Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το firmware; Το πέρασα πριν απ' όλα κάνοντας full wipe system, data, cache και μετά rom + gapps

 

Μπες εδώ Screenshot_20160831_230749.png

Τα έχεις σκαλίσει λίγο??

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μπες εδώ Screenshot_20160831_230749.png

Ναι... δεν υπάρχει αυτό το μενού "Δακτυλικά αποτυπώματα".

Ακόμα και όταν ορίζω μοτίβο, κωδικό ή πιν.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως εχει καποιος θεμα να μην σβηνει η οθονη κατα τη διαρκεια κλησης;

Ειμαι με official global miui 8 και δεν θυμαμαι αν ειχα τετοιο θεμα πριν το update :/

Εψαξα ολες τις ρυθμισεις δεν βρηκα κατι.

http://i.imgur.com/hIe7XW1.png
Link to comment
Share on other sites

Μήπως εχει καποιος θεμα να μην σβηνει η οθονη κατα τη διαρκεια κλησης;

Ειμαι με official global miui 8 και δεν θυμαμαι αν ειχα τετοιο θεμα πριν το update :/

Εψαξα ολες τις ρυθμισεις δεν βρηκα κατι.

 

Μπες στο cit και κάνε δοκιμή τον proximity..

Link to comment
Share on other sites

Ναι... δεν υπάρχει αυτό το μενού "Δακτυλικά αποτυπώματα".

Ακόμα και όταν ορίζω μοτίβο, κωδικό ή πιν.

 

Και όμως πρέπει να παίζει.

Χωρίς να είμαι σίγουρος, μια και πάει καιρός που το σεταρισα,κάτι ίσως εχεις κανει λάθος απο αρχή.

Δεν θέλω όμως να προτρεχω,παρτα λίγο με την σειρά μπας και βρεις άκρη και αύριο βλέπουμε...

Αλλά να το φλασαρεις απο αρχή να το εχεις σεν τελευταία επιλογή... γιατί ποτε δεν ξέρεις.

Τι recovery έχεις ή έκανες την εγκατάσταση?

Να ξέρεις όλα παίζουν ρολο.

Link to comment
Share on other sites

Μπες στο cit και κάνε δοκιμή τον proximity..

 

Τελικα απενεργοποιησα και ενεργοποιησα τον Proximity Sensor,εκανα και ενα restart και εφτιαξε :)

Βρηκα και αυτο http://en.miui.com/thread-135253-1-1.html

για αλλη συσκευη βέβαια,αλλα θα δειξει αν υπαρχει οντως bug και σε εμας :ninja: .

http://i.imgur.com/hIe7XW1.png
Link to comment
Share on other sites

Και όμως πρέπει να παίζει.

Χωρίς να είμαι σίγουρος, μια και πάει καιρός που το σεταρισα,κάτι ίσως εχεις κανει λάθος απο αρχή.

Δεν θέλω όμως να προτρεχω,παρτα λίγο με την σειρά μπας και βρεις άκρη και αύριο βλέπουμε...

Αλλά να το φλασαρεις απο αρχή να το εχεις σεν τελευταία επιλογή... γιατί ποτε δεν ξέρεις.

Τι recovery έχεις ή έκανες την εγκατάσταση?

Να ξέρεις όλα παίζουν ρολο.

 

1. πέρασα twrp-3.0.M4-0 (το βρήκα σε ένα ποστ στο xda)

2. wipe cache, system, data, dalvik

3. Firmware CM http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=68023154&postcount=2

4. cm-13.0-20160830-NIGHTLY-kenzo

5. gapps pico

 

Τώρα το αφήνω ως έχει προς το παρόν...

Link to comment
Share on other sites

1. πέρασα twrp-3.0.M4-0

2. wipe cache, system, data, dalvik

3. Firmware CM http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=68023154&postcount=2

4. cm-13.0-20160830-NIGHTLY-kenzo

5. gapps pico

 

Τώρα το αφήνω ως έχει προς το παρόν...

 

Ok εισαι αλλα γιατι??

ασε και βλεπουμε αυριο.

