Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορείς και ακόμα και αν ο bootloader είναι κλειδωμένος με το εργαλείο της mi να τον ξεκλειδωσεις το ίδιο εύκολα σαν να φοράς dev.Το λέω μία και το έκανα χθες.

 

Δηλαδή φλάσαρες Global fastboot ROM με miflash και απλά ξεκλείδωσες με unlock tool;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δηλαδή φλάσαρες Global fastboot ROM με miflash και απλά ξεκλείδωσες με unlock tool;

 

Οχι,οπως είμαι τώρα.Εχω Mokee όπου χθες βράδυ εψαξα λίγο τι παίζει με το bootloader της συσκευής μου.

Ως γνωστόν ήταν κλειδωμένος.Ετσι έκανα το ξεκλειδωμα που κάνει όλος ο κόσμος εδώ,με απόλυτη επιτυχία!:lol:

Έτσι συνεχιζω σαν να μην τρέχεις τίποτα..

Link to comment
Share on other sites

με την 28 ειμαι και εγω και ξεκινησαν τα θεματα. Περιμενω την νεα αυριο να δουμε τι θα αλλαξει.. Για την ωρα εκλεισα το δακτυλικο για να δω αν υπαρχει το bug που ειπε καποιος φιλος.

Εγώ έχω να προσθέσω με λίγες ώρες που την έχω την 28 δεν έχω βάλει δαχτυλικο. Αλλά εάν έχω ανοιχτές εφαρμογές, μπαίνω π.χ. Εδώ και κολλάει. Δεν διαχειριζεται σωστά τη ραμ. Ναι, την έβαλα γνωρίζοντας ότι αύριο θα πάρω αναβάθμιση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα παιδιά μπορεί κάποιος να μου πει πως ενεργοποιούμε το scrol.

Πατάς για screenshot, εμφανίζει το εικονίδιο δεξιά από οτι τραβήξες. Το πατάς. Βγάζει κάτω δεξιά scroll, το πατάς . Δεν το κάνει παντού. Στις ρυθμίσεις που ήθελα να δείξω κάποιες σελίδες ναι, φαντάζομαι και σε κάποια ιστοσελίδα;

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Ναι, την έβαλα γνωρίζοντας ότι αύριο θα πάρω αναβάθμιση.

 

Μακάρι να την στρώσουνε την αυριανή....

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά πριν λίγο ξεκλείδωσα ένα Redmi 3 με China Stable πάνω χωρίς πρόβλημα.

Η οποία παίζει να ήταν τροποποιημένη καθώς ήταν τίγκα στο κινεζοbloat.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Πάιδες τώρα το καλοκαίρι , πώς είναι η οθόνη κάτω απο τον ήλιο ?

Το Xiaomi Redmi Note 2 που είχα δεν διαβαζες καθόλου καλα την οθονη

Δγιαδόσται !!!11! :https://www.thepressproject.gr/
Link to comment
Share on other sites

Πάιδες τώρα το καλοκαίρι , πώς είναι η οθόνη κάτω απο τον ήλιο ?

Το Xiaomi Redmi Note 2 που είχα δεν διαβαζες καθόλου καλα την οθονη

 

Είναι λίγο καλύτερη από το 2 αλλά όχι τόσο φωτεινή.

Στον ήλιο τα πάει αρκετά καλά...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω να προσθέσω με λίγες ώρες που την έχω την 28 δεν έχω βάλει δαχτυλικο. Αλλά εάν έχω ανοιχτές εφαρμογές, μπαίνω π.χ. Εδώ και κολλάει. Δεν διαχειριζεται σωστά τη ραμ. Ναι, την έβαλα γνωρίζοντας ότι αύριο θα πάρω αναβάθμιση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πατάς για screenshot, εμφανίζει το εικονίδιο δεξιά από οτι τραβήξες. Το πατάς. Βγάζει κάτω δεξιά scroll, το πατάς . Δεν το κάνει παντού. Στις ρυθμίσεις που ήθελα να δείξω κάποιες σελίδες ναι, φαντάζομαι και σε κάποια ιστοσελίδα;

 

Ίσος φταίω που δεν σου έδωσα να καταλάβεις τι θέλω. πριν λίγο καιρό στην επιφάνεια εργασίας μου έβγαζε ένα εργαλείο σαν μια κουκκίδα και όταν την πατούσα μπορούσα να πάρω screenshot να πάω πίσω μια σελίδα και άλλες δυο τρεις εργασίες αυτό θέλω να επαναφέρω.

Σε ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ίσος φταίω που δεν σου έδωσα να καταλάβεις τι θέλω. πριν λίγο καιρό στην επιφάνεια εργασίας μου έβγαζε ένα εργαλείο σαν μια κουκκίδα και όταν την πατούσα μπορούσα να πάρω screenshot να πάω πίσω μια σελίδα και άλλες δυο τρεις εργασίες αυτό θέλω να επαναφέρω.

Σε ευχαριστώ.

 

Αν κατάλαβα καλά είναι στις πρόσθετες ο βοηθός αφής..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Σκέφτομαι να αγοράσω την συσκευή και θέλω να ρωτήσω 2 πράγματα:

 

1. Η εσωτερική μνήμη ειναι εννιαία ή ο χώρος αποθήκευσης εφαρμογών ειναι περιορισμένος? Πόσο ακριβώς χώρο θα έχω για εφαρμογές?

 

2. Το gps του ειναι καλό? Πόσο γρήγορα κλειδώνει?

