Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Προσπαθώ να ξεκλειδώσω τον bootloader και παίρνω το παρακάτω μήνυμα:

Current account is different from the account info on the device
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να ξεκλειδώσω τον bootloader και παίρνω το παρακάτω μήνυμα:

Τι ρομ έχεις πάνω τώρα; developer;

Ο λογαριασμός αυτός είναι περασμένος στο RN3?? Κάνει κανονικά sync κλπ?

Τα στοιχεία ειναι τα ιδια account και στο κινητό και στο πρόγραμμα του υπολογιστή για unlock.:ninja::ninja:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Τι ρομ έχεις πάνω τώρα; developer;

Ο λογαριασμός αυτός είναι περασμένος στο RN3?? Κάνει κανονικά sync κλπ?

Τα στοιχεία ειναι τα ιδια account και στο κινητό και στο πρόγραμμα του υπολογιστή για unlock.:ninja::ninja:

Ναι είναι ίδια στοιχεία, ίδιο account.

Έκανα και sign out και ξανά sign in στο κινητό και τίποτα...

Έχω μπει και από browser με αυτά τα στοιχεία και βλέπω το κινητό, μπορώ να χρησιμοποιήσω και τις υπηρεσίες find defice κτλ...

οπότε θεωρώ πως ο λογαριασμός είναι οκ.

Και με τα ίδια στοιχεία, email + password συνδέομαι στο προγραμματάκι της xiaomi αλλά παίρνω αυτό το μήνυμα.

 

Η rom που έχω είναι η MIUI 8.0.1.0 | Stable (LHOMIDG) η οποία μου ήρθε σήμερα το απόγευμα μέσω ota update.

Link to comment
Share on other sites

George Θυμάσαι που είχα και εγώ παρόμοιο πρόβλημα;

Σήμερα ξεμπέρδεψα.

Λοιπόν το σαίνι ο ιδιοκτήτης αν θυμάσαι είχε φτιάξει δύο λογαριασμούς και με τα δύο του νούμερα.

Με τον έναν δεν ξεκλείδωνε με τίποτα.

Ευτυχώς όμως ξεκλείδωσε με τον άλλο.

Μήπως και ο φίλος giorgos3924 έχει το ίδιο πρόβλημα;

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Η rom που έχω είναι η MIUI 8.0.1.0 | Stable (LHOMIDG) η οποία μου ήρθε σήμερα το απόγευμα μέσω ota update.

 

Εως αδύνατον να ξεκλειδώσεις με stable.. Σου δίνω 15 % πιθανότητες....

Βάλε developer...μέσω updater

Link to comment
Share on other sites

Αν δώσεις τα δικαιώματα από τις εφαρμογές και την μπαταρία δουλεύουν κανονικά όλες οι ειδοποίησεις

Για να καταλάβεις στο lg g3 που είχα οι ειδοποίησεις δεν μου ερχόταν στο inbox (δεν χρησιμοποιώ το Gmail)ενώ σε αυτό μου έρχονται κανονικά

Το μενού τις MIUI είναι καταπληκτικό αλλά θέλει να ασχοληθεις λίγο με αυτό στην αρχή για να το μάθεις

 

Ευχαριστώ πολύ.

 

Αν έχω καταλάβει καλά Τώρα γίνεται προσπάθεια για μετάφραση για να ενταχθούν και ελληνικά στην stable. Αν εγώ πάρω τώρα με global stable που δεν έχει ελληνικά, όταν ολοκληρωθεί η μετάφραση θα ενταχθούν και θα έρθει OTA;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Εως αδύνατον να ξεκλειδώσεις με stable.. Σου δίνω 15 % πιθανότητες....

Βάλε developer...μέσω updater

Ευχαριστώ για τη βοήθεια! Θα το δοκιμάσω!! Μπορώ να βάλω οποία να ναι;

Υπάρχει κάποια προτεινόμενη;

Μάλλον θα πάω σε cyanogen μετα γι'αυτό Θέλω να ξεκλειδώσω...

