Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πως τα ξεχωρισες; (Πληροφριακα γιατο σκεφτομαι να παρω και εγω)

 

Ρίξε μια ματια εδώ ίσως σε βοηθήσει.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=393290

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σοβαρά; Κι εγώ έκαψα τη λύση του ebay γιατί δυσκολευόμουν να ξεχωρίσω τα αυθεντικά απ τις μαιμούδες κι έλεγα να πάρω από skroutz...

 

Τουλάχιστον στο gearbest που έχουν καλές τιμές είναι αυθεντικά; Έχει αγοράσει κανείς;

 

Επίσης αυτά είναι τόσο καλύτερα απ αυτά που να αξίζει να δώσεις το δεκάευρω παραπάνω;

https://audiobudget.com/product.php

 

Ρίξε μια ματιά εδώ.

Το gearbest πουλάει αυθεντικά

Edited by stefanidis
Link to comment
Share on other sites

Και αυτη τα ιδια ειναι καμια.διαφορα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Τελικα η lollipop του τεριαζε καλυτερα.Αυτο με τις εφαρμογες πως γινεται.Κλεινουν ολες μαζι?

 

Την mm έχω τώρα (6.9.15)...αλλά και με την lollipop τους ίδιους χρόνους είχα ....

Μέσα στο μενού της μπαταρίας έχει αρκετές ρυθμίσεις για καλύτερη διαχείρηση...Και όλες τις εφαρμογες μπορείς να κλεινεις αλλα και όσες θες....Και σε πόσο χρόνο από την ώρα που θα σβήσει η οθόνη...Επίσης την οθόνη την έχω στο φουλ και αυτόματο και σε 1 λεπτό το σβήσιμο της..

Edited by Expendable
Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά; Κι εγώ έκαψα τη λύση του ebay γιατί δυσκολευόμουν να ξεχωρίσω τα αυθεντικά απ τις μαιμούδες κι έλεγα να πάρω από skroutz...

 

Τουλάχιστον στο gearbest που έχουν καλές τιμές είναι αυθεντικά; Έχει αγοράσει κανείς;

 

Επίσης αυτά είναι τόσο καλύτερα απ αυτά που να αξίζει να δώσεις το δεκάευρω παραπάνω;

Bill καλά είναι και τα 2, τα πρώτα είναι τα ακριβά με 2 drivers για καλύτερο ήχο ενώ τα δεύτερα τα φθηνά που παρόλα αυτά έχουν καλό ήχο (δοκιμασμένα). Όσο για το gearbest πουλάει αυθεντικά (και εγώ περιμένω τα dual driver από εκεί). Αν μπορείς πάντως πάρε τα dual, πολύ ανώτερα (και η τιμή τους σε προσφορές που κάνει το gearbest είμαι χώμα, 13 € για αυτά τα ακουστικά είναι σούπερ).

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160920/112358749cb6ab54c131b2b6ea5a11f0.jpg

Μπαταρία με CM 13. 10 ώρες sot για πλάκα παιδιά. Χρήση: Browsing και ακρόαση μουσικής μέσω Spotify σε Bluetooth ηχείο. Με το v10 ήμουν στο 65 με 70% με παρόμοια χρήση.

Edited by Mitsos_The_Great
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά,

είμαι με Global Stable 8.0.1.0, και έχω ένα περίεργο θεματάκι.

Χρησιμοποιώ την εφαρμογή την μαμά για τα email η οποία μου φαίνεται άψογη (συν οτι δεν είναι τόσο ενεργοβόρα όσο το Gmail app) μέχρι που είδα κάτι περίεργο. Όταν στείλω μειλ από την εταιρεία στο κινητό, (από εταιρικό μειλ) και στου κινητό πατήσω reply όλα είναι εντάξει. Όταν στο κινητό πατήσω compose και προσπαθήσω να το στείλω στο εταιρικό μειλ μου έρχεται μήνυμα ότι δεν πάει το μήνυμα (

Technical details of permanent failure:*

Google tried to deliver your message, but it was rejected by the server for the recipient domain).

το έχει συναντήσει κάνεις;

πληροφοριακά όπου αλλού έχω στείλει μειλ από το κινητό πάει κανονικά!

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά,

είμαι με Global Stable 8.0.1.0, και έχω ένα περίεργο θεματάκι.

Χρησιμοποιώ την εφαρμογή την μαμά για τα email η οποία μου φαίνεται άψογη (συν οτι δεν είναι τόσο ενεργοβόρα όσο το Gmail app) μέχρι που είδα κάτι περίεργο. Όταν στείλω μειλ από την εταιρεία στο κινητό, (από εταιρικό μειλ) και στου κινητό πατήσω reply όλα είναι εντάξει. Όταν στο κινητό πατήσω compose και προσπαθήσω να το στείλω στο εταιρικό μειλ μου έρχεται μήνυμα ότι δεν πάει το μήνυμα (

Technical details of permanent failure:*

Google tried to deliver your message, but it was rejected by the server for the recipient domain).

