Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ας μας πει πρώτα ποια rom εχει τώρα,εσυ μάλλον προτρεχεις και βιάζεσαι να απαντήσεις φιλε μου,:lol::lol::p:D:D

 

Την γνωμη μου ηθελα να γραψω. Εξαλλου ειχα το ιδιο θεμα και το ελυσα χτες για αυτο προτρεχω!!! :lol::happy:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ειμαι την ελληνικη 6.8.18 εχω καποιες ερωτησεις... Πως σταματαει η δονηση κατα την πληκτρολογιση ? Γινετε να βαζω τα πληκτρα να αναβουν καποιες συγκεκριμενες ωρες για να μην ειναι συνεχεια αναμενα ??

Για τη δόνηση πας: settings, additional settings, language & input, Google keyboard (αν έχεις αυτό), preferences, απενεργοποιείς το "vibrate on keypress".

 

Για να πλήκτρα, όχι, δε γίνεται. Πρέπει να το κάνεις χειροκίνητα αν θες.

Link to comment
Share on other sites

Γειά και από εμένα. χρόνια πριν ειχα ασχοληθεί με το άθλημα ρομ και κερνελ... Τώρα πλέον δεν εχω το χρόνο.

θα το ρωτήσω στα ίσα.

Ψάχνω ενα δικαρτο κινητό με 5,5 οθόνη. ασχολούμαι μς την φωτογραφία και μου αρέσει να τις εχω και στο κινητό. Οπότε θα ήθελα μια καλή οθόνη. σίγουρα όχι όπως η amoled του galaxy s3 που έχω.

με ζορίζει η έλλειψη ξεχωριστης θέση για κάρτα μνήμης.

στα 32 gb πόσο αφήνει ελεύθερο για φωτογραφίες βίντεο?

απο χρήση σε παιχνίδια σχεδόν καθόλου. χρειάζομαι όμως καλό ηχείο και καλο σήμα wifi. ραδιο καθόλου.

κάνει αυτό το κινητό για μένα? έχετε να προτείνετε κάποιο άλλο ισως με καλύτερη οθόνη - κάμερα και οχι τοσο καλο επεξεργαστή?

Ευχαριστώ και sorry για το oft topic

 

Αν και εισαι off topic δες το lenovo vibe p1. Εχει ολα αυτα που θες.

Link to comment
Share on other sites

για δωστε καμια προταση για θηκη . (φλιπ εχω... την sparkle leather case ) ψαχνω για μια μονο πλάτη καλύτερη απο αυτη την διαφανη που ειχε σαν δωρο!

η i paky δεν μου αρεσει το μεγαλωνει αρκετα

Edited by astrah

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Εμένα παντως στο μοντέλο 2/16 με την τελευταία ελληνικη dev απο προχτες που περασα το radon kernel, μου έχει κάνει κάποιες επανεκκίνησεις, λαγκαρει καποιες στγμες και γενικα κανει χειροτερη διαχείριση της μνημης βλεπωντας τα ελεθυερα mb. Θα αλλαξω ρομ για να φύγει και ο κερνελ και λεω να βαλω global dev. Ποια είναι η διαδικασία για μετάβαση από ελληνικη σε global dev?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το συστημα καταναλωνει υπερβολικα πολυ την μπαταρια, αλλαξε rom. Το ειχα και εγω αυτο το προβλημα και απλα περασα την GTV-6.8.18 και τωρα εχω το κεφαλι μου ησυχο.

Για πρότεινε μου καμία ρομ να έχω 1-2 υπόψη μου

Link to comment
Share on other sites

για δωστε καμια προταση για θηκη . (φλιπ εχω... την sparkle leather case ) ψαχνω για μια μονο πλάτη καλύτερη απο αυτη την διαφανη που ειχε σαν δωρο!

η i paky δεν μου αρεσει το μεγαλωνει αρκετα

Δες την quicksand

Link to comment
Share on other sites

Ναι σωστά τα λες...

