Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το πιθανότερο είναι να έχει θέμα η κάμερά σου. εγώ που έχω το ίδιο κινητό και ρομ, η μπροστινή μου βγάζει μια χαρά φωτογραφίες. και γενικότερα δεν έχω ξανακούσει αντίστοιχο παράπονο, οπότε λογικά είναι θέμα hardware.

 

Δυστυχώς μάλλον το πρόβλημα με την κάμερα είναι θέμα hardware σε αυτήν την

Περίπτωση τι μπορώ να κάνω το έχω πάρει από banggood παίζει θέμα επιστροφής;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δυστυχώς μάλλον το πρόβλημα με την κάμερα είναι θέμα hardware σε αυτήν την

Περίπτωση τι μπορώ να κάνω το έχω πάρει από banggood παίζει θέμα επιστροφής;

Στειλτους μειλ με το θεμα και θα σου ζητησουν λογικα βιντεο να αποδεικνυει οτι δεν δουλευει..αμα εχεις πειπαλ ολα ειναι πιο ευκολα αμα αρνηθουν να το παρουν πισω

Link to comment
Share on other sites

NOVA GO error

 

δεν υποστηρίζεται η αναπαραγωγη σε rooted συσκευες

 

μπορουμε να παρακαμψουμε αυτο το σφαλμα;;;;

 

ειμαι με greek stable rooted 7.5.2.0

Link to comment
Share on other sites

Στειλτους μειλ με το θεμα και θα σου ζητησουν λογικα βιντεο να αποδεικνυει οτι δεν δουλευει..αμα εχεις πειπαλ ολα ειναι πιο ευκολα αμα αρνηθουν να το παρουν πισω

Τους έστειλα email με το πρόβλημα να δούμε τι θα πουν με PayPal το έχω αγοράσει

Αν μου πουν να το στείλω πίσω τα έξοδα αποστολής σε ποιον τα χρεώνουν;

Link to comment
Share on other sites

Τους έστειλα email με το πρόβλημα να δούμε τι θα πουν με PayPal το έχω αγοράσει

Αν μου πουν να το στείλω πίσω τα έξοδα αποστολής σε ποιον τα χρεώνουν;

Ζητατα απο το μαγαζι οταν σου πουν να το στειλεις πισω. Πάντως Πληρωνεις εσυ,ζητας αποδειξη απο τα ελτα (συστημενο παντα) ,την στελνεις και νομιζω στα δινει το πειπαλ.αλλιως το μαγαζι

 

Πήγαινε στο νημα των αγορων να σου απαντησουν οι ειδικοι!

Edited by kongeo1994
Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161010/676a5a24f1f4a4adc61668bb18cab339.jpg

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161010/317f3b103a7fbeb7c8490af5ed090145.jpg

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161010/d4231a288087aa5ba5dfa6094ae12b29.jpg

 

Το αστειο ειναι πως λογω global stable δεν εχω καλη διαχειριση μπαταριας, αλλα ακομα κι ετσι το κινητο εβγαλε 2,5 μερες με μετρια χρηση. :cool:

 

Σόρρυ για το μέγεθος αλλά δε βρίσκω να βάλω spoiler

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Edited by BillMlo
Link to comment
Share on other sites

επειδή δεν γνωρίζω πόσο διαρκεί η άδεια αυτή για το ξεκλείδωμα.....μπορώ να προχωρήσω ΤΩΡΑ στο ξεκλείδωμα του bootloader ....να ξεκλειδώσει....να μείνω με αυτή-όπως είμαι και μετά αν θέλω από 1-2-3 μήνες να περάσω την Ελληνική με TWRP ?.....ή να το ξεκλειδώσω όταν αποφασίσω να του περάσω την Ελληνική ?........θα ισχύει η άδεια που μου έδωσαν μέχρι τότε ?....έχει ημερομηνία λήξης ?

