Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο Galaxy S4 είχα περασμενες όλες τις κάρτες των S /M και διαφόρων καταστημάτων στην εφαρμογή beep n ' go και έτσι έδινα και σκαναραν το barcode.

Τώρα στο Redmi Note 3 το barcode δε το διαβάζουν τα μηχανήματα των καταστημάτων.

Ξέρετε τι μπορεί να φταίει και αν μπορώ να κάνω κάτι;

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ψηλέεε.... Έκανες μ@@@κία αλλά μην μασάς θα βρούμε λύση.

Επαναφπρά δυστυχώς δεν μπορείς να κάνεις γιατί το κινητό έχει κλειδωμένο bootloader και δυστυχώς δεν σε αφήνει να μπεις στο recovery μενού.

Κάνε άιτηση για ξεκλείδωμα και θα βάλεις μία ρομ με αυτόν τον οδηγό..(έτσι θα κάνει και διαγραφή όλα τα παρτισιον.)

Διάβασε και ότι απορία έχεις εδώ είμαστε..

Μπες και στην πρώτη σελίδα και ενημερώσου για τις ρομ κλπ..

Αποφάσισε ποια ρομ θέλεις.. είναι η ευκαιρία να βάλεις Ελληνικη και να χεις custom recovery.(αν το χες τώρα θα το χαμε διορθώσει το θέμα σου)

 

Δοκίμασε να βάλεις miflash και mipcsuite και άνοιξε το με κρατημένο το volume up και power..

Θα δεις ένα τηλεφωνο με ένα καλώδιο.

Σύνδεσε το κινητό σου και άνοιξε το mipc suite.. Δες αν σου βγάζει καμιά αναβάθμιση...

Σε ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση! Για το unlock θα βάλω κάποιο άλλο τηλεφωνικό αριθμό από τον δικό μου τώρα που ουσιαστικά δεν μπορώ να διαβάσω sms,σωστά; Από ότι καταλαβαίνω δεν χρειάζεται να βάλω ελληνική rom γιατί δεν μου προσφέρει κάτι-για την ώρα τουλάχιστον που δεν μπορώ να ψάξω τι καλύτερο δίνει σε κάποιον σαν εμένα,με τα αγγλικά δεν έχω θέμα και θα προσπαθήσω να μην ξαναεπαναλάβω την λαμακία μου :whistle: . Σίγουρα θα βοηθούσε στην τωρινή μου κατάσταση βέβαια... Μπορώ να κάνω όλη την διαδικασία περνώντας την 7.5.3 κατευθίαν; Το ξεκλείδωμα δεν είναι επίφοβο,σωστά;

 

Έβαλα mipcsuite, το miflash δεν μπορούσα για κάποιο λόγο για την ώρα. Μου έβγαλε στο παράθυρο επάνω δεξιά αυτό: Recovery Flash

 

Version :V7.3.2.0.LHOMIDD

 

και μετά μου πέταξε αυτό το μήνυμα:

 

ROM package's signature cannot verified.

Σου έχω στείλει ένα μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites

Xposed για MIUI εδώ, αλλά θέλει custom recovery..

 

Aχχχχ...το ειχα δει και αυτό ΑΛΛΑ πολλά ζητάω... Είχα μάθει στο meizu τόσα χρόνια που αναγκαστικά βρίσκαν τρόπο να περνάς τα πάντα χωρίς να παίξει με custom recovery γιατι απλά τουβλιζαν για πλάκα χωρίς να επαναφέρονται με τίποτα... :rolleyes: και root έκανες και xposed έπαιζε με τη κανονική ρομ και απλα τράβαγες το επόμενο update ΑΝ ήθελες απο πάνω και γίνονταν όλα reset... Είχε άλλα θέματα βέβαια, μεγάλη και off topic κουβέντα αυτή, anyway thanks για τις απαντήσεις θα δω τι θα κάνω.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση! Για το unlock θα βάλω κάποιο άλλο τηλεφωνικό αριθμό από τον δικό μου τώρα που ουσιαστικά δεν μπορώ να διαβάσω sms,σωστά; Από ότι καταλαβαίνω δεν χρειάζεται να βάλω ελληνική rom γιατί δεν μου προσφέρει κάτι-για την ώρα τουλάχιστον που δεν μπορώ να ψάξω τι καλύτερο δίνει σε κάποιον σαν εμένα,με τα αγγλικά δεν έχω θέμα και θα προσπαθήσω να μην ξαναεπαναλάβω την λαμακία μου :whistle: . Σίγουρα θα βοηθούσε στην τωρινή μου κατάσταση βέβαια... Μπορώ να κάνω όλη την διαδικασία περνώντας την 7.5.3 κατευθίαν; Το ξεκλείδωμα δεν είναι επίφοβο,σωστά;

 

Έβαλα mipcsuite, το miflash δεν μπορούσα για κάποιο λόγο για την ώρα. Μου έβγαλε στο παράθυρο επάνω δεξιά αυτό: Recovery Flash

 

Version :V7.3.2.0.LHOMIDD

 

και μετά μου πέταξε αυτό το μήνυμα:

 

ROM package's signature cannot verified.

