Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν την πήρε δεν εχεις θέμα,απλά το ανέφεραν αν είναι να περαστούν όλα ξανά.

 

Αν και δεν ξέρω τι θα αλλάξει θα κανω μια δοκιμή αύριο ή Και σήμερα το βράδυ.

Θα αλλάξω Και recovery τί να βάλω;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα.

Ενα μονο θεματακι εχω με το κινητο.που αφορα το ανοιγμα της οθονης.

Συνηθως μετα απο κληση,η οθονη δεν ανοιγει παντα αυτοματα ωστε να την τερματισω την κληση.το ιδιο συμβαινει και αν απομακρυνω το κινητο απο το αυτι.παταω το πληκτρο power και παλι δν ανοιγει παντα με την πρωτη.

 

Εχουμε βρει καποια λυση για το συγκεκριμενο προβλημα ?

Ειμαι με gtv 6.8.18

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε βρει καποια λυση για το συγκεκριμενο προβλημα ?

Ειμαι με gtv 6.8.18

Επανεκκίνηση! Eιναι γνωστο bug δεν συμβαίνει πάντα!

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Μια χαζή απορία, σε περίπτωση που κολλήσει τι κάνουμε αφού η μπαταρία δεν αφαιρείται;

 

Κάτοχος redmi note 2 (με αφαιρούμενη μπαταρία) που ψήνεται για RN3 pro

Link to comment
Share on other sites

Μια χαζή απορία, σε περίπτωση που κολλήσει τι κάνουμε αφού η μπαταρία δεν αφαιρείται;

 

Κάτοχος redmi note 2 (με αφαιρούμενη μπαταρία) που ψήνεται για RN3 pro

 

Την προσευχή σου...:lol::lol:

Με συνδυασμό πλήκτρων όλα γίνονται..

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν ξέρω τι θα αλλάξει θα κανω μια δοκιμή αύριο ή Και σήμερα το βράδυ.

Θα αλλάξω Και recovery τί να βάλω;

 

Εγώ τα πέρασα με Alka recovery ( http://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/how-to/guide-step-step-guide-flash-cm13-build-t3391839)

Αν και αυτό που εχεις βάση του dev είναι οκ.

Κατέβασε και το radon kernel (http://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/development/kernel-t3414884) + SuperSU σε ζιπ για να γίνει εγκατάσταση απο recovery (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1538053).

Πριν κανείς οτιδήποτε, δεν αν είσαι "ξεκλειδωτος" και πάρε ενα backup.καλό και μετα την αλλαγή, αν κανεις recovery.

Γιά την εγκατάσταση ριξετμια ματια εδώ http://www.technobuzz.net/install-official-cyanogenmod-13-rom-for-redmi-note-3/

Edited by filosofos77
Link to comment
Share on other sites

βασικα εχουμε απαντησει ηδη για αυτο δεν απανταει κανεις

 

Δηλαδή εγώ που μπαίνω στο φόρουμ μετά από δύο μήνες είμαι υποχρεωμένος να κάτσω να ψαξω 400 500 σελίδες για να βρω αυτό που θέλω από τό να ρωτησω και απαντήσει κάποιος ? Θα του πέσει ο πισινος?? Δεν καταλαβαίνω πως σκέφτεσαι

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, σημερα μου ηρθε απο vickmall με miui global 8 stable 8.0.1.0. περναω dev για να ξεκλειδώσει κ μετά βάζω ελληνική; Edited by sakkouk
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχεις παλιούς οδηγούς μέσα τότε.Μπες στην διαχείριση συσκευών και δες πως το βλέπει ενώ είναι ανοιχτό.

 

το βλεπει σαν android phone/android adb interface, αλλα πως εχω παλιους drivers αφου βαζω αυτους που μου λες? ειτε τους pdanet. ειτε τους clockworkmod

Link to comment
Share on other sites

το βλεπει σαν android phone/android adb interface, αλλα πως εχω παλιους drivers αφου βαζω αυτους που μου λες? ειτε τους pdanet. ειτε τους clockworkmod

 

Αυτό είναι το πρόβλημα ότι έχεις μπλέξει τα μπούτια σου ..

