Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά. Μία βδομάδα άντεξα με official stable και λέω να ξεκλειδώσω να δω για custom. Είμαι λοιπόν με global stable 8.0.2.0. Μπορώ να περάσω την dev 6.8.18 και να ξεκλειδώσω ή θα μου βγάλει πρόβλημα?

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Μία βδομάδα άντεξα με official stable και λέω να ξεκλειδώσω να δω για custom. Είμαι λοιπόν με global stable 8.0.2.0. Μπορώ να περάσω την dev 6.8.18 και να ξεκλειδώσω ή θα μου βγάλει πρόβλημα?

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

δοκιμασε πρωτα αμα ξεκλειδωνει με αυτην την ρομ...πολλες φορες ξεκλειδωνει και δεν χρειαζεται dev αλλιως περνα καποια 6,8,χ πριν mm

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εχω καποιο προβλημα με το viber,ενω με ακουνε στην κλησεις δεν ακουω εγω τιποτα??μηπως θελει κατι να πειραξω??το εχει παθει καποιος αλλον?ειμαι με 6.9.22 gtv
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εχω καποιο προβλημα με το viber,ενω με ακουνε στην κλησεις δεν ακουω εγω τιποτα??μηπως θελει κατι να πειραξω??το εχει παθει καποιος αλλον?ειμαι με 6.9.22 gtv

 

μονο viber ή και στις κλησεις;; δοκιμασε ενα wipe dalvik+cache

Link to comment
Share on other sites

μονο στο viber γινεται αυτο.να το σβησω και να ξαναπερασω?

 

δοκιμασε το..παρε ενα μπακ απ μεσα απο το βαιμπερ πρωτα (αν δεν θες να χασεις τα μηνυματα)

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε το..παρε ενα μπακ απ μεσα απο το βαιμπερ πρωτα (αν δεν θες να χασεις τα μηνυματα)

 

το εκανα και παλι δεν λειτουργει ομως

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτό είναι το τηλεφωνάκι?

 

http://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Redmi-Note-3-Pro-5-5-Inch-FHD-3GB-32GB-Smartphone-Qualcomm-Snapdragon-650-Hexa-Core-MIUI-V7-16-0MP-TOUCH-ID---Gold-362396.html

 

Ρωτάω για να μην την πατήσω με υποστήριξη ελληνικών δυκτίων.

 

Μπάς και παίζει καμιά καλύτερη τιμή σε άλλο site?

To Official τι έχει μέσα? Θήκη σιλικόνης και tempered glass? αυτές είναι οι διαφορές?

Edited by andreasp
Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, δεν ξέρω εάν το έχετε δώσει σημασία ή εάν ειπώθηκε ξανά. Διάβασα ότι μπορείς να βάλεις twrp recovery και με miui rom. Πολύ απλά από εδώ http://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/how-to/zcx-twrp-install-twrp-flash-supersu-t3462448

Αυτό που έκανα πρώτα απ όλα ήταν να τσεκάρω τον bootloader εάν ήταν ξεκλείδωτος, που δεν ήταν αν και τον είχα. Πιστεύω από την αναβάθμιση σε mm. Τον ξεκλείδωσα ξανά. Κατέβασα και ακολούθησα τις οδηγίες. Τώρα μπορείς να έχεις και ΟΤΑ αναβαθμίσεις αλλά και twrp recovery με 3 απλές κινήσεις και superuser, προσοχή μόνο το τελευταίο δεν πρόλαβα να το κάνω εγκατάσταση και να δω εάν έχει θέμα, αλλά θα το δοκιμάσω. Τουλαχιστον θέλω να γλιτώσω από τις διαφημίσεις και να έχω την global developers.

 

Edit: μέσω του twrp recovery έκανα εγκατάσταση τον superuser. Έβαλα το adaway και όλα καλά μέχρι στιγμής, δεν έχω κανένα πρόβλημα. Παρασκευή μένει να δω εάν θα κάνει κανονικά ota update.

