Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να μπορώ να δω ποια μου ανοίγει τα δεδομένα; Στην ασφάλεια, data usage, restrict data usage ότι είχα κάνει εγκατάσταση, έχω απενεργοποιήσει να δουλεύουν με δεδομένα.

Έβαλα στης αδελφής μου την official global devs μέσω fastboot και μου παραπονιέται ότι ανοίγει κάθε λίγο και λιγάκι τα δεδομένα από μόνα τους χωρίς να κάνει κάτι. Της έδωσα οδηγίες όπως λέω παραπάνω να τα απενεργοποιήσει αλλά αυτό συνεχίζεται. Κάποια άλλη ιδέα;

 

edit: απενεργοποίησα και στο system όλες οι εφαρμογές να μην ανανεώνονται μέσω δεδομένων. Και σταμάτησε. Να μείνω έτσι λέω προς το παρόν.

Edited by zaf_4

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Η δικια μου παραγγελια βρισκεται στο δρομο οπως ειπα πριν.Ενας φιλος θελει και αυτος ενα rm3pro αλλα δεν θελει να περιμενει τοσες μερες και μου ειπε οτι θα ανοιξει καταστημα alliexpres το σεπτεμβριο στην αθηνα.Ξερουμε κατι?
Link to comment
Share on other sites

Έχω ακούσει καλά λόγια για το Ultimate Shield που έρχεται από Αγγλία:

http://www.ultimateshield.co.uk/xiaomi-redmi-note-3-tempered-glass-screen-protector/

Πολλά τα λεφτά δεν είναι ρε Άρη;

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Πολλά τα λεφτά δεν είναι ρε Άρη;

Όντως ειναι αρκετά ακριβό,κοντά στα 14 ευρ ,τουλάχιστον δεν έχει μεταφορικά,απο οτι γράφει,η αυτό ισχύει μονο για την Αγγλία δεν το έψαξα αλλα έχει πολύ καλες κριτικές .σχεδόν όλες δίνουν 5 αστέρια.

Εγω εχω γνήσιο το Nilkin το 2.5 και δεν έχω αντιμετώπιση καποιο ιδιαίτερο πρόβλημα.7 με 8 ευρ το είχα πάρει τοτε, έχει εδώ και 2 μίση μήνες .

Παράγγειλα αλλα 2 ομως και έρχονται οχι Nilkin ,το ενα ακριβό και ενα ποιο φθηνό σε περίπτωση που πάθει κάτι αυτό.:ninja::ninja:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Η 800αρα μπάντα μπορεί να ξεκλειδωθει στα υπάρχοντα Note 3 pro η πρέπει να αγοράσει κάποιος την international έκδοση αν την χρειάζεται?
Link to comment
Share on other sites

Η 800αρα μπάντα μπορεί να ξεκλειδωθει στα υπάρχοντα Note 3 pro η πρέπει να αγοράσει κάποιος την international έκδοση αν την χρειάζεται?

 

Ακόμη δεν το ξέρει κανείς... Περιμένουμε να βγει το special και θα δούμε.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η έκδοση με MTK πήρε πρώτη stable MIUI 8. Βγήκε σήμερα η china stable 8.0.1.0.LHNCNDG για αυτό. :) Εμεις με SD έκδοση θα πρέπει να περιμένουμε λίγες μέρες ακόμα μάλλον για global ή china stable.

 

[Changelog - China] MIUI 8 China Stable ROM Rolling Out: Changelog, Downloads, Supported Devices

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά γιατί ενώ έχω πάρει την έγκριση για το ξεκλείδωμα, όταν πάω να μπω στο miflash unlock λέει ότι η συσκευή μου δεν υποστηρίζεται;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά γιατί ενώ έχω πάρει την έγκριση για το ξεκλείδωμα, όταν πάω να μπω στο miflash unlock λέει ότι η συσκευή μου δεν υποστηρίζεται;

 

ή δεν έχεις πάρει έγκριση ή δεν έχεις σωστό λογαριασμό..

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά γιατί ενώ έχω πάρει την έγκριση για το ξεκλείδωμα, όταν πάω να μπω στο miflash unlock λέει ότι η συσκευή μου δεν υποστηρίζεται;

 

Αυτά που είπε ο geoanto παραπανω ή ακόμα και αν έχεις μη συμβατή για ξεκλειδωμα bl ρομ. Μου έχει τύχει γιαυτό το επισημαινω

Link to comment
Share on other sites

ή δεν έχεις πάρει έγκριση ή δεν έχεις σωστό λογαριασμό..

