Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Global stable. ΜΟΛΙΣ πέρασα αρχείο dev για να αρχίσω την διαδικασία για ξεκλειδωμα και ελληνικη. Και βλέπω αυτό https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160826/a15e7219d412c5d30ad3a598293b9a61.jpg

ηρθε απντειτ ή ειναι η ρομ που περασα; το αρχειο της ρομ λεγεται miui_HMNote3ProGlobal_6.8.18_d0da79d09e_5.1 αρα δεν ειναι αυτη(?)..

 

Sent from my Redmi Note 3 Pro

Εχω Global Stable 7.3.7 και μου έβγαλε αυτήν κι εμένα... μα γιατί Nightly ρε παιδιά;;;; Φοβάμαι να την βάλω ακόμα

Link to comment
Share on other sites

και σε μένα ήρθε ειδοποίηση για την 8 αλλά δεν την περνάω για να δω πρώτα γνώμες :p

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον αρχίζει σε μερικούς 8 σαν πρώτη δοκιμή.

Απορία τωρα.. είναι κάποια από τις δύο έλληνες καλύτερες από την stable? Γιατί ήμουν έτοιμος να ξεκινησω και έχω ψηθει για την ελληνική dev αλλά μου τα χαλάει τώρα αυτή η αναβάθμιση που ήρθε :p

 

Sent from my Redmi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

για πες ποια να ελληνικη να περασω ; και μετα φλασαρω το κερνελ του rodon απο πανω;

 

developer.. τελευταία.. και υπομονή ίσως πάμε για marsh μετά.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ήμουν έτοιμος να ξεκινησω και έχω ψηθει για την ελληνική dev

 

τελικα παω για ελληνικη dev. ειμαι με την απλη developer για πρωτη φορα και παρατηρω πως δεν εχει bloat. :confused: οτι και η global stable δηλαδη. περιμενα να δω κινεζουρες παντου :p αλλαξε κατι στις τελευταιες ή ποτέ δεν ειχε bloat; γιατι νομιζω ετσι ειχα διαβασει

 

απο περιέργεια δηλαδη

 

 

παρατηρηση νουμερο 2: ξεκλειδωσα και δεν εχω χασει το παραμικρο αρχειο. μονο δεδομενα εφαρμογων θα εχανα; ειχα προετοιμαστει για τα παντα :P

Edited by NickName98
Link to comment
Share on other sites

τελικα παω για ελληνικη dev. ειμαι με την απλη developer για πρωτη φορα και παρατηρω πως δεν εχει bloat. :confused: οτι και η global stable δηλαδη. περιμενα να δω κινεζουρες παντου :p αλλαξε κατι στις τελευταιες ή ποτέ δεν ειχε bloat; γιατι νομιζω ετσι ειχα διαβασει

 

απο περιέργεια δηλαδη

H china ειχε τα bloat

 

 

Δεν χανεις τιποτα απο το ξεκλειδωμα.

Χανεις αμα κανεις wipe data,system και λοιπα

Edited by kongeo1994
Link to comment
Share on other sites

Πες μας πρωτα απο ολα μολις ανοίξει ΕΛΛΗΝΙΚΆ; που μαλλον δεν θα εχει αλλα ποτε δεν ξερεις!!!

Μέσα τώρα πια αναγράφεται ως Stable (κουλό ε;)

 

Δεν έχει Ελληνικά...

Εχει όμως στο Locale τοποθεσία Greece!!

 

Android 5.1.1 (Νόμιζα 6ρι θα είχε..)

 

Ωραία χρώματα στα μενού!

 

Ωραίο το νέο Notification Bar (για να μην αλλάζουμε δεξια-αριστερά) αν και χωράει *** κομπιά τώρα

Δουλεύω φανατικά Nova Launcher οπότε δεν ξέρω πολλά για να πω για το δικό του

 

Antutu Score

7.3.7 8.0.1

73278 73477 Score

18829 18976 3D

24814 25125 UX

23075 22761 CPU

6560 6615 RAM

 

4G menu :

LTE

3G

2G

 

Camera :

Εχει camera sounds πια

Στο beauty mode selfie μπορεις να κάνεις και πιο slim την φάτσα σου!!! (χαχαχα, no kidding!)

 

Calculator :

Generic android icon??? Γιατί ρε παιδιά???

Edited by Synthercat
Link to comment
Share on other sites

Μέσα τώρα πια αναγράφεται ως Stable (κουλό ε;)

 

Δεν έχει Ελληνικά...

Εχει όμως στο Locale τοποθεσία Greece!!

 

Android 5.1.1 (Νόμιζα 6ρι θα είχε..)

...

...

...

