Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

.

 

Προς τους γνώστες: Σήμερα το android system έφτασε 45%(!!!) σε επίπεδο κατανάλωσης. Που μπορεί να οφείλεται και τι ενέργειες προτίνετε?? (reboot is done)

 

 

Αν εχειςντην τελευται stable παρατηρειται σε πολλους battery drain και υψηλες θερμοκρασιες.

Κανε υπομονη μέχρι να βγει update

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εχεις ξεκλειδώσει bootlader?

 

ναι και περασα και twrp και ελληνικη rom αλλα στην επιλογη για το supresu οταν εκανα reboot το twrp ενω παταω να εγκατεσηθει δεν εχω root

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τώρα ποτέ δεν μου ζεστάθηκε η συσκευή.

Σήμερα παρατηρήθηκε αυτό το υψηλό ποσοστό και θα το παρακολουθώ.

Ξέρεις πότε θα πάρουμε το ΜΜ και αν θα βελτιωθεί η αυτονομία της συσκευής με αυτό?

Link to comment
Share on other sites

φοβερή απάντηση...ευχαριστω.

Αφου ξερεις οτι εχουν βγει 2 επιπλέον updates θα επρεπε να ξερεις οτι δεν εχουν βγει για το δικο μας κινητο λογο beta test της marshmallow android 6. Οποτε υπομονή...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Αφου ξερεις οτι εχουν βγει 2 επιπλέον updates θα επρεπε να ξερεις οτι δεν εχουν βγει για το δικο μας κινητο λογο beta test της marshmallow android 6. Οποτε υπομονή...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

δεν το ειχα προσεξει αλήθεια..σε ευχαριστω πολυ..

Link to comment
Share on other sites

Εχει αγοράσει κανεις ενα Mobile Phone Telescope σαν αυτο εδω , που έχει την παρουσίαση του σε γειτονικό φόρουμ.

Σκέφτομαι να αγοράσω ενα για δοκιμή,οχι συγκεκριμένα το ιδιο,αξίζουν αυτά τα χρήματα τους η είναι άσκοπη κίνηση,έβγαλε κάποιος φωτογραφίες και βιντεο με τέτοιο φακο την ημέρα η το βράδυ,είδε καποια διαφορά??

Edited by deni77
Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Εχθές παρέλαβα μετά από την μικρή περιπέτεια με το geekbuying , το κινητό , αφού το άνοιξα χωρίς sim μου δίνει δυνατότητα αναβάθμισης σε V8.0.1.0.LHOMIDG (MIUI8) Stable , να την κάνω ; Πρέπει να κάνω κάτι έξτρα μετά την εγκατάσταση ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Εχθές παρέλαβα μετά από την μικρή περιπέτεια με το geekbuying , το κινητό , αφού το άνοιξα χωρίς sim μου δίνει δυνατότητα αναβάθμισης σε V8.0.1.0.LHOMIDG (MIUI8) Stable , να την κάνω ; Πρέπει να κάνω κάτι έξτρα μετά την εγκατάσταση ;

Ναι κανε κανονικά την αναβαθμηση δεν υπάρχει κατι να σε προβληματίζει.:ninja::ninja:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Ναι κανε κανονικά την αναβαθμηση δεν υπάρχει κατι να σε προβληματίζει.:ninja::ninja:

Είναι "καθαρή" ; και απροβλημάτιστη;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Περασα κι εγω την καινουργια 8 stable αλλα εχω παραρηρησει ενα πρωτο θεματακι που εχει.Δεν μου ανοιγει η οθονη σε καθε ειδοποιηση ενω εχω την επιλογη ανοιχτη να ανοιγει σε καθε ειδοποιηση.Το εχει παρατηρησει καποιος αλλος αυτο;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

φοβερή απάντηση...ευχαριστω.

 

Δεν σου άρεσε η δική μου απάντηση..... :lol::lol:

Αν είσαι τόσο βιαστικός μπες να βοηθήσεις να βγάλουμε μία.

