Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σας! Μόλις χθες παρέλαβα και εγώ το κινητό μας με stable Rom και σε όλα πετάει μέχρι τώρα. Δεν έχω κάνει το τελευταίο update ακόμα λόγω χρόνου αλλά θα το βάλω τώρα. Έχω μια ερώτηση μόνο. Έχω βάλει το musixmatch το οποίο έχει bubble για τα lyrics σε οποιαδήποτε πρόγραμμα συμπεριλαμβανομένου του YouTube. Ενώ του έχω επιτρέψει να την εμφανίζει δεν λειτουργεί ποτέ αν δεν την ανοίξω εγώ χειροκίνητα. Τι παίζει να φταίει;

 

όλες οι εφαρμογές στα miui θέλουν δικαιώματα για να δουλέψουν.

Γι αυτό πας κέντρο ασφαλείας .. δικαιώματα .. εφαρμογή που θες και τα δίνεις,.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Του έχω δώσει όπως είπα και πριν, αλλά επιμένει να μου ζητάει την άδεια παρόλα αυτά. Μήπως είναι πρόβλημα της εφαρμογής;

Επίσης παρατήρησα ότι στο messenger πχ όταν είναι κλειστή η εφαρμογή δεν μου έρχονται ειδοποιήσεις. Είναι φυσιολογικό; έρχομαι από 2 χρόνια me wp οπότε χρειάζομαι λίγο για να συνηθίσω πάλι, μέχρι τότε θα ρωτάω βλακειες :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα σου απαντούσα αλλά σε βλέπω αρκετά διαβασμένο...χαχα

Αυτονομία λέμε πάνω κάτω ίδιες.. ίσως καλυτερη η dev .

Σένσορες φταίει καθαρά η μούλτι ρομ που το πήραν κάποιοι.. δεν θα έχεις θέμα.

οθόνη όντως στις stable έχει θέμα... σήμερα βέβαια παρατήρησα ότι το κανε και στην 6,7,21.

 

----- προσθήκη μηνύματος 49 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεν υπάρχει περίπτωση κάτι λάθος κάνεις...

Βάλε ένα teamviewer και άσε με να μπω λίγοοοοοοο...

 

δυστυχώς φίλε μου το κάνει και στις dev.

μικρό το κακό βέβαια θα διορθωθεί σε κάποια επόμενη λογικα.

πάντως το τηλ είναι άψογο σε όλα,να φανταστεις εγώ που πάντα ήμουν φαν τις cm δεν έχω βρει λόγο να την περάσω ή miui τα σπάει.

μόνο κερνελ αλλαξα έβαλα τον radon 1.6 και όλα είναι άψογα και παίζει 82+ στο antutu για όποιον μετράει αυτό.

και μπορείς να επεμβεις στα πάντα ακόμη και στην οθονη

Link to comment
Share on other sites

Του έχω δώσει όπως είπα και πριν, αλλά επιμένει να μου ζητάει την άδεια παρόλα αυτά. Μήπως είναι πρόβλημα της εφαρμογής;

Επίσης παρατήρησα ότι στο messenger πχ όταν είναι κλειστή η εφαρμογή δεν μου έρχονται ειδοποιήσεις. Είναι φυσιολογικό; έρχομαι από 2 χρόνια me wp οπότε χρειάζομαι λίγο για να συνηθίσω πάλι, μέχρι τότε θα ρωτάω βλακειες :)

 

Θα σου ξαναπω ότι το πρέπει να δώσεις δικαιώματα... Το ίδιο και στον messemger.

Από 2 σημεία μπορείς να το κάνεις αυτό.. Ένα στο γράφω πιο πάνω κ ένα από την μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

μόνο κερνελ αλλαξα έβαλα τον radon 1.6 και όλα είναι άψογα και παίζει 82+ στο antutu για όποιον μετράει αυτό.

και μπορείς να επεμβεις στα πάντα ακόμη και στην οθονη

 

Μπορείς φίλε μου να δώσεις πιο πολλές πληροφορίες; τι αλλαγές έχεις κάνει στην οθόνη; αντίθεση /χρώματα; και τι διαφορά βλέπεις με πριν;

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς φίλε μου να δώσεις πιο πολλές πληροφορίες; τι αλλαγές έχεις κάνει στην οθόνη; αντίθεση /χρώματα; και τι διαφορά βλέπεις με πριν;

 

Έχεις φάει κόλλημα με την οθόνη και δεν ξέρω το γιατί.. Μια χαρά είναι...

