Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Επέστρεψα και εγω!!! πολυ διαβασμα απο χθες για να καλύψω το χαμένο έδαφος !!! Γιωργο(geoanto555) πέρασες τελικά την global dev αν ναι για πες εντυπώσεις και τρόπο σε ξεκλείδωτο με ελληνική. θελω να παραγγειλω και 2 τηλ σημερα ενα redmi note 3 pro και ενα redmi 3s pro να τα παρω με global dev αν ειναι...

Αυριο επισης θα βγει η stable 8 για το κινητο μας διαβασα; ποσες πιθανοτητε δινεται να εχει ελληνικα εστω σε επιπεδο μετάφρασης της dev;

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Επέστρεψα και εγω!!! πολυ διαβασμα απο χθες για να καλύψω το χαμένο έδαφος !!! Γιωργο(geoanto555) πέρασες τελικά την global dev αν ναι για πες εντυπώσεις και τρόπο σε ξεκλείδωτο με ελληνική. θελω να παραγγειλω και 2 τηλ σημερα ενα redmi note 3 pro και ενα redmi 3s pro να τα παρω με global dev αν ειναι...

Αυριο επισης θα βγει η stable 8 για το κινητο μας διαβασα; ποσες πιθανοτητε δινεται να εχει ελληνικα εστω σε επιπεδο μετάφρασης της dev;

 

Είμαι πιστός στις Ελληνικές ,..δύσκολα θα φύγω από αυτές.

Περνάς με miflash -fastboot mode..στην πρώτη σελίδα εχω οδηγό.

Link to comment
Share on other sites

Αμα διαβασεις τα τοπικ των παροχων που αναφέρονται στη καλυψη του 4g θα δεις οτι πλεον ολες οι εταιρείες χρησιμοποιουν την Β20 στην ελληνική περιφέρεια. Οπότε ενδεχομένως να έχεις πρόβλημα. Βάζω και ένα πινακακι για να ξέρεις ακριβως https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160822/4352770b958f5859c81360d1805e3c37.jpg

 

Sent from my C6903 using Tapatalk

 

Προχθες εκανα τουρ σχεδον τη μιση Ελλαδα και 4G ειχε παντου κανονικα...

Ασε τι λενε.

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα ενας ξαδερφος που εχει το τηλ και γυριζει ολη την ελλαδα λογο δουλειας δεν εχςι θεμα 4g.
Link to comment
Share on other sites

Προχθες εκανα τουρ σχεδον τη μιση Ελλαδα και 4G ειχε παντου κανονικα...

Ασε τι λενε.

Μα προφανώς σε αυτούς τους νομους δεν ειναι μονο στα 800 η εκπομπή, εκπέμπουν παράλληλα και στις υπόλοιπες συχνότητες. Πχ στη Μεσσηνία, όταν σταμάτησα στη Καλαμάτα ειχα

full 4g, οταν εφτασα στο προορισμό μου (Στουπα) ειχα ενδειξη no service.

 

Sent from my C6903 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει βρε παιδια να.μεινουμε λιγο και χωρις 4g για την διαρκεια του ταξιδιου δεν χαλασε ο κοσμος.Το θεμα το εχουν οι μονιμοι κατοικοι τον περιοχων που δεν εχουν την μπαντα.
Link to comment
Share on other sites

Έβαλε κανένας φίλος παραγγελία από geekbuying?

 

Περιμένω κι εγώ να δω αν και πως παίζει η 800αρα !

 

Εχω παραγγειλει απο Geekbying αλλα ειναι σε presale ακομα.Παραλαβη θα εχουνε 30 αυγουστου καλως εχοντων των πραγματων.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν αναφέρθηκε αλλά 'εχουμε port ρομ

http://en.miui.com/thread-331551-1-1.html

Ναι αλλα ή 800αρα παίζει?

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Προς το παρών περιμένουμε τις πρ'ωτες δοκιμές..

Προσοχή.. Θα κλειδώσει bootloader αν πας σε marshmallow...

