Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οι φωτο που εχεις στο λινκ απο κατω ειναι τραβηγμενες απο το κινητο? :blink:

Αρα να φανταστω το συνιστας με κλειστα ματια?

Ναι από το κινητό..

Είναι λίγο "πειραγμένες" στα χρώματα. Η καθαρότητα είναι η ίδια..(η γάτα είναι απείραχτη)

Την ημέρα είναι πολύ καλή η κάμερα του.. την νύχτα λίγο πάσχει αλλά οκ..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Είναι λίγο "πειραγμένες" στα χρώματα. Η καθαρότητα είναι η ίδια..(η γάτα είναι απείραχτη)

Την ημέρα είναι πολύ καλή η κάμερα του.. την νύχτα λίγο πάσχει αλλά οκ..

 

Ωραια σ ευχαριστω με καλυπτει απολυτα νομιζω φαινεται πολυ κομπλε και ειδικα για 165ευρω

Link to comment
Share on other sites

Ωραια σ ευχαριστω με καλυπτει απολυτα νομιζω φαινεται πολυ κομπλε και ειδικα για 165ευρω

 

Αυτό ήθελα να σου πω... Για τα λεφτά του είναι σούπερ...

Εχεις δει φωτο από s5; Ακριβώς τις ίδιες βγάζει με λίγο καλύτερα χρώματα(αν χρησιμοποιείς την μαμα κάμερα)

Link to comment
Share on other sites

νατα νατα και τα λεγαμε! Xiaomi Redmi Pro Mini: Με οθόνη 5.2″ OLED & οκταπύρηνο Snapdragon 652;

http://techblog.gr/mobile/xiaomi-redmi-pro-mini-%CE%BC%CE%B5-%CE%BF%CE%B8%CF%8C%CE%BD%CE%B7-5-2-oled/

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

οχι 30% δεν εχω δει μεχρι 3%-4% ολο το βραδυ και πολυ λεω... αυτο ειναι προβλημα που εχεις ... πρεπει να κανεις τα wipe απο twrp και αν δεν... μετα factory reset ή και περασμα ξανα την ρομ απο την αρχη με factory reset

 

Τότε δεν έχεις battery drain. :) Είναι φυσιολογικά αυτά τα νούμερα.

Αντιθέτως αυτά τα νούμερα σε προηγούμενο post μου δεν είναι...

Κάνω όλα τα wipes και εκεί που νομίζω πως διορθώθηκε το θέμα, επανεμφανίζεται σε ανύποπτο χρόνο. :rolleyes:

 

 

Και εγώ το ίδιο περνάω τις τελευταίες μέρες.. Είχε στρώσει με την προηγούμενη Stable και τώρα με την τελευταία μου κάνει πάλι θέματα. Αν το αφήσω την νύχτα με 30% το πρωί θα έχει κλείσει.. Δεν ξέρω τι συμβαίνει..

Όχι τίποτα άλλο, δεν φαίνεται να υπάρχουν wakelocks..

 

Sent from my Redmi Note 3

 

Εγώ έχω περάσει απο eu stable σε dev miui 8. Μετά πήγα σε smiui και πάλι τα ίδια.

Μόνο η πρώτη πρώτη stable που είχα νομίζω πως δεν είχε θέμα.

Όλες οι τελευταίες stable ή dev φαίνεται να έχουν το leak με την μπαταρία...

 

 

Από το πρωί όπως είπα που το παρακολουθώ με πολύ μικρή χρήση έχω σχεδόν 4 % πτώση ανα ώρα. Που σημαίνει ότι πάω για αυτονομία 24 ώρες ,οταν κανονικα έπιανα πάνω απο 80! Με 3 reboot απο το πρωί που το ένα σταμάτησε το ένα μόνο δούλεψε σε σχέση με το ξύπνημα του κινητού.

 

Δεν έχω παρατηρήσει να μου το κάνει κατά την διάρκεια της μέρας αλλά μπορεί να συμβαίνει και να μην το παίρνω χαμπάρι λόγω της χρήσης...

Το θέμα είναι αν συμβαίνει σε όλους ή μόνο σε μερικούς απο εμάς...

Θα περιμένω να βγει η MIUI 8 Global Stable και θα την περάσω μέσω fastboot.

16 Αυγούστου βγαίνει, υπομονή.:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα πως μπορώ να γυρίσω πίσω στην6.5.28*τώρα έχω την 6.7.28 μιλαμε για official πάντα.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

νατα νατα και τα λεγαμε! Xiaomi Redmi Pro Mini: Με οθόνη 5.2″ OLED & οκταπύρηνο Snapdragon 652;

http://techblog.gr/mobile/xiaomi-redmi-pro-mini-%CE%BC%CE%B5-%CE%BF%CE%B8%CF%8C%CE%BD%CE%B7-5-2-oled/

Καλο φαινεται παντως σαν πρωτη διαρροή.

