Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ arish και geoanto555.

Η διαφορά είναι ότι σίγουρα δεν περνάς τελωνείο και το παίρνεις πιο γρήγορα με αντίτιμο τη μεγαλύτερη τιμή φυσικά.

 

Αν, λέμε αν, αποφασίσω κάποια στιγμή στο μέλλον να περάσω άλλη ROM, και έχω την Official Stable Global, γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Α οκ, ευχαριστώ κι εγώ με την σειρά μου!! Ε ενταξει αυτο με το τελωνείο είναι ένα θέμα αλλά φαντάζομαι πως οκ τόσοι έχουν παραγγείλει από Κίνα, εγώ θα την πατήσω;; Πρέπει να τους στειλω μαιλ να κάνουν τα low price / gift κλπ στην συσκευασία ή τα κάνουν μόνοι τους;;;
Link to comment
Share on other sites

Α οκ, ευχαριστώ κι εγώ με την σειρά μου!! Ε ενταξει αυτο με το τελωνείο είναι ένα θέμα αλλά φαντάζομαι πως οκ τόσοι έχουν παραγγείλει από Κίνα, εγώ θα την πατήσω;; Πρέπει να τους στειλω μαιλ να κάνουν τα low price / gift κλπ στην συσκευασία ή τα κάνουν μόνοι τους;;;

 

τελωνειο δεν ξερω να εχει περασει καποιος που παρηγγειλε με απλο ταχυδρομειο

τα κανουν αλλα αν θες βαλε την παραγραφο απο κατω δεν χανεις κατι.απλα προσεχε! μην ζητησεις official stable και απο κατω γραφεις "i want greek!"

 

γραψε μονο τα περι low gift,δωρακιων,ανταπτορα κλπ!

Link to comment
Share on other sites

Οκ thanks, ναι θα την βάλω.. Σε ευχαριστώ, όχι δεν θα βάλω Greek θα γράψω απλά official stable :)

 

παντως αμα σε ενδιαφερει ζητα και ακουστικα :lol: εμενα μου στειλανε κατι κινεζιες βεβαια αλλα οκ! ή την θηκη ipaky.κανουν κατι τετοια:)

Link to comment
Share on other sites

Α οκ, ευχαριστώ κι εγώ με την σειρά μου!! Ε ενταξει αυτο με το τελωνείο είναι ένα θέμα αλλά φαντάζομαι πως οκ τόσοι έχουν παραγγείλει από Κίνα, εγώ θα την πατήσω;; Πρέπει να τους στειλω μαιλ να κάνουν τα low price / gift κλπ στην συσκευασία ή τα κάνουν μόνοι τους;;;

 

καλό είναι να δηλωθεί με χαμηλή τιμή.. Με ταχυδρομείο δύσκολο να σας πιάσει τελωνείο..

Link to comment
Share on other sites

μην κανεις τον κοπο να την ξαναπερασεις...πηγαινε στις ειδοποιησεις των εφαρμογων και ενεργοποιησε το notification led που σ αυτη τη ρομ ειναι κλειστα απο την "μανα" τους...σε οσες εφαρμογες εχεις περασει εσυ το notification led ειναι off

Σ ευχαριστώ πολύ, δεν το είχα σκεφτεί καν. Όντως ήταν απενεργοποιημενο το led. Όλα καλά και εγώ νόμιζα ότι ήταν bug.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να περασω την beta μπενω απο το recovery και δεν μου βγαζει την μπετα... Μετα μπενω πατο το fastboot μου την βγαζει αλλα δεν μου κανει το update... Τι κανω τωρα ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, απ'οτι ειδα το εβγαλε το gearbest στα 144$ σημερα. Τι λετε αξιζει για τα λεφτα του? Χιλια συγνωμη αλλα δεν προλαβαινω καθολου να διαβασω τα υπερ και τα κατα της συσκευης(σε τοσες πολλες σελιδες), μηπως θα μπορουσε καποιος να με κατατοπισει οσο αφορα την συσκευη?

Σας ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να περασω την beta μπενω απο το recovery και δεν μου βγαζει την μπετα... Μετα μπενω πατο το fastboot μου την βγαζει αλλα δεν μου κανει το update... Τι κανω τωρα ?

 

Κάνε καμιά επανακίνηση και ξανα δοκίμασε.

Αν δεν στην βγάζει θα πας με άλλον οδηγό .. λίγο πιο δύσκολο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Μολις παρελαβα απο vickmol με stable rom.

1)Αρχικα δεν μπορω να κανω συγχρονισμο τις επαφες. Ενω μ δειχνει οτι εχει κανει δν εμφανιζονται στα contacts. Πως γινεται;

2) Τι ρομ να περασω κ αν μπορειτε να μου στείλετε ενα λινκ για το πως γινεται διαδικασια γτ ειναι ολλες οι σελιδες; Θα το κανω σε 2 εβδομαδες υτο γτ φευγω για διακοπες..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, απ'οτι ειδα το εβγαλε το gearbest στα 144$ σημερα.

