Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, θα παραλάβω από vickmall το κινητό αυτή την εβδομάδα. Το έχω παραγγείλει με την official global rom (play store-no Greek) . Ποια είναι αυτή για να το τσεκάρω ότι είναι η σωστή όταν έρθει. Έχω μπερδευτεί λίγο με τις διαφορετικές ρομ. Θα πρέπει να κάνω update; Ευχαριστώ

 

Αν παίρνει Update, έχει πολλές γλώσσες (όχι Ελληνικά) και γράφει global είναι η σωστή..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Έχει περάσει κανείς την CyanogenMod 13; Αν ναι, είναι εύκολο να ποστάρεις ένα screenshot από το Ampere κατά τη φόρτιση του τηλεφώνου;

 

Διάβασα ότι ενεργοποιεί το Quick Charge 2.0 ή 3.0 με αποτέλεσμα πιο γρήγορη φόρτιση καθώς υποστηρίζεται από τον επεξεργαστή.

 

Μπορεί να το επιβεβαιώσει κάποιος;

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160723/dd8fe8bdb27fb4f16eaec98756413769.jpg

 

Νομίζω πως ακόμη δεν έχουν ενσωματώσει τον kernel που σου δίνει τη δυνατότητα για qc2/3.

Όμως υπάρχει διαθέσιμος ο kernel για να τον βάλεις από πάνω.

 

Εγώ προσωπικά δεν πρόκειται να δοκιμάσω άλλον kernel...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 64 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

 

Ευχαριστώ! Η δεύτερη ωραία φαίνεται.

Θα κοιτάξω και εγώ

Κυρίως gearbest, ebay, aliexpress να κοιτάω;

 

Sent from my Redmi Note 3

 

Θα παραλαβω Δευτερα απογευμα....Αν αντεχεις να περιμενεις για εντυπωσεις....

Πηρα την rose/gold.....

http://www.dhgate.com/product/metal-frame-acrylic-plating-chrome-mirror/270068512.html

 

και μια μαυρη......

 

http://www.aliexpress.com/item/2015-New-Xiaomi-Redmi-Note-3-Case-Bumper-Case-Back-Cover-Redmi-Note-2-Pro-Phone/32559067961.html

Link to comment
Share on other sites

Αμέ! Αν και δεν με τρελαίνει, τόσοι είμαστε εδώ :p

Καλό να υπάρχουν εντυπώσεις

 

Sent from my Redmi Note 3

Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 64 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

 

Ευχαριστώ! Η δεύτερη ωραία φαίνεται.

Θα κοιτάξω και εγώ

Κυρίως gearbest, ebay, aliexpress να κοιτάω;

 

Sent from my Redmi Note 3

 

Θα παραλαβω Δευτερα απογευμα....Αν αντεχεις να περιμενεις για εντυπωσεις....

Πηρα την rose/gold.....

http://www.dhgate.com/product/metal-frame-acrylic-plating-chrome-mirror/270068512.html

 

και μια μαυρη......

 

http://www.aliexpress.com/item/2015-New-Xiaomi-Redmi-Note-3-Case-Bumper-Case-Back-Cover-Redmi-Note-2-Pro-Phone/32559067961.html

 

καλησπέρα

και οι δύο θήκες μεγαλώνουν το κινητό σε μάλλον ακραίες διαστάσεις πάχους

επίσης λόγω του φύλλου αλουμινίου που τις περιβάλλουν δημιουργούν θέμα με το σήμα κινητής τηλεφωνίας αλλά και το wifi

Link to comment
Share on other sites

Πόσο εύκολο είναι να αλλάξει μπαταρία, βασικά αν το πας σε μαγαζί λογικά δεν είναι δύσκολο έτσι??

 

Όχι φίλε μου δεν είναι δύσκολο.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Εχω ελληνικη ρομ 7.5.1 πολυ ευχαριστημενος. Απλα οταν μιλαω στο τηλ, και το απομακρυνω απο το αυτι, δεν θα επρεπε να ανοιγει η οθονη αυτοματα αμεσως?(το εχω γραψει και πριν λιγες σελιδες)

 

Το αλλο θεμα που ειχα με το μηνυμα που εβγαζε "μην καλυπτετε την οθονη κτλ" ηταν απο την προληψη ατυχων κλησεων, το απενεργοποιησα και ολα οκ.