 

You have been granted the permission to unlock your device. Download mi unclock tool at... Αυτό δεν είναι το μνμ για την έγκριση;

Link to comment
Share on other sites

You have been granted the permission to unlock your device. Download mi unclock tool at... Αυτό δεν είναι το μνμ για την έγκριση;

 

Αυτό είναι. Διπλοτσεκαρε αν οι αριθμοί που δίνει το μνμ είναι ίδιοι με αυτους στο κινητό σου. Τι ρομ έχεις?

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος τρόπος να μπορείς να στειλεις μήνυμα με περισσότερους από 60 χαρακτήρες υπάρχει; Ή κάποια προτεινόμενη δωρεάν εφαρμογή για μηνύματα....
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι. Διπλοτσεκαρε αν οι αριθμοί που δίνει το μνμ είναι ίδιοι με αυτους στο κινητό σου. Τι ρομ έχεις?

 

δεν είναι ίδια τα id, τι κάνω σ'αυτήν την περίπτωση; η ρομ είναι η τελευταία επίσημη κινέζικη dev. Θεωρητικά δεν θα έπρεπε να λέει different id? Γιατί λέει device isn't supported?

Edited by catalan1992
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το κινητό αυτό από εδώ...http://www.topsystems.gr/products/Xiaomi-Redmi-Note-3-Pro-5.5%252dinch-3GB-RAM-32GB-Snapdragon-650-Hexa%252dcore-4G-Smartphone-%252d-Silver.html

Ξέρει κανείς τι ρομ θα έχει?

Link to comment
Share on other sites

Οποιος εκανε στο update στην 8 global stable να μας πει αν εχει ελληνικα για να δω με τι ρομ να παραγγειλω ενα σημερα!

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το κινητό αυτό από εδώ...http://www.topsystems.gr/products/Xiaomi-Redmi-Note-3-Pro-5.5%252dinch-3GB-RAM-32GB-Snapdragon-650-Hexa%252dcore-4G-Smartphone-%252d-Silver.html

Ξέρει κανείς τι ρομ θα έχει?

 

Το πιο πιθανό να έχει multi..

 

----- προσθήκη μηνύματος 47 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάποιος τρόπος να μπορείς να στειλεις μήνυμα με περισσότερους από 60 χαρακτήρες υπάρχει;

 

Με official rom;

Link to comment
Share on other sites

Το πιο πιθανό να έχει multi..

 

----- προσθήκη μηνύματος 47 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Με official rom;

 

Είναι σίγουρο αυτό? Παίζει να τους ζητησω με άλλη ρομ?

Link to comment
Share on other sites

πως ελεγχουμε αν το κινητο μας κλειδωσε με την εγκατασταση μιας ρομ? θελω απο την stable να παω στη developer
Link to comment
Share on other sites

πως ελεγχουμε αν το κινητο μας κλειδωσε με την εγκατασταση μιας ρομ? θελω απο την stable να παω στη developer

Θα μπεις σε fastboot mode και στο cmd θα εκτελέσεις "fastboot oem device-info".

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η έκδοση με MTK πήρε πρώτη stable MIUI 8. Βγήκε σήμερα η china stable 8.0.1.0.LHNCNDG για αυτό. :) Εμεις με SD έκδοση θα πρέπει να περιμένουμε λίγες μέρες ακόμα μάλλον για global ή china stable.

 

[Changelog - China] MIUI 8 China Stable ROM Rolling Out: Changelog, Downloads, Supported Devices

Lollipop?

 

Μετά όμως υπάρχει και αυτό

http://en.miui.com/thread-333843-1-1.html

 

Sent from my Redmi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος τρόπος να μπορείς να στειλεις μήνυμα με περισσότερους από 60 χαρακτήρες υπάρχει; Ή κάποια προτεινόμενη δωρεάν εφαρμογή για μηνύματα....

 

Μπορείς να δοκιμάσεις να γράψεις ένα sms με κεφαλαία και να αναφέρεις αν μπορεί να ξεπεράσει τους 60 χαρακτηρες?

Δεν είμαι κάτοχος της συσκευής αλλά τα συγκεκριμένα θεματα με τους χαρακτήρες συνήθως είναι θέμα μη αναγνώρισης unicode.

Doctor...!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...