Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ..ΜΟΛΙΣ ΠΑΡΕΛΑΒΑ ΤΟ NOTE 3 PRO ΑΠΟ ΤΟ BANGGOOD...ΒΑΣΙΚΑ ΕΙΜΑΙ ΨΙΛΟΑΣΧΕΤΟΣ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΑΠΕΥΘΥΝΘΩ ΕΔΩ..ΣΤΕΛΝΩ ΦΩΤΟ ΜΕ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΙΡΙΕΣ "ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ"...ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΑΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΞΕΚΛΕΙΔΩΣΩ ΚΑΙ ΠΩΣ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Εχεις μυλτι.η ρομ αυτη φημίζεται για τα προβληματακια της.

 

Δες στην πρωτη σελιδα το συχνες ερωτήσεις και θα καταλαβεις τι πρεπει να κανεις.

Γνωμη μου αλλαξε την,αν δεν εχεις θεμα βεβαια παλι καλο ειναι να την αλλαξεις αλλα όχι αναγκαιο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΚΑΛΗΜΕΡΑ..ΜΟΛΙΣ ΠΑΡΕΛΑΒΑ ΤΟ NOTE 3 PRO ΑΠΟ ΤΟ BANGGOOD...ΒΑΣΙΚΑ ΕΙΜΑΙ ΨΙΛΟΑΣΧΕΤΟΣ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΑΠΕΥΘΥΝΘΩ ΕΔΩ..ΣΤΕΛΝΩ ΦΩΤΟ ΜΕ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΙΡΙΕΣ "ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ"...ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΑΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΞΕΚΛΕΙΔΩΣΩ ΚΑΙ ΠΩΣ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

Καλά ντε μην φωνάζεις :p

Ρίξε διάβασμα πρώτη σελίδα

 

Edit: με προλαβανε πάλι. Για να καταφέρεις να απαντήσεις πρώτος σε αυτό το θέμα θέλει υπερφυσικες δυνάμεις :p

Edited by NickName98
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μήπως ξέρει καποιος πως θα πάω από eu.dev.rom 6.4.21σε global dev 6.8.4;

Πήγα μέσω fastboot rom αλλά δεν την περνάει με τίποτα.Μου βγάζει μήνυμα-σφαλμα ότι δεν έχει επαρκή χώρο κατά το φλασαρισμα με το miflash.

 

Κατέβασε πιο παλιά ρομ..

Link to comment
Share on other sites

http://www.doctorandroid.gr/2016/08/prosfores-kinezika-2016.html?m=1

 

Στα 143 βλέπω το κινητό μας. Η ταχύτητα με την οποία πέφτει η τιμή σχεδόν με κάνει να στεναχωριεμαι το 200ρι που έφυγε τον Μάιο :p

 

Sent from my Redmi Note 3

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε πιο παλιά ρομ..

 

Ήμουν σίγουρος ότι θα απαντήσεις εσύ και σε ευχαριστώ πολύ.

Πρέπει να περάσω πρώτα global stable και μετά global dev; ή δεν παίζει ρόλο.

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν σίγουρος ότι θα απαντήσεις εσύ και σε ευχαριστώ πολύ.

Πρέπει να περάσω πρώτα global stable και μετά global dev; ή δεν παίζει ρόλο.

 

Με miflash δεν παίζει ρόλο... όποια θες..

Οι νέες έχουν θέμα με το miflash.Ελπίζω να έχεις το 2015..

Link to comment
Share on other sites

Με miflash δεν παίζει ρόλο... όποια θες..

Οι νέες έχουν θέμα με το miflash.Ελπίζω να έχεις το 2015..

 

Σε ευχαριστώ...όταν λες 2015 εννοεις φαντάζομαι την βερσιόν του miflash

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ...όταν λες 2015 εννοεις φαντάζομαι την βερσιόν του miflash

 

Ναι η 2016 κάνει κόλπα...

Link to comment
Share on other sites

Συνεχιζω ! 54% 2d 9h με 2ω 47λ οθονη. Εννοείται ότι δύσκολα θα παω σε update rom (dev global 6.8.4) με τετοιες επιδοσεις αυτονομιας.

 

Παντως ειναι φοβερο πως επηρεαζει την αποδοση της μπαταριας η ρομ. Με την προηγουμενη θα ειχα αδειασει σχεδον 2 φορες και με αυτη εχω ακομα μιση μπαταρια.

 

Kαι τωρα παω για 6 ωρες οθονη ταυτοχρονα με 4-5 μερες αυτονομια! φοβερα νουμερα. Δλδ αν το ζοριζα σε 1-1.5 μερα θα έπιανα σιγουρα 8-9 ωρες οθονη!

