Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν την δοκίμασα αλλά βελτιώθηκε πολύ η μπαταρία.. (λέεει)

Μόλις μου πρότεινε κάποιος τον συνδυασμό αυτό... Το έχει και είναι σούπερ σε όλα..

 

Σου λέω ειλικρινά παρόλου που είμαι "ερωτευμένος " με την miui,βλέποντας ότι έχει θεματακια ειδικά με την βερσιόν 8 και μετα,έχω αραξει σε αυτήν εδώ και ενα μήνα και βάλε.

Χρόνος ρεκόρ για μένα. χα!χα!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σου λέω ειλικρινά παρόλου που είμαι "ερωτευμένος " με την miui,βλέποντας ότι έχει θεματακια ειδικά με την βερσιόν 8 και μετα,έχω αραξει σε αυτήν εδώ και ενα μήνα και βάλε.

Χρόνος ρεκόρ για μένα. χα!χα!

 

Θα την δοκιμάσω σύντομα με radon 1.9

Link to comment
Share on other sites

περναω την RR τωρα.

εχει ενα θεμα με το 3G και πρεπει να φλασαρετε το radio απο την CM13 οπως λενε.

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

περναω την RR τωρα.

εχει ενα θεμα με το 3G και πρεπει να φλασαρετε το radio απο την CM13 οπως λενε.

 

Εγώ πάντως και με το radio δεν μου δούλεψε το 3g.Και γυρισα στην προτελευταία

Link to comment
Share on other sites

περναω την RR τωρα.

εχει ενα θεμα με το 3G και πρεπει να φλασαρετε το radio απο την CM13 οπως λενε.

 

Για την νέα κάτι τέτοιο διάβασα.. Η 5,7,1 πρέπει να είναι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχει παρατηρήσει κανείς θέμα με το Wi-Fi? Συγκεκριμένα στο ρόστερ που έχω σπίτι, ένα zte της cyta, κάποιες φορές ενώ το βλέπει δε συνδέεται καθόλου, μετά δεν το εμφανίζει καν και τεσπα κάνω μία επανεκκίνηση και όλα οκ. Θεωρώ ότι είναι θέμα συσκευής και όχι ρουτερ. Έχετε καμιά ιδέα τι παίζει.

Global stable unrooted

Καλησπέρα, σήμερα το απόγευμα μου το έκανε πρώτη φορά αυτό που αναφέρεις με το WiFi.

Εκ τότε συνεχίζει.... Έχει μουλαρωσει... Κάνω επανεκκίνηση το κινητό και συνδέεται για λίγο και μετά το χάνει, αλλά το κρατάει στην μνήμη.

Δοκίμασα επανελημενα reboot στο router (Thomson cosmote), και πάλι έχω τα ίδια αποτελέσματα.

Είμαι και γω με Global stable 7.5.3

 

 

Edit :

Μόλις το τσέκαρα και με το κινητό της συζύγου και της κάνει ακριβώς τα ίδια.

Αρα θέμα router.

Θα το τσεκάρω αύριο και θα ενημερώσω

 

Edit: 4/8/2016

Καλημέρα!!! Με reset στο modem/router έστρωσε το WiFi. Όλα καλά!!!

Edited by georgesoho
Link to comment
Share on other sites

Η γραμματοσειρά αλλάζει σε global rom 7.5.3?

Δε βρίσκω που είναι η ρύθμιση.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Μάλλον δε πρέπει να αλλάζει γραμματοσειρά γιατί ούτε εγώ βρίσκω κάποια ρύθμιση.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για την νέα κάτι τέτοιο διάβασα.. Η 5,7,1 πρέπει να είναι οκ.

 

Είναι super η προηγούμενη 20160722, περιμένουμε fix version για 3G.

Εντυπώσεις από radon 1.9 κάποιος;

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να ρωτησω αν ο μαμα φορτιστης υποστιριζει QC 1.0 η QC 2.0 η πρεπει να παρουμε φορτιστη που να το υποστιριζη?
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Είναι super η προηγούμενη 20160722, περιμένουμε fix version για 3G.

Εντυπώσεις από radon 1.9 κάποιος;

 

Από όσο διαβάζω όλες οι τελευταίες που σχετίζονται με cm έχουν θεμα με το 3g,ακομα καί στήν official cm ο dev προτείνει μία unofficial version που έχει κάνει μέχρι να βγεί νέα.

Στην rr που έχεις,απο ότι κατάλαβα,τα led παίζουν κανονικά σε όλα τα χρώματα?

Αν ναι ποσο εύκολο είναι αν σου ζητησω μου στειλεις 2 αρχεία μέσα από το system μπας και καταφέρω να μαζεψω τα led στη ρομ που εχω?

Link to comment
Share on other sites

Από όσο διαβάζω όλες οι τελευταίες που σχετίζονται με cm έχουν θεμα με το 3g,ακομα καί στήν official cm ο dev προτείνει μία unofficial version που έχει κάνει μέχρι να βγεί νέα.

Στην rr που έχεις,απο ότι κατάλαβα,τα led παίζουν κανονικά σε όλα τα χρώματα?

Αν ναι ποσο εύκολο είναι αν σου ζητησω μου στειλεις 2 αρχεία μέσα από το system μπας και καταφέρω να μαζεψω τα led στη ρομ που εχω?

 

Τώρα που το έψαξα λίγο αλλάζοντας τα led για την μπαταρία φαίνονται να παίζουν όλα.

Εννοείται ότι είναι εύκολο, PM για λεπτομέρειες :)

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να ρωτησω αν ο μαμα φορτιστης υποστιριζει QC 1.0 η QC 2.0 η πρεπει να παρουμε φορτιστη που να το υποστιριζη?