Αναμενεται επισημη ανακοινωση

Link to comment
Share on other sites

Ναι φλασάρισμα με αυτόν που λέει unofficial to official..

 

Όλα καλά αφού το άφησα κλειστό για λίγες ώρες με άφησε να μπω στις ρυθμίσεις και να το κλείσω.

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά αφού το άφησα κλειστό για λίγες ώρες με άφησε να μπω στις ρυθμίσεις και να το κλείσω.

 

Επειδή είσαι περίεργος θα σου πω μην μπεις στο lite mode και στο child mode...:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είσαι περίεργος θα σου πω μην μπεις στο lite mode και στο child mode...:lol::lol:

 

Να σου πω και ότι με έτρωγε ο πισ.... μου να το κάνω,πάντως σε ευχαριστώ για όλη την βοήθεια,ευχαρίστως να κεράσω μπύρα την άλλη εβδομάδα που θα έρθω στην πόλη σου, καθότι γαμπρός στην Καστοριά.

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω και ότι με έτρωγε ο πισ.... μου να το κάνω,πάντως σε ευχαριστώ για όλη την βοήθεια,ευχαρίστως να κεράσω μπύρα την άλλη εβδομάδα που θα έρθω στην πόλη σου, καθότι γαμπρός στην Καστοριά.

 

Να είσαι καλά.... Κοίτα μην το ξανακάνεις μόνο..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει τρόπος να κάνω disable σε τηλέφωνο με China dev την αυτόματη αναβάθμιση και το κατέβασμα της ρομ χωρίς την έγκριση μου. Είναι ευχαριστημένη η κάτοχος με την .21 και διάβασα κάποια θέματα στην .28 και δεν θέλω να μπω σε διαδικασίες για restore κτλπ.
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Λογικα απο τον updater.

 

Σε εμενα στην ελληνική εχει στις ρυθμισεις του updater -> ρυθμισεις ενημερωσεις -> αυτοματη ενημέρωση

Link to comment
Share on other sites

Λογικα απο τον updater.

 

Σε εμενα στην ελληνική εχει στις ρυθμισεις του updater -> ρυθμισεις ενημερωσεις -> αυτοματη ενημέρωση

Ναι τώρα είδα ότι έχει ρυθμίσεις. Ευχαριστώ.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει τρόπος να κάνω disable σε τηλέφωνο με China dev την αυτόματη αναβάθμιση και το κατέβασμα της ρομ χωρίς την έγκριση μου. Είναι ευχαριστημένη η κάτοχος με την .21 και διάβασα κάποια θέματα στην .28 και δεν θέλω να μπω σε διαδικασίες για restore κτλπ.

Τι θέματα έχει η 28; Για Official dev μιλάμε έτσι;

 

Πας updater, τρεις τελιτσες πάνω δεξιά και ξετικαρεις τη 2η επιλογή στη φώτο.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160802/1fb6e4e0cf6dc1f6df42959c8ddb6d85.jpg

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Edited by Stakantzi
Link to comment
Share on other sites

Τι θέματα έχει η 28; Για Official dev μιλάμε έτσι;

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

Όλες official - eu - Ελληνικές έχουν θέμα.. Από θερμοκρασίες μέχρι μπαταρία..

Link to comment
Share on other sites

Όλες official - eu - Ελληνικές έχουν θέμα.. Από θερμοκρασίες μέχρι μπαταρία..

Ευχαριστώ πολύ. Και ήμουν έτοιμος να πατήσω για αναβάθμιση....

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κινητάρα και Κινητάρα.... Και έχουμε android 5.1 και τωρα ετοιμάζεται να βγει android 7... :lol:

Δοκίμασε το Android 6, να μας πεις εντυπώσεις κιόλας. Δεν έχουν ειπωθεί πολλά γι αυτό το miui build σε αυτό το forum η αλήθεια είναι

Link to comment
Share on other sites

Όλες official - eu - Ελληνικές έχουν θέμα.. Από θερμοκρασίες μέχρι μπαταρία..

Διάβασα θέματα από πολλά άτομα και επειδή θα λειπουμε διακοπές δεν ήθελα να δημιουργήσω κανένα πρόβλημα. Προς το παρόν η. 21 τρέχει μια χαρά.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...