Στην περίπτωση του όμως δεν μπορεί να μπει μέσα στο κινητό για να γυρίσει σε edl/

Γι αυτό του δωσα ενα τροποποιημένο "cmd" που γυρίζει απο fastboot mode σε edl/

 

σε αλλον υπολογιστή, ολα πηγαν ΟΚ!! Τσαμπα ξενυχτυσα χθες!

Ευχαριστω για την βοηθεια, ηταν πολυ απλο τελικα!:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Αν και εισαι off topic δες το lenovo vibe p1. Εχει ολα αυτα που θες.

 

Νομίζω ότι το Lenovo έχει χειρότερη κάμερα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Νέο μέλος και το forum το ανακάλυψα μετα απο αναζητήσεις που εκανα για αγορα κινητου τηλεφωνου.Τελικα εχω αποφασίσει να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητο.Ειμαι σε φάση να το παρραγείλω(εχω ακουσει απο αρκετους για την εμπιστευτικοτητα του vickmall, αν και εγω προσωπικα δεν εχω ιδεα να σας πω την αληθεια) και μπορεί να είμαι λίγο εκτος θέματος, αλλα δημιουργησα μια prepaid visa card απο εθνικη για να την φορτωσω με χρηματα και να κανω την αγορα μεσω paypal, αλλα δεν οταν κανω add card στο paypal μου βγαζει μηνυμα οτι δεν μπορει να δεχτει την καρτα.Γνωρίζει καποιο μελος οτιδήποτε ή αν δεν μπορω να χρησιμοποιήσω την συγκεκριμενη καρτα για αγορες μεσω paypal?

Εγω στην εθνικη τους ειπα οτι θελω να κανω αγορες με paypal και μου δημιουργησαν την συγκεκριμενη καρτα.

Επισης σε περιπτωση που παθει οτιδηποτε η συγκεκριμενη συσκευη φανταζομαι οτι μονο με αποστολή στην Κινα θα επιδιορθωθεί?

Ευχαριστώ παιδια, και το τοπικ με βοηθησε αρκετα για να μαθω πραγματα για την συσκευη. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Νέο μέλος και το forum το ανακάλυψα μετα απο αναζητήσεις που εκανα για αγορα κινητου τηλεφωνου.Τελικα εχω αποφασίσει να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητο.Ειμαι σε φάση να το παρραγείλω(εχω ακουσει απο αρκετους για την εμπιστευτικοτητα του vickmall, αν και εγω προσωπικα δεν εχω ιδεα να σας πω την αληθεια) και μπορεί να είμαι λίγο εκτος θέματος, αλλα δημιουργησα μια prepaid visa card απο εθνικη για να την φορτωσω με χρηματα και να κανω την αγορα μεσω paypal, αλλα δεν οταν κανω add card στο paypal μου βγαζει μηνυμα οτι δεν μπορει να δεχτει την καρτα.Γνωρίζει καποιο μελος οτιδήποτε ή αν δεν μπορω να χρησιμοποιήσω την συγκεκριμενη καρτα για αγορες μεσω paypal?

Εγω στην εθνικη τους ειπα οτι θελω να κανω αγορες με paypal και μου δημιουργησαν την συγκεκριμενη καρτα.

Επισης σε περιπτωση που παθει οτιδηποτε η συγκεκριμενη συσκευη φανταζομαι οτι μονο με αποστολή στην Κινα θα επιδιορθωθεί?

Ευχαριστώ παιδια, και το τοπικ με βοηθησε αρκετα για να μαθω πραγματα για την συσκευη. :)

 

 

Φιλαράκι τo vickmall είναι από τα αξιοπιστα καταστήματα που το πρoτειμούνε πολοί εδώ μέσα μεταξύ τους κι εγώ.