 

----- προσθήκη μηνύματος 114 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ναι και περασα και twrp και ελληνικη rom αλλα στην επιλογη για το supresu οταν εκανα reboot το twrp ενω παταω να εγκατεσηθει δεν εχω root

 

Αποσυσπίεσαι την ρομ και πάρε το supersu zip και βάλτο στο κινητο σου .. Μπες σε twrp και φάσαρε το,

Να είσαι σίγουρος ότι έχεις ξεκλέιδωτο bootloader,...

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τωρα βρηκε να ρεπαρει? και γω νομιζα οτι ειναι stand by 25ωρες το 24ωρο :lol::lol:

Τι έπαθες πάλι;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα! Υποψήφιος αγοραστής του redmi note 3 pro και διαβάζοντας εδώ και 3 μέρες, μπορω να πω ότι έχω πελαγώσει! Λέω να το αγοράσω από vickmall, το οποίο δίνει τις εξής 3 επιλογές σε ρομ.

 

What is difference about the ROM?

Offical DEV Global rom(have all language include Greek language,support OTA update,no Chinese apps,has google play)

 

Offical Stable Global rom(No Greek language,support OTA update,no Chinese apps,has google play)

 

Offical DEV CN rom(only have Chinese and English,can not remove all chinese apps,support OTA update),customers want to install Greek rom when they recieve the phone,so they must install the offical dev rom first ,then to unlock boatloader.

Οι απορίες μου είναι οι εξης?

Ποια μου προτείνετε να βάλω, αν δεν θέλω να πειράξω το κινητό και ποια, αν χρειαστεί να βάλω κάποια από τις ελληνικές ρομ που διάβασα στο 1ο post?

Οι συγκεκριμένες εκδόσεις τι android εχουν?

Miui 7 ή 8?

Το ξέρω ότι όλα έχουν απαντηθεί εδω μέσα, αλλά 928 σελίδες είναι πααααααρα πολλές και επιπλέον δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με αυτά λόγω windows phone!

Ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα! Υποψήφιος αγοραστής του redmi note 3 pro και διαβάζοντας εδώ και 3 μέρες, μπορω να πω ότι έχω πελαγώσει! Λέω να το αγοράσω από vickmall, το οποίο δίνει τις εξής 3 επιλογές σε ρομ.

 

What is difference about the ROM?

Offical DEV Global rom(have all language include Greek language,support OTA update,no Chinese apps,has google play)

 

Offical Stable Global rom(No Greek language,support OTA update,no Chinese apps,has google play)

 

Offical DEV CN rom(only have Chinese and English,can not remove all chinese apps,support OTA update),customers want to install Greek rom when they recieve the phone,so they must install the offical dev rom first ,then to unlock boatloader.

Οι απορίες μου είναι οι εξης?

Ποια μου προτείνετε να βάλω, αν δεν θέλω να πειράξω το κινητό και ποια, αν χρειαστεί να βάλω κάποια από τις ελληνικές ρομ που διάβασα στο 1ο post?

Οι συγκεκριμένες εκδόσεις τι android εχουν?

Miui 7 ή 8?

Το ξέρω ότι όλα έχουν απαντηθεί εδω μέσα, αλλά 928 σελίδες είναι πααααααρα πολλές και επιπλέον δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με αυτά λόγω windows phone!

Ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά!

 

 

Αν θελεις να μην ασχοληθεις και να σου ερχονται ΟΤΑ οι αναβαθμισεις μια απο τις πρωτες 2. Αν θελεις και Ελληνικα εστω σε 60% ποσοστο ( που θα αυξηθει) την πρωτη (παιρνει εβδομαδιαια update). αν χρειαστεί να βάλεις κάποια από τις ελληνικές ρομ που διάβασες στο 1ο post την τριτη αλλα θελει μια διαδικασια.Πλεον νομιζω οτι ολες με miui 8 ειναι και να μην ειναι μεχρι να σου ερθει θα εχουν γινει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα! Υποψήφιος αγοραστής του redmi note 3 pro και διαβάζοντας εδώ και 3 μέρες, μπορω να πω ότι έχω πελαγώσει! Λέω να το αγοράσω από vickmall, το οποίο δίνει τις εξής 3 επιλογές σε ρομ.