 

Εννοείς την έκδοση 2/16; γιατί 159€ βλέπω να ξεκινάει η 3/32 έκδοση

Link to comment
Share on other sites

Κάνε καμιά επανακίνηση και ξανα δοκίμασε.

Αν δεν στην βγάζει θα πας με άλλον οδηγό .. λίγο πιο δύσκολο.

 

Αν περασω αυτη που με αφηνει μετα μηπως με αφηνεi να βαλω την stable ??

 

http://image.prntscr.com/image/d5b43b9d7802461c9b6aa2aceb3cb541.png

Link to comment
Share on other sites

Αν περασω αυτη που με αφηνει μετα μηπως με αφηνεi να βαλω την stable ??

 

http://image.prntscr.com/image/d5b43b9d7802461c9b6aa2aceb3cb541.png

Δοκίμασε το δεν χάνεις κάτι.. λογικα θα σε αφήσει.

Το πρόβλημα είναι στο mipc suite όχι στο κινητό σου.

Εκέινο τραβάει κολλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Την Resurrection Remix εννοώ.

Μπαταρία απο 8,5 με 9 ώρες

 

Ευχαριστώ για την απάντηση

Ακόμα μια ερώτηση, είναι ίδια με την cm13 ή έχουν διαφορά; Ποια είναι καλύτερη;

Link to comment
Share on other sites

Θα δοκιμασω απο αλλον υπολογιστη αν ειναι εκει το προβημα

 

Είναι θέμα σέρβερ.. Μπορεί να 10 λεπτά να σου δώσει και την beta..

Link to comment
Share on other sites

Είναι θέμα σέρβερ.. Μπορεί να 10 λεπτά να σου δώσει και την beta..

 

 

Καλα το αφηνω τοτε να ξαναδοκιμασω ποιο μετα ή αυριο... Αν αυριο δεν την βγαζει παλι ... Παμε στα δυσκολα ;) Ευχαριστω για το χρονο σου :D θα σε ξαναενοχλησω συντομα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλα το αφηνω τοτε να ξαναδοκιμασω ποιο μετα ή αυριο... Αν αυριο δεν την βγαζει παλι ... Παμε στα δυσκολα ;) Ευχαριστω για το χρονο σου :D θα σε ξαναενοχλησω συντομα :lol:

 

Πάνε στο δύσκολο... βήμα βήμα....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Μολις παρελαβα απο vickmol με stable rom.

1)Αρχικα δεν μπορω να κανω συγχρονισμο τις επαφες. Ενω μ δειχνει οτι εχει κανει δν εμφανιζονται στα contacts. Πως γινεται;

2) Τι ρομ να περασω κ αν μπορειτε να μου στείλετε ενα λινκ για το πως γινεται διαδικασια γτ ειναι ολλες οι σελιδες; Θα το κανω σε 2 εβδομαδες υτο γτ φευγω για διακοπες..

 

Αυτο με τις επαφες δεν το ξερω... Ισως αν κανεις μια επανεκκινηση να στρωσει... Οσο για το δευτερο εγω προσπαθω τωρα να βαλω την ελληνικη stable . Δες πρωτη σελιδα και διαλεξε ποια θες... Αν θες ελληνικη θα βαλεις και εσυ αυτη... Λογικα μεχρι να γυρισεις απο διακοπες θα εχω καταφερει να την περασω για να βοηθησω και εγω λιγο γιατι τον εχουμε ζαλισει τον geoanto555 :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχω το εργαλείο με την official rom την κινεζική το θέμα είναι ότι δεν έχω υπολογιστή να ξεκληδωσω και να βάλω καποια άλλη.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα εχω το κινητο μια εβδομαδα και θελω να ρωτισω καποια πραγματα λοιπον εχω τιν εκδοση 7,4,9,0 stable οταν παταω chech for updates μου λεει οτι ειναι ενημερωμενο και οταν παταω download latest rom μου γραφει w8 a minute or two and try again δεν γινετε τιποτα γενικα και ρωταο τωρα θελω να βαλω ελληνικα διοτι το κινητο ειναι αγορασμενο απο gearbest και εχει μονο αγγλικα και κινεζικα εχει και ελληνηκα αλλα οταν το πατας δεν αλλαζει και παραμενει στα αγγλικα πρεπει να το κανω unlock με την αιτηση και τα λοιπα η υπαρχει τροπος χωρις να γινει αιτηση? επεισης κατι για να μην τελειωνει η μπαταρια και θελω καποιον να μου πει πως να το κανω με αναλυτικο οδηγο συγνωμη για το μεγαλο post απλα ηθελα να τα πω ολα μια φορα
Link to comment
Share on other sites

Α, καλά.

Αυτά δεν γίνονται.

Χθες το vickmall έδινε 2 επιλογές για ROM.

Με τη βοήθεια του φίλου geoanto555 κατέληξα στην Official Global Stable.

