Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

βλεπω ολοι εδω λετε για ελληνικες ρομ.παιδια απο cm/aosp δεν παιζει τπτ?δεν τις προτιματε?η ειναι καλυτερη η ελληνικη stock based απο οτι οι cm/aosp?

Υπάρχουμε, αλλά είμαστε λίγοι :) που θα πάει όμως; θα μεγαλώσουμε κι εμείς :)

Την έχω 3 εβδομάδες (ίσως και παραπάνω) και δε νομίζω να τη βγάλω...

 

Α, επίσης, μετά το flashάρισμα της CM13 ΔΕ ΜΟΥ ΚΛΕΙΔΩΣΕ ο bootloader.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εχω την China stable 8 και η κάμερα δεν δουλεύει με το fingerscaner ενω πριν με την multi δούλευε....

Τι κάνω?

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

δε νομίζω να τη βγάλω...

 

Μέχρι να η νέα cm 14 φαντάζομαι!:lol::lol:

Εχουνε λίγο δουλειά με την κατασκευή της και για αυτό έχουν χαθεί απο την σελιδα τους.

Link to comment
Share on other sites

Σου απάντησα και στο μήνυμα...

Για αρχή πας για ξεκλειδωμα όπως είσαι..

Αρκεί να έχεις account ΄μέσα με άδεια..

Αν όχι το βάζεις σε fastboot mode και το γυρίζεις σε edl για φλασάρισμα official rom..

Ενώ είσαι σε fastboot τρέχεις το edl.cmd

Σωστός πάντα, καλημερα φιλε μου ,πρέπει να το ξεκλειδώσει και μετα να το φλασαρει οπως του γράφεις,προφανώς του κλείδωσε γαυτο μετα μπικαρε το κινητο,αυτο που έγραψες προχθες και σε μενα να το προσέχουμε όλοι,πλέων παντα να βλέπουμε με καθε αλλαγή rom αν κλείδωσε ,αν βρει τα στοιχεία πιστεύω μετα με το φλασαρισμα αφου ειχε απο πριν οδηγούς και επικοινωνούσε να επανέλθει,αγόρασε το κινητο χωρίς στοιχεία και account,μα να περνούσε την νεα rom σίγουρα θα του ζητούσε στοιχεία για να το σεταρει μετα και τωρα με μια official rom ξανά θα του ζητήσει στοιχεία λογαριασμού,αυτήν την βλακεία εχει η Xiaomi και τα κλειδώματα της :ninja::ninja:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Σωστός πάντα, καλημερα φιλε μου ,πρέπει να το ξεκλειδώσει και μετα να το φλασαρει οπως του γράφεις,προφανώς του κλείδωσε γαυτο μετα μπικαρε το κινητο,αυτο που έγραψες προχθες και σε μενα να το προσέχουμε όλοι,πλέων παντα να βλέπουμε με καθε αλλαγή rom αν κλείδωσε ,αν βρει τα στοιχεία πιστεύω μετα με το φλασαρισμα αφου ειχε απο πριν οδηγούς και επικοινωνούσε να επανέλθει,αγόρασε το κινητο χωρίς στοιχεία και account,μα να περνούσε την νεα rom σίγουρα θα του ζητούσε στοιχεία για να το σεταρει μετα και τωρα με μια official rom ξανά θα του ζητήσει στοιχεία λογαριασμού,αυτήν την βλακεία εχει η Xiaomi και τα κλειδώματα της :ninja::ninja:

 

Καλημέρα.. Πιστεύω αν έχεις account μέσα θα ξεκλειδώσει με την μία και δεν θα χρειαστεί να κάνει κάτι άλλο..

Link to comment
Share on other sites

Όχι,απλα αν δεν εκπέμπει 4g με την 800αρα θα έχει 4g απο αλλη συχνότητα.

ίσως στο Σύνταγμα να συμβεί αυτό που λες.

Εδω στα Χανια δεν θα συμβεί αυτο ούτε στο κέντρο της πόλης.

Ισως.. ισως στο μέλλον να βαλουν και κατι άλλο εκτός απο b20.

Τα ανέλυσα πριν για το τι συμβαίνει και αν καποιος θέλει βγαίνουμε και βόλτα να το δει και στην πράξη.

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Έχω την 6.8.18 beta.

Ήρθε αυτό το update

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160909/3615fc4bd5fc3029bbc6e126bf3033ed.jpg

Είναι το αναμενόμενο Android 6.0?