Όσον αφορά τον κάρτα εγω χρησιμοποιώ την χρεωστική που δίνει η τράπεζα (απο αυτές τις καινούργιες που κάνουν κι ανέπαφεες συνναλαγές) .Αυτές οι κάρτες παιρνάνε ως MASTERCARD και συνδέεονται ελεύθερα με paypal. Το vickmall δεχεται ελληνικές κάρτες ελεύθερα χωρίς να σκεφτούμαι τα capıtal control.

Τέλος για εγγύηση ,στέλνεις στην Κίνα...;) αλλά καλού κακού προσεύχεσαι να παν όλα καλά και να μην σου χαλάσει το κινητό γιατί στο πάνε-έλα χάνεις κανά μήνα και μένεις χωρίς κινητό.

 

Το βραδάκυ παραγγέλνω κι εγώ.:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

:ninja:ΟΖ...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Νέο μέλος και το forum το ανακάλυψα μετα απο αναζητήσεις που εκανα για αγορα κινητου τηλεφωνου.Τελικα εχω αποφασίσει να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητο.Ειμαι σε φάση να το παρραγείλω(εχω ακουσει απο αρκετους για την εμπιστευτικοτητα του vickmall, αν και εγω προσωπικα δεν εχω ιδεα να σας πω την αληθεια) και μπορεί να είμαι λίγο εκτος θέματος, αλλα δημιουργησα μια prepaid visa card απο εθνικη για να την φορτωσω με χρηματα και να κανω την αγορα μεσω paypal, αλλα δεν οταν κανω add card στο paypal μου βγαζει μηνυμα οτι δεν μπορει να δεχτει την καρτα.Γνωρίζει καποιο μελος οτιδήποτε ή αν δεν μπορω να χρησιμοποιήσω την συγκεκριμενη καρτα για αγορες μεσω paypal?

Εγω στην εθνικη τους ειπα οτι θελω να κανω αγορες με paypal και μου δημιουργησαν την συγκεκριμενη καρτα.

Επισης σε περιπτωση που παθει οτιδηποτε η συγκεκριμενη συσκευη φανταζομαι οτι μονο με αποστολή στην Κινα θα επιδιορθωθεί?

Ευχαριστώ παιδια, και το τοπικ με βοηθησε αρκετα για να μαθω πραγματα για την συσκευη. :)

 

 

με προλαβαν πιο αναλυτικα

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το dolby atmos που έχει εγκατεστημένο πως ακριβώς δουλεύει, πρέπει να το έχω ανοιχτό στο παρασκήνιο;

Φοραω την Ελληνική stable 7.5.2.0

Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκι τo vickmall είναι από τα αξιοπιστα καταστήματα που το πρoτειμούνε πολοί εδώ μέσα μεταξύ τους κι εγώ.

Όσον αφορά τον κάρτα εγω χρησιμοποιώ την χρεωστική που δίνει η τράπεζα (απο αυτές τις καινούργιες που κάνουν κι ανέπαφεες συνναλαγές) .Αυτές οι κάρτες παιρνάνε ως MASTERCARD και συνδέεονται ελεύθερα με paypal. Το vickmall δεχεται ελληνικές κάρτες ελεύθερα χωρίς να σκεφτούμαι τα capıtal control.

Τέλος για εγγύηση ,στέλνεις στην Κίνα...;) αλλά καλού κακού προσεύχεσαι να παν όλα καλά και να μην σου χαλάσει το κινητό γιατί στο πάνε-έλα χάνεις κανά μήνα και μένεις χωρίς κινητό.

 

Το βραδάκυ παραγγέλνω κι εγώ.:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Ευχαριστώ πολυ για την αμμεση απαντηση.

Και το γεγονος οτι ειναι μισθοδοτικος λογαριασμος και θα τραβηξει απο εκει λεφτα το paypal, ειναι ασφαλες?