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι ίδια στοιχεία, ίδιο account.

Έκανα και sign out και ξανά sign in στο κινητό και τίποτα...

Έχω μπει και από browser με αυτά τα στοιχεία και βλέπω το κινητό, μπορώ να χρησιμοποιήσω και τις υπηρεσίες find defice κτλ...

οπότε θεωρώ πως ο λογαριασμός είναι οκ.

Και με τα ίδια στοιχεία, email + password συνδέομαι στο προγραμματάκι της xiaomi αλλά παίρνω αυτό το μήνυμα.

 

Η rom που έχω είναι η MIUI 8.0.1.0 | Stable (LHOMIDG) η οποία μου ήρθε σήμερα το απόγευμα μέσω ota update.

Εχεις Stable γιαυτο δεν μπορείς ,πρεπει να έχεις developer rom.

Περνα απο το μέσω updater του κινητου μια developer ειναι πολυ ευκολο με μια developer rom οπως εγραψε και ο φίλος ο Γιωργος νωρίτερα αμέσως θα ξεκλειδώσεις,βαλτην χύμα στο αποθηκευτικό χώρο του κινητου και προσπάθησε να ξεκλείδωσες.

Αν μπεις να την κατεβάσεις θα δεις γράφει Stable και απο κατω εχει μαζι την κινεζική developer,θα την βρεις ευκολα αν θες σου δίνουμε και λινκ.

Απο εδω κατεβασε την

Αυτην κατεβασε που σου δίνω το λινκ και λογικά θα εισαι οκ.

Edited by deni77
Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τη βοήθεια! Θα το δοκιμάσω!! Μπορώ να βάλω οποία να ναι;

Υπάρχει κάποια προτεινόμενη;

Μάλλον θα πάω σε cyanogen μετα γι'αυτό Θέλω να ξεκλειδώσω...

 

Την τελευταία global..

Link to comment
Share on other sites

Την τελευταία global..

Ναι σωστα γραφει LHOMIDG global την αλλη πρεπει να κατεβάσει εγω του εδωσα για την αλλη το λινκ dev.:ninja::ninja:

To διόρθωσα το λινκ

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Έβγαλα την μεταφορά αρχείων μέσω σύνδεσης του κινητού στον υπολογιστή. Μπορώ να το επαναφέρω με κάποιο τρόπο;

 

Προσπάθησα με αυτό τον οδηγό http://en.miui.com/thread-171530-1-1.html αν και δεν είχε αποτέλεσμα, δεν ξερω αν έφταιγε το ότι δεν είχα το δικο του καλώδιο αλλά ένα άλλο από powerbank. Σήμερα με το που το συνδεσα με το δικό του καλώδιο συνδεθηκε κανονικά

 

Edit: Όσο για την quicksand που λέτε έκανα τη βλακεία και πήρα σε ματ και οχι σαγρέ (πιστεύω η σαγρέ θα είναι καλύτερη). Γενικά η θήκη έχει πολύ ωραία αισθηση αλλα καμμιά φορά κολλάει στο χέρι. Ο μόνος λογος που δεν την παίρνω είναι γιατί εχω ήδη 5 :p

Edited by TypeRS
Link to comment
Share on other sites

Και μιας και όλα λειτουργούν άψογα στο θηριακι μας,ας πούμε και ποιο theme χρησιμοποιεί ο καθένας μας.