 

What is difference about the ROM?

Offical DEV Global rom(have all language include Greek language,support OTA update,no Chinese apps,has google play)

 

Offical Stable Global rom(No Greek language,support OTA update,no Chinese apps,has google play)

 

Offical DEV CN rom(only have Chinese and English,can not remove all chinese apps,support OTA update),customers want to install Greek rom when they recieve the phone,so they must install the offical dev rom first ,then to unlock boatloader.

Οι απορίες μου είναι οι εξης?

Ποια μου προτείνετε να βάλω, αν δεν θέλω να πειράξω το κινητό και ποια, αν χρειαστεί να βάλω κάποια από τις ελληνικές ρομ που διάβασα στο 1ο post?

Οι συγκεκριμένες εκδόσεις τι android εχουν?

Miui 7 ή 8?

Το ξέρω ότι όλα έχουν απαντηθεί εδω μέσα, αλλά 928 σελίδες είναι πααααααρα πολλές και επιπλέον δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με αυτά λόγω windows phone!

Ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά!

Ολες εχουν πια μιυι8.

Αμα θες να πειραξεις σε dev

 

Τωρα αμα θες να δεις ως θα παει και ισως να πειραξεις πας στην official dev.π ου δεν εχει κινεζιες και εχει playstore.

 

Αμα θα βαλεις κατευθειαν ελληνικα με οποια dev θες.

Απλα θα κανεις αιτηση για ξεκλειδωμα στο en.miui.com/unlock

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Έχω στείλει μνμ για άνοιγμα bootloader αλλά δεν έχω λάβει κάτι ακόμα. Έχουν περάσει 2,5 εβδομάδες περίπου. Να ξαναστείλω? Επίσης στον λόγο που ζητάει για άνοιγμα bootloader βάζετε κάποιον συγκεκτιμένο?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Έχω στείλει μνμ για άνοιγμα bootloader αλλά δεν έχω λάβει κάτι ακόμα. Έχουν περάσει 2,5 εβδομάδες περίπου. Να ξαναστείλω? Επίσης στον λόγο που ζητάει για άνοιγμα bootloader βάζετε κάποιον συγκεκτιμένο?

 

Αν εισαι με wind δεν θα σου ερθει απο οτι εχω καταλαβει.

Link to comment
Share on other sites

kongeo1944 και tziminhio σας ευχαριστώ πολύ για τις γρήγορες και κατατοπιστικές απαντήσεις σας! Λέω να το πάρω με την Official DEV Global Rom(OTA update&Greek Language) να το δοκιμάσω και μετά με την πολύτιμη βοήθειά σας αν είναι να περάσω κάποια άλλη ρομ. Edited by tolino
Link to comment
Share on other sites

kongeo1944 και tziminhio σας ευχαριστώ πολύ για τις γρήγορες και κατατοπιστικές απαντήσεις σας! Λέω να το πάρω με την Official DEV Global Rom(OTA update&Greek Language) να το δοκιμάσω και μετά με την πολύτιμη βοήθειά σας αν είναι να περάσω κάποια άλλη ρομ.

Με οτι θες εκτός απο μυλτι που δεν εχει πια επιλογη οποτε μια χαρα.

Με οποια απο τις 3 ειναι ευκολο να αλλαξεις απλα η cn dev εχει πολλες κινεζοεφαρμογες μεσα.

Link to comment
Share on other sites

Να φανταστώ την έβαλες εσύ την Ελληνική έτσι;

Βγήκε και η 8..

Όχι δεν την έχω βάλει εγώ έτσι το πήρα το κινητο

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Έχω στείλει μνμ για άνοιγμα bootloader αλλά δεν έχω λάβει κάτι ακόμα. Έχουν περάσει 2,5 εβδομάδες περίπου. Να ξαναστείλω? Επίσης στον λόγο που ζητάει για άνοιγμα bootloader βάζετε κάποιον συγκεκτιμένο?

Εχεις μαλλον wind οποτε δεν θα σου ερθει μνμ.

Μπες τσεκαρε στην σελιδα.αμα σου εχει επιλογη να κατεβασεις εισαι μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...