Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1ον δε βλεπει το λαπτοπ το κινητο, καθολου ομως, ουτε σαν χωρο αποθηκευσης, ουτε μεσω Mipcsuite

2ον οταν ακουω ραδιο και το εχω στη τσεπη και με καλεσει καποιος, δεν ακουγομαι καθολου παρα μονο οταν βγαλω το κινητο απ τη τσεπη.

1)Εβαλες τους drivers? Τι Windows εχεις; το βαζεις με το δικο του καλωδιο;

2) δρν ξερω γιατι αλλα με επιασαν τα γελια οταν το διαβασα... Και εγω οταν το εχω στο αλλο δωμάτιο δεν με ακουνε καλα... Δωσε λεπτομέρειες δεν ακουγεσε απο το hands freeμαι οταν το βγαλεις απο τσεπη ακουγεσε;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

1ον δε βλεπει το λαπτοπ το κινητο, καθολου ομως, ουτε σαν χωρο αποθηκευσης, ουτε μεσω Mipcsuite

2ον οταν ακουω ραδιο και το εχω στη τσεπη και με καλεσει καποιος, δεν ακουγομαι καθολου παρα μονο οταν βγαλω το κινητο απ τη τσεπη.

 

Δεν μας λες τι windows έχεις και τι drivers έχεις βάλει...

Για δώσε στοιχεία..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Αυτα εδώ τι λένε τα έχει πάρει κανεις? Αξίζουν? http://www.vickmall.com/new-arrival-xiaomi-piston-headphones-basic-edition-with-remote-microphone-for-android-phones-black.html
Link to comment
Share on other sites

Η cyanogen δε μου χει δώσει προς το παρόν καλή μπαταρία.

Έβαλες την official; Αν όχι, βάλε την.

Με μοτίβο μου εμφανίζει τα δακτυλικά κανονικά σαν επιλογή.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Αυτα εδώ τι λένε τα έχει πάρει κανεις? Αξίζουν? http://www.vickmall.com/new-arrival-xiaomi-piston-headphones-basic-edition-with-remote-microphone-for-android-phones-black.html

Εχω παρει απο τον ιουνιο τα pistons 3 τα οποία ειναι φοβερά. Κατασχεθηκαν αμεσως απο την γυναίκα μου και παρήγγειλα αλλα 2 ενα για μενα και ενα για μια φιλη. Πριν ακομα ερθει η παραγγελία τα πρωτα ειχαν σταματησει να παιζουν απο το ενα ακουστικό. Καταλαβαίνεις οτι κατασχεθηκε και το ζευγαρι που ηταν για την φιλη. Πριν 2 βδομαδες χαλασε και το νεο ζευγάρι τις γυναικας μου. Τα δικα μου παιζουν ακομα... Συμπερασμα.... αν ειναι για σενα παρτα.

Τα πρωτα πρωτα δουλευτηκαν μεχρι να σταματήσουν να παιζουν και απο τα 2 ακουστικά.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξα το κλείδωμα ολίσθησης με pin αλλά δεν με ρώτησε για αποτύπωμα.

Και στο υπόλοιπο μενού δεν βλέπω κάτι αντίστοιχο για να εισάγω αποτύπωμα...

 

Και αν επιλέξω pin μου το βγάζει, άρα είναι θέμα ROM. Αν θυμάμαι καλά, έχεις unofficial

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Εχω παρει απο τον ιουνιο τα pistons 3 τα οποία ειναι φοβερά. Κατασχεθηκαν αμεσως απο την γυναίκα μου και παρήγγειλα αλλα 2 ενα για μενα και ενα για μια φιλη. Πριν ακομα ερθει η παραγγελία τα πρωτα ειχαν σταματησει να παιζουν απο το ενα ακουστικό. Καταλαβαίνεις οτι κατασχεθηκε και το ζευγαρι που ηταν για την φιλη. Πριν 2 βδομαδες χαλασε και το νεο ζευγάρι τις γυναικας μου. Τα δικα μου παιζουν ακομα... Συμπερασμα.... αν ειναι για σενα παρτα.