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς φίλε μου να δώσεις πιο πολλές πληροφορίες; τι αλλαγές έχεις κάνει στην οθόνη; αντίθεση /χρώματα; και τι διαφορά βλέπεις με πριν;

 

εγώ προσωπικά έχω πειράξει λίγο το saturetion το ανέβασμα λίγο,αλλα μπορείς να πειράξει όλες τις παραμέτρους σύμφωνα με τα γούστα σου.εχεις τον πλήρη έλεγχο στα παντα.

αν σου αρέσει να ασχολεισαι είναι super.

απλά πάρε ένα μπακαπ το system k to boot partition για παν ενδεχόμενο

Link to comment
Share on other sites

Σένσορες φταίει καθαρά η μούλτι ρομ που το πήραν κάποιοι.. δεν θα έχεις θέμα.

Να αναφέρω ξανά ότι και στις official ρομ μπορει να παρουσιαστουν προβλήματα με αισθητήρες.

Συγκεκριμένα έχουν παρουσιάσει πρόβλημα και στη δικιά μου συσκευή, που ήρθε με china dev και μετά πέρασα global stable.

Κάθε τρεις και λίγο το γυροσκόπιο(ή όποιον άλλο σενσορα χρησιμοποιούν τα παιχνίδια τύπου Real Racing, Asphalt κτλ για χειρισμό) κολλάει και χρειάζεται και πάλι calibration για να αρχίσει να δουλεύει.

Δεν είναι και το πιο φοβερό πρόβλημα αλλά υπάρχει.

Επίσης αυτό με το αρχείο persist.img δεν κατάφερε να το λύσει για μένα.

 

δυστυχώς φίλε μου το κάνει και στις dev.

μικρό το κακό βέβαια θα διορθωθεί σε κάποια επόμενη λογικα.

πάντως το τηλ είναι άψογο σε όλα,να φανταστεις εγώ που πάντα ήμουν φαν τις cm δεν έχω βρει λόγο να την περάσω ή miui τα σπάει.

μόνο κερνελ αλλαξα έβαλα τον radon 1.6 και όλα είναι άψογα και παίζει 82+ στο antutu για όποιον μετράει αυτό.

και μπορείς να επεμβεις στα πάντα ακόμη και στην οθονη

Ποια ακριβώς ρομ χρησιμοποιείς εσύ δημήτρη? Ρωτάω απλά γιατί σκεφτόμουν να τον περάσω και εγώ αυτόν τον kernel, αλλά δεν έχω καταλάβει ακόμα αν μπορεί να χρησιμοποιηθεί με την global stable ή αν χρειάζεται κάποια custom ή dev.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να κάνεις επανεκκίνηση.εγω το έβαλα πολύ όμορφο

Και πάλι δεν άλλαξε κάτι... Αλλάζουν τα εικονίδια αλλά όχι και η γραμματοσειρά.

 

Sent from my Redmi Note 3 Pro using Tapatalk

:cool:

I want to be,

what i was,

when i wanted to be,

what i am now!!!

Link to comment
Share on other sites

Έχεις φάει κόλλημα με την οθόνη και δεν ξέρω το γιατί.. Μια χαρά είναι...

 

Θα σου πω λοιπόν το γιατί για να μάθεις. Δεν με ικανοποιεί η αντίθεση της οθόνης, θα την ήθελα μεγαλύτερη, καθώς επίσης την βρίσκω ελαφρώς ατονη χρωματικα. Επίσης ο λόγος που ρωτώ είναι γιατί σε τόσες εκατοντάδες σελίδες σπάνια θα συναντήσει κανείς συζήτηση για custom kernels και τις δυνατότητες τους.

Για τους παραπάνω λόγους λοιπόν οι δυο ερωτήσεις που έχω κάνει σε αυτό το νήμα για custom kernels,δεν θεωρώ πως οι δυο αυτές ερωτήσεις από ενδιαφέρον συνιστούν κόλλημα, αλλά φυσικά μπορείς να έχεις την άποψη σου.

 

@dimitris_789 σε ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σου!

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πω λοιπόν το γιατί για να μάθεις. Δεν με ικανοποιεί η αντίθεση της οθόνης, θα την ήθελα μεγαλύτερη, καθώς επίσης την βρίσκω ελαφρώς ατονη χρωματικα. Επίσης ο λόγος που ρωτώ είναι γιατί σε τόσες εκατοντάδες σελίδες σπάνια θα συναντήσει κανείς συζήτηση για custom kernels και τις δυνατότητες τους.