Σου έχω στείλει ένα μήνυμα.

 

Έχε υπ' όψιν σου ότι για το Miflash χρειάζεσαι Windows 64bit.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

πως ειπαμε το κανω αυτο; :rolleyes:

σβηνεις κινητο..πατας volume up+onoff..μολις δεις το logo Mi αφηνεις τα κουμπια και μπαινει στο TWRP...πας wipe ->advanced wipe και επιλεγεις cache + dalvik cache..μετα πας πισω βρισκεις install και διαλεγεις το αρχειο zip που περιεχει την 7.5.3..αφου κανει εγκατασταση κανεις reboot system και ελπιζω ολα να ειναι καλα...:rolleyes:

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

Edited by saili
Link to comment
Share on other sites

Δεν τελειώνει με τίποτα η μπαταρία.

Με τελευταία global stable.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160731/a653aec7f97ecbc84399abcc52f944d5.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160731/ab3bb95340542051fd3f4e89f1aa52ad.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν τελειώνει με τίποτα η μπαταρία.

Με τελευταία global stable.

Ποια εννοείς ; , αν κατάλαβα καλά είναι χωρίς χρήση 3/4G δεδομένων ;

Link to comment
Share on other sites

σβηνεις κινητο..πατας volume up+onoff..μολις δεις το logo Mi αφηνεις τα κουμπια και μπαινει στο TWRP...πας wipe ->advanced wipe και επιλεγεις cache + dalvik cache..μετα πας πισω βρισκεις install και διαλεγεις το αρχειο zip που περιεχει την 7.5.3..αφου κανει εγκατασταση κανεις reboot system και ελπιζω ολα να ειναι καλα...:rolleyes:

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

Μπορώ να το κάνω αυτό με stable? Όταν πατάω power+up μου λέει να το συνδέσω με το pc

Link to comment
Share on other sites

Ποια εννοείς ; , αν κατάλαβα καλά είναι χωρίς χρήση 3/4G δεδομένων ;

7.5.3.0 και ναι, είναι μόνο με WiFi.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μέσα σε μισή ώρα μου έκανε επανεκκίνηση 2 φορές στα ξαφνικά, τι τρέχει; είμαι στη stable 7.5.3

Κάνε μία επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων από το μενού του τηλεφώνου

Γιατί αν κατάλαβα καλά το τηλέφωνό σου είναι μαμά και δεν μπορείς να κάνει αυτά που γράφουν οιπαραπάνω

Edited by gab
Link to comment
Share on other sites

σβηνεις κινητο..πατας volume up+onoff..μολις δεις το logo Mi αφηνεις τα κουμπια και μπαινει στο TWRP...πας wipe ->advanced wipe και επιλεγεις cache + dalvik cache..μετα πας πισω βρισκεις install και διαλεγεις το αρχειο zip που περιεχει την 7.5.3..αφου κανει εγκατασταση κανεις reboot system και ελπιζω ολα να ειναι καλα...:rolleyes:

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

Καλημερα δεν χρειάζεται να ξαναπεράσει το αρχείο zip και τη rom εκ νεου αυτο πως το συμπέρανες ειναι λάθος,ενα απλο wipe ->advanced wipe και επιλεγεις cache + dalvik cache και μετα reboot system ,αυτό μονο.

Διαδικασία να μπούμε twrp. Κρατάμε πατημένα τα πλήκτρα Volume+(επάνω) και Power ταυτόχρονα μέχρι να δούμε στην οθόνη του κινητού μας το Mi Logo και τότε τα αφήνουμε και το κινητό θα μπει στο twrp

Edited by deni77
Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα δεν χρειάζεται να ξαναπεράσει το το αρχείο zip και τη rom εκ νεου αυτο πως το συμπέρανες ειναι λάθος,ενα απλο wipe ->advanced wipe και επιλεγεις cache + dalvik cache και μετα reboot system ,αυτό μονο.

Διαδικασία να μπούμε twrp. Κρατάμε πατημένα τα πλήκτρα Volume+(επάνω) και Power ταυτόχρονα μέχρι να δούμε στην οθόνη του κινητού μας το Mi Logo και τότε τα αφήνουμε και το κινητό θα μπει στο twrp

 

Ρωτήστε πρώτα τον άνθρωπο αν έχει twrp ...:lol::lol:

Φίλε Μήτσο καλήμέρα..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μέσα σε μισή ώρα μου έκανε επανεκκίνηση 2 φορές στα ξαφνικά, τι τρέχει; είμαι στη stable 7.5.3

Ποια stable 7.5.3 εχεις αυτην ειναι ελληνική???Εχεις ξεκλειδωση και περασες την ελληνική??