Τα πρωτα πρωτα δουλευτηκαν μεχρι να σταματήσουν να παιζουν και απο τα 2 ακουστικά.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

συμπερασμα νουμερο 2: η γυναικα σου παιρνει τα αυτια (στην περιπτωση μας τα ακουστικα)

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρει απο τον ιουνιο τα pistons 3 τα οποία ειναι φοβερά. Κατασχεθηκαν αμεσως απο την γυναίκα μου και παρήγγειλα αλλα 2 ενα για μενα και ενα για μια φιλη. Πριν ακομα ερθει η παραγγελία τα πρωτα ειχαν σταματησει να παιζουν απο το ενα ακουστικό. Καταλαβαίνεις οτι κατασχεθηκε και το ζευγαρι που ηταν για την φιλη. Πριν 2 βδομαδες χαλασε και το νεο ζευγάρι τις γυναικας μου. Τα δικα μου παιζουν ακομα... Συμπερασμα.... αν ειναι για σενα παρτα.

Τα πρωτα πρωτα δουλευτηκαν μεχρι να σταματήσουν να παιζουν και απο τα 2 ακουστικά.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Για μένα είναι και σκέφτομαι να τη ρίξω τη ζαριά. Δεν είναι κι ακριβά άλλωστε

Link to comment
Share on other sites

Και αν επιλέξω pin μου το βγάζει, άρα είναι θέμα ROM. Αν θυμάμαι καλά, έχεις unofficial

 

Έβαλες την official; Αν όχι, βάλε την.

Με μοτίβο μου εμφανίζει τα δακτυλικά κανονικά σαν επιλογή.

 

Έχω την cm-13.0-20160830-NIGHTLY-kenzo.zip

Την πήρα από εδώ.

http://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/development/rom-cyanogenmod-13-t3431866

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχετε λύσει το θέμα drain και heating σε στοκ τελευταια miui?

 

eshop.gr εκδοση 2gb ram

 

να παω κατευθειαν σε gtv ελληνικη ρομ ή να πλακωσω root και titanium και παγωνω οτι υπαρχει>?

Edited by mertaghon2

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Οχι απλα με ενημερωνει οτι σταματησαν να δουλεύουν... Και προχωραει σε κατάσχεση χωρις πολλα πολλα... Τα τελευταία ομως τα γλυτωσα γιατι της εριξα το φτεξιμο.... Χαχαχα. Τωρα εχω παραγγείλει τα xiaomi hybrid. Αν τα φαει και αυτα στον μηνα δεν εχει xiaomi ακουστικά ξανα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδια εχετε λύσει το θέμα drain και heating σε στοκ τελευταια miui?

 

eshop.gr εκδοση 2gb ram

Ο πρωτος εισαι που το αναφερει αυτο για official rom (αν ειναι)

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Έχω την cm-13.0-20160830-NIGHTLY-kenzo.zip

Την πήρα από εδώ.

http://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/development/rom-cyanogenmod-13-t3431866

 

Εγώ με την snapshot δεν έχω θέμα με την μπαταρία (Radon kernel).απλά το αναφέρω γιατί παίζει και αυτό το ρόλο του. Το βασικό όμως μετα απο δύο τρεις μέρες θα δεις αποτέλεσμα ειτε θετικά ειτε αρνητικά και αυτό για οποιαδήποτε Ρομ.

Link to comment
Share on other sites

Πως την πέρασες?? Απευθείας από το recovery??

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με την snapshot δεν έχω θέμα με την μπαταρία (Radon kernel).απλά το αναφέρω γιατί παίζει και αυτό το ρόλο του. Το βασικό όμως μετα απο δύο τρεις μέρες θα δεις αποτέλεσμα ειτε θετικά ειτε αρνητικά και αυτό για οποιαδήποτε Ρομ.