 

Αφηνω κατι που βρηκα τωρα ,αν και δεν το χρειαζομαι θα το κανω..

http://en.miui.com/thread-344370-1-1.html

Link to comment
Share on other sites

Ok εισαι αλλα γιατι??

ασε και βλεπουμε αυριο.

 

Αφηνω κατι που βρηκα τωρα ,αν και δεν το χρειαζομαι θα το κανω..

http://en.miui.com/thread-344370-1-1.html

Με νοιάζει περισσότερο η μπαταρία προς το παρόν. Εσύ νομίζω Δεν έχεις την τελευταία nightly σωστά;

Link to comment
Share on other sites

 

δε γινεται τιποτα, ακομα και Mipcsuite μου λεει να κανω update before connecting ενω εχω την τελευταια ελληνικη dev

Link to comment
Share on other sites

https://www.fastcardtech.com/Xiaomi-Redmi-Note-3-Pro-32GB.html

 

Φοβερή τιμή και δυνατότητα επιλογής ρομ (αν και δεν έχει τη global stable ως επιλογή). Απο αξιοπιστία καταστήματος βέβαια δεν έχω ιδέα βέβαια. Μην πάρω κανένα στο λαιμό μου...

Link to comment
Share on other sites

ερώτηση γιατί δεν βγαζω άκρη. το redmi note 3 pro έχει ξεχωριστή θέση για κάρτα μνήμης ? δηλαδή 2 sim και μια μνήμης?

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

https://www.fastcardtech.com/Xiaomi-Redmi-Note-3-Pro-32GB.html

 

Φοβερή τιμή και δυνατότητα επιλογής ρομ (αν και δεν έχει τη global stable ως επιλογή). Απο αξιοπιστία καταστήματος βέβαια δεν έχω ιδέα βέβαια. Μην πάρω κανένα στο λαιμό μου...

 

 

 

δεν ξερω.αυτο το android 6 with multi language καπως μου καθεται στραβα:wacko::wacko::wacko:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο τοπικ μετα απο καιρο εχω μερικα θεματακια που δεν εχω κοιταξει...

 

1)Εχει παρατηρησει κανεις πως οταν τραβας βιντεακι με δυνατη μουσικη κλπ ουτε βουιζει και δεν ακουγετε τιποτα σχεδον?Η εχω κανει καποια ρυθμισει?

 

2)Πως μπορω να επιλεξω ενω δεν εχω ανοιχτει εφαρμογη οπως το viber οταν μου στελνουν μηνυμα η οτιδηποτε να μου ερχεται εκεινη την ωρα και οχι μονο οταν ανοιγω την εφαρμογη

 

3)Γιατι ενω εχω περασει ελληνικη ρομ δεν εχω καθολου update?Πρεπει να μπω να το κατεβασω χειροκινητα??και μετα επιλεγω το αρχειο κλασσικα??Χανω τιποτα απο αρχεια?

wii controller με nunchuck καινουρια ιδια με nintendo 15ευρω

Ζακετα ζαρα απο 60ευρω 30

Link to comment
Share on other sites

βασικα εχουμε απαντησει ηδη για αυτο δεν απανταει κανεις

 

----- προσθήκη μηνύματος 64 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

δες στο πρωτο μηνυμα του νηματος στο συχνες ερωτησεις.εξηγει τι ειναι η καθε ρομ και τι διαδικασια εχει η καθεμια..αν μετα εχεις αποριες ρωτα με οτι θες.

 

απλα δες το και λογικα θα σου λυθουν ολες οι αποριες

Συγγνώμη που δεν μπορώ να κάτσω να ψαξω 900+ σελίδες για να βρω το σημείο που κάποιος το ανέφερε έχω να μπω καιρό στο φόρουμ και εχω χάσει επεισοδια αν δεν θέλει να βοηθήσει κάποιος τι να πω ! Είμαι παράλογος τότε ! :)

Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζει το battery drain. 20 λεπτά ήδη εκτός πρίζας χωρίς να ξυπνήσει και το βρήκα στο 97%

Δεν εχεις δει ποια διεργασια-εφαρμογη στο κανει; μπηκες να κανεις κανενα wipe στο twrp ή να ξαναπερασεις την ρομ που φορας; πεφτει σε depp sleep το κινητο;

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχεις δει ποια διεργασια-εφαρμογη στο κανει; μπηκες να κανεις κανενα wipe στο twrp ή να ξαναπερασεις την ρομ που φορας; πεφτει σε depp sleep το κινητο;

 

Αυτή τη στιγμή βλέπω μόνο υπηρεσίες Google και οθόνη στα στατιστικά.