 

Στάλθηκε από το CW-Hi8-super μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχω ελληνικη ρομ 7.5.1 πολυ ευχαριστημενος. Απλα οταν μιλαω στο τηλ, και το απομακρυνω απο το αυτι, δεν θα επρεπε να ανοιγει η οθονη αυτοματα αμεσως?(το εχω γραψει και πριν λιγες σελιδες)

 

Το αλλο θεμα που ειχα με το μηνυμα που εβγαζε "μην καλυπτετε την οθονη κτλ" ηταν απο την προληψη ατυχων κλησεων, το απενεργοποιησα και ολα οκ.

 

Στάλθηκε από το CW-Hi8-super μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εχουν θέμα οι περισσότερες stable σε αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παλικάρια. Είμαι με Official dev 6.7.14 και σκέφτομαι να κάνω την αναβάθμιση που έδωσε σε 6.7.21 και ακούω για ελληνικά. Αυτό το locale Greece που αναφέρετε τι είναι ακριβώς;

 

Έβαλα πριν να παίξω traffic rider και παρατήρησα το εξής πρόβλημα. Για να πάει ίσια η μηχανή έπρεπε να έχω στραβά λίγο για κινητό. Πρόβλημα στον σενσορα; να το πάω για ζυγοσταθμιση;

Link to comment
Share on other sites

μολις εστησα την official miui8 global 6.7.21 beta με ελληνικο locale και ελληνικα ... δεν ειναι 100% μεταφρασμενη ακομα αλλα το 80% περιπου απ οσο μπορεσα να δω μεχρι στιγμης...παντως η αρχη εγινε και το σημαντικοτερο ειναι που πλεον εχουμε locale greece...

Με ποιον τρόπο την πέρασες; Κλείδωσε ο bootloader;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν κλειδώνει ο bootloader σε καμία περίπτωση εκτός αν το θέλεις εσύ.. Έκανα καθαρή εγκατάσταση γιατί ήμουν στην multi 7.5.2.0 μέσω miflash με fastboot rom...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα παλικάρια. Είμαι με Official dev 6.7.14 και σκέφτομαι να κάνω την αναβάθμιση που έδωσε σε 6.7.21 και ακούω για ελληνικά. Αυτό το locale Greece που αναφέρετε τι είναι ακριβώς;

 

Έβαλα πριν να παίξω traffic rider και παρατήρησα το εξής πρόβλημα. Για να πάει ίσια η μηχανή έπρεπε να έχω στραβά λίγο για κινητό. Πρόβλημα στον σενσορα; να το πάω για ζυγοσταθμιση;

Αν όντως είσαι στην official dev που λες το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να κατεβάσεις το zip της νέας official και να φλασαρεις από το update της συσκευής...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μήπως συγκρίνεις το 3/32 με το 2/16;

Γιατί με μια ματιά οι τιμές που λες δε συμφωνούν με όσα βλέπω στο banggood.

Έχεις δίκιο!

Κοιτούσα το Redmi 3 Pro, όχι το Redmi Note 3 Pro.

Λάθος μου!

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σαν να χω μπερδευτεί λίγο...

 

Από banggood, CN warehouse 226 ευρώ.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 5.5-inch 3GB RAM 32GB Snapdragon 650 Hexa-core 4G Smartphone

 

Από vickmall, China warehouse 184 δολάρια.

Silver Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB RAM 32GB ROM Snapdragon 650 Hexa Core MIUI V7 16.0MP TOUCH ID 5.5 Inch FHD 4000Mah Battery

 

Από vickmall EU warehouse 219 δολάρια

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 5.5 Inch Snapdragon 650 Hexa Core 1.8GHz 3GB RAM 32GB ROM Stock In EU Warehouse -Silver

 

Δηλαδή το πιο συμφέρον είναι να το πάρω από ευρωπαικό warehouse vickmall.

Επίσης εντύπωση μου κάνει πως στο profil του ευρωπαικού warehouse στο vickmall έχει διάφορες πληροφορίες προς Έλληνες.

Δεν ξέρω αν αυτό έγινε λόγω της Ελληνικής IP ή αν το βάλαν οι Κινέζοι...

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο!

Κοιτούσα το Redmi 3 Pro, όχι το Redmi Note 3 Pro.

Λάθος μου!

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σαν να χω μπερδευτεί λίγο...

 

Από banggood, CN warehouse 226 ευρώ.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 5.5-inch 3GB RAM 32GB Snapdragon 650 Hexa-core 4G Smartphone

 

Από vickmall, China warehouse 184 δολάρια.