Μιflash,mipcsuite και στην ανάγκη βάζεις έξτρα adb-fastboot drivers..

Τίποτα άλλο...

Link to comment
Share on other sites

https://www.fastcardtech.com/Xiaomi-Redmi-Note-3-Pro-32GB.html

 

Φοβερή τιμή και δυνατότητα επιλογής ρομ (αν και δεν έχει τη global stable ως επιλογή). Απο αξιοπιστία καταστήματος βέβαια δεν έχω ιδέα βέβαια. Μην πάρω κανένα στο λαιμό μου...

Μείνε μακρυά από το eshop. Googlαρε λίγο και θα δεις

 

----- προσθήκη μηνύματος 80 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Pico είχα φλασάρει κι εγώ πάντως.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

οχι, ή 2 sim ή μια sim και μια sd card. αλλα υπαρχει τροπος αν "γκουγκλαρεις" να βαλεις στην δευτερη sim και sd card απο πανω νομιζω.

σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. μου έφτιαξες την μέρα . έφυγε και ο τελευταίος κόμπος που είχα.

Τώρα αν κάνεις πουλάει σε λογική τιμή ακόμα και σε τιμή καινούργιου ας μου πει για άμεση αγορά

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το πρόβλημα ότι έχεις μπλέξει τα μπούτια σου ..

Μιflash,mipcsuite και στην ανάγκη βάζεις έξτρα adb-fastboot drivers..

Τίποτα άλλο...

 

ας το παρουμε απ την αρχη, παω στη διαχειρηση συσκευων και κανω καταργηση, μετα τι πρεπει να κανω?

Link to comment
Share on other sites

ας το παρουμε απ την αρχη, παω στη διαχειρηση συσκευων και κανω καταργηση, μετα τι πρεπει να κανω?

 

Ξεκίνα με κατάργηση pdanet. miflash, mi pcsuite και δες μετα την επανακκινηση αν το βλέπει.

Link to comment
Share on other sites

βασικα εχουμε απαντησει ηδη για αυτο δεν απανταει κανεις

 

Δηλαδή εγώ που μπαίνω στο φόρουμ μετά από δύο μήνες είμαι υποχρεωμένος να κάτσω να ψαξω 400 500 σελίδες για να βρω αυτό που θέλω από τό να ρωτησω και απαντήσει κάποιος ? Θα του πέσει ο πισινος?? Δεν καταλαβαίνω πως σκέφτεσαι

Σου εχω απαντήσει ηδη με παραθεση το μηνυμα που ρωταγες για ποια ρομ να βαλεις.αμα δεν ψαχνεις ουτε αυτα δεν υπαρχει περιπτωση να ξανααπαντησω εγω.

Και απο την στιγμη που γραφεις με υφακι λες και μας πληρωνεις να απαντησουμε ή ειναι δουλεια μας αυτο ειναι το τελευταίο μηνυμα που σου απανταω

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα στο τοπικ μετα απο καιρο εχω μερικα θεματακια που δεν εχω κοιταξει...

 

1)Εχει παρατηρησει κανεις πως οταν τραβας βιντεακι με δυνατη μουσικη κλπ ουτε βουιζει και δεν ακουγετε τιποτα σχεδον?Η εχω κανει καποια ρυθμισει?

 

2)Πως μπορω να επιλεξω ενω δεν εχω ανοιχτει εφαρμογη οπως το viber οταν μου στελνουν μηνυμα η οτιδηποτε να μου ερχεται εκεινη την ωρα και οχι μονο οταν ανοιγω την εφαρμογη

 

3)Γιατι ενω εχω περασει ελληνικη ρομ δεν εχω καθολου update?Πρεπει να μπω να το κατεβασω χειροκινητα??και μετα επιλεγω το αρχειο κλασσικα??Χανω τιποτα απο αρχεια?