Αυτή τη στιγμή είμαι με το "iOS 10 Bintang"

μιας και τα εικονίδια του συγκεκριμένου θέματος τα βρίσκω ιδιαίτερα

συμπαθητικά :)

http://i.imgur.com/hIe7XW1.png
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα με αυτό τον οδηγό http://en.miui.com/thread-171530-1-1.html αν και δεν είχε αποτέλεσμα, δεν ξερω αν έφταιγε το ότι δεν είχα το δικο του καλώδιο αλλά ένα άλλο από powerbank. Σήμερα με το που το συνδεσα με το δικό του καλώδιο συνδεθηκε κανονικά

 

Edit: Όσο για την quicksand που λέτε έκανα τη βλακεία και πήρα σε ματ και οχι σαγρέ (πιστεύω η σαγρέ θα είναι καλύτερη). Γενικά η θήκη έχει πολύ ωραία αισθηση αλλα καμμιά φορά κολλάει στο χέρι. Ο μόνος λογος που δεν την παίρνω είναι γιατί εχω ήδη 5 :p

 

5 quicksand?? :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ.

 

Αν έχω καταλάβει καλά Τώρα γίνεται προσπάθεια για μετάφραση για να ενταχθούν και ελληνικά στην stable. Αν εγώ πάρω τώρα με global stable που δεν έχει ελληνικά, όταν ολοκληρωθεί η μετάφραση θα ενταχθούν και θα έρθει OTA;

Ναι έτσι ακριβώς.Μ ε τον ρυθμό που πάει σε κάνα 2μηνο θα έχει ελληνικά

Link to comment
Share on other sites

Και μιας και όλα λειτουργούν άψογα στο θηριακι μας,ας πούμε και ποιο theme χρησιμοποιεί ο καθένας μας.

Αυτή τη στιγμή είμαι με το "iOS 10 Bintang"

μιας και τα εικονίδια του συγκεκριμένου θέματος τα βρίσκω ιδιαίτερα

συμπαθητικά :)

 

εγω το στοκ μεχρι να βρω ενα απλο σκουροχρωμο με απλα διακριτικα εικονιδια αλλα περισσοτερες επιλογες στην οθονη κλειδωματος. (δεν ζηταω πολλα:X:X)

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα με αυτό τον οδηγό http://en.miui.com/thread-171530-1-1.html αν και δεν είχε αποτέλεσμα, δεν ξερω αν έφταιγε το ότι δεν είχα το δικο του καλώδιο αλλά ένα άλλο από powerbank. Σήμερα με το που το συνδεσα με το δικό του καλώδιο συνδεθηκε κανονικά

 

Έτσι μόνο μαθαίνουμε :) μόνο με το δικό του καλώδιο κάνουμε περάσματα ROM και γενικά επικοινωνία με το PC/Mac.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και απο εμένα.

Χθες παρέλαβα και εγώ από vickmall μετά από αρκετό lurking στο forum. :D

Όλα καλά μέχρι τώρα, μου ήρθε άμεσα και update για την 8.0.1.0 (το πήρα με official global stable) μόνο που έκανα μια μικρή πατάτα, όταν πέρναγα της επαφές δεν πρόσεξα την επιλογή για το που θέλω να αποθηκευτούν και της πέρασα όλες στο κιν.

Πώς μπορώ να τις συγχρονήσω τώρα στο google account? :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι σωστα γραφει LHOMIDG global την αλλη πρεπει να κατεβάσει εγω του εδωσα για την αλλη το λινκ dev.:ninja::ninja:

To διόρθωσα το λινκ

 

Καλημέρα. Για να καταλάβω και εγώ και να το εμπεδωσω...Την oficial dev που δίνεις...απλός την κατεβαζεις και την περνάς μέσα από το updater ;;; Έτσι απλά; Θα γίνει διαγραφή αρχείων και εφαρμογών από την global stable που φοράει τώρα; Επίσης η oficial dev δεν είναι αυτή που έχει κατά ένα μέρος Ελληνικά και πέρνει συχνές αναβαθμίσεις;

Link to comment
Share on other sites

Απ ότι θυμάμαι σου λέει ότι θα κάνει διαγραφή εκείνη την ώρα..

Η global dev έχει κανονικά αναβαθμίσεις......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...