Silver Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB RAM 32GB ROM Snapdragon 650 Hexa Core MIUI V7 16.0MP TOUCH ID 5.5 Inch FHD 4000Mah Battery

 

Από vickmall EU warehouse 219 δολάρια

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 5.5 Inch Snapdragon 650 Hexa Core 1.8GHz 3GB RAM 32GB ROM Stock In EU Warehouse -Silver

 

Δηλαδή το πιο συμφέρον είναι να το πάρω από ευρωπαικό warehouse vickmall.

Επίσης εντύπωση μου κάνει πως στο profil του ευρωπαικού warehouse στο vickmall έχει διάφορες πληροφορίες προς Έλληνες.

Δεν ξέρω αν αυτό έγινε λόγω της Ελληνικής IP ή αν το βάλαν οι Κινέζοι...

Δες και εδω

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

έχω τη stable 7.5.3.0 και μου λένε ότι με ακούνε στο βάθος κατά την διάρκεια της ομιλίας. Ξέρει κανείς τι να κάνω;

 

Sent from my Redmi Note 3 Pro using Tapatalk

παίδες, γνωρίζει κανείς τίποτα για το δικό μου θέμα;

έτσι σας ακούνε όλους σας;

 

Sent from my Redmi Note 3 Pro using Tapatalk

:cool:

I want to be,

what i was,

when i wanted to be,

what i am now!!!

Link to comment
Share on other sites

παίδες, γνωρίζει κανείς τίποτα για το δικό μου θέμα;

έτσι σας ακούνε όλους σας;

 

Sent from my Redmi Note 3 Pro using Tapatalk

Σήμερα μου παραπονεθηκε ένας ότι με ακούει χαμηλά ενώ είχε τέρμα την ένταση του ακουστικόυ του. Redmi 3 pro είχε ο συνομιλητης.

 

Έχω Official dev.

 

Μπορεί κάποιος να δοκιμάσει το traffic rider να μου πει αν έχει κάποιο πρόβλημα;

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ανεξαρτήτως κινητού όλοι μου λένε ότι με ακούνε στο βάθος.. Εγώ τους ακούω άψογα. Είμαι official stable.

 

Sent from my Redmi Note 3 Pro using Tapatalk

:cool:

I want to be,

what i was,

when i wanted to be,

what i am now!!!

Link to comment
Share on other sites

μολις εστησα την official miui8 global 6.7.21 beta με ελληνικο locale και ελληνικα ... δεν ειναι 100% μεταφρασμενη ακομα αλλα το 80% περιπου απ οσο μπορεσα να δω μεχρι στιγμης...παντως η αρχη εγινε και το σημαντικοτερο ειναι που πλεον εχουμε locale greece...

είχες θέμα με το 4g?αν ναι εφτιαξε με το miui 8?

εχω θέμα Ειμαι με global stable και δεν ξερω ποια να περάσω

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

-Έχετε βάλει κάποιον έξτρα launcher ή έχετε τον stock; Τυχόν προβλήματα με κάποια έκδοση firmware συσκευής ή εφαρμογής;

-Εχετε δοκιμάσει να βάλετε και 2sim αλλά και sd card με τις πατέντες που φαίνονται στα videos στο YouTube; Φαίνεται σχετικά εύκολη η διαδικασία, δεν ξέρω αν αξίζει...

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

-Έχετε βάλει κάποιον έξτρα launcher ή έχετε τον stock; Τυχόν προβλήματα με κάποια έκδοση firmware συσκευής ή εφαρμογής;

-Εχετε δοκιμάσει να βάλετε και 2sim αλλά και sd card με τις πατέντες που φαίνονται στα videos στο YouTube; Φαίνεται σχετικά εύκολη η διαδικασία, δεν ξέρω αν αξίζει...

Ευχαριστώ

 

Καλημέρα,

Μπορείς να βάλεις όποιον launcher θέλεις.

Το mod με Dual Sim-SD δεν το έχω δοκιμάσει.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

είχες θέμα με το 4g?αν ναι εφτιαξε με το miui 8?

εχω θέμα Ειμαι με global stable και δεν ξερω ποια να περάσω

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

ποτέ δεν είχα θέμα με το 4G

Link to comment
Share on other sites

είχες θέμα με το 4g?αν ναι εφτιαξε με το miui 8?

εχω θέμα Ειμαι με global stable και δεν ξερω ποια να περάσω

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Αφού είσαι σε globa stablel θα σου έλεγα να βάλεις την global dev για δοκιμή (πλέον έχει και ελληνικά). Πρέπει να είναι το ποιο εύκολο να γίνει .

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω θήκη για παραλία. Ας το κάνει όσο γκουμουτσα να ναι δε με πειράζει, αρκεί να το προστατεύει από άμμο, πιτσιλες, γρατζουνιες.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...