 

Όχι δεν υποστηρίζει...

Έχει γίνει δοκιμή με το radon 1.7 και δεν.

O QC2.0 βαράει εώς και 3000mA πάντως..

Link to comment
Share on other sites

Είναι super η προηγούμενη 20160722, περιμένουμε fix version για 3G.

 

Για το 3g ανέβηκε ένα zip(εγκατάσταση μέσω twrp) στις σελίδες της official cm στο XDA.

http://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/development/rom-cyanogenmod-13-t3431866/page39

Αν θες μπορείς να δοκιμασεις,αλλα πάρε ενα nand backup καλού κακού.

Link to comment
Share on other sites

kατεβηκε η 6.8.4 να την δουμε και αυτη.

 

Για την ωρα δεν τολμω να ανοιξω το δακτυλικο μην ξεφτυλισει παλι την μπαταρια. Παντως εδω και 1 1/2 ωρα που εκανα reboot με την νεα ρομ δεν εχει χασει καθολου, φυσικα με κλειστο δακτυλικο οπως ειπα. Για να δουμε...

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν υποστηρίζει...

Έχει γίνει δοκιμή με το radon 1.7 και δεν.

O QC2.0 βαράει εώς και 3000mA πάντως..

 

Εχω βαλει στο ματι εναν blitzwolf που εχει snapdragon Qc 2.0,ειμαι με GTV stable 7.5.1 θα το υποστιριζει η θα πρεπει να φλασαρω και τον kernel που μου λες?

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλει στο ματι εναν blitzwolf που εχει snapdragon Qc 2.0,ειμαι με GTV stable 7.5.1 θα το υποστιριζει η θα πρεπει να φλασαρω και τον kernel που μου λες?

 

Χωρίς το κέρνελ δεν το υποστηρίζει όχι.

Γιατί όμως θέλεις να φορτίζει τόσο γρήγορα; Κακό θα του κάνεις...

Link to comment
Share on other sites

kατεβηκε η 6.8.4 να την δουμε και αυτη.

 

Για την ωρα δεν τολμω να ανοιξω το δακτυλικο μην ξεφτυλισει παλι την μπαταρια. Παντως εδω και 1 1/2 ωρα που εκανα reboot με την νεα ρομ δεν εχει χασει καθολου, φυσικα με κλειστο δακτυλικο οπως ειπα. Για να δουμε...

 

Aνοιξα και το δακτυλικο καθως ειδα οτι επι 2 1/2 ωρες δεν ειχε κατεβει ουτε 1%!! Πρωτη εντύπωση είναι οτι αποκατασταθηκε το θεμα . Ελπιζω να μην ειναι παροδικο και μετα από μερικες ώρες να ξαναμπει σε battery drain

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Απο οτι καταλαβα η multi ρομ δεν ειναι καταλληλη για το κινητο απο οτι ειδα σε καποιες σελιδες πισω.Η global stable εχει απο οτι ειδα playstore αλλα δεν εχει ελληνικα αλλα εχει.αγγλικα μονο?Επισης στο ebay απο οτι ειδα εχει κινητα μονο με multi υπαρχει καποιος.που το εχει.αγορασει απο ebay με αλλη ρομ.Επισης αν εχει.αλλαξει κατι με την.multi προς το καλυτερο πειτς το μου για να.επιλεξω αυτην.Αν ξερετε καποιο.αλλο μαγαζι με.PayPal αξιοπιστο που να το.εχει με.global stable επισης γραψτε το μου.Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Απο οτι καταλαβα η multi ρομ δεν ειναι καταλληλη για το κινητο απο οτι ειδα σε καποιες σελιδες πισω.Η global stable εχει απο οτι ειδα playstore αλλα δεν εχει ελληνικα αλλα εχει.αγγλικα μονο?Επισης στο ebay απο οτι ειδα εχει κινητα μονο με multi υπαρχει καποιος.που το εχει.αγορασει απο ebay με αλλη ρομ.Επισης αν εχει.αλλαξει κατι με την.multi προς το καλυτερο πειτς το μου για να.επιλεξω αυτην.Αν ξερετε καποιο.αλλο μαγαζι με.PayPal αξιοπιστο που να το.εχει με.global stable επισης γραψτε το μου.Ευχαριστώ.

Η global stable έχει πολλές γλώσσες αλλά όχι Ελληνικά.

Πάρτο με global developer poy έχει Ελληνικά.

Καταστήματα έχει πολλά... minideal , vickmall Κλπ

Με όποια κ να το πάρεις την αλλάζεις μην κολάς

Link to comment
Share on other sites

εχει πεσει μεσα σε ενα -ενάμιση μηνα πανω απο 50 ευρω ... ποσο ποιο κατω να παει ... αντε να φτασει 130 ευρω σε λιγο καιρο απο 145 που εχει περιπου τωρα... ποιο κατω δεν το βλεπω ... απορώ που δεν εχουμε ολοι απο 2 !!!

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε αν θα πέσει η τιμή του καθόλου μέσα στον Αύγουστο και αν ναι πόσο; για να δω αν αξίζει να περιμένω

 

Πλάκα κάνεις... Η τιμή είναι χώμα.. πόσο άλλο να πέσει;:cry:

Link to comment
Share on other sites

εχει πεσει μεσα σε ενα -ενάμιση μηνα πανω απο 50 ευρω ... ποσο ποιο κατω να παει ... αντε να φτασει 130 ευρω σε λιγο καιρο απο 145 που εχει περιπου τωρα... ποιο κατω δεν το βλεπω ... απορώ που δεν εχουμε ολοι απο 2 !!!

145 που το βρίσκεις φιλαράκι?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...