Link to comment
Share on other sites

οσους εχουν βαλε nova launcher (ή οποιονδηποτε αλλον).. ειναι η ιδεα μου ή ο στοκ τους παταει ολους κατω σε ταχυτητα - καταναλωση πορων;

το ανοιγμα εφαρμογων ειναι πιο γρηγορο και ηδη βλεπω περισσοτερη ελευθερη ραμ.. οχι πως εχει αναγκη αλλα λεμε τωρα :lol:

Link to comment
Share on other sites

οσους εχουν βαλε nova launcher (ή οποιονδηποτε αλλον).. ειναι η ιδεα μου ή ο στοκ τους παταει ολους κατω σε ταχυτητα - καταναλωση πορων;

το ανοιγμα εφαρμογων ειναι πιο γρηγορο και ηδη βλεπω περισσοτερη ελευθερη ραμ.. οχι πως εχει αναγκη αλλα λεμε τωρα :lol:

 

Ενδιαφέρων... με νόβα είμαι και θα με βάλεις να κάνω συγκρίσεις τώρα όταν μπορέσω... καλό το στοκ αλλά μονο και μονο τα gestures φτάνουν για να "πρέπει" να βάλω νόβα

Link to comment
Share on other sites

ειλικρινα μπορει να ειναι η ιδεα μου.. δεν γινεται μονο εγω να το εχω προσεξει :p κανε και εσυ μια συγκριση ομως
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Επειδή ενδιαφέρομαι για αγορά του τηλεφώνου, έχω την εξής ερώτηση:

 

Η έκδοση του geekbuying με την υποτιθέμενη λειτουργία της 800άρας μπάντας στο 4G έρχεται με multi-language rom αν κατάλαβα καλά.

1) Είναι τόσο προβληματική αυτή η rom που φτάνει να είναι αποτρεπτική για την αγορά της συσκευής;

2) Υπάρχει δυνατότητα αλλαγής rom εκ των υστέρων; (φαντάζομαι ότι υπάρχει με κάποιον από τους τρόπους που αναφέρονται στις συχνές ερωτήσεις κλπ.)

 

Ρωτάω επειδή ενώ δεν έχω κανένα πρόβλημα να είναι το τηλέφωνο στα Αγγλικά (ήδη και το G2 μου έτσι το έχω), θα ήθελα να έχω και την επιλογή της 800άρας μπάντας στο 4G σαν χρήστης Wind.

seventh_heaven

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προσοχή όσοι πάρετε την International Edition με την 800άρα

 

Οι διαστάσεις ΔΕΝ είναι ίδιες, η International Edition της συσκευής είναι 2,5mm πιο μεγάλη στο ύψος. Μπορεί να έχετε θέμα με τις θήκες αν είναι κλειστού τύπου.

Επίσης το partitioning δεν είναι ίδιο και υπάρχει πιθανότητα να μην είναι συμβατή με τις ROM που έχουν κυκλοφορήσει ως τώρα. Δε βάζω το χέρι μου στη φωτιά πως θα είναι έτσι αλλά εγώ δε ρίσκαρα και την ακύρωσα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Επειδή ενδιαφέρομαι για αγορά του τηλεφώνου, έχω την εξής ερώτηση:

 

Η έκδοση του geekbuying με την υποτιθέμενη λειτουργία της 800άρας μπάντας στο 4G έρχεται με multi-language rom αν κατάλαβα καλά.

1) Είναι τόσο προβληματική αυτή η rom που φτάνει να είναι αποτρεπτική για την αγορά της συσκευής;

2) Υπάρχει δυνατότητα αλλαγής rom εκ των υστέρων; (φαντάζομαι ότι υπάρχει με κάποιον από τους τρόπους που αναφέρονται στις συχνές ερωτήσεις κλπ.)