 

1) δεν εχω παρατήσει κατι τετοιο

2) ρυιμισεις,μπαταρια,διαχειρηση εφαρμογων,viber,χωρις περιορισμους

3) η ελληνικη δεν εχει οτα updates.πρεπει να την κατεβασεις,να μπεις στο twrp και να την κανεις ινστολ.

Αμα πας απο stable σε stable ή απο dev σε dev δεν χανεις τιποτα αφου κανεις μονο wipe dalvik+cache

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνα με κατάργηση pdanet. miflash, mi pcsuite και δες μετα την επανακκινηση αν το βλέπει.

Ας διαγράψει οπωσδήποτε και τους adb-fastboot drivers,πρεπει να ειναι απο εκει το πρόβλημα μόνο (Universal) adb drivers για κινητό.:ninja::ninja::ninja:

Ας τα διαγράψει ολα και μετα ενα ενα να δοκιμάζει,μολις τα απεγκαταστήσει μια επανεκκίνηση και μετα ενα ενα τα προγράμματα να τα περνάει και να δοκιμάζει ,τωρα μαλλον εχει μπερδευτεί με τόσους οδηγούς με ολα τα προγράμματα που το φόρτωσε και το βλέπει ετσι οπως γράφει.

Edited by deni77
Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

βασικα εχουμε απαντησει ηδη για αυτο δεν απανταει κανεις

 

Δηλαδή εγώ που μπαίνω στο φόρουμ μετά από δύο μήνες είμαι υποχρεωμένος να κάτσω να ψαξω 400 500 σελίδες για να βρω αυτό που θέλω από τό να ρωτησω και απαντήσει κάποιος ? Θα του πέσει ο πισινος?? Δεν καταλαβαίνω πως σκέφτεσαι

 

Βρες μέσω του προφίλ σου το μήνυμα που είχες γράψει και ξεκίνα να διαβάζεις τις απαντήσεις από εκεί και μετά. συνήθως σε μία το πολύ δύο σελίδες κάποιος θα απαντήσει.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Ας διαγράψει οπωσδήποτε και τους adb-fastboot drivers,πρεπει να ειναι απο εκει το πρόβλημα μόνο (Universal) adb drivers για κινητό.:ninja::ninja::ninja:

 

τα εσβησα, τα ξαπερασα απ την αρχη(πρωτα Miflash, μετα Mi PC Suite και αφου δεν το ειδε pdanet) και παλι το ιδιο αποτελεσμα, you need to update your device to use Mi PC Suite

Στη διαχειριση συσκευων πλεον φαινεται σαν αλλες συσκευες/αγνωστη συσκευη με θαυμαστικο

Link to comment
Share on other sites

τα εσβησα, τα ξαπερασα απ την αρχη(πρωτα Miflash, μετα Mi PC Suite και αφου δεν το ειδε pdanet) και παλι το ιδιο αποτελεσμα, you need to update your device to use Mi PC Suite

Στη διαχειριση συσκευων πλεον φαινεται σαν αλλες συσκευες/αγνωστη συσκευη με θαυμαστικο

Κάνε δεξί κλικ εκεί (στο θαυμαστικό) και απεγκατέστησε ότι driver υπάρχει. Μετά από επανεκκίνηση, κάνε τα από την αρχή. Με το δικό του καλώδιο, να είσαι σίγουρος.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Κάνε δεξί κλικ εκεί (στο θαυμαστικό) και απεγκατέστησε ότι driver υπάρχει. Μετά από επανεκκίνηση, κάνε τα από την αρχή. Με το δικό του καλώδιο, να είσαι σίγουρος.

 

δηλαδη να ξαναβγαλω Miflash, mipcsuite και pdanet, και να τα ξαναβαλω?

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη να ξαναβγαλω Miflash, mipcsuite και pdanet, και να τα ξαναβαλω?

 

Κάνε δεξί update στο θαυμαστικό για αρχή.....

Link to comment
Share on other sites

Κάνε δεξί update στο θαυμαστικό για αρχή.....

 

ναι ρε συ, μετα τι να κανω? πατησα απεγκατασταση, να ξαναβγαλω τα προγραμματα? ή μονο το pda, ή τι στο διαολο να πεταξω το λαπτοπ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...