 

Συνεχιζω! 19% με 3d 15h 23m με 4ω 00λ οθονη !!!

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160809/18c437fa22d054e83be8b6e7c0934e1e.jpg

 

Not even mad :p Βλέπεις με τι πάθος υπερασπιζομαι τα κενά του Android στα σχόλια :lol:

 

Sent from my Redmi Note 3

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω το κινητό από geekbuying και έστειλα mail για τις λεπτομέρειες

 

 

1)Install the newest Official Global Rom&Google play store(No Greek language)

 

 

2) Install Google play store and Google apps

 

 

3) Remove ALL unnecessary Chinese apps

 

Και μου απάντησε

 

1)we*usually*install*English*Language*before*shipping*,you*can*choose*the*proper*language*after*you*receive*it*.

2.)we*can*not*root*each*products the*customers*can*roots*it*by*themselves*once*they*get*it*.and*we*will*remove*all*the*chinese*apps*

3)Google*store*will*be*installed*.

4)if*any*apps*you*want*,you*can*install*it*by*yourself*.

 

 

Καμία βοήθεια;

 

 

Στάλθηκε από το Lenovo A3500-FL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω το κινητό από geekbuying και έστειλα mail για τις λεπτομέρειες

 

 

1)Install the newest Official Global Rom&Google play store(No Greek language)

 

 

2) Install Google play store and Google apps

 

 

3) Remove ALL unnecessary Chinese apps

 

Και μου απάντησε

 

1)we*usually*install*English*Language*before*shipping*,you*can*choose*the*proper*language*after*you*receive*it*.

2.)we*can*not*root*each*products the*customers*can*roots*it*by*themselves*once*they*get*it*.and*we*will*remove*all*the*chinese*apps*

3)Google*store*will*be*installed*.

4)if*any*apps*you*want*,you*can*install*it*by*yourself*.

 

 

Καμία βοήθεια;

 

 

Στάλθηκε από το Lenovo A3500-FL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Βοήθεια σε τι; μετάφραση; Θα σου έρθει, θα δεις ποιά ROM θα φοράει και αν χρειάζεσαι, θα την αλλάξεις με τη βοήθεια των οδηγών :)

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Βοήθεια σε τι; μετάφραση; Θα σου έρθει, θα δεις ποιά ROM θα φοράει και αν χρειάζεσαι, θα την αλλάξεις με τη βοήθεια των οδηγών :)

 

αρα δεν μπορουν να μου βαλουν official global rom;

Link to comment
Share on other sites

Δε σου το λέει καθαρά. Οπότε ίσως έχει τη multi, αλλά ότι και να έχει, θα το σενιάρεις, μη σε φοβίζει τίποτε.
Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ στους kongeo1994, Coolgreek, demakhs, geoanto555, lallasgr, αλλά και σε όλα τα παιδιά του xiaomi-miui.gr όπου με την ενασχόληση τους είτε γράφοντας αναλυτικότατους οδηγούς είτε βοηθώντας μέσω των σχολίων με βοήθησαν ο καθένας με τον τρόπο του...εμένα, έναν απλό χρήστη android να αλλάξω rom κ να περάσω την Ελληνική GTV-6.7.21.....!

Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά και πάλι για όλο αυτόν τον κόπο και εσάς που ανέφερα αλλά κ όλους όσους δεν ανέφερα τα ονόματά τους κ ζητάω συγγνώμη γι αυτό!

Θα ήθελα απλά να αναφέρω ότι ακολουθώντας αυτόν τον οδηγό https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/12354-Flash-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE-ROM-%CF%83%CF%84%CE%BF-RedMi-Note-3-PRO-%CE%93%CE%B9%CE%B1-%CF%80%CF%81%CF%8E%CF%84%CE%B7-%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%AC/?7db51ce4 ενώ όλα πήγαν καλά λίγο πριν το τέλος αναφέρει: "Όταν τελειώσει το Flash, κάνουμε Reboot στο System. Στην ερώτηση για εγκατάσταση το Super user επιλέγουμε DO NOT INSTALL"... Εμένα δεν μου εμφάνισε ποτέ αυτό το μήνυμα και απ ότι βλέπω η εφαρμογή super user είναι εγκατεστημένη! Υπάρχει κάποιο πρόβλημα; Και τέλος θα χρειαστεί να ξανακλειδώσω τον bootloader; έχει κλειδωθεί αυτόματα πάλι μόνος; ή δεν χρειάζεται να κάνω κάποια άλλη ενέργεια;

Edited by AJP23
Link to comment
Share on other sites

Δε σου το λέει καθαρά. Οπότε ίσως έχει τη multi, αλλά ότι και να έχει, θα το σενιάρεις, μη σε φοβίζει τίποτε.