Ειδικά η οθόνη είναι στο 0%. Οπότε Ότι Και να δω δε θα χει σημασία γιατί δε νομίζω ότι έχω αξιόπιστες ενδείξεις. Η οθόνη είναι 9λ μέχρι στιγμής.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη στιγμή βλέπω μόνο υπηρεσίες Google και οθόνη στα στατιστικά.

Ειδικά η οθόνη είναι στο 0%. Οπότε Ότι Και να δω δε θα χει σημασία γιατί δε νομίζω ότι έχω αξιόπιστες ενδείξεις. Η οθόνη είναι 9λ μέχρι στιγμής.

 

Οι υπηρεσίες google σου τρώνε μπαταρία. Το γνωστό πρόβλημα. Μπορείς να τις απενεργοποιησεις?

Link to comment
Share on other sites

Οι υπηρεσίες google σου τρώνε μπαταρία. Το γνωστό πρόβλημα. Μπορείς να τις απενεργοποιησεις?

 

 

Πως το κάνω αυτό;

Αν το κάνω αυτό σημαίνει πως Δεν θα έχω συγχρονισμό σε gmail κτλ...;

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παρόλα αυτά στο μενού εφαρμογών λέει ότι έχει καταναλώσει 1% από την τελευταία φόρτιση

Link to comment
Share on other sites

δε γινεται τιποτα, ακομα και Mipcsuite μου λεει να κανω update before connecting ενω εχω την τελευταια ελληνικη dev

 

Μάλλον έχεις παλιούς οδηγούς μέσα τότε.Μπες στην διαχείριση συσκευών και δες πως το βλέπει ενώ είναι ανοιχτό.

Link to comment
Share on other sites

Πως το κάνω αυτό;

Αν το κάνω αυτό σημαίνει πως Δεν θα έχω συγχρονισμό σε gmail κτλ...;

 

Καλημέρα, βρε Γιώργο μήπως εχεις βάλει μια εφαρμογή απο Google που πέρνει backup τις φωτός και τις ανοιγεις από εκεί, κάτι σαν την συλλογή φωτογραφιών, δεν θυμάμαι πως λέγεται.

Το λέω γιατί κάτι ανάλογο είχα κάνει και γω στο προηγούμενο κινητό και σε διάστημα 5ωρων είχε φτάσει την μπαταρία σχεδόν στην μέση.

Με αυτά και με αυτά βλέπω αν είναι να το στηνουμε απο αρχή να ξενιασεις.:cool:

Αν είναι έτσι κατέβασε την snapshot και gapps (τις πιο μικρές εκδόσεις),firmware εχεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, βρε Γιώργο μήπως εχεις βάλει μια εφαρμογή απο Google που πέρνει backup τις φωτός και τις ανοιγεις από εκεί, κάτι σαν την συλλογή φωτογραφιών, δεν θυμάμαι πως λέγεται.

Το λέω γιατί κάτι ανάλογο είχα κάνει και γω στο προηγούμενο κινητό και σε διάστημα 5ωρων είχε φτάσει την μπαταρία σχεδόν στην μέση.

Με αυτά και με αυτά βλέπω αν είναι να το στηνουμε απο αρχή να ξενιασεις.:cool:

Αν είναι έτσι κατέβασε την snapshot και gapps (τις πιο μικρές εκδόσεις),firmware εχεις.

 

Τα pico gapps έβαλα, δεν έχει μικρότερη έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Τα pico gapps έβαλα, δεν έχει μικρότερη έκδοση.

 

Αν την πήρε δεν εχεις θέμα,απλά το ανέφεραν αν είναι να περαστούν όλα ξανά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...