 

Το ειχα βάλει και εγω αυτο φίλε πριν 10 μερες αλλα update δεν κατάφερα να κανω.Υπομονη μεχρι την Παρασκευή λοιπον....και κανε ενα κοπο να μας ενημερώσεις εδω στο φόρουμ

Πάντως οι περισσότεροι στα σχολια τώρα που διαβάζω εχου το ιδιο πρόβλημα με το update

 

 

Screenshot_2016_09_30_08_35_41_627_com_android_u.png

Μού ήρθε πρωί πρωί η αναβάθμιση όπως βλέπεται και στην εικόνα από πάνω. Έγινε η αναβάθμιση, όταν έκανε επανεκκίνηση περάστηκε μέσω του twrp recovery και όλα πήγαν περίφημα. Οπότε λειτουργεί εξαιρετικά, έχεις recovery, superuser, global developers rom και αναβάθμιση μια χαρά. Καλύτερα δεν γίνεται!:)

 

edit: Mου ήρθε καπάκι μόλις τώρα νέα αναβάθμιση η πρώτη παραπάνω ήταν 72mb και τώρα είναι 1,3gb , την κατεβάζω και ενημερώνω ξανά εάν όλα καλά επίσης, οπότε με επιφύλαξη για αρχή.

Screenshot_2016_09_30_09_00_14_449_com_android_u.png

Edited by zaf_4

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδες... κατι ασχετο..... αυθεντικα προιοντα της xiaomi απο που μπορουμε να αγορασουμε?

ας πουμε εγω ψαχνω usb cable... κ δε μπορω να βρω το αυθεντικο καλωδιο....

 

εγω πηρα αυτο με το καλωδιο

 

http://www.vickmall.com/original-xiaomi-usb-charger-head-for-red-1s-m2s-m3-m4-red-rice-note-mobile-phone.html

Link to comment
Share on other sites

Μού ήρθε πρωί πρωί η αναβάθμιση όπως βλέπεται και στην εικόνα από πάνω. Έγινε η αναβάθμιση, όταν έκανε επανεκκίνηση περάστηκε μέσω του twrp recovery και όλα πήγαν περίφημα. Οπότε λειτουργεί εξαιρετικά, έχεις recovery, superuser, global developers rom και αναβάθμιση μια χαρά. Καλύτερα δεν γίνεται!:)

edit: Mου ήρθε καπάκι μόλις τώρα νέα αναβάθμιση η πρώτη παραπάνω ήταν 72mb και τώρα είναι 1,3gb , την κατεβάζω και ενημερώνω ξανά εάν όλα καλά επίσης, οπότε με επιφύλαξη για αρχή.

 

Ωραιο αυτο δεν το ειχα προσεξει ... ενημερωσε για το update αν μπορεις γιατι μου ηρθε και εμενα αλλα δεν εχω wifi τωρα να κατεβασω!

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Ωραιο αυτο δεν το ειχα προσεξει ... ενημερωσε για το update αν μπορεις γιατι μου ηρθε και εμενα αλλα δεν εχω wifi τωρα να κατεβασω!

 

Λοιπόν, επιβεβαιώνω κάνοντας το μεγάλο update για global developers ότι έγινε σωστά μέσω ZCX twrp recovery και όλα καλά μέσω ΟΤΑ, όπως βλέπεται με το δεύτερο screenshot.

 

Edit: Με την μεγάλη αναβάθμιση σε 16.9.29 global dev χάθηκε το superuser, οπότε πας ξανά στο ZCX TWRP Recovery -> advanced->SuperSu και το ξανακάνεις εγκατάσταση.

 

Screenshot_2016_09_30_09_03_57.png

 

Screenshot_2016_09_30_10_15_18_023_com_android_s.png

Edited by zaf_4

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Τι προσφέρει το καινούργιο update?