Κάνω απλά το update και τέλος;

Αν κάνω το update χάνω τίποτα από δεδομένα και τα σχετικά ή επειδή είναι OTA δεν υπάρχει θέμα;

Το έχει κάνει κανείς;

 

 

Στάλθηκε από το RN3 Pro

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Ειναι official rom απο την στιγμη που εχει οτα...

 

Αλλωστε βγαινει κανονικα global rom για αυτη τη συσκευή...οποτε και να εχει θεματα θα την αλλαξεις

Για να καταλάβω..

Το international με την υποστήριξη b20 έρχεται με official rom που ονομάζεται international και εχει και Ota.

Υπάρχει και η global που "κουμπωνει" εύκολα σε αυτο?

Ξέρουμε διαφορές?

 

Ακόμα ποια μοντέλα αντίστοιχα με το international b20 κυκλοφορούν τώρα η είναι να βγουν?

Εννοώ να βγαίνουν απο την Xiaomi έτοιμα με band 20.

 

Ρωτάει φίλος που ψάχνει για μικρότερο σε 5 ίντσες αλλά και εγώ που θα ήθελα και μεγαλύτερο απο 5.5

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβω..

Το international με την υποστήριξη b20 έρχεται με official rom που ονομάζεται international και εχει και Ota.

Υπάρχει και η global που "κουμπωνει" εύκολα σε αυτο?

Ξέρουμε διαφορές?

 

Ακόμα ποια μοντέλα αντίστοιχα με το international b20 κυκλοφορούν τώρα η είναι να βγουν?

Εννοώ να βγαίνουν απο την Xiaomi έτοιμα με band 20.

 

Ρωτάει φίλος που ψάχνει για μικρότερο σε 5 ίντσες αλλά και εγώ που θα ήθελα και μεγαλύτερο απο 5.5

Απο οτι είδα το international ερχεται με global rom..το οτι το μαγαζι την γραφει ιντερνατιοναλ εχει να κανει με μάρκετινγκ.και καλα οτι εχει πολλες γλωσσες...

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα λέω να το αγοράσω με ποια ρομ να έρθει?επίσης η μπαταρία που δεν είναι αποσπώμενη υπάρχει θέμα?

κάποιο αρνητικό υπάρχει ώστε να μην το αγοράσω?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Έχω την 6.8.18 beta.

Ήρθε αυτό το update

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160909/3615fc4bd5fc3029bbc6e126bf3033ed.jpg

Είναι το αναμενόμενο 6.0?

Κάνω απλά το update και τέλος;

Αν κάνω το update χάνω τίποτα από δεδομένα και τα σχετικά ή επειδή είναι OTA δεν υπάρχει θέμα;

Το έχει κάνει κανείς;

 

 

Στάλθηκε από το RN3 Pro

Ναι καν την άφοβα δεν νομίζω να χάσεις κατι επειδή ειναι και μεγάλη βλέπω ,μάλλον στην 6.0 πάμε ,πάρε και ενα Backup μεσα απο το τηλεφωνο που εχει για να εχεις τις εφαρμογες σου,τις ρυθμίσεις τους. :ninja::ninja:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε από geekbuying international (σε 9 μέρες) σφραγισμένο με τις ζελατινες του... Πρώτο άνοιγμα από εμένα :)

 

Sent from my CW-Hi8-super using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε από geekbuying international (σε 9 μέρες) σφραγισμένο με τις ζελατινες του... Πρώτο άνοιγμα από εμένα :)

 

Sent from my CW-Hi8-super using Tapatalk

Τελικα φιλε μου απο διαστασεις σχετικα με θηκη τι εκανες?

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε από geekbuying international (σε 9 μέρες) σφραγισμένο με τις ζελατινες του... Πρώτο άνοιγμα από εμένα :)

 

Sent from my CW-Hi8-super using Tapatalk

 

καλησπερα,

σε ποσες ημερες από την παραγγελια, σου εστειλαν tracking number ?

εγω το εχω παραγγειλει απο 2 Σεπτεμβριου, και ακομα να το στειλουν...

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα λέω να το αγοράσω με ποια ρομ να έρθει?επίσης η μπαταρία που δεν είναι αποσπώμενη υπάρχει θέμα?

κάποιο αρνητικό υπάρχει ώστε να μην το αγοράσω?

Παράγγειλε με dev rom ,ειναι 2 dev η μια εχει και ελληνικά 55 /100 μεχρι τωρα και μετα αυτην μπορείς και να ξεκλειδώσεις και καπάκι να περασεις την ελληνικη,εχει ελληνικη κοινότητα που το υποστηρίζει.