 

Οχι δεν λήγει η άδεια ή τουλάχιστον κρατάει για κάποιους μήνες.Εγω ξεκλειδωσα μετά από 3 μήνες

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας, στην global dev εχει προεγκατεστημενες κάποιες εφαρμογες της google. Πχ hangouts, gmail κτλ. Υπάρχει τρόπος απεγκαταστασης χωρίς ροοτ?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα το RedMi note 3 pro

Η έκδοση των 32GB με την έκδοση των 16GB έχουν κάποια ουσιαστική διαφορά η μόνο ο αποθηκευτικός χώρος??

 

Δλδ το 16 είναι θηρίο όπως το 32??

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα το RedMi note 3 pro

Η έκδοση των 32GB με την έκδοση των 16GB έχουν κάποια ουσιαστική διαφορά η μόνο ο αποθηκευτικός χώρος??

 

Δλδ το 16 είναι θηρίο όπως το 32??

 

Όντως, η διαφορά είναι μόνο στον αποθηκευτικό χώρο.

Προσοχή όμως, δεν ισχύει το ίδιο με τη RAM. Υπάρχει διαφορά από 2gb στα 3gb RAM.

:cool:

I want to be,

what i was,

when i wanted to be,

what i am now!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

εχω παρει το κινητό με την rom MIUI Global Stable V8.0.5.0.LHOMIDG. ξαι εχω απογοητευτεί απο την κάμερα ενω η κυρια ειναι μια χαρά η μπροστινή ειναι πολυ χαλια τα δειχνει πολυ θολα σε σημείο που δεν βλέπεται

εχω κάνει ολες τις ρυθμίσεις αλλα τίποτα υπάρχει καποια λυση σε αυτο το πρόβλημα φταίει η rom η βγήκε ελλατωματικο το κινητό ;

Φίλε μου την προστασία οθόνης που είχε πάνω όταν το πήρες την έβγαλες; (την λίγο σαγρε ματ) την έχουν πατήσει κάποιοι με αυτό. Αν ναι δοκίμασε να περάσεις μια official ρομ πριν το στείλεις πίσω να δεις μήπως φτιάξει και αποφύγεις το πήγε έλα . Αν δεν τότε θα είναι θέμα hardware και καλύτερα στείλε το πίσω.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Όντως, η διαφορά είναι μόνο στον αποθηκευτικό χώρο.

Προσοχή όμως, δεν ισχύει το ίδιο με τη RAM. Υπάρχει διαφορά από 2gb στα 3gb RAM.

Έχω πιάσει και τα δύο στα χέρια μου, δεν είδα καμιά διαφορά το ένα με το άλλο σε νορμαλ χρήση ( με τις λίγες γνώσεις που έχω ). Πιστεύω ότι και ένας χρήστης με απαιτήσεις δεν θα βρει διαφορές αξιόλογες. Υπάρχει και βίντεο στο youtube συγκριτικό το ένα μοντέλο με 3gb & το άλλο με 2gb, οι διαφορές είναι απειροελάχιστες.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου την προστασία οθόνης που είχε πάνω όταν το πήρες την έβγαλες; (την λίγο σαγρε ματ) την έχουν πατήσει κάποιοι με αυτό. Αν ναι δοκίμασε να περάσεις μια official ρομ πριν το στείλεις πίσω να δεις μήπως φτιάξει και αποφύγεις το πήγε έλα . Αν δεν τότε θα είναι θέμα hardware και καλύτερα στείλε το πίσω.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι όντως φίλε μου δεν είχα βγάλει την προστασία οθόνης τώρα την έβγαλα

Και είναι μια χαρά πολύ καλή ανάλυση για μπάνιο; ρουτίνα οθόνη με την global stable

Δεν βρίσκω κανένα bugs μέχρι στιγμής ξέρουμε αν πάρει ελληνικά;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορει να ξεκλειδωσει ο bootloader με την global dev 6.9.29? εχω παρει το unlock key,,,,επισης εχασα 8% μπαταρια ολο το βραδυ με την global dev
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα θελω να ξαναβαλω την MIUI 8 αλλα θελω να μπει καθαρη δηλαδη το κινητο να μην εχει κανενα αρχειο παλιο να ειναι οπως οταν το πηρα. Τι πρεπει να κανω wipe για να γινει αυτο ? Πρεπει να γινει αυτο η θα κανω ζημια στον bootloader που ειναι unlocked τωρα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορει να ξεκλειδωσει ο bootloader με την global dev 6.9.29? εχω παρει το unlock key,,,,επισης εχασα 8% μπαταρια ολο το βραδυ με την global dev

Ναι ξεκλειδωνεις κανονικά μέ αυτή

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,

έχω μια βδομάδα το συγκεκριμένο smartphone και γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος.