 

sent from my Redmi Note 3 pro Global Edition using tapatalk

 

 

Screenshot_2016_09_30_11_57_50_048_com_android_u.png

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μονολογώ το θέμα! Λοιπόν αφού δοκίμασα διάφορα που μπορώ να βάλω με ροοτ συσκευή πλέον με global dev. Δοκίμασα και το mod για sms 160 χαρακτήρες στο miui sms, το φλάσαρα μέσω του zcx twrp recovery και μια χαρά δουλεύει εφόσον χρησιμοποιείς ελληνικά κεφαλαία γράμματα. Όποιος ενδιαφέρεται ας πάρει απ' το miui.gr to zip αρχείο και ας το περάσει. https://xiaomi-miui.gr/community/wsif/index.php/Entry/6109-MOD-SMS-160-χαρακτήρων-για-το-Xiaomi-Redmi-Note-3-PRO-Kenzo/#files

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το twrp είναι μόνιμο;ακούγεται δελεαστικο...ή λειτουργία του τηλεφώνου πως είναι;
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το twrp είναι μόνιμο;ακούγεται δελεαστικο...ή λειτουργία του τηλεφώνου πως είναι;

 

Ναι, ακριβώς. Μπαίνεις σε recovery mode και δουλεύει μία χαρά.

Έβαλα και το mod του geoanto555 για να μπορώ να μπαίνω κατευθείαν όταν παταω το power button. Παρεμπιπτόντως, τον ευχαριστώ κιόλας για τον κόπο του. Ορίστε και φωτό

 

Edit: τώρα το τσεκαρα και δεν μπαίνει μέσω του μενού του geoanto σε recovery τα άλλα τα κάνει. Λογικά να δω λίγο το ζιπαρισμενο αρχειο, παίζει θέμα με την ονομασία; Κάτι τέτοιο. Επανερχομαι με νεοτερα.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160930/cd0dd89619570431df1bfd399a0ff8d8.jpg

 

 

 

 

 

zaf_4 means Zafeira

Edited by zaf_4

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Βοήθεια στον ασχετο. Ξέρει κανείς πώς βλέπουμε τι ρομ έχουμε?

 

Αν βοηθάει όταν παταω vol up+power βγάζει αυτό

 

http://i2.wp.com/www.techgrapple.com/wp-content/uploads/2016/02/Unlock-Redmi-Note-3-Bootloader.jpg?w=670

Edited by clubmaster
Link to comment
Share on other sites

Βοήθεια στον ασχετο. Ξέρει κανείς πώς βλέπουμε τι ρομ έχουμε?

 

Αν βοηθάει όταν παταω vol up+power βγάζει αυτό

 

http://i2.wp.com/www.techgrapple.com/wp-content/uploads/2016/02/Unlock-Redmi-Note-3-Bootloader.jpg?w=670

 

ανοιξε το κινητο.ρυθμισεις κατω κατω λεει σχετικα με το τηλεφωνο και βλεπεις το "εκδοση miui"

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ακριβώς. Μπαίνεις σε recovery mode και δουλεύει μία χαρά.

Έβαλα και το mod του geoanto555 για να μπορώ να μπαίνω κατευθείαν όταν παταω το power button. Παρεμπιπτόντως, τον ευχαριστώ κιόλας για τον κόπο του. Ορίστε και φωτό

Edit: τώρα το τσεκαρα και δεν μπαίνει μέσω του μενού του geoanto σε recovery τα άλλα τα κάνει. Λογικά να δω λίγο το ζιπαρισμενο αρχειο, παίζει θέμα με την ονομασία; Κάτι τέτοιο. Επανερχομαι με νεοτερα.

zaf_4 means Zafeira

Για τσέκαρε και πες μου...

 

Screenshot_2016_09_30_20_20_14_725_com_miui_home.png

 

Advanced power menu 6.9.29 Kenzo

Edited by geoanto555
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια ,αυτη τη ρομ δηλαδη την 6.9.29 την gtv την περναμε κανονικα μεσω recovery?ειναι ενταξει δεν εχει καποιο προβλημα???
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια ,αυτη τη ρομ δηλαδη την 6.9.29 την gtv την περναμε κανονικα μεσω recovery?ειναι ενταξει δεν εχει καποιο προβλημα???

 

Μια χαρά είναι ..... Ρίξτην

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...