Γιατι να σου κάνει επανεκκινήσεις αν δεν έχεις ξεκλειδωση και είναι κινεζική αυτήν που γράφεις αν ναι, κάνε μία επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων από το μενού του τηλεφώνου οπως σωστά γραφτηκε νωρίτερα.:ninja::ninja:

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρωτήστε πρώτα τον άνθρωπο αν έχει twrp ...:lol::lol:

Φίλε Μήτσο καλήμέρα..

Καλημερα φίλε Γιώργο ,μας μπέρδεψε λιγο ο φίλος νωρίτερα ,τρομοκρατήθηκε με τις επανεκκινήσεις του κινητου και έγραψε μονο οτι ποια rom εχει το κινητό,νόμιζα και εγω όπως το άλλο το παιδί οτι είναι η ελληνική αυτήν :lol::lol:: δεν μας έδωσε περισσότερες πληροφορίες.:ninja:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φίλε Γιώργο ,μας μπέρδεψε λιγο ο φίλος νωρίτερα ,τρομοκρατήθηκε με τις επανεκκινήσεις του κινητου και έγραψε μονο οτι εχει ποια rom εχει το κινητό,νόμιζα και εγω όπως το άλλο το παιδί οτι είναι η ελληνική αυτήν :lol::lol:: δεν μας έδωσε περισσότερες πληροφορίες.:ninja:

 

Έχεις δίκιο σε αυτό... θα μας πει σε λίγο..:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Ο οδηγός για πέρασμα της ελληνικής Rom ποιο TWRP recovery περνάει στην συσκευή (Alka, Cofface, Official) ;

 

Αν λες σε αυτό το φόρουμ το "official"...

Edited by geoanto555
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το παιδί με την official με κλειδωμένο bt βρήκε άκρη με την γραμματοσειρά;

Θα πρότεινα πάλι μια μικρή οδηγία στην 1η σελίδα γι αυτούς που έχουν θέμα, όπως είχα και εγώ και λύθηκε με import απ τα θέματα η γραμματοσειρά σε αρχείο mtz.

 

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6830336

Edited by zaf_4

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Κράτα το κάτω αριστερό πλήκτρο πατημένο ενώ είσαι μέσα στις επαφές

 

Άντε πες το Χρυσόστομε χρυσοδαχτιλεεεεεεεε ... να σε καλα φιλε

 

Τηνχ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Με τελευταία Ελληνική stable η εφαρμογή winbank δεν ανοίγει. Μεχρι τώρα άνοιγε αφου πρωτα έβγαζε το μηνυμα για ρουταρισμενη συσκευή.

Υπάρχει λύση ή "ξεχναω" την εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα, από εχθές παρέλαβα και εγώ το κινητό, το οποίο είναι φοβερό,από Vickmall με MIUI 8 6.7.28 Beta και για την ώρα σκέφτομαι να παραμείνω με αυτήν. Με το Play store μόνο έχω πρόβλημα καθώς στα δέκα προγράμματα που πήγα να κατεβάσω μου έβγαλε πρόβλημα για τα επτά.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα, από εχθές παρέλαβα και εγώ το κινητό, το οποίο είναι φοβερό,από Vickmall με MIUI 8 6.7.28 Beta και για την ώρα σκέφτομαι να παραμείνω με αυτήν. Με το Play store μόνο έχω πρόβλημα καθώς στα δέκα προγράμματα που πήγα να κατεβάσω μου έβγαλε πρόβλημα για τα επτά.

Καλησπέρα και με γεια. Εάν θες να μείνεις σ αυτή. Εγώ είχα κάνει επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων και μετά έβαλα ξανά το play store απ τον οδηγό στην 1η σελίδα γιατί είχα θέμα γενικότερα με τις Google εφαρμογές.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και με γεια. Εάν θες να μείνεις σ αυτή. Εγώ είχα κάνει επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων και μετά έβαλα ξανά το play store απ τον οδηγό στην 1η σελίδα γιατί είχα θέμα γενικότερα με τις Google εφαρμογές.

 

Σε ευχαριστώ θα το δοκιμάσω.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το παιδί με την official με κλειδωμένο bt βρήκε άκρη με την γραμματοσειρά;

Θα πρότεινα πάλι μια μικρή οδηγία στην 1η σελίδα γι αυτούς που έχουν θέμα, όπως είχα και εγώ και λύθηκε με import απ τα θέματα η γραμματοσειρά σε αρχείο mtz.

 

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6830336

 

Όχι, δεν βρήκα καμιά άκρη. Ισχύει αυτό που έγραψε ο φίλος στο 10934 post.

Edited by balakof

:cool:

I want to be,

what i was,

when i wanted to be,

what i am now!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...