 

καλοδουλευτο! το 6αρι θα βγει σε dev πρωτα πριν βγει σε stable (φανταζομαι)

 

το 4g menu τι ειναι;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε ή ειδοποίηση για αναβάθμιση σε MIUI 8 ( nightly) από official global stable. Κάνω reboot και επανερχομαι με εντυπώσεις.
Link to comment
Share on other sites

Το 4G το έγραψα ακαδιμαϊκά... σε άλλες ρομ αναγράφεται ως 4G εδω ως LTE (ουσιαστικά το ίδιο πράγμα)

 

GPS : Βλέπει και Γαλλικούς δοριφόφους (πριν έβλεπε;;; χμμμ δεν θυμάμαι). Αργισε κάνα 10-20δευτ να κάνει fix πιθανών γιατί ήταν 1ο άνοιγμα υποθέτο

Link to comment
Share on other sites

Mου ήρθε ή ειδοποίηση για αναβάθμιση σε MIUI 8 σε official global stable 8.0.1.0 και ολοκληρωθηκε μια χαρα. Δεν χαθηκε τιποτα και το τηλ δουλευει αψογα.
Link to comment
Share on other sites

καλοδουλευτο! το 6αρι θα βγει σε dev πρωτα πριν βγει σε stable (φανταζομαι)

 

το 4g menu τι ειναι;

Έχει ήδη βγεί china beta 6.0 official 6.8.25 γιαυτό αυτή την βδομάδα δεν έχει nightly 5.1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

 

Έχει πάρει η γυναίκα το 16άρι Pro και ενώ όλα είναι κομπλέ υπάρχει το πρόβλημα με τις χαμένες κλήσεις που έρχονται σε μυνήματα.

Σε σημεία που δεν είχε ποτέ πρόβλημα με το προηγούμενο κινητό της (πχ. σπίτι) τώρα δεν χτυπάει πολλές φορές όταν την καλούνε και απλά έρχονται τα sms για τις χαμένες κλήσεις.

 

Έκανα διάφορα search στο θέμα εδώ για το πρόβλημα αυτό και ενώ βρήκα παιδιά να το έχουν αναφέρει δεν βρήκα σχετική λύση.

 

πχ κάποιο παιδί αναφέρει: "πρωτα ομως κοιταξε και κατι μικρορυθμισεις κλησεων του στυλ "μην χτυπας την πρωτη φορα να ειναι αγνωστο νουμερο" ή ¨αν πιασεις να σηκωσεις τη συσκευη ή τη γυρισεις αναποδα να παει σε δονηση" ή τον αισθητηρα για την τσεπη κλπ....."

 

Αυτο με τον αισθητήρα για την τσέπη θυμάμαι το έχουμε ενεργοποιημένο (θα δοκιμάσω να το κλείσω αλλά δεν νομίζω παίζει κάτι τέτοιο όταν το κινητό είανι στο σπίτι ακουμπισμένο πάνω σε ένα τραπεζάκι πχ.)

 

Δυστυχώς δεν το έχω τώρα μπροστά μου για να δώσω στοιχεία για ROM κτλ αλλά όταν τα έχω θα τα γράψω.

 

Ξέρει κανείς τι μπορώ να κάνω για να βελτιωθεί η κατάσταση (αλλαγή ROM κτλ)???

 

Ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Το second space υπήρχε πιο πριν?

Μου αρέσει που πλέον με long press δεν μπαίνει στην επεξεργασία επιφάνειας χρήσης.

Link to comment
Share on other sites

Έχει ήδη βγεί china beta 6.0 official 6.8.25 γιαυτό αυτή την βδομάδα δεν έχει nightly 5.1

 

εισαι σιγουρος στο miui.com απλα λεει οτι το δοκιμαζουν ακομα και απο την αλλη βδομαδα

( We've started beta testing for Redmi Note 3 Qualcomm based on Android 6.0 today, there is no public update this week. )

 

----- προσθήκη μηνύματος 79 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα παιδιά

 

Έχει πάρει η γυναίκα το 16άρι Pro και ενώ όλα είναι κομπλέ υπάρχει το πρόβλημα με τις χαμένες κλήσεις που έρχονται σε μυνήματα.

Σε σημεία που δεν είχε ποτέ πρόβλημα με το προηγούμενο κινητό της (πχ. σπίτι) τώρα δεν χτυπάει πολλές φορές όταν την καλούνε και απλά έρχονται τα sms για τις χαμένες κλήσεις.

 

Έκανα διάφορα search στο θέμα εδώ για το πρόβλημα αυτό και ενώ βρήκα παιδιά να το έχουν αναφέρει δεν βρήκα σχετική λύση.

 

πχ κάποιο παιδί αναφέρει: "πρωτα ομως κοιταξε και κατι μικρορυθμισεις κλησεων του στυλ "μην χτυπας την πρωτη φορα να ειναι αγνωστο νουμερο" ή ¨αν πιασεις να σηκωσεις τη συσκευη ή τη γυρισεις αναποδα να παει σε δονηση" ή τον αισθητηρα για την τσεπη κλπ....."

 

Αυτο με τον αισθητήρα για την τσέπη θυμάμαι το έχουμε ενεργοποιημένο (θα δοκιμάσω να το κλείσω αλλά δεν νομίζω παίζει κάτι τέτοιο όταν το κινητό είανι στο σπίτι ακουμπισμένο πάνω σε ένα τραπεζάκι πχ.)

 

Δυστυχώς δεν το έχω τώρα μπροστά μου για να δώσω στοιχεία για ROM κτλ αλλά όταν τα έχω θα τα γράψω.