Ναι θα το αφήσω 3-4 μέρες και βλέπουμε. Από τις 7μιση το πρωί με 4G και gps ανοιχτό και είμαι στο 55% με screen on 2ώρες ακριβώς.

Το δαχτυλικό αποτύπωμα όμως ακόμα δεν το έχω βρει.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχετε λύσει το θέμα drain και heating σε στοκ τελευταια miui?

 

eshop.gr εκδοση 2gb ram

 

να παω κατευθειαν σε gtv ελληνικη ρομ ή να πλακωσω root και titanium και παγωνω οτι υπαρχει>?

Με official stable το εφερε το eshop??

 

Απο οτι ειδα ναι τελικα

Edited by kongeo1994
Link to comment
Share on other sites

Ναι θα το αφήσω 3-4 μέρες και βλέπουμε. Από τις 7μιση το πρωί με 4G και gps ανοιχτό και είμαι στο 55% με screen on 2ώρες ακριβώς.

Το δαχτυλικό αποτύπωμα όμως ακόμα δεν το έχω βρει.

 

Τι να σου πω; Εγώ φοράω την τελευταία snapshot. Και με το miui όταν χρησιμοποιούσα το δακτυλικό, η μπαταρία έπεφτε νερό, ενώ τώρα με cm μου έχει κρατήσει και 2 μισή μέρες.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Δεν μας λες τι windows έχεις και τι drivers έχεις βάλει...

Για δώσε στοιχεία..

 

windows 10, εχω δοκιμασει ολους τους drivers αλλα τιποτα, το θεμα ειναι οτι και χωρις drivers θα επρεπε (οπως κανει στους υπολοιπους υπολογιστες) να βλεπει το κινητο ο explorer για να κανεις προσθαφερεσεις στοιχειων.

το δευτερο θεμα με τα ακουστικα παρουσιαστηκε μολις μπηκε η ελληνικη dev, δηλαδη να μην με ακουν οσο το κινητο ειναι στη τσεπη.

Link to comment
Share on other sites

Ναι θα το αφήσω 3-4 μέρες και βλέπουμε. Από τις 7μιση το πρωί με 4G και gps ανοιχτό και είμαι στο 55% με screen on 2ώρες ακριβώς.

Το δαχτυλικό αποτύπωμα όμως ακόμα δεν το έχω βρει.

 

Στην οθόνη κλειδώματος είναι αλλά όπως παντα πρέπει πρώτα να ορισεις μοτίβο ή πιν.

 

Μς την χρήση που κανει ο καθένας αλλάζουν και τα νούμερα του χρονου οθόνης, πχ 4g δεν δουλεύω αρα απο μόνο του είναι κέρδος.Θέμα ακόμα,αν και έχω ενα σκασμο,δεν έχω αλλάξει και αρκετές εφαρμογές μαζί με το exposed χωρίς να ρυθμισω ακόμα τι να ανοίγει και ποτέ. Έτσι με νορμαλ χρήση έχω στο 7ωρο στα 30~25%,μετα στη πρίζα ή πιο πριν.

 

Δούλεψε όπως εαυ κρινεις οτι σε βολευει σαν παλιά, μετα θα δεις ...

Γενικά είτε έτσι ειτε αλλιώς το κινητό απο μπαταρία πάει καλά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 94 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απ' ότι βλέπω στο xda είναι θέμα firmware της CM το fingerprint.

 

Βάλε το aida64 και πες στο device το κώδικα του fingerprint.

Link to comment
Share on other sites

Στην οθόνη κλειδώματος είναι αλλά όπως παντα πρέπει πρώτα να ορισεις μοτίβο ή πιν.