 

Το αγόρασα από ένα κατάστημα στην Ελλάδα στα 220 €.

 

Εχει την MIUI Global 8.0 Stable 8.0.1.0.0 και Android 5.1.1 LMY47V. (Αυτά είχε όταν το πήρα)

 

Τις τελευταίες δυο μέρες παρατήρησα ότι όταν κάνω (ή μου κάνουν κάποια κλήση), μιλάω κανονικά, όταν όμως πάω να κλείσω το τηλέφωνο δεν ανοίγει η οθόνη, αλλά παραμένει κλειστή, όπως όταν το έχεις κοντά στο αυτί σου. Δεν μπορώ να πατήσω κανένα πλήκτρο πλην του on/off. Οταν όμως το πατάω, μου βγάζει μήνυμα να μην καλύπτω τον αισθητήρα και να πατήσω το πλήκτρο της επιστροφής. Ομως δεν γίνεται να πατηθεί τίποτε.

Εχω προσέξει ότι ξεκολλάει ανοιγοκλείνοντας το κουμπί του on/off και βγάζοντας την θήκη σιλικόνης που του έχω τοποθετήσει για μεγαλύτερη προστασία σε τυχόν πεσίματα.

Να είναι πρόβλημα του software, του hardware ή μήπως ευθύνεται η θήκη?

Link to comment
Share on other sites

παιδια την CyanogenMod 13.0 την εβαλε κανεις? ακουσα καλα λογια οτι ειναι σφαιρατη! απο μπαταρια?μπαινει κανονικα απο recovery?

αμα μετα θελω να βαλω miui απο την κοινοτητα τη κανω?ο bootloader ξανακλειδωνει?

εχω unlock bootloader recovery και την τελευτεα developer απο την κοινοτητα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,

έχω μια βδομάδα το συγκεκριμένο smartphone και γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος.

 

Το αγόρασα από ένα κατάστημα στην Ελλάδα στα 220 €.

 

Εχει την MIUI Global 8.0 Stable 8.0.1.0.0 και Android 5.1.1 LMY47V. (Αυτά είχε όταν το πήρα)

 

Τις τελευταίες δυο μέρες παρατήρησα ότι όταν κάνω (ή μου κάνουν κάποια κλήση), μιλάω κανονικά, όταν όμως πάω να κλείσω το τηλέφωνο δεν ανοίγει η οθόνη, αλλά παραμένει κλειστή, όπως όταν το έχεις κοντά στο αυτί σου. Δεν μπορώ να πατήσω κανένα πλήκτρο πλην του on/off. Οταν όμως το πατάω, μου βγάζει μήνυμα να μην καλύπτω τον αισθητήρα και να πατήσω το πλήκτρο της επιστροφής. Ομως δεν γίνεται να πατηθεί τίποτε.

Εχω προσέξει ότι ξεκολλάει ανοιγοκλείνοντας το κουμπί του on/off και βγάζοντας την θήκη σιλικόνης που του έχω τοποθετήσει για μεγαλύτερη προστασία σε τυχόν πεσίματα.

Να είναι πρόβλημα του software, του hardware ή μήπως ευθύνεται η θήκη?

 

Φίλε πιθανότατα έχεις την multi η οποία βγάζει προβλήματα. Οπότε ίσως φταίει η ρομ και όχι η θήκη.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα μετά το χθεσινο που κλειδωσε ,να φταίει η ρομ?? φοράει global 6.9.29 beta. είναι οκ σαν ρομ η θέλει αλλαγή???

 

Ξέρει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...