχει Ελληνικά , έχει playstore

c)Οfficial dev. Αγγλοκινέζικη ρομ με κινέζικες εφαρμογές χωρίς playstore

d)Multi rom. Έχει Ελληνική γλώσσα αλλά ειναι η ρομ με τα περισσότερα προβλήματα.Για μένα ακατάλληλη.

 

Εγω ομως εχω συναντησει και μια 5η. Official DEV Global Rom(Greek language&OTA update).

Ειναι καλη ? την εχει χρησιμοποιησει κανεις ? μηπως ειναι η ιδια με την Multi rom οπου εχω ακουσει πως εχει τοσα πολλα προβληματα ?

Εαν το αγορασω με αυτην την Official οπως την λενε και θελω να την βγαλω και να βαλω μια αλλη rom ειναι το ιδιο δυσκολο οπως και στην περιπτωση της Multi ?

Κανω τοσες πολλες ερωτησεις γιατι δεν ειμαι καθολου εξοικειωμενος με αλλαγες roms κλπ και θα ηθελα οσο γινετια να μην βαλω καθολου εγω χερι στο κινητο.

Ευχαριστω και συγγνωμη εαν κουρασα

 

η c)λεγεται china dev

η official dev συνηθως την λεμε global dev εχει αγγλικα/ελληνικα/playstore/ota αμα δεν θες να ασχοληθεις με ρομ και θες ενα λειτουργικο με ελληνικα αυτη παρε..

αμα θες να ασχοληθεις με ρομ παιρνεις καποια dev (china/global) και ειναι πολυ ευκολα μετα τα πραγματα..

 

αμα παρεις με μυλτι και θες να πας σε αλλη ρομ θα περασεις ή china dev ή global dev και μετα αλλη (αλλα καλυτερα να μην το παρεις με μυλτι )

Edited by kongeo1994
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα, διαβαζω οτι υπαρχουν τεσσερις ρομς στο εμποριο

a)Official china stable. Αγγλοκινέζικη ρομ με κινέζικες εφαρμογές χωρίς playstore

b)Οfficial global stable. Δεν έχει Ελληνικά , έχει playstore

c)Οfficial dev. Αγγλοκινέζικη ρομ με κινέζικες εφαρμογές χωρίς playstore

d)Multi rom. Έχει Ελληνική γλώσσα αλλά ειναι η ρομ με τα περισσότερα προβλήματα.Για μένα ακατάλληλη.

 

Εγω ομως εχω συναντησει και μια 5η. Official DEV Global Rom(Greek language&OTA update).

Ειναι καλη ? την εχει χρησιμοποιησει κανεις ? μηπως ειναι η ιδια με την Multi rom οπου εχω ακουσει πως εχει τοσα πολλα προβληματα ?

Εαν το αγορασω με αυτην την Official οπως την λενε και θελω να την βγαλω και να βαλω μια αλλη rom ειναι το ιδιο δυσκολο οπως και στην περιπτωση της Multi ?

Κανω τοσες πολλες ερωτησεις γιατι δεν ειμαι καθολου εξοικειωμενος με αλλαγες roms κλπ και θα ηθελα οσο γινετια να μην βαλω καθολου εγω χερι στο κινητο.

Ευχαριστω και συγγνωμη εαν κουρασα

Τη Multi την ξεχνάς.

Η Official DEV Global Rom(Greek language&OTA update) είναι η Official Global Dev Rom.

Τέσσερεις είναι οι Official:

China Dev

China Stable

Global Dev

Global Stable

Όλες έχουν ΟΤΑ.

Edited by anna2
Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα τελικά android 5.1 απο android 6...δεν ξέρω για ποιο λόγο παραπληροφορείτε τον κόσμο ότι χανει το imei του...όλα πήγαν μια χαρά...μην αγχώνεστε γυρίστε σε προηγούμενο android αφοβα...φυσικά καλού κακού κάντε ενα backup efs μέσω του twrp...Αυτά και παρακαλώ πολύ μην παραπληροφορείτε τον κόσμο εφόσον δεν είστε σίγουροι για κάτι
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα τελικά android 5.1 απο android 6...δεν ξέρω για ποιο λόγο παραπληροφορείτε τον κόσμο ότι χανει το imei του...όλα πήγαν μια χαρά...μην αγχώνεστε γυρίστε σε προηγούμενο android αφοβα...φυσικά καλού κακού κάντε ενα backup efs μέσω του twrp...Αυτά και παρακαλώ πολύ μην παραπληροφορείτε τον κόσμο εφόσον δεν είστε σίγουροι για κάτι

 

Για πες μας εσύ που έχεις άποψη.... πως την έβαλες? έχεις 2 κάρτες μέσα? Για βάλε να δούμε..

Πες μας και τι είχες και τι έβαλες...

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα τελικά android 5.1 απο android 6...δεν ξέρω για ποιο λόγο παραπληροφορείτε τον κόσμο ότι χανει το imei του...όλα πήγαν μια χαρά...μην αγχώνεστε γυρίστε σε προηγούμενο android αφοβα...φυσικά καλού κακού κάντε ενα backup efs μέσω του twrp...Αυτά και παρακαλώ πολύ μην παραπληροφορείτε τον κόσμο εφόσον δεν είστε σίγουροι για κάτι

 

οταν ειχε πρωτοβγει το android 6 πολλοι που γυρισαν ειχαν θεμα...

το γεγονος οτι εσυ γυρισες χωρις θεμα δεν αποτελει κανονα..

 

oφειλεις να πληροφορησεις αμα υπαρχει θεμα στην επιστροφη ωστε να μην τρεχει (γιατι δεν ειναι και ευκολη διαδικασια)..

δηλαδη "αμα αποφασισεις να γυρισεις εχε backup απο twrp μηπως χρειαστει και αλλες πιθανες λυσεις που υπαρχουν στο ιντερνετ"

Edited by kongeo1994
Link to comment
Share on other sites

Τη Multi την ξεχνάς.

Η Official DEV Global Rom(Greek language&OTA update) είναι η Official Global Dev Rom.

Τέσσερεις είναι οι Official:

China Dev

China Stable

Global Dev

Global Stable

Όλες έχουν ΟΤΑ.

 

Μια ερώτηση από που κατεβάζουμε την Official Global Dev Rom;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...