 

Ξέρει κανείς τι μπορώ να κάνω για να βελτιωθεί η κατάσταση (αλλαγή ROM κτλ)???

 

Ευχαριστώ!!!

 

αμα εχει μυλτι (μηπως εχει ελληνικα οπως ηρθε απο το μαγαζι;; ) την αλλαζεις!

 

αν εχει αλλη πρεπει να μας το πεις να δουμε..λογικα ομως εχει μυλτι,κλασσικο θεμα της μυλτι

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το second space υπήρχε πιο πριν?

Μου αρέσει που πλέον με long press δεν μπαίνει στην επεξεργασία επιφάνειας χρήσης.

 

ειναι miui 8 feature

Link to comment
Share on other sites

Το second space υπήρχε πιο πριν?

 

οχι, ειναι της miui 8.

 

 

φλασαρα dev, ξεκλειδωσα και φλασαρα και εγω την ελληνικη developer (τωρα που μπορω να βλεπω οταν βγαινει νεα εκδοση?). με τους οδηγους που δινονται η διαδικασια ηταν ΑΣΤΕΙΑ, και πριν μου φαινοταν βουνο. μιας και το κανουν πολλοι σε αυτο το θεμα θα ηθελα και εγω να ευχαριστησω τον @geoanto555 που εφαγε ενα σκασμο πμ αγχους και πανικου και οχι μονο ΔΕΝ με σκυλοβρισε ουτε μια φορα, αλλα με βοηθησε πολυ και με μηνυματα, και με τους οδηγους (που φυσικα ειναι φτιαγμενοι με την βοηθεια αλλως παιδιων, που επισης ευχαριστω). τελος, να ευχαριστησω της μητερα μου για τους πεντανοστιμους κεφτεδες που εφτιαξε και καταναλωσα κατα την διαρκεια της επώδυνης διαδικασιας :p:lol:

 

για καποιο λογο δεν μου επανεφερε δεδομενα απο το play store και επρεπε να βαλω ολες τις εφαρμογες μονος μου, αλλα δεν πειραζει, ευκαιρια να αρχισει φρεσκο το κινητο.

Edited by NickName98
Link to comment
Share on other sites

οχι, ειναι της miui 8.

 

 

φλασαρα dev, ξεκλειδωσα και φλασαρα και εγω την ελληνικη developer (τωρα που μπορω να βλεπω οταν βγαινει νεα εκδοση?). με τους οδηγους που δινονται η διαδικασια ηταν ΑΣΤΕΙΑ, και πριν μου φαινοταν βουνο. μιας και το κανουν πολλοι σε αυτο το θεμα θα ηθελα και εγω να ευχαριστησω τον @geoanto555 που εφαγε ενα σκασμο πμ αγχους και πανικου και οχι μονο ΔΕΝ με σκυλοβρισε ουτε μια φορα, αλλα με βοηθησε πολυ και με μηνυματα, και με τους οδηγους (που φυσικα ειναι φτιαγμενοι με την βοηθεια αλλως παιδιων, που επισης ευχαριστω). τελος, να ευχαριστησω της μητερα μου για τους πεντανοστιμους κεφτεδες που εφτιαξε και καταναλωσα κατα την διαρκεια της επώδυνης διαδικασιας :p:lol:

 

για καποιο λογο δεν μου επανεφερε δεδομενα απο το play store και επρεπε να βαλω ολες τις εφαρμογες μονος μου, αλλα δεν πειραζει, ευκαιρια να αρχισει φρεσκο το κινητο.

 

΄Τώρα θα δεις τι σημαίνει εργαλείο... κατέβασε και radon kernel......

Link to comment
Share on other sites

΄Τώρα θα δεις τι σημαίνει εργαλείο... κατέβασε και radon kernel......

 

εγινε αφεντικο :wink:

πως τσεκαρω οτι εχω την τελευταια εκδοση ρομ; εβαλα αυτη που ειχε στον οδηγο.

 

υπαρχει καποια εφαρμογη root (πχ adaway) που ειναι ακαταλληλη για miui? νομιζω κατι ειχα διαβασει για titanium, χωρις να εχω σκοπο να χρησιμοποιησω την συγκεκριμενη.

Edited by NickName98
Link to comment
Share on other sites

΄Τώρα θα δεις τι σημαίνει εργαλείο... κατέβασε και radon kernel......

]Γιώργο απο που να κατεβάσω το radon kernel? Το περνάω από recovery;

Link to comment
Share on other sites

]Γιώργο απο που να κατεβάσω το radon kernel? Το περνάω από recovery;

 

http://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/development/kernel-t3414884

ναι.

λεει και οδηγιες

Link to comment
Share on other sites

]Γιώργο απο που να κατεβάσω το radon kernel? Το περνάω από recovery;

 

 

΄Τώρα θα δεις τι σημαίνει εργαλείο... κατέβασε και radon kernel......

 

Με το Radon Kernel τι πλεονεκτήματα έχουμε εκτός από την γρήγορη φόρτιση που από ότι λένε σε μακροπρόθεσμο διάστημα επηρεάζει αρνητικά την απόδοση της μπαταρίας;;;;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...