Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Θέλω 32GB σε μαύρο.

Ως προς τις μπάντες, μου φαίνεται αρκετά τραγικό να μην έχεις 4G εκτός πόλης.

 

Η international έκδοση παίζει να υπάρχει κάπου στην Ελλάδα?

Πλην της επιπλέον μπάντας έχει άλλα μειονεκτήματα ή πλεονεκτήματα?

 

Αμα εχεις wind πολυ πιθανων να μην εχεις 4g εκτος μεγαλων αστικών κεντρων.

Δεν νομίζω να εχει ερθει ακομα ελλαδα,εδω καλα καλα δεν έχει κυκλοφορήσει απεξω..

Κανενα αλλο πλεονέκτημα περα απο την 800αρα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλησπερα παιδια πηρα το τηλεφωνο για την γυναικα μου για να βγαζει καμια καλη φοτο το παιδι σε σχεση με το προηγουμενο τηλ που ειχε και ειχε την ρομ 7.4.9 stable και προσπαθησα να το ξεκληδοσω και μου εβγαζε προβλημα χορου στο φλασαριζμα της ρομ και περασα μια μιουι 8.6.8.18 μπετα με ξιαομι μι φλας αλλα δεν εχω χρονο να ασχολιθω με το διαβαζμα εδω λογο δουλειας και μωρου 4 μινον θα μπορουσε καποιος να με βοηθησει απο σκαιπ ι τιμ βιουερ θελω την σιανοτζεμοντ ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

εχει την international στο gearbest?

 

τελος παντων και να την εχει ο μονος λογος να την παρει ειναι αν εχει wind/vodafone και χρησιμοποιει 4g και κινειται πολυ επαρχεια...

 

μαγαζια υπαρχουν μπολικα : gearbest,geekbuying,minideal,vickmall . πιο αξιοπιστο θεωρειται το vickmall αλλα ειναι πιο ακριβο.

 

δες και στο πρωτο μηνυμα στο συχνες ερωτησεις τις διαφορες των ρομ (αμα δεν τις ξερεις ηδη)

 

Ευχαριστώ, στο geekbuying ήταν μπέρδεψα τα μαγαζιά χαχα

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, στο geekbuying ήταν μπέρδεψα τα μαγαζιά χαχα

Καλα εισαι.

Καλα λογια λενε για το geekbuying

Link to comment
Share on other sites

Ανεβάζω μερικές φωτογραφίες που υποσχέθηκαDSC_0003.jpg

 

DSC_0004.jpg

 

DSC_0006.jpg

 

DSC_0007.jpg

 

DSC_0008.jpg

 

DSC_0009.jpg

 

DSC_0010.jpg

 

 

photo hosting

Η πρώτη θήκη για μένα είναι η καλύτερη γιατί έχει την καλύτερη εφαρμογή αλλά πιστεύω σε σαγρέ θα ήταν καλύτερη, η δεύτερη επίσης είναι πολύ καλή (nillkin) απλά αφήνει εκτεθειμένο το κινητό και η τρίτη είναι μία δερμάτινη η οποία δε με βόλεψε καθόλου. Επίσης έχω άλλες 2 διάφανες σιλικόνης τις οποίες δεν έβαλα.

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα θεμα προσπαθω να κανω αιτηση για unlock για τον αδερφο μου και δεν προχωραει στην αίτηση http://prnt.sc/cd2e33

τι κανω λαθος ;

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα θεμα προσπαθω να κανω αιτηση για unlock για τον αδερφο μου και δεν προχωραει στην αίτηση http://prnt.sc/cd2e33

τι κανω λαθος ;

 

Για αίτηση θα μπεις εδώ

Link to comment
Share on other sites

Για αίτηση θα μπεις εδώ

εχω μπει πατησα unlock now κατεβηκε το mi Unlock κανω συνδεση με τον λογαριασμο αλλα μου βγαζει αυτο που εβαλα παραπανω.

δοκιμασα να αλλαξω και την συσκευη στο mi forum αλλα τιποτα

 

edit ενταξει μπηκα απο explorer ολα οκ

Edited by astrah

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κανείς στα χέρια του την international έκδοση με την 800αρα μπάντα;
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα με ενδιαφέρει αυτό.. ετοιμάζει φίλος παραγγελία και ενώ δεν έχει ιδιαίτερη ανάγκη την 800, καλό θα ήταν, αφού υπάρχει, να την έχει. Αν όμως δεν έχει τεσταριστει, να πάει στα σίγουρα, τα δικά μας.

 

Sent from Redmi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το απόγευμα ... Με καθαρή εγκατάσταση.. Και factory reset και wipe... Μου το έκανε όμως από πριν την βάλω....και τώρα δεν έχω δεδομένα εκτός από wifi....

 

Παρατήρησες κάτι...??

Δεν μπορω να καταλάβω πως μπορεί να σβήσει μόνο του και μάλιστα internal..

Link to comment
Share on other sites

Πως θα περάσω τη νέα ελληνική stable v8.0.1.0; Πρέπει να κάνω κατι διαφορετικό λόγω ότι είναι 8 ή απλά αναβαθμιζω όπως στις προηγούμενες εκδόσεις;
Link to comment
Share on other sites

Πως θα περάσω τη νέα ελληνική stable v8.0.1.0; Πρέπει να κάνω κατι διαφορετικό λόγω ότι είναι 8 ή απλά αναβαθμιζω όπως στις προηγούμενες εκδόσεις;

 

Να κάνεις wipe data factory reset.