 

Ρωτάω επειδή ενώ δεν έχω κανένα πρόβλημα να είναι το τηλέφωνο στα Αγγλικά (ήδη και το G2 μου έτσι το έχω), θα ήθελα να έχω και την επιλογή της 800άρας μπάντας στο 4G σαν χρήστης Wind.

 

1) μιας και δεν εχει κυκλοφορησει δεν μπορουμε να σου πουμε για την ρομ του.μπορει να εχει μια κακη μυλτι αλλα μπορει να εχει και μια καλη οφφισιαλ χωρις αγγλικα.

2)θα αλλαζει αλλα δεν ξερω αν θα μπορεις να βαλεις την ελληνικη που εχει η απλη εκδοση.(μαλλον οχι αλλα δεν ξερω να σου απαντησω)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προσοχή όσοι πάρετε την International Edition με την 800άρα

 

Οι διαστάσεις ΔΕΝ είναι ίδιες, η International Edition της συσκευής είναι 2,5mm πιο μεγάλη στο ύψος. Μπορεί να έχετε θέμα με τις θήκες αν είναι κλειστού τύπου.

Επίσης το partitioning δεν είναι ίδιο και υπάρχει πιθανότητα να μην είναι συμβατή με τις ROM που έχουν κυκλοφορήσει ως τώρα. Δε βάζω το χέρι μου στη φωτιά πως θα είναι έτσι αλλά εγώ δε ρίσκαρα και την ακύρωσα.

 

αυτο ειναι σιγουρο;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ενώ δεν πειράζω το κινητό, βλέπω το pa_therm1 στο cpuz θερμοκρασίες 65 με 70 βαθμούς. Είναι λογικό αυτό; Εχουν και άλλοι παρόμοιο θέμα απ'ότι διαβάζω στο Internet.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Επειδή ενδιαφέρομαι για αγορά του τηλεφώνου, έχω την εξής ερώτηση:

 

Η έκδοση του geekbuying με την υποτιθέμενη λειτουργία της 800άρας μπάντας στο 4G έρχεται με multi-language rom αν κατάλαβα καλά.

1) Είναι τόσο προβληματική αυτή η rom που φτάνει να είναι αποτρεπτική για την αγορά της συσκευής;

2) Υπάρχει δυνατότητα αλλαγής rom εκ των υστέρων; (φαντάζομαι ότι υπάρχει με κάποιον από τους τρόπους που αναφέρονται στις συχνές ερωτήσεις κλπ.)

 

Ρωτάω επειδή ενώ δεν έχω κανένα πρόβλημα να είναι το τηλέφωνο στα Αγγλικά (ήδη και το G2 μου έτσι το έχω), θα ήθελα να έχω και την επιλογή της 800άρας μπάντας στο 4G σαν χρήστης Wind.

 

Που είδες για multilanguage?

Εγω official global βλέπω να γράφει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ενώ δεν πειράζω το κινητό, βλέπω το pa_therm1 στο cpuz θερμοκρασίες 65 με 70 βαθμούς. Είναι λογικό αυτό; Εχουν και άλλοι παρόμοιο θέμα απ'ότι διαβάζω στο Internet.

 

ποια ρομ εχεις;

Link to comment
Share on other sites

αυτο ειναι σιγουρο;

 

Ναι, το λέει και στη σελίδα του Geekbuying (το δίνει 152.5mm στο ύψος ενώ η κανονική έκδοση είναι 150mm) αλλά το λέει και στο site της Xiaomi Taiwan για την οποία προορίζεται η international edition

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το λέει και στη σελίδα του Geekbuying (το δίνει 152.5mm στο ύψος ενώ η κανονική έκδοση είναι 150mm) αλλά το λέει και στο site της Xiaomi Taiwan για την οποία προορίζεται η international edition

 

Ετσι ακριβως οπως τα λες ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ακριβως οπως τα λες ειναι.

 

Βασικά νομίζω ότι η ιντερνατιοναλ έκδοση προορίζεται για την αγορά του Hong Kong, και στο site mi.com/hk λέει 150mm.

 

http://www.mi.com/hk/note3/specs/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...