το έχει συναντήσει κάνεις;

πληροφοριακά όπου αλλού έχω στείλει μειλ από το κινητό πάει κανονικά!

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Κάτι σε SMTP settings δεν πάει καλά... τσέκαρε μια μια τις ρυθμίσεις με το άλλο κινητό που στέλνει κανονικά. Δοκίμασε να στείλεις ΣΤΟ ΙΔΙΟ email account (δλδ στον ίδιο παραλήπτη).

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Κάτι σε SMTP settings δεν πάει καλά... τσέκαρε μια μια τις ρυθμίσεις με το άλλο κινητό που στέλνει κανονικά. Δοκίμασε να στείλεις ΣΤΟ ΙΔΙΟ email account (δλδ στον ίδιο παραλήπτη).

μάλλον δεν το εξήγησα πολύ καλά.... από το κινητό μου όταν πατάω reply στο εταιρικό μειλ τότε πάει κανονικά, όταν πάλι από το κινητό μου πατάω compose new mail πάλι προς το εταιρικό μου μειλ τότε δεν πάει...

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Tελικα περασα την 6.9.15 και το εργαλειο παει σφαιρα. ουτε ενα μπαγκ, φτιαξανε και το auto rotate επιτελους. Η ρομ αυτη ειναι πολυ πιο γρηγορη απο την 8.0.1.0 την συνιστω.
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα. επειδη σκεφτομαι πολυ σοβαρα την αγορα αυτου του μοντελου ή του redmi 4 θα ηθελα να ρωτησω 2 πραγματακια..

 

καταρχην και με το σκεπτικο οτι αποτι διαβαζω δεν θα κυκλοφορησει pro εκδοση για το 4, να παω στο 3 ή στο 4?

 

και δευτερον και σημαντικο για μενα.

οσοι αναβαθμισατε σε miui 8, εχετε την επιλογη να δουλευον 2 εφαρμογες του whats app για παραδειγμα με τους δυο διαφορετικους αριθμους? το ειδα σε review του 4 και Μου αρεσε αυτη η δυνατοτητα.

 

ευχαριστω εκ των προτερων.

Περπατάμε παράλληλα...και όλα θα γίνουν κατάλληλα (?) για να σμίξουμε πάλι...Μέχρι τότε θα.... έχω εναν πόλεμο ανοιχτό....ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ...
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα. επειδη σκεφτομαι πολυ σοβαρα την αγορα αυτου του μοντελου ή του redmi 4 θα ηθελα να ρωτησω 2 πραγματακια..

 

καταρχην και με το σκεπτικο οτι αποτι διαβαζω δεν θα κυκλοφορησει pro εκδοση για το 4, να παω στο 3 ή στο 4?

 

και δευτερον και σημαντικο για μενα.

οσοι αναβαθμισατε σε miui 8, εχετε την επιλογη να δουλευον 2 εφαρμογες του whats app για παραδειγμα με τους δυο διαφορετικους αριθμους? το ειδα σε review του 4 και Μου αρεσε αυτη η δυνατοτητα.

 

ευχαριστω εκ των προτερων.

 

Θεωρώ πως την ίδια ερώτηση πρέπει να κάνεις και στο θέμα του Note 4 καθώς εδώ το 99% θα σου πουν το Note 3 pro

 

Προσωπικά και πάλι το note 3 pro θα επέλεγα αν έπαιρνα σήμερα κινητό. Και μάλιστα το International για να χω το κεφάλι μου ήσυχο με τις μπάντες. Καλώς η κακώς το note 4 απ όσο ξέρω δεν έχει internation version ακόμα και λογικά θ αργήσει να βγάλει. Και έκδοση note 4 pro έχει ανακοινωθεί αλλά πάλι με mediatek (τον x25 αντί του x20). Τέλος παρά το ότι οι mediatek x20/25 είναι καλοί και ουσιαστικά διαφορά στην ταχύτητα με τον SD δε θα καταλάβεις, πάλι SD θα προτιμούσα λόγω πρότερου έντιμου βίου και καλύτερης κάρτας γραφικών.

 

Όσον αφορά τη δεύτερη ερώτησή σου, υπάρχει μέσα στις ρυθμίσεις επιλογή Dual Apps που έχεις την ίδια εφαρμογή με δύο διαφορετικά νούμερα-λογαριασμούς. Το χω δοκιμάσει στο viber και δουλεύει άψογα.

Link to comment
Share on other sites

Εφοσον εχασα το redmi note 2 prime μου εχθες παραγγειλα σημερα το Redmi Note 3 Pro

 

Με επιλογη rom απο Vickmall: Official DEV Global Rom(OTA update&Greek Language)

 

Μπορει καποιος να με δωσει το σωστό Link για το περασμα της τελευταις ελληνικης Dev? [ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ] (Απο Xiaomi-mui.gr)

 

[Ο boot loader θα ειναι ξεκλειδωτος; ]

 

Ευχαριστώ !