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 4-5 ώρες που έκλεισα το δακτυλικό άρχισε να πέφτει το android απο το 42 στο 35 και συνεχίζει να πέφτει και δείχνει να κέρδισα 3-4 ώρες αυτονομία οι οποίες ίσως ειναι και περισσότερες καθως απο μίλησε και 1 ώρα συνεχώς απο την στιγμή που έκλεισα το δακτυλικό.

 

Είχε δίκιο ο φίλος που είπε για το bug του αποτυπώματος. Οχι φυσικά ότι απο μόνο του θα μου δωςει την προηγούμενη αυτονομία των 100 ωρών αλλα βελτίωση ηδη υπάρχει. Φυσικά το κινητό το πήραμε και γιατί έχει αποτύπωμα. Αν ειναι να τα κλείνουμε για να δουλέψει σωστά κλάφτα...

 

Ας ελπίσουμε αύριο με την νέα αναβάθμιση να στρώσει λίγο η κατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 4-5 ώρες που έκλεισα το δακτυλικό άρχισε να πέφτει το android απο το 42 στο 35 και συνεχίζει να πέφτει και δείχνει να κέρδισα 3-4 ώρες αυτονομία οι οποίες ίσως ειναι και περισσότερες καθως απο μίλησε και 1 ώρα συνεχώς απο την στιγμή που έκλεισα το δακτυλικό.

 

Είχε δίκιο ο φίλος που είπε για το bug του αποτυπώματος. Οχι φυσικά ότι απο μόνο του θα μου δωςει την προηγούμενη αυτονομία των 100 ωρών αλλα βελτίωση ηδη υπάρχει. Φυσικά το κινητό το πήραμε και γιατί έχει αποτύπωμα. Αν ειναι να τα κλείνουμε για να δουλέψει σωστά κλάφτα...

 

Ας ελπίσουμε αύριο με την νέα αναβάθμιση να στρώσει λίγο η κατάσταση.

Κάνε και καμια απεγκατασταση εφαρμογής που βλέπεις ψηλά σε ποσοστό..

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

thanks! χθες πριν ανακαλύψω ότι έφταιγε η cosmote που δεν είχα mobile data, είχα φάει φρίκη ότι έφταιγε η ROM που είχα βάλει την προηγούμενη μέρα και άρχισα να ψάχνομαι για επιστροφή σε miui!

 

Προσωπικά έχω κολλήσει άγρια με την συγκεκριμένη Ρομ.

Δεν έχω ξανά δει τόσο παραμετροποίηση και συνάμα ταχύτητα. Να μην πω για την μπαταρία.

Και το πιο σημαντικό τουλάχιστον για μένα είναι που παντα το τηλ.είναι δροσερό σε οτι και να κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά έχω κολλήσει άγρια με την συγκεκριμένη Ρομ.

Δεν έχω ξανά δει τόσο παραμετροποίηση και συνάμα ταχύτητα. Να μην πω για την μπαταρία.

Και το πιο σημαντικό τουλάχιστον για μένα είναι που παντα το τηλ.είναι δροσερό σε οτι και να κάνεις.

Ποια εννοείς ; Πόσο σε βγάζει η μπαταρία ;

Link to comment
Share on other sites

Κάνε και καμια απεγκατασταση εφαρμογής που βλέπεις ψηλά σε ποσοστό..

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το android & system ειναι ψηλά . Δεν γίνεται να σβήσουν.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Σκέφτομαι να αγοράσω την συσκευή και θέλω να ρωτήσω 2 πράγματα:

 

1. Η εσωτερική μνήμη ειναι εννιαία ή ο χώρος αποθήκευσης εφαρμογών ειναι περιορισμένος? Πόσο ακριβώς χώρο θα έχω για εφαρμογές?

 

2. Το gps του ειναι καλό? Πόσο γρήγορα κλειδώνει?

1. Ενιαία.

2. Κλειδώνει αμέσως

"Η επανάσταση δεν είναι ένα φρούτο που θα πέσει όταν είναι ώριμο. Πρέπει να κουνήσουμε το δέντρο για να το κάνουμε να πέσει."

Ernesto "Che" Guevara

Link to comment
Share on other sites

Το android & system ειναι ψηλά . Δεν γίνεται να σβήσουν.

Εμένα ήταν το Android πρώτο στην κατανάλωση και έκανα Uninstall το Google app και έστρωσε.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Την Resurrection Remix εννοώ.

Μπαταρία απο 8,5 με 9 ώρες

 

Έβαλες και το νέο κερνελ; Μόλις μου την πρότειναν..

Link to comment
Share on other sites

Έβαλες και το νέο κερνελ; Μόλις μου την πρότειναν..

 

Είχα περάσει τον radon την βερσιόν 1.7 κέρδισα σε εμφάνιση γιατί μπόρεσα και πειραξα contrast και saturation αλλά έπεσα σε μπαταρία και ανέβαινε πιο εύκολα η θερμοκρασία. Την καινούργια βερσιόν δεν ξέρω τι παιζει.

Link to comment
Share on other sites

Είχα περάσει την βερσιόν 1.7 κέρδισα σε εμφάνιση γιατί μπόρεσα και πειραξα contrast και saturation αλλά έπεσα σε μπαταρία και ανέβαινε πιο εύκολα η θερμοκρασία. Την καινούργια βερσιόν δεν ξέρω τι παιζει.

 

Δεν την δοκίμασα αλλά βελτιώθηκε πολύ η μπαταρία.. (λέεει)

Μόλις μου πρότεινε κάποιος τον συνδυασμό αυτό... Το έχει και είναι σούπερ σε όλα..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...