Για τους παραπάνω λόγους λοιπόν οι δυο ερωτήσεις που έχω κάνει σε αυτό το νήμα για custom kernels,δεν θεωρώ πως οι δυο αυτές ερωτήσεις από ενδιαφέρον συνιστούν κόλλημα, αλλά φυσικά μπορείς να έχεις την άποψη σου.

 

Φαντάζομαι δεν κατάλαβες ότι το είπα αστειευόμενος...

Τέλος πάντων δεν πειράζει... η γνώμη μου είναι ότι για τα χρήματα του το τηλέφωνο έχει πολύ καλή οθόνη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 92 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

κολλάει και χρειάζεται και πάλι calibration για να αρχίσει να δουλεύει.

Δεν είναι και το πιο φοβερό πρόβλημα αλλά υπάρχει.

Επίσης αυτό με το αρχείο persist.img δεν κατάφερε να το λύσει για μένα.

 

Άρα μάλλον δεν είναι θέμα υλικού αλλά λογισμικού..

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι δεν κατάλαβες ότι το είπα αστειευόμενος...

Τέλος πάντων δεν πειράζει... η γνώμη μου είναι ότι για τα χρήματα του το τηλέφωνο έχει πολύ καλή οθόνη.

 

Ναι, ο τόνος σου δεν μεταφράστηκε καλά στο γραπτό κείμενο. Η οθόνη φυσικά και είναι εξαιρετική για τα χρήματα της. Αλλά αυτό δε σημαίνει πως δεν επιδέχεται βελτιωσεων στα δικά μου μάτια . Εδώ είχα πειράξει την οθοναρα του g2 μου που δεν είχε και κανένα θέμα και ήταν τέλεια ips.

Link to comment
Share on other sites

Συγκρίνω το δικό μου με της γυναίκας μου δίπλα δίπλα και είναι ακριβώς ίδια.

Δεν είπα ότι συμβαίνει σε όλες τις συσκευές. Αλλά λίγο πιο φωτεινά τα πλήκτρα είναι σε σχέση με το δικό μου, 100% από ότι της φίλης μου. Και θυμόμουν ότι κάποιο άλλο παιδί το είχε αναφέρει. Σίγουρα όμως όχι ότι θα γυρνουσε η συσκευή πίσω αλλά σε μένα στο μάτι με ενοχλεί λίγο. Δεν μπορώ να το εξηγήσω αλλιώς.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ο τόνος σου δεν μεταφράστηκε καλά στο γραπτό κείμενο. Η οθόνη φυσικά και είναι εξαιρετική για τα χρήματα της. Αλλά αυτό δε σημαίνει πως δεν επιδέχεται βελτιωσεων στα δικά μου μάτια . Εδώ είχα πειράξει την οθοναρα του g2 μου που δεν είχε και κανένα θέμα και ήταν τέλεια ips.

 

Να είσαι σίγουρος ότι γουστάρω να διαβάζω καινούριες ερωτήσεις έστω κ αν δεν με ενδιαφέρουν προσωπικά..(για την οθόνη)

Το θέμα κέρνελ θα δοκιμαστεί σύντομα..

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν είπα ότι συμβαίνει σε όλες τις συσκευές. Αλλά λίγο πιο φωτεινά τα πλήκτρα είναι σε σχέση με το δικό μου, 100% από ότι της φίλης μου. Και θυμόμουν ότι κάποιο άλλο παιδί το είχε αναφέρει. Σίγουρα όμως όχι ότι θα γυρνουσε η συσκευή πίσω αλλά σε μένα στο μάτι με ενοχλεί λίγο. Δεν μπορώ να το εξηγήσω αλλιώς.

 

Εκείνος είχε άλλο θέμα.. Το ένα "κουμπί"(αριστερό) φώτιζε λιγότερο..:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Να αναφέρω ξανά ότι και στις official ρομ μπορει να παρουσιαστουν προβλήματα με αισθητήρες.

Συγκεκριμένα έχουν παρουσιάσει πρόβλημα και στη δικιά μου συσκευή, που ήρθε με china dev και μετά πέρασα global stable.

Κάθε τρεις και λίγο το γυροσκόπιο(ή όποιον άλλο σενσορα χρησιμοποιούν τα παιχνίδια τύπου Real Racing, Asphalt κτλ για χειρισμό) κολλάει και χρειάζεται και πάλι calibration για να αρχίσει να δουλεύει.