Link to comment
Share on other sites

Tελικα περασα την 6.9.15 και το εργαλειο παει σφαιρα. ουτε ενα μπαγκ, φτιαξανε και το auto rotate επιτελους. Η ρομ αυτη ειναι πολυ πιο γρηγορη απο την 8.0.1.0 την συνιστω.

 

καλησπερα, περναμε την 6.9.15 απευθειας απο 6.8.18? ειχα δει κατι για εγκατασταση πρωτα stable χωρις root και υστερα της νεας 6.9.9.

Τι ισχυει τελικα, και ποιος ειναι ο καλυτερος τροπος εγκαταστασης της 6.9.15? Προβανως μιλαω για clean install.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, περναμε την 6.9.15 απευθειας απο 6.8.18? ειχα δει κατι για εγκατασταση πρωτα stable χωρις root και υστερα της νεας 6.9.9.

Τι ισχυει τελικα, και ποιος ειναι ο καλυτερος τροπος εγκαταστασης της 6.9.15? Προβανως μιλαω για clean install.

 

Εγω εκανα ota αναβάθμιση απο 6.8.18 στην 6.9.15 και μετα ενα reset και ολα ειναι τέλεια

Link to comment
Share on other sites

γεια σας

εχω ξεκλειδωμενο bootloader και εγκατεστημενη την 6,8,18 θελω να βαλω την global dev με τα ελληνικα και να περνω τα update

ποιον οδηγο ακολουθω?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Εγω εκανα ota αναβάθμιση απο 6.8.18 στην 6.9.15 και μετα ενα reset και ολα ειναι τέλεια

 

πως δηλαδη? για δωσε λεπτομεριες, γιατι εμενα δε βρισκει αναβαθμιση

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία με CM 13. 10 ώρες sot για πλάκα παιδιά. Χρήση: Browsing και ακρόαση μουσικής μέσω Spotify σε Bluetooth ηχείο. Με το v10 ήμουν στο 65 με 70% με παρόμοια χρήση.

 

Χρησιμοποιείς grennify, xposed;;

Link to comment
Share on other sites

γεια σας

εχω ξεκλειδωμενο bootloader και εγκατεστημενη την 6,8,18 θελω να βαλω την global dev με τα ελληνικα και να περνω τα update

ποιον οδηγο ακολουθω?

ευχαριστω

 

πως δηλαδη? για δωσε λεπτομεριες, γιατι εμενα δε βρισκει αναβαθμιση

 

Ειχα 6.8.18 gtv, περασα official dev 6.9.15 απο τον updater της συσκευης αφου εβαλα τη rom στη συσκευη. Νομιζω οτι η μεταφραση εχει σχεδον ολοκληρωθει. Καμια σχεση με dev που περασα πριν 1.5 μηνα περιπου. Μπορουμε να δουμε καπου το ποσοστο μετάφρασης της rom?

Link to comment
Share on other sites

Ειχα 6.8.18 gtv, περασα official dev 6.9.15 απο τον updater της συσκευης αφου εβαλα τη rom στη συσκευη. Νομιζω οτι η μεταφραση εχει σχεδον ολοκληρωθει. Καμια σχεση με dev που περασα πριν 1.5 μηνα περιπου. Μπορουμε να δουμε καπου το ποσοστο μετάφρασης της rom?

 

https://crowdin.com/project/miui-v6 96% !!!!

Link to comment
Share on other sites

Αιμα την πηγαμε. :lol:

Βασικα νομιζω οτι για ολα τα flash junkies ειναι η τοπ rom πλεον. Καλη χρυση gtv/gkalen, αλλα καθε εβδομαδα κατεβασμα 1gb και δωστου flash μεσω twrp, εμενα τουλαχιστον με κουρασε. ΟΤΑ πλεον με ελαχιστο μεγεθος και ειμαι καλα. :)

Link to comment
Share on other sites

@amdnikos από gtv dev σε official dev πήγες μέσω του updater της συσκευής?

Τα σωστά βήματα δεν θα ήταν να φλασαρεις μια official stable με miflash και μετά με τον updater να καταλήξεις στην 6.9.15?

Η ρομ έκατσε καλά?

Ομολογώ ότι δεν ήξερα ότι μπορεί να γίνει με αυτό τον τρόπο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!

Κάποιος πολύ έμπειρος με φλασαρίσματα ROM κτλ. για βοήθεια!!:ninja:

 

Όποιος έχει ελεύθερο χρόνο και υπομονή ας στείλει ΠΜ!:ninja:

 

Ευχαριστώ!:ninja:

Link to comment
Share on other sites

 

ευχαριστώ έχει κάποιο bug?

για τις ρομ σε προηγούμενα Post ποια να προτιμήσω?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...