Πάω να το παραγγείλω σήμερα. Βλέπω 3.

 

1. Official DEV Global Rom(google play&Greek language&OTA update)

2. Official DEV CN Rom (Only Chinese&English language)

3. Official Stable Global(No Greek Language)

 

Με βάση αυτά, την 1η ή την 3η επιλογή; Η δεύτερη βασικά γιατί υπάρχει;

Ευχαριστώ.

Με την δεύτερη μπορείς σίγουρα να ξεκλειδώσεις bootloader για να βάλεις custom rom= ελληνικη με τις άλλες δεν είναι σίγουρο ... Γι αυτό υπάρχει

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Θέλω τη βοήθειά σας.

Πήρα πριν λίγες μέρες από σκρουτζομαγαζο τη συγκεκριμένη συσκευή. Την έψαχνα από vickmall για να έχω την global rom με τα αγγλικά και κινεζικά μόνο, καθότι από φιλαράκι μου έμαθα ότι η multilanguage δεν παίρνει αυτόματα αναβαθμίσεις αλλά δεν ήταν διαθεσιμο. Γενικά είμαι ψιλοασχετος. Το συγκεκριμένο μαγαζί έγραφε αγγλικό μενού και μετά από επικοινωνία που είχα μαζί τους με διαβεβαίωσαν ότι από τον προμηθευτή τους ξέρουν ότι έχει την global rom. Ωστόσο ναι μεν στις πληροφορίες η συσκευή γράφει global stable αλλά έχει πολλές γλώσσες, και ελληνικά, και δεν βρίσκει αναβάθμιση. Αυτή τη στιγμή έχει την 7.4.18 και το φιλαράκι μου που έχει την global έχει 7.5.13 νομίζω. Δυστυχώς τα ποστ σας είναι πάρα πολλά για να βγάλω άκρη και σε κάποια που βρήκα για τη διαδικασία αλλαγής της rom πάλι φοβάμαι μην κάνω καμιά βλακεία επειδή δεν ξέρω τι πρέπει να περασω. Μπορεί κάποιος να με καθοδηγήσει για τη διαδικασία αλλαγής στην κανονική global με τις αναβαθμίσεις?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Θέλω τη βοήθειά σας.

Πήρα πριν λίγες μέρες από σκρουτζομαγαζο τη συγκεκριμένη συσκευή. Την έψαχνα από vickmall για να έχω την global rom με τα αγγλικά και κινεζικά μόνο, καθότι από φιλαράκι μου έμαθα ότι η multilanguage δεν παίρνει αυτόματα αναβαθμίσεις αλλά δεν ήταν διαθεσιμο. Γενικά είμαι ψιλοασχετος. Το συγκεκριμένο μαγαζί έγραφε αγγλικό μενού και μετά από επικοινωνία που είχα μαζί τους με διαβεβαίωσαν ότι από τον προμηθευτή τους ξέρουν ότι έχει την global rom. Ωστόσο ναι μεν στις πληροφορίες η συσκευή γράφει global stable αλλά έχει πολλές γλώσσες, και ελληνικά, και δεν βρίσκει αναβάθμιση. Αυτή τη στιγμή έχει την 7.4.18 και το φιλαράκι μου που έχει την global έχει 7.5.13 νομίζω. Δυστυχώς τα ποστ σας είναι πάρα πολλά για να βγάλω άκρη και σε κάποια που βρήκα για τη διαδικασία αλλαγής της rom πάλι φοβάμαι μην κάνω καμιά βλακεία επειδή δεν ξέρω τι πρέπει να περασω. Μπορεί κάποιος να με καθοδηγήσει για τη διαδικασία αλλαγής στην κανονική global με τις αναβαθμίσεις?

 

Ακολουθείς επακριβώς αυτόν τον οδηγό . Κατεβάζεις global stable rom

 

----- προσθήκη μηνύματος 67 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλησπερα και απο εμενα εχω το κινητο μια εβδομαδα και θελω να ρωτισω καποια πραγματα λοιπον εχω τιν εκδοση 7,4,9,0 stable οταν παταω chech for updates μου λεει οτι ειναι ενημερωμενο και οταν παταω download latest rom μου γραφει w8 a minute or two and try again δεν γινετε τιποτα γενικα και ρωταο τωρα θελω να βαλω ελληνικα διοτι το κινητο ειναι αγορασμενο απο gearbest και εχει μονο αγγλικα και κινεζικα εχει και ελληνηκα αλλα οταν το πατας δεν αλλαζει και παραμενει στα αγγλικα πρεπει να το κανω unlock με την αιτηση και τα λοιπα η υπαρχει τροπος χωρις να γινει αιτηση? επεισης κατι για να μην τελειωνει η μπαταρια και θελω καποιον να μου πει πως να το κανω με αναλυτικο οδηγο συγνωμη για το μεγαλο post απλα ηθελα να τα πω ολα μια φορα

 

Και η δική σου ρομ είναι multi.. διάβασε την πρώτη σελίδα..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...