ρωταω και ειμαι τοσο επιφυλακτικος γιατι σπανια κανω αγορες απο διαδικτυο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

 

ΤΟ νημα ειναι λιγο μεγαλο και ισως η ερωτηση εχει ξαναγινει. Με τις ειδοποιησεις πως τα παει; Ερχονται κατυθειαν; θελει τιποτα περιεργες ρυθμισεις; Εχω ακουσει διαφορα και επειδη σκεφτομουν να το παρω με την global stable θα ηθελα να γνωριζω τι ακριβως παιζει μην βρεθω προ εκπληξεως. Κατεβαζω το whatsapp ας πουμε και παιζουν ολα η πρεπει να μεταβω σε δυο τρια υπομενου για ρυθμισεις, ειδικες αδειες η ξερωγω τι.

Αν δώσεις τα δικαιώματα από τις εφαρμογές και την μπαταρία δουλεύουν κανονικά όλες οι ειδοποίησεις

Για να καταλάβεις στο lg g3 που είχα οι ειδοποίησεις δεν μου ερχόταν στο inbox (δεν χρησιμοποιώ το Gmail)ενώ σε αυτό μου έρχονται κανονικά

Το μενού τις MIUI είναι καταπληκτικό αλλά θέλει να ασχοληθεις λίγο με αυτό στην αρχή για να το μάθεις

Link to comment
Share on other sites

Ποια rom εχεις τωρα, ποια φοράει.μην γράφετε απερίσκεπτα μονο πράγματα ομως και γενικότητες,εμείς που να γνωρίζουμε χωρίς περισσότερα στοιχεία ,οταν γραφεις οτι το εχεις στην κατοχή σου κανα 3μηνο εχει και ελληνικά σαν γλώσσα το κινητο, το παρελαβες με ελληνικα.:hunter::hunter::hunter::ninja::ninja::ninja:

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ας μας πει πρώτα ποια rom εχει τώρα,εσυ μάλλον προτρεχεις και βιάζεσαι να απαντήσεις φιλε μου,:lol::lol::p:D:D

 

Εχει την miui77 stable 77.1.1.0

 

Και τώρα δεν φορτίζει ενώ το το led λειτουργεί κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Εχει την miui77 stable 77.1.1.0

 

Και τώρα δεν φορτίζει ενώ το το led λειτουργεί κανονικά

 

Unofficial rom δλδ...

Εγώ τόσο καιρό "φωνάζω" να μην κρατάτε τις unofficial βγαζουν πρόβλημα.

Η λύση είναι φλασαρισμα official rom με miflash.

Link to comment
Share on other sites

Για την quicksand την θήκη που αναφέρθηκε, την έχει κάποιος; Είδα κάτι κριτικές ότι επειδή είναι σαγρέ, εγκλωβίζει βρωμιά και σκόνη με αποτέλεσμα να ασπρίζει, αυτή που είναι σε μαύρο χρώμα.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια στις κινεζικες ρομ εχει ενα ωραιο πληκτρολογιο υπαρχει περιπτωση να το βρουμε να το περασω σε global?

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδιά πως γίνεται να επιστρεψω σε MUI 7.5.3.0?? Μόλις εκανα update την 8 και δεν έμεινα ικανοποιημένος. είμαι με GLOBAL stable

 

και εμενα δεν μου αρεσε στην αρχη δεν ηταν τοσο σβελτη αλλα κατεβασα την ρομ και την περασα με το miflash και παει σφερα οπως το 7

Link to comment
Share on other sites

Για την quicksand την θήκη που αναφέρθηκε, την έχει κάποιος; Είδα κάτι κριτικές ότι επειδή είναι σαγρέ, εγκλωβίζει βρωμιά και σκόνη με αποτέλεσμα να ασπρίζει, αυτή που είναι σε μαύρο χρώμα.

 

Την έχεις; αν ναι σε ποιο χρώμα;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

δεν την εχω αλλα την ζαχαρωνω.σε καποιο σαιτ που δεν θυμαμαι διαβαζα πολυ καλα λογια και ωραια αισθηση παρα το σαγκρε

Link to comment
Share on other sites

μολις μου ηρθε update απο 7 stable σε 8 το προβλημα ειναι οτι δεν μπορω να αλλαξω τη γλωσσα σε ελληνικα καμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...