Ευχαριστώ φίλε .αν το έχει πάρει κάποιος άλλος από το geekbuying μπορεί να απαντησει

 

Στάλθηκε από το Lenovo A3500-FL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ στους kongeo1994, Coolgreek, demakhs, geoanto555, lallasgr, αλλά και σε όλα τα παιδιά του xiaomi-miui.gr όπου με την ενασχόληση τους είτε γράφοντας αναλυτικότατους οδηγούς είτε βοηθώντας μέσω των σχολίων με βοήθησαν ο καθένας με τον τρόπο του...εμένα, έναν απλό χρήστη android να αλλάξω rom κ να περάσω την Ελληνική GTV-6.7.2.....!

Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά και πάλι για όλο αυτόν τον κόπο και εσάς που ανέφερα αλλά κ όλους όσους δεν ανέφερα τα ονόματά τους κ ζητάω συγγνώμη γι αυτό!

Θα ήθελα απλά να αναφέρω ότι ακολουθώντας αυτόν τον οδηγό https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/12354-Flash-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE-ROM-%CF%83%CF%84%CE%BF-RedMi-Note-3-PRO-%CE%93%CE%B9%CE%B1-%CF%80%CF%81%CF%8E%CF%84%CE%B7-%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%AC/?7db51ce4 ενώ όλα πήγαν καλά λίγο πριν το τέλος αναφέρει: "Όταν τελειώσει το Flash, κάνουμε Reboot στο System. Στην ερώτηση για εγκατάσταση το Super user επιλέγουμε DO NOT INSTALL"... Εμένα δεν μου εμφάνισε ποτέ αυτό το μήνυμα και απ ότι βλέπω η εφαρμογή super user είναι εγκατεστημένη! Υπάρχει κάποιο πρόβλημα; Και τέλος θα χρειαστεί να ξανακλειδώσω τον bootloader; έχει κλειδωθεί αυτόματα πάλι μόνος; ή δεν χρειάζεται να κάνω κάποια άλλη ενέργεια;

Να σαι καλα φιλε!!

 

 

Ειναι prerooted η συγκεκριμενη για αυτο.

Η διευκρίνηση ηταν για τις stable.

 

Δεν κανεις τιποτα.απλα μην κανεις update το Superuser απο το google play.

 

Με τον bootloader δεν ξαναασχολεισαι!

 

 

Τωρα ευχαριστησου την ρομ.σε 1-2 μερες θα εχει στρωσει πληρως

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ στους kongeo1994, Coolgreek, demakhs, geoanto555, lallasgr, αλλά και σε όλα τα παιδιά του xiaomi-miui.gr όπου με την ενασχόληση τους είτε γράφοντας αναλυτικότατους οδηγούς είτε βοηθώντας μέσω των σχολίων με βοήθησαν ο καθένας με τον τρόπο του...εμένα, έναν απλό χρήστη android να αλλάξω rom κ να περάσω την Ελληνική GTV-6.7.2.....!

Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά και πάλι για όλο αυτόν τον κόπο και εσάς που ανέφερα αλλά κ όλους όσους δεν ανέφερα τα ονόματά τους κ ζητάω συγγνώμη γι αυτό!

Θα ήθελα απλά να αναφέρω ότι ακολουθώντας αυτόν τον οδηγό https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/12354-Flash-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE-ROM-%CF%83%CF%84%CE%BF-RedMi-Note-3-PRO-%CE%93%CE%B9%CE%B1-%CF%80%CF%81%CF%8E%CF%84%CE%B7-%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%AC/?7db51ce4 ενώ όλα πήγαν καλά λίγο πριν το τέλος αναφέρει: "Όταν τελειώσει το Flash, κάνουμε Reboot στο System. Στην ερώτηση για εγκατάσταση το Super user επιλέγουμε DO NOT INSTALL"... Εμένα δεν μου εμφάνισε ποτέ αυτό το μήνυμα και απ ότι βλέπω η εφαρμογή super user είναι εγκατεστημένη! Υπάρχει κάποιο πρόβλημα; Και τέλος θα χρειαστεί να ξανακλειδώσω τον bootloader; έχει κλειδωθεί αυτόματα πάλι μόνος; ή δεν χρειάζεται να κάνω κάποια άλλη ενέργεια;

 

Οι Gtv developer ρομς έχουν προεγκατεστημένο το superSU γι αυτό....

