Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όπως είσαι μπες twrp και χτύπα άλλο ένα advanced wipe / cache & dalvik cache...

Αυτο γιατι χρειάζεται να το κανω ξανά δεν εχω μπαταρία θα το κανω αργότερα,εχω μόνο 6/100 μπαταριά θα το βάλω σε γέμιση τώρα.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αυτο γιατι χρειάζεται να το κανω ξανά δεν εχω μπαταρία θα το κανω αργότερα,εχω μόνο 6/100 μπαταριά θα το βάλω σε γέμιση τώρα.

 

Ναι ναι φόρτισε το και μετά.. κάντο και θα μου πεις...

Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι φόρτισε το και μετά.. κάντο και θα μου πεις...

Είχα μπει στο twrp εχθές και ειδα οτι εχει κρατήσει back up οχι μονο την προηγούμενη Stable αλλα και την αλλη που που σου είχα πει δεν το εμφανίζει το back up απο την Stable.οχι την τελευταία την προτελευταία Stable, καποιο ντικ στο twrp θα είναι.:lol::lol::lol:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι φόρτισε το και μετά.. κάντο και θα μου πεις...

Αν υπαρχει συγκεκριμενος λογος να το κανουμε και εμεις

Link to comment
Share on other sites

Αν υπαρχει συγκεκριμενος λογος να το κανουμε και εμεις

 

Περίμενα αυτην την ερώτηση από σενα :p:p.

Προσωπικά κάθε φορά που στήνω μια ρομ το αφήνω 1-2 μέρες και μετά μπαίνω και τα κάνω.

Το αποτέλεσμα στην συγκεκριμένη είναι 150mb ελεύθερη ραμ και πιο "ομαλή" μπαταρία προς το παρών..

Επίσης για έναν περίεργο λόγο η 2η σιμ έκανε πάνω απο 30 sec να πιάσει σήμα. Μετά τa wipe αμέσως.

Είχα μπει στο twrp εχθές και ειδα οτι εχει κρατήσει back up οχι μονο την προηγούμενη Stable αλλα και την αλλη που που σου είχα πει δεν το εμφανίζει το back up απο την Stable.οχι την τελευταία την προτελευταία Stable, καποιο ντικ στο twrp θα είναι.:lol::lol::lol:

 

Νομίζω ότι θέλουν λίγο δουλειά ακόμη τα recovery...

Link to comment
Share on other sites

Ποσο πιο ομαλη μπαταρια;

 

Ε μα αυτα τα λενε!

 

Δεν τα κρυβουν

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Περίμενα αυτην την ερώτηση από σενα :p:p.

Προσωπικά κάθε φορά που στήνω μια ρομ το αφήνω 1-2 μέρες και μετά μπαίνω και τα κάνω.

Το αποτέλεσμα στην συγκεκριμένη είναι 150mb ελεύθερη ραμ και πιο "ομαλή" μπαταρία προς το παρών..

Α θα το κάνω αμέσως μολις γεμιση λιγο η μπαταρία,έχεις τετοια ωραία μυστικά και δεν τα μοιράζεσαι με εμας τους αγράμματους,αδαείς και άσχετους ανθρώπους με την τεχνολογία να μην τα μαθαίνουμε .γιαυτο τα κρατάς για σένα φίλε μου χα χα.:hunter::hunter::lol::X

Edited by deni77
Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Παντως πετυχε.εδωσε 100ραμ ακομα.για την μπαταρια θα δειξει

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παντως πετυχε.εδωσε 100ραμ ακομα.για την μπαταρια θα δειξει

 

Γκρινιάρη δεν το πίστευες; Άστο κανα 15' και κάνε επανεκκίνηση.

Link to comment
Share on other sites

Γκρινιάρη δεν το πίστευες; Άστο κανα 15' και κάνε επανεκκίνηση.

Παλι μας τα λες ενα ενα!!!

 

Η αληθεια ειναι οτι δεν περιμενα να πετυχει.Γιατι ειχα κανει μετα το ινστολ(νομιζω)

Link to comment
Share on other sites

Παλι μας τα λες ενα ενα!!!

 

Η αληθεια ειναι οτι δεν περιμενα να πετυχει.Γιατι ειχα κανει μετα το ινστολ(νομιζω)

 

Μετά το install κάνει κ μόνο του.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έκανα facrory reset χθες αλλά δεν μου κάθετε καλά ή κατανάλωση που έχω. Ήθελα λίγο καλύτερα. Έκανα χθες το πρώτο wipe που αναφέρεις ποιο πάνω αλλά τίποτα ξεκινησε να μου μένει ξύπνιο πάλι. Μετά από πλήρη φόρτιση και για κανένα 10 ωρο πάει καλά μετά μένει ξύπνιο . Από εφαρμογές βέβαια μόνο το system φτάνει 22℅ όχι κανένα τρελό νούμερο δηλ. Πριν κάνα 1,30 ώρα έκανα ένα ακόμα wipe και θα του κάνω μία ακόμα πλήρη φόρτιση να δω .... Μετά από facrory reset θέλει πάλι 1-2 φορτησεις για να στρώσει Γιώργος;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by astrah

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Μετά από facrory reset θέλει πάλι 1-2 φορτησεις για να στρώσει Γιώργος;

 

Μετά από καθαρή εγκατάσταση όντως θέλει το χρόνο του το τηλέφωνο. Στην αρχή σέρνεται και μετά σιγά σιγά στρώνει.,

Τα δεδομένα όμως που έχει καταγράψει στην χρήση μπαταρίας είναι ανεβασμένα. Θέλει λοιπόν το χρόνο του να στρώσει κ αυτά.