Στο αλλο που ρωτας εδω δεν θα σου κάποιος δεν ειναι καλο,απλά λιγο για τα βραδια η καμερα του σε σημεία που εχουν ελαχιστο φως δεν τα καταφέρνει τοσο καλα,την ημερα βγαζει ικανοποιητικές φωτο και το κινητο ειναι τούμπανο.:ninja::ninja:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω το κινητο αυτο το εχω ξεκλειδωσει και εχω βαλει ελληνικη ρομ.αν κανω τις αναβαθμισεισ που βγαζει το κινητο γυρναει σε global? χανω το ξεκλειδωμα?
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου αναβάθμισε σε mm. Έχω official china dev. Από κατανάλωση μπαταρίας πολύ καλύτερα ήδη από το πρώτο boot σε mm
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με τις developer, συνήθως πόσο παίρνει για να περάσουν τα εκάστοτε features στην stable; Εν ολίγοις πόσο πιστεύετε πως θα περιμένουμε για Android 6.0 στην Global stable με OTA; :-)
Link to comment
Share on other sites

Ναι καν την άφοβα δεν νομίζω να χάσεις κατι επειδή ειναι και μεγάλη βλέπω ,μάλλον στην 6.0 πάμε ,πάρε και ενα Backup μεσα απο το τηλεφωνο που εχει για να εχεις τις εφαρμογες σου,τις ρυθμίσεις τους. :ninja::ninja:

 

 

Η αναβαθμιση σε global dev 6.9.9 (απο 6.8.18) με android 6 εγινε με τον updater του κινητου και δεν χαθηκε τιποτα

Ευχαριστώ και τους δύο για τις απαντήσεις.

Κάτι ακόμα @deni77 όταν λες Backup μέσα από το τηλέφωνο εννοείς το Mi account; γιατί δεν έχω κάνει λογαριασμό.

 

Στάλθηκε από το "κτήνος" V10

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω το κινητο αυτο το εχω ξεκλειδωσει και εχω βαλει ελληνικη ρομ.αν κανω τις αναβαθμισεισ που βγαζει το κινητο γυρναει σε global? χανω το ξεκλειδωμα?

 

Ποιες αναβαθμίσεις; Λογικά είναι από eu . Ξεχασαν να τις απενεργοποιήσουν.. Δεν γυρίζεις σε global.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω το κινητο αυτο το εχω ξεκλειδωσει και εχω βαλει ελληνικη ρομ.αν κανω τις αναβαθμισεισ που βγαζει το κινητο γυρναει σε global? χανω το ξεκλειδωμα?

Μην μπερδεύεσαι αφου εχεις περάσει ελληνικη rom και ξεκλείδωσες νωρίτερα ,τώρα δεν έχεις αυτόματες αναβαθμησεις μόνο χειροκίνητες και την περνάς εσυ τι rom που θες.

Οχι δεν γυρνάει σε global,αν βάλεις νεα ελληνικη Official dev η Stable ,αν θες να περασεις μια Custom Rom πχ ναι θα σου κλειδώσει .:ninja::ninja:

Ναι υπαρχει και αυτο που γραφει ο φιλος geoanto555

Edited by deni77
Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

σε ποσες ημερες από την παραγγελια, σου εστειλαν tracking number ?

εγω το εχω παραγγειλει απο 2 Σεπτεμβριου, και ακομα να το στειλουν...

Από 25 είχα παραγγείλει (ήταν σε pre-sale ) 29 πήρα tracking έφυγε 1 και ήρθε σήμερα στο νησί

Τελικα φιλε μου απο διαστασεις σχετικα με θηκη τι εκανες?

Όπως αναφέρθηκε η ipacky χωράει στη σιλικόνη αλλά δεν μπαίνει το δαχτυλίδι και το temper glass είναι λίγο ποιο μικρό. Τα θέλει κάποιος είναι καινούργια απλά ήρθαν λίγες μέρες πριν

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160909/900a826d75addf6be57bf9c5f5ee6f56.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160909/5bda2375293b28a2eff520bf0d948a5c.jpg

Ότι άλλο θέλετε ρωτάτε ποιο βράδυ θα ανεβάσω φώτο. Δεν έχει ελληνικά ούτε locale ενώ έχει πχ αρουμπα :p

4g κανονικά και πλέον έχω σήμα στη δουλειά που δεν είχα πριν, παρά σε ορισμένα σημεία μόνο. Για επαρχία είναι must η 800αρα ;) :cool: :cool:

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Edited by naxiand
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...