Δεν είναι και το πιο φοβερό πρόβλημα αλλά υπάρχει.

Επίσης αυτό με το αρχείο persist.img δεν κατάφερε να το λύσει για μένα.

 

 

Ποια ακριβώς ρομ χρησιμοποιείς εσύ δημήτρη? Ρωτάω απλά γιατί σκεφτόμουν να τον περάσω και εγώ αυτόν τον kernel, αλλά δεν έχω καταλάβει ακόμα αν μπορεί να χρησιμοποιηθεί με την global stable ή αν χρειάζεται κάποια custom ή dev.

 

ελληνική dev την πιο πρόσφατη.

υπάρχει για καστομ αλλά υπάρχει και για miui.

πριν κάνεις οτιδήποτε πάρε μπακαπ το συστεμ και το μπουτ για παν ενδεχόμενο.

@allexkid τίποτα γιαυτό είμαστε εδώ να αλληλοβοηθιομαστε.

Link to comment
Share on other sites

Να είσαι σίγουρος ότι γουστάρω να διαβάζω καινούριες ερωτήσεις έστω κ αν δεν με ενδιαφέρουν προσωπικά..(για την οθόνη)

Το θέμα κέρνελ θα δοκιμαστεί σύντομα..

 

Ναι, όντως, το βλέπω, η δραστηριότητα σου στο νήμα είναι αρκετά πλούσια. Ωραία για κέρνελ!

Link to comment
Share on other sites

Έχεις φάει κόλλημα με την οθόνη και δεν ξέρω το γιατί.. Μια χαρά είναι...

 

Εγω θα την ήθελα ποιο φωτεινη. Κάτω απο ήλιο δυσκολεύομαι...

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα την ήθελα ποιο φωτεινη. Κάτω απο ήλιο δυσκολεύομαι...

 

Εντάξει.. δεν είναι η καλύτερη που έχω δει αλλά είναι σε πολύ καλά επίπεδα.

Στον ήλιο δεν αντιμετώπισα ποτέ και κανένα θέμα....

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει.. δεν είναι η καλύτερη που έχω δει αλλά είναι σε πολύ καλά επίπεδα.

Στον ήλιο δεν αντιμετώπισα ποτέ και κανένα θέμα....

 

Δεν είναι πολύ φωτεινή.

Η οθόνη του Moto G 1st gen ήταν πολύ φωτεινότερη.

 

Επίσης κάτι παίζεται με το αυτόματο επίπεδο φωτεινότητας. Το έχω και σε άλλο Xiaomi.

Πώς γίνεται να έχω ενεργοποιημένη την αυτόματη φωτεινότητα και ταυτόχρονα να μπορώ να

αλλάξω το επίπεδο χειροκίνητα; Νομίζω δεν θα έπρεπε να γινόταν αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι πολύ φωτεινή.

Η οθόνη του Moto G 1st gen ήταν πολύ φωτεινότερη.

 

Επίσης κάτι παίζεται με το αυτόματο επίπεδο φωτεινότητας. Το έχω και σε άλλο Xiaomi.

Πώς γίνεται να έχω ενεργοποιημένη την αυτόματη φωτεινότητα και ταυτόχρονα να μπορώ να

αλλάξω το επίπεδο χειροκίνητα; Νομίζω δεν θα έπρεπε να γινόταν αυτό.

Εγώ το βαλα δίπλα σε μοτο 3 2015 και είναι πολύ ανώτερη η οθόνη του xiaomi.

Όσο για την φωτεινότητα η ρύθμιση έχει να κάνει με το πόσο χαμηλά θα κατεβαίνει σε συνθήκες "χαμηλού φωτισμού" Και πόσο ψηλά θα ανεβαίνει σε συνθήκες ημέρας.

Link to comment
Share on other sites

Θα σου ξαναπω ότι το πρέπει να δώσεις δικαιώματα... Το ίδιο και στον messemger.

Από 2 σημεία μπορείς να το κάνεις αυτό.. Ένα στο γράφω πιο πάνω κ ένα από την μπαταρία.

Σε ευχαριστώ πολύ, στο battery saver ήταν το θέμα μου :)

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ, στο battery saver ήταν το θέμα μου :)

 

Έχουν δίκιο μερικοί που τα κράζουν τα χιαομι.. Βλέπεις τον λόγο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...