Στα λέω εγώ σκέψου που αυτή τη στιγμή έχω system κοντα 30%(αρκετο).

Link to comment
Share on other sites

Κρατάς πατημένο το power...

Η σειρά είναι αυτή που λες ναι αλλα απο την στιγμή που δεν μπορείς να δεις τον bootloader πως θα ξεκλειδώσεις;

Το τλφν μπαίνει κανονικά στο miphone, αλλά ΄οταν πάω να φλασάρω μου λέει πως δεν μπορώ τι να φταίει που δεν βλέπει τον bootloader?

Link to comment
Share on other sites

Το τλφν μπαίνει κανονικά στο miphone, αλλά ΄οταν πάω να φλασάρω μου λέει πως δεν μπορώ τι να φταίει που δεν βλέπει τον bootloader?

 

Δεν έχεις drivers μάλλον. βάλε Mi pc suite και miflash και δες ξανά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις drivers μάλλον. βάλε Mi pc suite και miflash και δες ξανά.

Συγνώμμη με το Mi Suite φλασάρω, να βάλω το miphone kai mi flash?

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμμη με το Mi Suite φλασάρω, να βάλω το miphone kai mi flash?

 

Έχουν και drivers αυτα που σου πα..

Mi pc suite και miflash.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμμη με το Mi Suite φλασάρω, να βάλω το miphone kai mi flash?

Κατέβασε PdaNet+ for Android και τρεξτω σαν διαχειριστής και μετα δοκίμασε με το Mi Suite να φλασαρις.:ninja::ninja:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε PdaNet+ for Android και τρεξτω σαν διαχειριστής και μετα δοκίμασε με το Mi Suite να φλασαρις.:ninja::ninja:

 

Τι δουλειά κάνει το PdaNet+;

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν... Μια πρώτη εντύπωση από εμένα από το κινητό που πριν λίγες ώρες πήρα στα χέρια μου και κάποιες ερωτήσεις....

Το κινητό είναι κάπως εντυπωσιακό θα έλεγα ωραία οθόνη, χρώματα, λειτουργικοτητα για την ώρα και κάμερα. Θα δείξει η μπαταρία στη συνέχεια.... Θελω να ρωτήσω το εξής μου ήρθε από ελληνικό κατάστημα σκρουτζ με

Global 7.1 stable 7.1.9.0.0 τι κάνω σε αυτή την περίπτωση γτ δεν ξέρω καθόλου την MIUI.. Κρατάω αυτή τη ρομ;;; την αλλάζω;;; αν την αλλάζω πως το κάτω;;;

Android 5.1.1LMY έχει αυτή η έκδοση θα κάνει αναβάθμιση;;;

Οποίος μπορεί να απαντήσει στις ερωτήσεις ας στείλει

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν... Μια πρώτη εντύπωση από εμένα από το κινητό που πριν λίγες ώρες πήρα στα χέρια μου και κάποιες ερωτήσεις....

Το κινητό είναι κάπως εντυπωσιακό θα έλεγα ωραία οθόνη, χρώματα, λειτουργικοτητα για την ώρα και κάμερα. Θα δείξει η μπαταρία στη συνέχεια.... Θελω να ρωτήσω το εξής μου ήρθε από ελληνικό κατάστημα σκρουτζ με

Global 7.1 stable 7.1.9.0.0 τι κάνω σε αυτή την περίπτωση γτ δεν ξέρω καθόλου την MIUI.. Κρατάω αυτή τη ρομ;;; την αλλάζω;;; αν την αλλάζω πως το κάτω;;;

Android 5.1.1LMY έχει αυτή η έκδοση θα κάνει αναβάθμιση;;;

Οποίος μπορεί να απαντήσει στις ερωτήσεις ας στείλει

Δες στο πρωτο μήνυμα το συχνες ερωτησεις.και ετοιμασου για αλλαγη ρομ!!!

 

Τωρα αν θα αναβαθμιστει δεν το ξερουμε ,ελπιζουμε

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν... Μια πρώτη εντύπωση από εμένα από το κινητό που πριν λίγες ώρες πήρα στα χέρια μου και κάποιες ερωτήσεις....

Το κινητό είναι κάπως εντυπωσιακό θα έλεγα ωραία οθόνη, χρώματα, λειτουργικοτητα για την ώρα και κάμερα. Θα δείξει η μπαταρία στη συνέχεια.... Θελω να ρωτήσω το εξής μου ήρθε από ελληνικό κατάστημα σκρουτζ με

Global 7.1 stable 7.1.9.0.0 τι κάνω σε αυτή την περίπτωση γτ δεν ξέρω καθόλου την MIUI.. Κρατάω αυτή τη ρομ;;; την αλλάζω;;; αν την αλλάζω πως το κάτω;;;

Android 5.1.1LMY έχει αυτή η έκδοση θα κάνει αναβάθμιση;;;

Οποίος μπορεί να απαντήσει στις ερωτήσεις ας στείλει

έχεις Multi ρομ .. πετάξου στην πρώτη σελίδα να πάρεις μια ιδέα..

Link to comment
Share on other sites

Τι δουλειά κάνει το PdaNet+;

Ειναι για τους drivers μαζί με τα Mi pc suite και miflash.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

έχεις Multi ρομ .. πετάξου στην πρώτη σελίδα να πάρεις μια ιδέα..

 

Εσύ θα μου πρότεινες να αλλάξω κάτι άμεσα;;;; ή να το κρατήσω έτσι όπως είναι;;; Με την 7.1.9.0.0;;;; δεν γνωρίζω πολλά από ρομ γι αυτό ρωτάω και ξανά ρωτάω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...