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ στους kongeo1994, Coolgreek, demakhs, geoanto555, lallasgr, αλλά και σε όλα τα παιδιά του xiaomi-miui.gr όπου με την ενασχόληση τους είτε γράφοντας αναλυτικότατους οδηγούς είτε βοηθώντας μέσω των σχολίων με βοήθησαν ο καθένας με τον τρόπο του...εμένα, έναν απλό χρήστη android να αλλάξω rom κ να περάσω την Ελληνική GTV-6.7.2.....!

Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά και πάλι για όλο αυτόν τον κόπο και εσάς που ανέφερα αλλά κ όλους όσους δεν ανέφερα τα ονόματά τους κ ζητάω συγγνώμη γι αυτό!

Θα ήθελα απλά να αναφέρω ότι ακολουθώντας αυτόν τον οδηγό https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/12354-Flash-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE-ROM-%CF%83%CF%84%CE%BF-RedMi-Note-3-PRO-%CE%93%CE%B9%CE%B1-%CF%80%CF%81%CF%8E%CF%84%CE%B7-%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%AC/?7db51ce4 ενώ όλα πήγαν καλά λίγο πριν το τέλος αναφέρει: "Όταν τελειώσει το Flash, κάνουμε Reboot στο System. Στην ερώτηση για εγκατάσταση το Super user επιλέγουμε DO NOT INSTALL"... Εμένα δεν μου εμφάνισε ποτέ αυτό το μήνυμα και απ ότι βλέπω η εφαρμογή super user είναι εγκατεστημένη! Υπάρχει κάποιο πρόβλημα; Και τέλος θα χρειαστεί να ξανακλειδώσω τον bootloader; έχει κλειδωθεί αυτόματα πάλι μόνος; ή δεν χρειάζεται να κάνω κάποια άλλη ενέργεια;

Ναι κι εμένα δε με ρώτησε. Αλλά είναι rooted από ότι διαβάζω η ROM άρα μη σε ανησυχεί. Επίσης, δεν ξέρω αν έχει νόημα να κλειδώσεις bootloader πάλι, αλλά τι σε πειράζει;;; Έχω την αίσθηση πως με custom ROM (όπως η GTV που φοράμε) δε μπορείς να έχεις και κλειδωμένο bootloader. Βέβαια, παίζει να λέω και βλακεία. Αλλά αν κλειδώσεις, μετά για να περάσεις νεότερη GTV θα θες ξεκλείδωμα πάλι... Άσε μωρέ, που να μπλέκεις :)

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Αν ξεκλειδωθεί μία φορά official(με τον κανονικό τρόπο) ο bootloader κλειδώνει μόνο αν το θες εσύ με official rom.

Υπάρχει βέβαια περίπτωση να κλειδώσει με άλλες ρομ CM ΚΛΠ.....Σε κείνη την περίπτωση θέλει προσοχή και έλεγχο..

Edited by geoanto555
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε .αν το έχει πάρει κάποιος άλλος από το geekbuying μπορεί να απαντησει

Το περιμένω αύριο-μεθαύριο θα ενημερώσω

Link to comment
Share on other sites

αργεις σημερα :lol::lol::lol:

 

Από εδώ και πέρα σε αφήνω υπεύθυνο για το νήμα...

Προσφέρεις κάθε βοήθεια(όχι μόνο στα εύκολα)

Απαραίτητο σου "αξεσουάρ" το teamviewer

Όποιος θέλει μπορεί να μιλάει ΄μαζί σου και inbox....

Ευχαριστούμε πολύ ....

 

edit: Αν θέλεις μπορείς να δώσεις και το facebook σου στον κόσμο...

Edited by geoanto555
Link to comment
Share on other sites

Από εδώ και πέρα σε αφήνω υπεύθυνο για το νήμα...

Προσφέρεις κάθε βοήθεια(όχι μόνο στα εύκολα)

Απαραίτητο σου "αξεσουάρ" το teamviewer

Όποιος θέλει μπορεί να μιλάει ΄μαζί σου και inbox....

Ευχαριστούμε πολύ ....

 

Μολις πρην τελειωσα με το σεταρισμα του τηλεφωνου και ηθελα να σε ρωτησω ενω παλια με το twrp οταν παταγα για αντιγραφο ειχε σχεδον μονο του (βασικα δεν αλλαζα τιποτα) τις επιλογες για αντιγραφο στην gtv 6.8.4 εχει και επιλογες οπως cust και efs αυτα τα επιλεγω η απλα το αφηνω οπως ξταμ παλια και τελος?

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...