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160830/590ef4ccc6d238243c5b7c31ec05f016.jpg

Επιτέλους.... Η νέα ρομ απ όσο πρόλαβα να δω είναι κατά 99% μεταφρασμενη πλέον... Υπόλοιπες εντυπώσεις σε λίγες ημέρες...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

την γραμματοσειρά που την βρίσκω και πως την περνάω? :!::!::!:

Link to comment
Share on other sites

Να κάνεις wipe data factory reset.

 

Καλημερα.Γιατι αν την κανω οπως εκαν της προηγουμενες με wipe cache κα wipe dalwik θα εχω θεμα ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Γιατι αν την κανω οπως εκαν της προηγουμενες με wipe cache κα wipe dalwik θα εχω θεμα ?

Ποια ρομ έχεις τώρα;

Link to comment
Share on other sites

7.5.2.0 stable

 

Πας στην 8.0.1 θέλει wipe data. Στο επόμενο update της 8 δεν χρειάζεται να κάνεις wipe data, μόνο wipe cache και dalvik.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα...επειδη διαβαζω συνεχεια και χαθηκα λιγο εχω 1-2 ερωτησεις να κανω και αν μπορει και θελει να μου απαντησει καποιος

1η. εχω bootloader ξεκλειδωμενο και περασμενη την 7.2.2.0 και λεω να βαλω την dev με τα ελληνικα για να περνω τα update υπαρχει περιπτωσει να κλειδωσει παλι ο bootloader?

2η το αφηνω οπως εχει και περναω αλλη ρομ(ποια ομως)

σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες,

Είμαι με Global Stable και έχει βγει το μήνυμα για update σε 8 αλλά διαβάζω ότι έχει κάτι θεματάκια (λίγο χειρότερη μπαταρία, κάποιοι αντιμετωπίζουν θέμα με το Play Store κλπ.)

Με δεδομένο ότι τα νέα features της 8 δε με πολυνοιάζουν, αξίζει να κάνω το Update ή να περιμένω καμιά νέα έκδοση μπας και στρώσουν τα πράγματα;

Link to comment
Share on other sites

καλημερα...επειδη διαβαζω συνεχεια και χαθηκα λιγο εχω 1-2 ερωτησεις να κανω και αν μπορει και θελει να μου απαντησει καποιος

1η. εχω bootloader ξεκλειδωμενο και περασμενη την 7.2.2.0 και λεω να βαλω την dev με τα ελληνικα για να περνω τα update υπαρχει περιπτωσει να κλειδωσει παλι ο bootloader?

2η το αφηνω οπως εχει και περναω αλλη ρομ(ποια ομως)

σας ευχαριστω

1.αν εννοεις official dev εχει επιλογη νομιζω αν θα τον κλειδωσεις αλλα και να κλειδωσει θα εχεις dev οποτε ξεκλειδωνεις αμεσα !

2.εχει βγει stable miui 8 ελληνικη https://xiaomi-miui.gr/community/wsif/index.php/Entry/6107-Stable-V8-0-1-0-Xiaomi-Redmi-Note-3-PRO/

 

Καλημέρες,

Είμαι με Global Stable και έχει βγει το μήνυμα για update σε 8 αλλά διαβάζω ότι έχει κάτι θεματάκια (λίγο χειρότερη μπαταρία, κάποιοι αντιμετωπίζουν θέμα με το Play Store κλπ.)

Με δεδομένο ότι τα νέα features της 8 δε με πολυνοιάζουν, αξίζει να κάνω το Update ή να περιμένω καμιά νέα έκδοση μπας και στρώσουν τα πράγματα;

 

αφου εισαι ευχαριστημενος με αυτη που εχεις μεινε εκει...

Edited by astrah

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

1.αν εννοεις official dev εχει επιλογη νομιζω αν θα τον κλειδωσεις αλλα και να κλειδωσει θα εχεις dev οποτε ξεκλειδωνεις αμεσα !

2.εχει βγει stable miui 8 ελληνικη https://xiaomi-miui.gr/community/wsif/index.php/Entry/6107-Stable-V8-0-1-0-Xiaomi-Redmi-Note-3-PRO/

 

 

 

αφου εισαι ευχαριστημενος με αυτη που εχεις μεινε εκει...

 

το update της 8 πως γινετε?απο το twpr και ποια πρεπει να εχω τσεκαρισμενα για να μην χασω κατι?

και της dev με miflash?

Edited by attalos76
Link to comment
Share on other sites

το update της 8 πως γινετε?απο το twpr και ποια πρεπει να εχω τσεκαρισμενα για να μην χασω κατι?

Ναι κανεις factory reset ( addvance wioe/ και τικαρεις dalvik/ art cashe , Data και cashe ) χανεις ρυθμισεις και εφαρμογες...παρε και backup πριν απο twrp

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Με το update στην official 8 η μπαταρία πέφτει έλαφρως πιο γρήγορα, φορτίζει πολύ πιο αργά, και οι θερμοκρασίες πολύ υψηλες. Ειδικά θερμοκρασίες δε θυμάμαι να είχα.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Edited by manosc4
Link to comment
Share on other sites

Ναι κανεις factory reset ( addvance wioe/ και τικαρεις dalvik/ art cashe , Data και cashe ) χανεις ρυθμισεις και εφαρμογες...παρε και backup πριν απο twrp

 

Καλημερα. Εχω κανει το update απο Ελληνικη stable 7.5.2 σε 8 μονο με dalvik/ art cashe και ολα δουλευουν μεχρι στιγμης μια χαρα. Το σωστο ειναι να γινει factory reset αλλα δεν εχω χρονο να ξαναστησω το κινητο και δοκιμασα ετσι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...