 

Μς την χρήση που κανει ο καθένας αλλάζουν και τα νούμερα του χρονου οθόνης, πχ 4g δεν δουλεύω αρα απο μόνο του είναι κέρδος.Θέμα ακόμα,αν και έχω ενα σκασμο,δεν έχω αλλάξει και αρκετές εφαρμογές μαζί με το exposed χωρίς να ρυθμισω ακόμα τι να ανοίγει και ποτέ. Έτσι με νορμαλ χρήση έχω στο 7ωρο στα 30~25%,μετα στη πρίζα ή πιο πριν.

 

Δούλεψε όπως εαυ κρινεις οτι σε βολευει σαν παλιά, μετα θα δεις ...

Γενικά είτε έτσι ειτε αλλιώς το κινητό απο μπαταρία πάει καλά.

 

Θα φανεί σε λίγες μέρες.

Σχετικά με το fingerprint βλέπω ότι λένε πως μερικά κινητά καινούργια έχουν goodix αισθητήρα που προς το παρών δεν υποστηρίζεται από το firmware της CM13. Ίσως τώρα στον επόμενο μήνα να κάνουν κάτι γιαυτό.

 

Απ ότι βλέπω έχω FPC102x

Edited by giorgos3924
Link to comment
Share on other sites

windows 10, εχω δοκιμασει ολους τους drivers αλλα τιποτα, το θεμα ειναι οτι και χωρις drivers θα επρεπε (οπως κανει στους υπολοιπους υπολογιστες) να βλεπει το κινητο ο explorer για να κανεις προσθαφερεσεις στοιχειων.

το δευτερο θεμα με τα ακουστικα παρουσιαστηκε μολις μπηκε η ελληνικη dev, δηλαδη να μην με ακουν οσο το κινητο ειναι στη τσεπη.

 

windows 10 drivers

Link to comment
Share on other sites

Στην οθόνη κλειδώματος είναι αλλά όπως παντα πρέπει πρώτα να ορισεις μοτίβο ή πιν.

 

Μς την χρήση που κανει ο καθένας αλλάζουν και τα νούμερα του χρονου οθόνης, πχ 4g δεν δουλεύω αρα απο μόνο του είναι κέρδος.Θέμα ακόμα,αν και έχω ενα σκασμο,δεν έχω αλλάξει και αρκετές εφαρμογές μαζί με το exposed χωρίς να ρυθμισω ακόμα τι να ανοίγει και ποτέ. Έτσι με νορμαλ χρήση έχω στο 7ωρο στα 30~25%,μετα στη πρίζα ή πιο πριν.

 

Δούλεψε όπως εαυ κρινεις οτι σε βολευει σαν παλιά, μετα θα δεις ...

Γενικά είτε έτσι ειτε αλλιώς το κινητό απο μπαταρία πάει καλά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 94 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Βάλε το aida64 και πες στο device το κώδικα του fingerprint.

 

Θα φανεί σε λίγες μέρες.

Σχετικά με το fingerprint βλέπω ότι λένε πως μερικά κινητά καινούργια έχουν goodix αισθητήρα που προς το παρών δεν υποστηρίζεται από το firmware της CM13. Ίσως τώρα στον επόμενο μήνα να κάνουν κάτι γιαυτό.

 

Απ ότι βλέπω έχω FPC102x

 

Αχα, έτσι λοιπόν εξηγείται το γιατί δε σου δουλεύει... Επίσης, σημείωσε πως είμαι με TWRP και χωρίς Xposed.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Θα φανεί σε λίγες μέρες.

Σχετικά με το fingerprint βλέπω ότι λένε πως μερικά κινητά καινούργια έχουν goodix αισθητήρα που προς το παρών δεν υποστηρίζεται από το firmware της CM13. Ίσως τώρα στον επόμενο μήνα να κάνουν κάτι γιαυτό.

 

Απ ότι βλέπω έχω FPC102x

 

Το ίδιο έχω άρα δεν το έχεις βάλει ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο έχω άρα δεν το έχεις βάλει ακόμα.

 

Το firmware; Το πέρασα πριν απ' όλα κάνοντας full wipe system, data, cache και μετά rom + gapps

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...